eşim, ona söylediğim yalanı anladı. haklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilmiyorum, çok anlayamiyorum o baskasi hamile diye daha da uzulme aglama işini, ilaclardan oluyorsa da anlayamayacagim bir sey sanirim.
Iste alti ustu üremekse gereksiz tepkiler normal sartlarda.
Üyenin teşhisini koyduk biz zaten. Buldumcukluk.

benim de bir kuzenimin eşi var hamile kalamıyo sanırım yani bundan hiç bahsetmez ama bize kayınvalidesi anlatmıştı tüp bebek deniyorlar sormayın diye ama ne zaman olsa işte ben çocuk istemem çocuk ıyy der. diğer akrabalar hamile olduğunda göz devirir off puff surat 5 karış. bu yüzden hiç sevmem yani. ailecek de bizimkiler sürekli görüşür eder. sormadan bile söylediği şey aman evlat zor aman şöyle aman ben sorumluluk almak istemiyorum aman doğum yapınca kilo alınıyor fizik gidiyor(sanki çok güzel fiziği var gibi) yok bebek aslında bir parazit. sen sormadan bunları sıralar. savunma mekanizması geliştirdi herhalde

Yine kıskanıyorsun beni kızım tayfa doluşmuş Bu tayfa evlendikleri an tüm bekar kadınların onları kıskandıklarını düşünür. Sidikli kocalarının herkesin gözdesi olduğunu düşünür. Es kaza çocuğu olsa bununla övünür,herkesin onu kıskandığını düşünür. Bekar olup çocuk istemeyen kadınlara bile gidip boş boş tavsiye verirler. "Bir anda oluyor kuzum" slogan cümleleridir Bazen insan çok çabalar ama yine de olmaz o zaman emeklerine üzülür. Bunun kıskançlıkla ne ilgisi var? Kimisi maddi,manevi hazır olmadan çocuğu doğurur gerçek anlamda ilgilenmez bile. Bir taraf maddi,manevi olarak hazırdır,bilinçlidir ama yine de çocuğu olmaz. O zaman kişi kendini kötü hissedip neden? diye sorabilir.
Hiç unutmuyorum fizyoterapi mezunu bir arkadaşım 85 puanla açıkta kalmıştı. 70 puan ile atanan ebe bir arkadaş "İsteyince oluyor,takma" tarzında tavsiyeler vermişti. Kız da tabii ki şok oldu sonra da ağladı. Şimdi bu kız kıskanmış mı oluyor? 70 alan insanın nesini kıskansın? Kendi emeklerine üzülüp sinir boşalması yaşıyor. Bundan doğal ne var ya? Bazen çok çabalasan da olmaz. Dönüp herkes bu kadar kolay elde ediyorken ben nerede hata yapıyorum? der, üzülürsün. Bana da sürekli beni kıskanıyorlar diyen tayfa çok gülünç geliyor, aynen herkes sizi kıskanıyor Kişi kendinden biliyor işte

Ne varki bunda.Kardeşin o senin.Sanki internette anlattın sanki yoldan gelen geçene anlattın Hassas bir dönem geçirmiş sin hem kolay mı.Eşine ne oluyorsa .Bu devirde kim nasıl isterse öyle bebek yapar kime ne İsteyen bakabilecek olanın olsun bence.Sanki gizli hiç bilinmemesi gereken bir şey tüp bebek.Hala bu kafada tüp bebek yapmayi kötü gören insanlar varsa bu onların komikligi valla

Kardeşinizle dertleştiğinizi saklayıp eşiniz sorduğunda ısrarla yalan söylemeniz yanlış, madem bir karar aldınız ikinizde uymalısınız ama bazen insanın duyguları dolup taşar, hislerini anlayıp teselli edecek birini arar, ağlayacak bir omuz ister, kardeşinizi bu yüzden aramışsınız çünkü yazdığınıza göre eşiniz belki duygularını sakladığı için, belki de siz kendinizi daha çabuk toparlarsınız diye düşündüğünden yaşadıklarınızı duygusal olarak ele almıyor bilimsel yaklaşıyormuş.

Eşinize bu hissettiklerinizi olduğu gibi anlatın, kardeşinizle konuşmanızı sakladığınız için üzgün olduğunuzu söyleyin, bir yandan da dertleşmek istediğinizde dert ortağım olmanı istiyorum, bazen hiç konuşmasak bile saçlarımın okşanıp bugünler geçecek denilmesini bekliyorum, duygularıma engel olamadığım dolup taştığım bir anda elim istemsizce telefona gitti kardeşimle konuştum deyin, ki bu dürtü normal bence.

Kardeşiniz sanırım genç ve tecrübesiz, üzüntünüzü derinden hissettiği için o duyguların verdiği bir hisle eniştesini aramıştır, böyle olabileceğini düşünmemiştir ama tabii eşinizle ortak derdiniz bile olsa, ablasının konuştuklarını eniştesine aktarmaması gerekiyor, dertleşmenin yapısına bile aykırı bu yaptığı.

Çok güzel şeyler yazmışsınız çok tesekkur ederım. utanmasan ıyı kı olmus olay dıyecegım cunku bu denlı dertleşemezdık belki de. ihtiyacım olan konuşmalardı hepimizin söylediği her söz. yaralarımı sardınız hepiniz her biriniz çok tesekkür ederim. göz yaşından sonra gelen gülümse gibi, içim ferahladı...

çok doğru ama ben bu konular açılınca aglıyorum nıye bılmıyorum terapistle görüştüğümüzde bilinç altımda yatan cocukken tacız edılmenın verdıgı bı travma çıktı kadın olmaktan üremekten ve cocuk sahıbı olmanın kötu olduguna kendımı şartlamış olabılecegımı konustuk bunun uzerıne gıttık . biz üzerine gıttıkçe de anneme duydugum öfke çıktı. annem iyi bır anne olsaydı calısmasaydı ben tacız edılmezdım annem ıyı bır anne olsaydı kız kardesıme benden ıyı bakardı dıye anneme onun anneliğine duydugum öfke yüzünden kendı benliğime anne olmaya karşı bir gard alıyorum çok ıstıyorum ama çok istediğim şeyi de yine ben engelliyorum. bunları paylaşırken bıle ağlıyorum üzülüyorum her terapi sonrası travmalarımı taze yasıyorum. eşimde ne kadar zorlu süreçlerden geçtiğimi biliyor. o ıstıyor kı soylemeyelım dedık soylemeyecktık verdiğin söz tutmadın dıyor suçluyor hak verıyorum tutmam gerekırdı ama buna kızmak yerıne aynı süreçten geçiyoruz benı en ıyı onun anlamasını beklerdım. bana kızmak için konusmanın sonlanmasını beklemek yerıne bana zarf atıp yalancı konumuna sokması yerıne dırek sorsa belkı bu kadar kötü hiisettmezdim zaten kötü oldup anlattıgımın farkındasın benı daha da köşeye sıkıştırıp yalanımı dinlemek yerıne senınle bı seyler konusabılır mıyız neden bırbırımıze verdıgımız sözü tutmadın sebebı neydı deyıp sorsa belkı bu dıyologlar yasanmazdı bende dırek kardesımle konustum dayanamadım deyıp açık sözlü olsam bunları yaşamayacaktık belki de

Bu durumun Bir değişiğini de ben yaşadım evladımıza bir buçuk yaşında atipik otizm tanısı konduğunda akrabalarımız dahil kimseye söylemeyeceğiz diye sözleşmiştik çünkü cahil insanlarla dolu çevremiz var ve çocuğum normal bir çocuk gibi anlaşılmıyor yani otizm ..bir gün ben dayanamadım ağlaya ağlaya annemi aradım annem de kocamla konuşurken ağzından kaçırmış otizmin çaresi var falan diye sonra anlatmıştım dayanamadım biriyle paylaşmam lazımdı diye çok sıkıntı olmadı sizde sakince konuşun

Yalnız vakti zamanında konu sahibinin yaşadıklarını siz de yaşamışsınız. Hatta hamile insan gördüğünüzde kıskanmadığımı söylesem yalan olur demişsiniz ne kadar da ilginç
Bir kere de sasirtsalar ya damdan dusenin halini damdan dusenin anlamasi lazim. Kendisi bir ruh hastasiyls karsilasti diye konu sahibine niye bu kadar saldirdi diye dusunmustum ki sebebi belli oldu. Korun gozu acilmis bastonunu kirmis yani. Yalniz insanlar hic dusunmeden konusuyor. Hamile kalmis ama bakalim dogacak mi? Dogacak ama yasayacak mi? Yasayacak belki ama nasil? Hepimizin yolu uzun tartip da konusmak lazim.

kendine kızılıcagını bılse de nefretını kusmak istiyor bunu bile bile yazıyor ona göre kıskanıyoruz herkes kıskanıyor söylecegını soyledikten sonra ne düşündüğüm onun umurunda değil.

iyi de siz paylaşım yapmasanız bile anlayacaklar çocukta farklılık olduğunu o zaman da size umursamıyor çocuğu doktora görülmemişler vs derler

Mantıksal açıcan bakınca eşiniz haklı, fakat duygusal yönden bakınca da siz haklısınız. Kardeşinizle aranızdaki ilişki dinamiğini siz daha iyi bilirsiniz. O an söyleme gereği duyup söylemek istemişsiniz. Kız kardeşiniz de destek olmuş. Üzülmeyin yanlış bir şey yapmadınız içinizden geldiği gibi davrandınız. O esnada birine ihtiyacınız vardı size moral lazımdı hepsi bu :)

Ben tüp bebek sürecini sadece yakınıma anlattım. Öyle karar aldık. Kardeş anne baba bir iki arkadaş. Başka Söylemedik. Ananem teyzem vs bilmezdi. Sizde tutamayacağınız sözü vermeyin.

Kız kardeşten nasıl saklanır. Saçma yani. Yalan konusunda haklı eşiniz. Yüz yüze gelince gönlünü alın... Bir daha dikkat edin.

Geçmiş olsun bu arada... Kardeşiniz de eşinizi arayıp üzülmeyin vs demesi mantıksız...

Evet kesınlıkle yalan söyledım ve o haklı ama bu konuda ona karşı neden yalan söylemek ıstıyım. bu ve bunun gıbı detaylara inmek ıstemezse bulundugu yerden bakarsa kendını haklı görüp benden özür beklemeye devam edecek. benı anladıgını dusundüğüm noktada özür dilerim tabıkı de. bılmıyorum ben mı yanlıs dusunuyorum olaydan özür beklemesı yerıne ben benı anlamasını beklıyorum. o bana yalan söyledın deyıp özür beklıyor?

bu kısım hala bende boşluk kız kardesım sanırım olayın şokuyla eşimle de paylaşmaması gerektiğini idrak edemedı sanırım benim teselliye ıhtıycaım oldugunu dusunup ona da aynı desteği vermek ıstedı sanırım

Kimsenin ne dusundugi de sizin umrunuzda olmasin. Cocuk konusu cok kisisel bir mevzu. Ben zaten insanlarin niye bu kadar rahat konusabildiklerini hic anlamiyorum

Bence biz kadınlar olarak bu gibi durumlara daha duygusal yaklaşıyoruz, erkekler daha genel geçer. bence söz verildi tutamadım özür dilerim ama ikimiz farklı şekilde yaklaşıyoruz olaylara, destek göremediğim için bir desteğe ihtiyacım vardı diyebilirsiniz. Ama anlaşılır mısınız bilemem eşiniz de muhtemelen sizin gibi düşünmediği için ben haklıyım diyecektir.

Kimsenin ne dusundugi de sizin umrunuzda olmasin. Cocuk konusu cok kisisel bir mevzu. Ben zaten insanlarin niye bu kadar rahat konusabildiklerini hic anlamiyorum

kesınlıkle çok çok özel bır mevzu. bazı konularda kulak kapamayı bilmem lazım sanırım her seyı çok içselleştiriyorum ya da terapiden kaynaklı mı bilemiyorum her seye duygusal açıdan bakıyorum

umarım anlaşılabilirim.
o yalan söylemeye ve söz tutamamaya takılır, ben ise duygusal boşluklarıma sarılırsam daha çok kavga edılır bu mevzudan gibime gelıyor

Konu sahibini bilmiyorum ama siz kötü kalpli birisiniz.bi insana nasıl böyle cümleler kuruyorsunuz,bende hamileyim ama okurken hiç sizin kadar kindar ve nefret dolu olmadım.konu sahibinden önce siz keşke nefret ve kininizi dogursaydiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…