eşim, ona söylediğim yalanı anladı. haklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay birde aynen sizin diğer canlılar gibi ureyebilmenjz ne büyük bir meziyet . Herkesler sizleri kıskanmis. Kafanıza nal kadar bir nazar boncuğuyla gezin
İçindeki kıskançlığı atarsa nur topu gibi bir evladın olacak demiş. Kıskanmayan kadınların aklında tek soru: O zaman bizim niye bebemiz olmuyor?

bu olayda eşime ne demelıyım pekı nasıl devam etmelıyım
Doğruları söyleyin buraya yazdığınız gibi anlatın sana anlatıp seni de daha fazla üzmek, strese sokmak istemedim biliyorum ben ne hissediyorsam sen de aynısını hissediyorsun bu yüzden o an kardeşime ihtiyacım vardı diyin.
Her şey gönlünüzce olsun

Ben yaşadığım her şeyi koştur koştur eşime yumurtaladığım için eşinizi bir tık haklı buldum. En haksız kardeşiniz. Siz dertleşmişsiniz işgüzarlık edip eşinizi aramış. Eşinizle oturup dertleşin aynen buraya yazdığınız gibi anlatın içim çok dolmuştu birine anlatmak istedim. Biliyorum anlaşmıştık ama yaşadıklarım ağır geldi sana da utandım söyleyemedim minvalinde konuşup tatlıya bağlayın. Eşinizle iletişiminiz normalde iyiyse duygu yoğunluklarınızı eşinizle paylaşın. İki nazımızı çekemeyeceklerse niye aldık bunları hele sizin şu an manevi desteğe en ihtiyaç duyduğunuz zaman. Allah isteyenlere hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip etsin.

"Yalan söyledin " tabirini belki ifade ediş şeklini yanlış seçmiş olabilir. Ama samimi ve açık olmanızı istiyor olabilir. Duygularınızı sevinç ve acılarınızı beraber birlikte yüklenmek istiyor olabilir. Bir de yeni duygular karmaşık hisler ve siz kadar empati yapamıyor olabilir. Eşinizle kendiniz dertleşin söylemek istediklerinizi söyleyin. Tek başınıza üzülmenizi istemiyor olabilir. Bazen insanlar dört dörtlük neye nasıl davranabileceğini kestiremiyorlar.

eşin sonuna kadar haklı
şimdi bu adam sana nasıl güvenecek bi daha ?
neden kardeşinle konuşurken, eniştenle kimseye söylememe kararı aldık ama ben dayanamayıp sana söyledim
sana söylediğimi bilmiyor
sen de sakın ağzından falan kaçırma diye bi açıklama yapmadın ki konuşurken ?
kardeşine bu uyarıyı yapmış olsan eniştesini arayıp adres isterken, bu aralar biraz morali bozukmuş
onu mutlu etmek için çiçek yollayacağım der geçerdi

Sizin bu hırs nedir peki ;( yaşadığını kabul eden kendiyle yüzleşmiş biri var karşınızda. Siz bu kininizi bence doğurun. Çok üzüldüm ben konu sahibini düşünemiyorum

Benzerini şu şekilde düşünün, aynı konuyu eşiniz kendi ailesine anlatsaydı ve onun kardeşi, annesi her neyse sizi arayıp üzülme ya sizin de olur gibi saçma sapan konuşsaydı siz ne hissederdiniz?

Dolmanız, bunalmanız ve bunu biriyle paylaşmak istemeniz son derece normal. Eşiniz sizi illaki anlıyordur o da aynı süreçlerden geçiyor ama insana bazen 3.bir göz çok daha iyi gelebiliyor. Sizin paylaşmak istemenizi bu sebeple haksız bulmadım ama adam defalarca sormuşken ısrarla yoo anlatmadım demeniz hoş olmamış. Kardeşinize girmiyorum bile, illaki niyeti kötü değildir ama kelimelerini düzgün seçemeyen biri herhalde.

Haklı haksızı boşverip hislerinizi konuşun, anlayacaktır bence o da.

Yani dizilere mi özeniyorsunuz anlamadım. Tamam dayanamayıp kardeşinizle paylaştınız da bunu da eşinize aynen böyle söyleseydiniz keşke atla deve değil ki. Yalan söylemeye değer mi. Özür dileyip konuyu uzatmayın aranızda

İçindeki kıskançlığı atarsa nur topu gibi bir evladın olacak demiş. Kıskanmayan kadınların aklında tek soru: O zaman bizim niye bebemiz olmuyor?
Konu hakkında çok yorum yaparsam banlanacagim . Üreyebilmenin biyolojik bir durum olduğundan habersiz , doğurduğu için havalara giren bir insana ne anlatsan boş . Hayattaki başarısı ve kıskanılma kaynağı yaklaşık 4 milyar insanın ve diğer milyarlarca canlının sahip olduğu bir şey . Yazık

Çok kötü bir insansın hem de öyle böyle değil. Baya saf kötüsün yani. İster cevap ver ister verme kötü birisin ve bu gerçeği okuyacaksın orası kafi. İnsanların çocuğu olmadığını diğer insanlardan gizleme nedeni de senin gibi insanlar zaten. Çünkü biliyorlar çocuğu olmadığını söyleseler senin gibiler her bakışından, hareketinden artniyet çıkartmaya çalışacak.

He burda tanıştığım bazı üyeler var, çocuk için tedavi görüyorlar. Hayatımda tanıdığım en iyi insanlardan bazıları onlar. Özellikle bir tanesi var ki gerçekten melek gibi bir insan. Yani içindeki kötülükten dolayı çocuğu olmuyor değil, imtihanı böyle. Ağzından çıkanlara dikkat et de sen de farklı şekillerde imtihan olma.

Kardeşinize de kızmayın, bence size kıyamamış ve eşinizle görüşmüş. Muhtemelen adres isteyince hayırdır diye sormuştur, art niyetli bir şey değil. Size en yakın ve sizi koşulsuz şartsız seven değer veren insanlar. Belki daha farklı şekilde yaklaşabilir ve yol izleyebilirlerdi ama bu şekilde olmuş. Bence vardır bunda da bir hayır size destek olmalarına izin verin duygusal olduğunuz için yanlış izlenim edinmeyin :) Allah en güzel hayırlı zamanda güzel haberler almayı nasip etsin :)

Eminim esi izde nirine ici i dok.ek iatiyordur ama siz kimseye soylemeyelim ded8giniz icin susmustur .bu adak simdi haksiz mi ?

Yorumu yazan ne niyetle yazdi bilemem ama stress bile tek basina gebelik icin engelleyici durum diyorlar. Yani her cocugu olmayan bu nedenden olmuyor degil ama bu kadar hirs ve stress iyi degil.
Cocuk olmuyor diye uzulmek bi yerde normal karsilanir ama baskasi hamile diye hirslanmak, üzülmek iyi duygular değil.
Yani cocuk yapmak bir iş degil, ders değil, para degil rekabete girilecek bir şey değil.

Siz konuyu bir tarafinizdan okumuşsunuz. O kadar dellenmişsiniz ki konu sahibini resmen is yerinizdeki kadin olarak hayal edip alakasiz cevap vermissiniz.

Böyle birşey hakkında yalan söylemeniz çok çok saçma olmuş. Hayatım dayanamadım söyledim desen ne diyecek eşin sana?

Ama eşinizinde uzatmaması lazım bence, hormonlarınız ve duygu durumundan olmuş olabilir.

İkinizde fazla uzatmayın durumu.

Ben eşimin bu kadar detaya girmesinden hoslanmazdim. Kardeşimle konuştuğum konuya karisilsin istemem. O yüzden bu konuyu gecistirmissem yalan soylemis gibi hissetmem.

Yalnız vakti zamanında konu sahibinin yaşadıklarını siz de yaşamışsınız. Hatta hamile insan gördüğünüzde kıskanmadığımı söylesem yalan olur demişsiniz ne kadar da ilginç

benı çoğunuz anlıyor, coğunuz yargılıyor ama inanın içimde zerre kötülük olarak hasetlenmiyorum çok değişik bir psikolojı zihnim süreklü bunu düşünmeye itiyor düşünmeyecegım dediğiniz şey ilk düüşündüğünüz şey haline geliyor. bu da sizde duygusal bir birikme yapıyor. kız kardesımı de anlamaya calısıyorum ona yıllaraca ben baktım annem uzun sure hep çalıştı anneliğin çok güzel bir şey oldugunu onda tatmıştım onla bırlıkte büyüdüm benım kopyam gibidir. benım adıma cok uzuldugu ıcın kendınce bırseyler yapmaya calıstı sanırım. sadece nereden nasıl başlayacagını bılemedı gıbı hıssedıyorum . benım annem sensin der çoğu zaman oyle bır cocukluk gecırdık. bu sorumluluğun uzerıne kendı evlaıdmın olmasını çok ıstedım oncekı konularıma bakabılırsınız . bu konuda yapmadıgım eksık kaldıgım bır sey olmasın dıye sureklı konu arastırıp elımden gelenı yapmaya calıstım. bır sey ıcın bütün özverınızle o şey ıcın mucadele ettıgınızı düşünün çok istememiş olmak bıle engel olabılır dıye cok ıstememı bıle dizginlemeye calıstım. aynı heveslerın kucagınzda kaldıgını dusunun. bu boşluk hissi duygusal patlamalar sebep mı aramalıyım kabul edıp köşe mi çekilmelıyım bunu tartamadıgım ıcın bunun ıcın bıle konu actım. yapmamış olmaktansa sormuş olmayı tercıh ettım.

Yalnız vakti zamanında konu sahibinin yaşadıklarını siz de yaşamışsınız. Hatta hamile insan gördüğünüzde kıskanmadığımı söylesem yalan olur demişsiniz ne kadar da ilginç

hay ağzını öpeyım kendı yaşadığı duyguları bana boşaltıyor ısrarla kendımı ıfade etmeye calıstıgım halde kıskandıgın ıcın olmuyor deyip daha cok uzuyor benı benım yetersızlık hıssım bırılerının varben de neden yok dıye olusmadı yıllarca bana kendımıyetersız hıssettıren annemden hedıye sureklı elstırmelerı yzuunden. sebepsız infertilite dediğimde bile sebepsiz olur mu canım ılla kı bı sebebı vardı yalan söyleme dediği için. bu travmaları bılmeden sormadan neden yetersız hıssettın bıle demesıne gerek kalmadan eskı konularımı okusa belkı anlayacak benı ama. onun derdi benı veya benım gıbılerı anlamak degıl sadece elestırıp kıskanç damgsını vurmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…