Eşim ve ailem arasında kaldım. Çok üzülüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tabi ki bu soruyu cevaplamaz. Yiyeceği lafları siz düşünün
Telefondan yazıyorum. Bazı mesajları alıntılayamadığımı yazdım. Yani ben burada ki aklı selim insanlara güvenerek tüm iyi niyetimle beni çok üzen bir konuyu paylaştım. Ben mağdur olan tarafım. Hakkı yenilen ben iken neden laf yiyeceğim ki?

Hayır. Dile getirmiyorlar. Üstüne yatmış durumdalar. Bence niyetleri barışmaktan ziyade madem sen onlara gittin bizde böyle geliriz işte düşüncesi. Teşekkür ederim yorumunuz için.
Bana da öyle geldi. Sırf kısasa kısas yapmak istiyorlar. Çok tehlikeli aileniz var ve sizi zerre önemsemiyorlar.Sırf kendi egoları için sizin eşinizle aranızın bozulmasını hatta evliliğinizin tehlikeye girebileceğini göze alıyorlar ve umursamıyorlar.
Ben olsam mesafe koyardım

Kabullenmeseydim ailemle ilişkimi kesmem lazımdı sanırım. Zaten babam ve kardeşimle uzun süre görüşmedim. Anneme de hep sitem ettim ama annemle küsemem ben.
Kusura bakmayın da anam da anam diyen göbek bağı kesilmemiş erkekler gibi bir sizi gördüm. Bana garip geldi. Aileniz evliliğinizin içine etmek üzere siz hala anam da anam. Keşke evlenmeyip annenizin dizinde uyumaya devam edeydiniz

Siz anneme altınları sormayayım bir de evliliğim devam etsin istiyorsunuz.

Bunun olması için ne olursa olsun annenizle eşiniz bir araya gelmemeli. Mesafeyi öyle bir açacaksınız ki kavga edemesinler.

Siz yarın gelelim ısrarlarına aldanmayın, kızının altın borcunun üstüne böyle yatabilen kişiler epey yüzsüz olur.

Eşinizin karşısında mahçup olmayı bırakın sırf gıcıklığına laf bile atacaklardır. Altın borcu mu o da ne, elbette verecektiniz o paraları üstüne içtiğin su nasıldı soğuk muydu damattt diyeceklerdir.

Aman diyeyim, şimdiki ısrarlarına kanarsanız yanarsınız sakın.

Telefondan yazıyorum. Bazı mesajları alıntılayamadığımı yazdım. Yani ben burada ki aklı selim insanlara güvenerek tüm iyi niyetimle beni çok üzen bir konuyu paylaştım. Ben mağdur olan tarafım. Hakkı yenilen ben iken neden laf yiyeceğim ki?

Çünkü hakkınızı savunmuyorsunuz, savunmayana laf çok gelir. Biraz dişli olacaksınız ki böyle kandırılmayın.

Ailenize direkt hayır demek yerine şöyle şöyle borcumuz çıktı altınları veremiyorum diyebilirdiniz veya en azından yarısını verirdiniz. Yumuşak oldukça çatışma azalmaz, artar. Şimdi nasıl alacağınızı düşünüyorsunuz.

Yok ben annem ah derse çok üzülürüm diyorsanız da beladan uzak duracaksınız, kavga olacağı kesin durumlardan kaçınacaksınız.

Kusura bakmayın da anam da anam diyen göbek bağı kesilmemiş erkekler gibi bir sizi gördüm. Bana garip geldi. Aileniz evliliğinizin içine etmek üzere siz hala anam da anam. Keşke evlenmeyip annenizin dizinde uyumaya devam edeydiniz
Öncelikle selamlar. Yorumunuz için teşekkür ederim. Yani dizinin dibinde oturmak değil aslında annem zor bir hayat yaşadı belki de onun verdiği bir hissiyat. Aslında ben de sizin gibi düşünüyorum ama aile meseleleri de herkesle konuşulmuyor. Hal böyle olunca insan geniş açıdan bakamıyor meseleye. Demek ki ben anneme çok düşkünüm. Onu anladım burada yazılanlardan.

Yazdım yazdım sildim ne desem olmayacak sonuçta aileniz. Ancak herkesin sabrının bir sınırı vardır, illa eve geleceklerse eşiniz için bence son damla olacak ondan sonra olan da size olacak. Bu gamsız aileniz üzülür mü sonra halinize hiç emin değilim.

Öncelikle selamlar. Yorumunuz için teşekkür ederim. Yani dizinin dibinde oturmak değil aslında annem zor bir hayat yaşadı belki de onun verdiği bir hissiyat. Aslında ben de sizin gibi düşünüyorum ama aile meseleleri de herkesle konuşulmuyor. Hal böyle olunca insan geniş açıdan bakamıyor meseleye. Demek ki ben anneme çok düşkünüm. Onu anladım burada yazılanlardan.
Ben sizin eşiniz olsam sizin anneniz zor bir hayat yaşadı diye ben mecbur muyum tüm altınlarımı vermeye? Hadi siz kızısınız ben sizinle evlendim diye bunu yaşamaya mecbur muyum?

Çünkü hakkınızı savunmuyorsunuz, savunmayana laf çok gelir. Biraz dişli olacaksınız ki böyle kandırılmayın.

Ailenize direkt hayır demek yerine şöyle şöyle borcumuz çıktı altınları veremiyorum diyebilirdiniz veya en azından yarısını verirdiniz. Yumuşak oldukça çatışma azalmaz, artar. Şimdi nasıl alacağınızı düşünüyorsunuz.

Yok ben annem ah derse çok üzülürüm diyorsanız da beladan uzak duracaksınız, kavga olacağı kesin durumlardan kaçınacaksınız.
Haklısınız. Hayır ben de tam olarak böyle düşünüyorum ama söyleyince bir de üste çıkıp afra tafra yapıyorlar. Yani ne bileyim bu kadar da olur mu diyor insan.

Anneniz elden ayaktan düşünce be yapacaksınız? Eşiniz eve almayacak, kim bakacak ona? Böyle işlere girerken geleceğimizi de düşünmemiz gerekiyor. He altınları vermediğiniz için aileniz size sırtını dönseydi ve eşinizden de ayrılsaydınız, yine aynı şey olurdu ama kendi ayaklarınızın üzerinde dururdunuz en azından. Anneniz bir gün hasta olduğunda yanınıza alıp bakamayacaksınız da, eşiniz yine kabul etmese haklı yani. He insanların belirli miktarlarda ailelerine para yollamasına karışmam. Ama altınlar bambaşka bir mevzu artık.

Haklısınız. Hayır ben de tam olarak böyle düşünüyorum ama söyleyince bir de üste çıkıp afra tafra yapıyorlar. Yani ne bileyim bu kadar da olur mu diyor insan.
Hiç söylediniz mi, siz altınları ödemediniz diye sizi istemiyor, haklı da. O yüzden o varken gelmeyin, gelseniz de kapıyı açmam, eşim haklı dediniz mi? Yoksa ailenizin de eşinizin tavrından haberi yok mu

Anneniz elden ayaktan düşünce be yapacaksınız? Eşiniz eve almayacak, kim bakacak ona? Böyle işlere girerken geleceğimizi de düşünmemiz gerekiyor. He altınları vermediğiniz için aileniz size sırtını dönseydi ve eşinizden de ayrılsaydınız, yine aynı şey olurdu ama kendi ayaklarınızın üzerinde dururdunuz en azından. Anneniz bir gün hasta olduğunda yanınıza alıp bakamayacaksınız da, eşiniz yine kabul etmese haklı yani. He insanların belirli miktarlarda ailelerine para yollamasına karışmam. Ama altınlar bambaşka bir mevzu artık.
Ben de bunu düşünerek yavaş yavaş arayı düzelteyim diye düşündüm ama çok rahatlar. Baksanıza ortam uygun değil diyorum hala ısrar. Ne yapacağım ben bunlarla? Bir de bana bencil muamelesi yapıyorlar. Yıldım vallahi.

Hiç söylediniz mi, siz altınları ödemediniz diye sizi istemiyor, haklı da. O yüzden o varken gelmeyin, gelseniz de kapıyı açmam, eşim haklı dediniz mi? Yoksa ailenizin de eşinizin tavrından haberi yok mu
Var olmaz mı? Defalarca bu yüzden kavga ettiğimizi söyledim. İnsan ailesinden bekler mi bunu? Evlendiğimde 26 yaşındaydım ben. Ne bileyim böyle şeyler yaşayacağımı? Hata insanlar için. Oldu bir kere ne yapayım? 😞

Ben de bunu düşünerek yavaş yavaş arayı düzelteyim diye düşündüm ama çok rahatlar. Baksanıza ortam uygun değil diyorum hala ısrar. Ne yapacağım ben bunlarla? Bir de bana bencil muamelesi yapıyorlar. Yıldım vallahi.
Çünkü senelerce tepenize çıkmışlar ve hiç ses çıkarmamışsınız. Şimdi çıkardığınız ses onlara komik geliyor. Sizi ciddiye almıyorlar haliyle. Çat kapı gelirlerse almayın eve. Eşiniz varken gelmek istiyorlarsa emin olun eşinizle aralarını düzeltmek için gelmiyorlar. Kesin sizden maddi istekleri olacak yine. Ortada saçma bir ısrar var farkında iseniz. Aileniz eşinizin kızdığını bilerek, utanıp sıkılmadan geliyorsa ben bunda zerre iyi niyet sezmem. Bu kötülük. Sizi zor durumda bırakmak. Size saygı duymamak. Zaten eşinizi adam yerine koyan yok. Almayın eve lütfen.

Ayrıca eşinizin yerinde olsam ben annenize bakmam

Var olmaz mı? Defalarca bu yüzden kavga ettiğimizi söyledim. İnsan ailesinden bekler mi bunu? Evlendiğimde 26 yaşındaydım ben. Ne bileyim böyle şeyler yaşayacağımı? Hata insanlar için. Oldu bir kere ne yapayım? 😞
Siz annenizin afra tafra yapmasına göz yumun ama sakın annenizle eşinizi bir araya getirmeyin, yine arada kalacak ve üzülen siz olacaksınız, çok üzüldüm durumunuza Allah ferahlık versin tez zamanda size :KK43:

Yani eşe kim nasıl hak vermesin, şu cevaba bak
😂
Annen borcsuz harcsiz ev sahibi olmaya niyetliyse onca sene kocasıyla alsaymis. Eski zamanda ev almak çok daha kolaydı. Ha , anan çile çektiyse, kiralarda yasamasina gönlün el vermediyse erken yaşta evlenmek yerine kredi cekerdin, ailecek bir şekilde odersiniz, üç beş seneye- kredi borcun artık seni yormaz hale gelince evlenirdin.
Annecigin borcsuz ev sahibi olsun diye senin altınlarını gasp etmesi, senin yuvanı ilk günden sarsmasi belli ki seni hiç sarsmamis bile.
O huzurlu olsun, eşin kurdeşen dökebilir, siz evde birbirinize girebilirsiniz, sana ailen hırsı, gibi davranabilir.
Yeter ki annen huzurlu olsun.
Kaldı ki kadının eline para geçmiş,diğer kizina vermiş.
Hala daha annem annem annem diyorsun.
Bu gidişle adam seni bosar, annenle bir ömür yaşarsın
Bazen tv de görüyoruz. Kadın evleniyor bütün altınlara konup kaçıyor bu da onun modern versiyonu? Anneme.acıdım ona ev aldım. Damat, şükretsinler yine iyi adammış.

Bazen tv de görüyoruz. Kadın evleniyor bütün altınlara konup kaçıyor bu da onun modern versiyonu? Anneme.acıdım ona ev aldım. Damat, şükretsinler yine iyi adammış.
Hayır öyle değil. Yukarıda yazdım yine yazayım. Ben evlendiğimde ailem iflas etmişti. Altınlarımı borç olarak istediler. Sonradan toplu bir para geldi. Gerçi bana soran olmadı ama bende anneme ev alınacak diye ses etmedim. Zaten ev de alınmadı. Ben altınlarımdan bir kuruş yemedim. Zaten çalışıyorum. Altınlara konup kaçma niyetim olsaydı bunca yıl evli kalmazdık değil mi?

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X