Eşim ve ailem arasında kaldım. Çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

reyhanburada

Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2023
198
180
Hanımlar, herkese selamlar. Sizinle son günlerde canımı sıkan ve beni çok üzen bir olayı paylaşmak istiyorum. 13 yıllık evliyim. Evliliğimin ilk yıllarında hem benim hem de eşimin ailesiyle ilgili bazı sorunlar yaşadık. Eşimin ailesi ısrarla işimi bırakıp onların yaşadığı ilçeye yerleşmemizi istiyorlardı. Ben işimi sevdiğim için istemedim. Kendi ailem de borç adı altında tüm altınlarımı aldı ve geri vermedi. Eşim ailemle yaşadıklarımızı da fırsata çevirerek ailesinin yaşadığı ilçeye gitmemiz konusunda bana uzun yıllar baskı yaptı. Çok direndim. Neticede yaşadığımız yeri değiştirmedik. Eşim bu olaylardan sonra bir daha ailemle görüşmedi. Beni de kendi ailesiyle görüşmem için zorlamadı ama annesi yılda bir iki kez gelip bir haftayı geçmeyecek kadar kalıyor. Bu bayram eşim yıllar sonra ilk kez onunla birlikte ailesini görmeye gitmemi istedi. Normalde ailelerimizin yanına ayrı ayrı gidiyoruz. Annesi de bir kaç kez beni evlerinde görmek istediğini söylemişti. Neticede ölümlü dünya, onlar ısrar edince bir günlüğüne evlerine gidip ailemin yanına döndüm. Son günlerdeki sorunumuz ise şu; benim ailem eşim memlekete gittiğinde bize gelir, birlikte vakit geçiririz. Eşimin gelmesine yakın da dönerler. Bu yıl annem ve kardeşlerim eşim evdeyken gelmek istediler. Yıllardır hiç bir araya gelmediler. Birbirlerinden hiç hoşlanmıyorlar. Bir araya gelseler durum ne olur bilmiyorum. Anneme çok düşkünümdür olur da eşim bir aksilik yaparsa bunu kaldıramayabilirim. Ayrıca bu aralar mesleki olarak da çok yoğun bir dönem geçiriyorum. Bu sebeplerden iki hafta sonra gelmelerini istedim. Ama annem ve kardeşlerim eşim evdeyken gelme konusunda ısrar ettiler. Başta durumu izah etmeye çalıştım ama anlamak istemiyorlar. Son konuşmamızda anneme sesimi yükseltmek zorunda kaldım çünkü ısrarcı davranıyor. Bilmiyorum belki de yanlış düşünüyorumdur. Telefonu kapattık ve bir kaç gündür konuşmuyoruz. Çok üzgünüm. Hatalı mıyım sizce? Benim yerimde olsanız ne yapardınız? Okuyan ve cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Açıklama: Ailem beni kullanıyor olabilir mi yorumumdan alıntı yapan arkadaşlar, ben de durumun farkındayım. Sadece sevgisizlik boyutunu sorguluyorum. Bu çok can yakıyor. Tereddütüm ondan.

Son düzenleme:
Ailenizin sizi eşinize ve eşinizin ailesine karşı altın konusunda mahçup etmesine çok üzüldüm. Yıllarca bunun baskısını hissetmişsiniz. Annenizin ısrarcı davranması doğru değil bana göre. Önemli olan sizin huzurunuz. Annenizin de huzurunuza öncelik verip ısrar etmemesi gerekirdi. Anneniz gelir üç beş gün kalır gider. Ama siz geride sorunlarla boğuşmaya devam edersiniz.

Aileniz neden altınlarınızı alıp geri vermedi? Ne kadar ayıp. Ben de eşinizin yerinde olsam ve böyle bir şey yaşasam istemezdim sanırım. Bunun sebebinin bu olduğunu açıkça ailenize söyleyin bence.
O dönem maddi olarak zordaydılar. Ben eşime her zaman hak verdim ama o da aileme olan öfkesini benden çıkardı. Asıl sorun şu ben dengelemeye çalıştığımda kendimi ailesini ezdiren birisi gibi hissediyorum. Kafam çok karışıyor. Eşimin ailesi de beni çok üzdü zamanında. Bilmiyorum ya. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Aileniz altınlarınızı geri vermedi ve siz hiçbir şey olmamış gibi görüşüyor musunuz? Onlar da borçlarını ödemedikleri halde rahat rahat vakit geçiriyorlar sizinle? Kimseyi kırmak istemem ama altınları vermek konusunda konuşuyorlar mi yoksa bir bardak su iç mi diyorlar. Benim de hiç sevmediğim huyum birinde bir liram kalsa (mübalağa) ona bakınca hep aklıma o gelir ve uykularım kaçar huzur bulamam

Hayır yani neyin ısrarı anlamıyorum. Yani iki hafta sonra gelin diyorum afra tafra. Beni manipüle ediyorlar sanırım.

Fakir değiller. Evlerine üç maaş giriyor hala geçinemiyorlar. Bazen kendimi salak gibi hissediyorum.

Siz ölümlü dünya deyip eşinizin ricasını kabul etmişsiniz. Eşiniz de aynı şekilde sizin ailenizle birarada bulunmayı kabul etmeli sizin hatriniz için bence. Ama yıllar sonra birden sizinkilerin ortaya çıkan ısrarı nedendir anlamadım bunca yıl yan yana gelmezken ne oldu yani sizin bir tahmininiz var mı ?

Aynen öyle. Üstüne bir bardak soğuk su iç modundalar. Sonradan ellerine toplu para geçti onu da kardeşime verdiler. Beni kullanıyor olabilirler mi?

Ailenin yaptığı affedilir gibi değil. Bence kararınız doğru. Eşiniz evdeyken gelmesinler. Bunun küsülecek tarafı yok. Kısasa kısaslık bir durum olduğunu düşünmüyorum ben. Sen onlara gittin biz de eşin yanındayken sana geleceğiz demeye hakları yok. Tavrınızı korumanızı tavsiye ederim. Artık sizin asıl aileniz eşiniz, önce onun huzurunu düşünmek zorundasınız.

Ama şöyle düşünün; aileniz sizi çok düşünseydi bu şekilde kocanızın karşısında sizi mahçup ederler miydi? Ailenize olan öfkesini sizden çıkarmasını onaylamıyorum ama siz ailenizi ezdirmiş olmuyorsunuz bilakis aileniz sizi kocanıza karşı ezdirmiş oluyor. Çünkü ailenizin yaptığı çok ayıp bence. Ben sonrasında damada olan mahcubiyetimden evinize gelmek istemem onların yerinde olsam.
Eşinizin ailesi sizi ne konuda üzdü bilmiyorum ama ailenizin yaptığı çok ayıp. Aynı şeyi erkek tarafı yapsa biz tefe koyardık burada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…