eşim, ona söylediğim yalanı anladı. haklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynen tıp, bilim iptal . Mesela ben pko hastasıyım doğuştan bunun sebebi de bebekken bile bebekli insanları kiskanmamdi .
Sinanmadiginiz şeylerle ilgili ne biçim konuşabiliyorsunuz yahu . Kadın ilaç kullanıyor hormon tedavisi görüyor sen kötüsün, kıskandin ondan çocuğun olmuyor demek düpedüz vicdansizlik

benımde sımın cevresınde benı psıkolojık olarak cok zorladılar hatta kendı aılem daha zok zorlamıstı ıster ıstemez sureklı cocuk cocuk dıye buun mahrem karısılmaması gereken bır durum oldugunu söylememe ragmen aılem ne yazık kı laf dınlemedı bızde onlara ve hespıne soylememe kararı almıstım keske bu kararımı devam ettırebılseymısım

Kardeşinizin yaptığı eşeklik afedersiniz ama bu kadar da olmaz. Bence kizacaginiz biri varsa o da kardeşiniz

Eşiniz haklı.. Kız kardeşinize anlatıp dertleşmiş olabilirsiniz fakat sonrasında eşinize yalan söylemeniz hiç hoş olmamış.. Özür dileyip, hatanızı anladığınızı belirtip, duygularınızdan bahsedin ve kapatın konuyu bence..

Nedense ben belki kötü niyeti olmasa bile büyük bir ihmalinin olduğunu düşünüyorum. Mesela benim de eşimin bazi sorunları var biz de kimseye söylemeyeyim dedik ama ben bazı ortak arkadaşlarıma söyledim ama onlar tutup eşime üzülme vs diye saçma sapan telkin vermeye kalksalar kızarım valla. Hiç iyi niyetli bir davranış değil ki

kesınlıkle katılıyorum yaşayan bırı olayan yasayamayan bırını ssadece gozunu hırs bürür kin öfke nefret sadece olumsuz duygular barındırabılır onlara göre. bana da bu dusunce sıg gelıyor işte

Ay birde aynen sizin diğer canlılar gibi ureyebilmenjz ne büyük bir meziyet . Herkesler sizleri kıskanmis. Kafanıza nal kadar bir nazar boncuğuyla gezin

Bosverin bu safi kötülük sadece . Ben sizi gayet anlıyorum . Ama inanın sonunda olacak . Bir sürü yöntem var , hap , aşılama , tup bebek . Siz sadece biraz sakinleşin. Ben ne zaman sakinlestim her şey düzene bindi o zaman çocuğum oldu . Bir tatile gidin stresten uzak durun . İnanın eşiniz de sizin kadar üzgün . Bu bir sınav bu sınav gectiginde siz eşinizle daha güçlenerek çıkacaksınız .

çok doğru söylemişsiniz. ne kadar haklı bır yorum dedım içimden. bu süreçten ıkımız de geçiyoruz olmuyosa ıkımızın de olmuyor . sadece benım sahıplendiğim bir acı gıbı yaklaşıyorum bu duruma. normalde esım duygularını gösterebılen bı taraf hıc olmadı bu konuda da onu üzmemek adına kendım uzulup kendı köşemde sakinleşmeyı bekleyerek hata yaptım sanırım yeterınce ona aglayıp uzulseydım onu da uzmeyeym gıbı gereksız çabaya gırmeseydım belkı de baskasıyla derlesmeye ıhtıyacım bıle kalmayacaktı.

Öyle ölmez, füze atın.

Yalan değil ama iletişimsizlik ve boşboğazlık var gibi geldi bana. Kardeş kardeşe dertleşmişsiniz demek ki ihtiyacınız varmış. sadece kardeş burda boşboğaz şekilde davranmış kıız kıza konular konuşulur kapatılır biter. Neden eşinle konuşuyor inşallah maşallah çekiyor, orası tamamen boş ve gereksiz. Eşin de gereksiz alınganlık yapıyor, ihtiyacın varmış konuşmuşsun, o kardeşin senin. Sen de aşırı suçlu davranıyorsun, konuştuysan da konuştun düzgünce ihtiyacım vardı konuştum dersin olur biter babasıını öldürmedin ya adamıın... Kıısacası 3 kişinin 3nün de haksız olduğu/saçma davrandığı ender konulardan biri bu

inanın denedık belkı yeterı kadar degıl belkı ama denıyoruz her sey bende bıtıyor aslında gözümde her seyı büyütüyorum

kardesımın yaptığı sey aslında tamamen benı uzen bız konustuk kapandı esım sendne tesellı ıstemedı kı neden onu arayıp tesellı verıyorsun kımseye soylemıyoruz dememe ragmen. bugün dünden daha çok ağladım kardesım sayesınde .

inanın denedık belkı yeterı kadar degıl belkı ama denıyoruz her sey bende bıtıyor aslında gözümde her seyı büyütüyorum
Hiçbir şey için kendinizi suçlamayın . Bu sizin elinizde olan birşey değil ki Herşey geçecek bir gün hiç yaşamamış gibi olacaksınız o günleri .

Yalan olmamali diye dusunuyorum nedeni ne olursa olsun. Yalan işin içine girince yok hormonmuş, duyguymus bana bahane geliyor.

Ben yaninda uyudugum adama güvenmek zorundayim. Bilmiyorum baskalari nasil dusunur ama minnacik konularda bile direkt yalana basvuran biri bana her an yalan soyleyecek potansiyelde gelir. Söylediklerine, sözlerine inanamam.
Esiniz kizmakta hakli.

Bılmıyorum yanlış mı düşünüyorum, eşim haklı mı sizce. ne yapmalıyım

Yanlış düşünüyorsunuz.
Eşiniz haklı.

"Kardeşimle paylaştığımız duygusal bir anda, ona içimi döktüm, bana da çok iyi geldi aslında; ama bu hususta sana yalan söylememeliydim, seninle birbirimize söz vermiştik bu nedenle çekindim, doğru düşünemedim, özür dilerim." minvalinde bir şeyler söylemelisiniz. Böyle de düşünmelisiniz bence.

Konunun içeriğinin, ne olduğu hiç önemli değil ki... Aranızda kimseyle paylaşılmayacağına karar verdiğiniz; buna güvendiği, böyle olmasını istediği, kendince hassas bir yere koyduğu her hangi bir şeyi, dan diye baldızından duymak, eşinize ne hissettirdi, bunu hiç düşündünüz mü ?

Yalanınızın ortaya çıkmasından dolayı hissettiğiniz negatif duyguları yansıtacağınız tek kişi, kız kardeşiniz.

Hadi siz, duygusal bir yoğunluk, bir boşluk anında ona açıldınız ki bence iyi de ettiniz. Kız kardeşinize ne oldu da gece üstüne yattı sabah oldu, üstelik uyardığınız halde, yemedi içmedi, eniştesine "ben de biliyorum" çiğliğini yaptı. Ben olsam bunu asla hoş görmem, bariz sınırını haddini bilmemek, her halükârda büyük densizlik.

Maalesef esiniz hakli.. zaten siz kimseye söylemeyelim diyorsun hem de söylüyorsun. Bi tek siz zorlanmiyorsunuz psikolojik olarak esinizde psikolojik olarak yorgun erkek diye cok güclü tabiri olacak degil hepimiz insaniz ya duygu cöküslerimiz olacak.. esinizle ne anlastiysaniz söylemeseydiniz simdi otur üzül ne diyelim. Herkes hamile kaliyo diye bu kadar da takinti veya kiskanclik yogun olmasin akisina birakin tedavi görüyorsaniz insallah Allah hayirli evlat nasip etsin diyebiliyorum.. gecmis olsun umarim güzel haberlerinizi alirsiniz ilerleyen zamanda suanda bu düsüncelerinizi kafadan atin sart diye o sartlari olmali diye yapmayin kendinize yazik edersiniz.

bu olayda eşime ne demelıyım pekı nasıl devam etmelıyım
Bence özür dilemelisin . Çok bunaldım ve aldığım hormonlar ağır geldi olayın dışında olan biriyle konuşmak istedim . Sana söylediğimde de kirilacagini düşündüm . Boyle bir şey yaşadığımız için üzgünüm . Birbirinizin en önemli desteği sizsiniz kırmayın üzmeyin .

Çünkü gerçekten haklı konu sahibi kardeşinizin yaptığı bosbogazlik hoş değil . Zaten bunun gibi sebeplerden söylemiyoruz ya cevremizw . Kardesinizi de uyarin bir daha bu konuyu açmasın

Kardeşiniz bence başka kimseye söyleme olarak anlamıştır, çok normal. Akşm kocanızı karşınıza alın ve anlatın bence, bize anlattıgınız gbi. Anlamayacağını düşünmüyorum açıkcası sadece bana yalan söyleme der sinirlenir. Keşke not yok mu dediğinde söyleseydiniz ama takılmayın buna. Olan oldu artık.Hassas bir dönemdesiniz Ve bunlar çok normal. Bende benzer şeyler yaşadım. İlkinde söyledim ikincisinde iyiki söylememişim dedim. Üçüncüde oldu. Kafanıza çok takmamanızı öneririm bebek durumunu. Benim olmıycak galiba dediğim ve boşverdiğim zamanda olmuştu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…