Eşim mi cimri ben mi fazla takıyorum lütfen akıl verin hanımlar

henüz Çalışma gibi bir durumum yok 2 yaşında birde evladımız var ona bakıyorum . Eşim az kazanıyor ve üstüme başıma hiçbir şey almıyor ben altınlarımı bozup bozup kendime eve bişiler alıyorum. Eşimin sadece parası mutfak masrafına ve kiraya gidiyor . Mutfakta da aldığım herşey ertesi güne bitiyor . Peynir alıyorum o bir kalıbı yiyip bitiriyor krem peynir alıyorum o bit kutuyu ekmeğe sürüp bitiyor ertesi gün kahvaltıya hiçbir şey kalmıyor . Güzelce konuştum bir paket krem peynir yenmez 40 yılda bir canın çeker hepsini yersin ama sürekli olmaz ertesi güne birşey kalmaz diyorum lokmamı sayıyorsun demeye başladı . Hiçbir şey yemiyor . Patates kızarttım 3 kilo patates bir oturuşta hepsini yedi beni beklemeden hemde .evi geçindiremştorum çünkü ne alsam ertesi güne kalmadan bitiyor üstüne birde sen napıyosun ki ben para kazanıyorum benim işim var sen sadece yiyorsun demeye başladı zoruma gidiyor çok severek aşık olarak evlenmiştik
Ama o kadar cimri ki hiçbir yere çıkmıyoruz dışarda hiç para harcamıyoruz üstüme başıma hiçbişi almıyorum kendi altınlarımı bozup kendime ona kıyafet alıyorum biraz büyüsün bende çalışıcam toplarız diyorum tüm param gitti benim eve ve gidecekte diyor evet yemek yiyoruz gidecek tabi ki diyorum zoruna gidiyor . Herşeyi yiyen de o ama . Çocuk doğurdum bi hediye bile almadın bana dedim niye alim ki nolmuş doğurduysan bende baktım diyor bunun bile önemi yok onun gözünde . Namazımızdayız zikrimizdeyiz Allah korkusunda var erkek karısına para harcar sen sadece eve harcıyorsun birde sen sadece yiyorsun benim ihtiyaçlarım yok mu dedim para mı var dedi kestirdi attı.
En son bugün ben altın bozup tatil için harcarız dedim tatile gitmeden daha yarısı market alışverişine gitti dedim ki market için bozmadım ben bu altını maaş gelince ver olur mu tatilde harcicak bunu çocukla dedim sende geçen ay 3.000 bilet parasını vermedin ama dedi . Benim gelirim yok altın bozuyorum senin gelecek ama bu ay dedim zoruma gitti midem bulanıyor .
Kuaföre gitmiyorum saçlarımı bile kendim kesiyorum 27 yaşındayım ve hiç problem etmiyorum ama bu kadar aç gözlü cimri olması artık bana senin neyin vakti sen anca paramı yedin demesi midemi bulandırıyor onun dışında eve yardım eder çocuğa bakar evi toplar ama işte bu çok rahatsız ediyor ne yapmalıyım sevgili hanımlar ?

Ben mi çok takıyorum ?
Kk Kk olalı böyle öküz görmedi o kadar diyim sana

Neden 10 yumurta kiriyirsunuz ben 3 kişi isek 3 yumurta ayrı tabaklara peynir salatalık domates zeytin biber koyuyorum az az değil tabi ama bir kalıbı kimse tek seferde yemiyor evimizde
Bir kolide 3 günde biter buna can da parada dayanmaz ki
Müge anlı ya bir çift çıkmıştı markete gidemiyoruz evde yemek pismiyor zor durumdayiz diye meğerse her gün 5 doner sipariş ediyorlarmış tek bir akşamda sabah ve öğlende dışarıdan abur cubur alıyorlarmış
Müge anlı e 5 döner e bir domates salatalık ekmek sebze alsanız ya demişti 300 400 TL gibi meblağ 5 döner ayda baya bir tutuyor yani
O misal 10 yumurta ne demek yani bide altın bozdurup almak
Eşiniz cimri mi aç gözlü mü bilmem ama sizin düşünce mekanizmaniz yanlış işliyor bence
Evet ilk başta öyle 4 kırıyordum bi tava da benim önümdekileri yemeye başlayınca ortadan böldüm bu sefer de bana tuhaf geldi eşimle bölüp yemek bi tavadan sonra baktım dolaba dalıyor bende daha fazla yesin protein doysun dedim o da olmadı . Şekeri 400 protein içerikli yemekler yapıyorum ama yemekten sonra o kendi çikolata şeker alıyorum . Misafir gelir diye akıp kenara koyduklarını gizli gizli yiyor misafir gelince rezil oluyorum söyleyince de çok zor bi kadınsın diyor . Misafir gelince de sunum hazırlıyorum bir bakıyorum dalmış yarısı bitmiş daha misafir bi çatal vurmadan utanıyorum ama konuşsam da ben annemde öyle görmedim diyor bitiyor

O zaman elinizi herşeyden çekin. alışverişi o yapsın, bebeğe o baksın, evi o çevirsin, kahvaltıyı o hazırlasın. Nasılsa parayı kazanan o siz hiç bir şey yapmıyorsunuz, bunları da yapıversin. Meymenetsiz herif.
Çektim ama bu sefer de evimde evim gibi hissetmiyorum yiyor yiyor şekeri yükseliyor bayılıyor insanlar akrabalar be biçim kadın demeye başladı gerçekten nasıl bi yol buluvağımı bilmiyorum

Evet ilk başta öyle 4 kırıyordum bi tava da benim önümdekileri yemeye başlayınca ortadan böldüm bu sefer de bana tuhaf geldi eşimle bölüp yemek bi tavadan sonra baktım dolaba dalıyor bende daha fazla yesin protein doysun dedim o da olmadı . Şekeri 400 protein içerikli yemekler yapıyorum ama yemekten sonra o kendi çikolata şeker alıyorum . Misafir gelir diye akıp kenara koyduklarını gizli gizli yiyor misafir gelince rezil oluyorum söyleyince de çok zor bi kadınsın diyor . Misafir gelince de sunum hazırlıyorum bir bakıyorum dalmış yarısı bitmiş daha misafir bi çatal vurmadan utanıyorum ama konuşsam da ben annemde öyle görmedim diyor bitiyor
Al buyur hdhdh piraye piraye 🤣

Birikiminizi keşke dursaydi yemeğe gitmeseydi dünyanın bin türlü hali var neden bu yola başvurdunuz hiç anlayamadım mantık dışı yani
Hazıra dağ bile dayanmaz
Evde yemek pismiyor mu ?
Bir Dr a gitti mi bunun için
Hep protein ağırlıklı yemek yapıyorum yahni tavuk kurufasülye yanına mutlaka salata pilav falan o pilav yemiyor sadece yemekten yiyor ertesi güne yemek değil pilav kalıyor ekmek de yemiyor nasıl yapcam bilmiyorum gerçekten

Bıktırma yöntemi vardır ya çocuklara uygulanır, istenmedik davranışı bıkana kadar yaptırırsın. Benimki o hesap.
Ben neyi çok fazla yersem hemen tiksinirim, uzun süre de yiyemem. Bir kalıp peyniri yersem bir sene kadar peynir yiyemem herhalde. :KK53:
Kız anlattığım şey yüz yıllık peynir domates sandviçi. :KK70: Domates otsu otsu kalmasın diye zeytinyağı ve kekikte bekletiyorum 5 dakika falan. :) Gurmelik desen var. :)
Bende bikma olayı çok olmuyor ya. Yiyorum gene.😀 Valla ne kadarlık olursa olsun gerçekten sandviç yemeye bayılıyorum harbi ya.🥲 Şimdi yapamaya gidiyoreee.

Evde daha yetişkin bile olmayan sporcu aslan yavrusu bir ergen besledigim için Serengeti de tüketilen gıda miktarlaına ve fiyatlara hakimim diyelim😅 Adam bana normal geldi valla
Erkekler yiyebilirler, haklısınız o konuda. Benim erkek kardeşim de 1.90 boyunda tığ gibi bi çocuk ama asla doyuramazdık ergenken 😁 ama bu konuda bi tuhaflık var bence. Adam eşini, çocuğunu düşünmeden yiyor. Çocuklu evde ertesi güne peynir, ekmek vs. bırakmaz mı insan? Özel bi durum olur ertesi gün çıkıp alamazsın, çocuk gece ackır ne bileyim. Bence adam o kadar cimri ve bencil ki parasını ben verdim son lokmasına kadsr yiyeyim kafasında. Hasta gibi. Konu sahibi de altınlarını sakın sakın sakın bozdurmasın artık ve hatta çocuğunun yemeği dışında hiç bir şeyin planlamasına karışmasın. Bakalım ailesini nasıl doyuracak beyefendi.

Ay sacmalamayin kizlar rica ederim 🤣 ilk kez bı kocayı savunmak zorunda kalicam sinirim bozuldu ama yetişkin erkek yer bu kadar, hem de rahat rahat, hele ki kas gücüne bağlı iş yapıyorsa fazlasını bile yer... Belli ki eve alınan gıda tedariginde var bı eksiklik...Benim tanıdığım erkekler mi obur, sizinkiler mi vitaminsiz bilemedim😅
Benim kocam bi oturuşa 10 yumurta yiyip üstüne peynir gömse hastanelik olur bence😐

İnsülin enjeksiyon mu mi hap mı kullanıyor? Enjeksiyon kullanıyorsa günlük toplam kaç ünite? 400 dediğiniz değer açlık şekeri mi tokluk şekeri mi? HbA1c si kaç?

eşiniz cimri değil aç gözlü bariz. 10 yumurta kırmak nedir sabah kahvaltısında kaç kilo bu adam? 200 kilo olsa anca doyar 1 kalıp peynir 10 yumurtayla :KK70:
Gerçekten yiyor annesi de önüne 2 kilo kanat koyuyor yiyor kalkıyor anlatamıyorum ki . Yemek yanına salata pilav yapıyorum ama yetmiyor gerçekten aileme de sordum onlarda tiksindi bişi demiyorlar artık . Az koyunca peyniri herşeyi bitiriyor ertesi gün de kendine mısır gevreği alıyor bir paket onu yiyor ben aç kalıyorum sen de mısır gevreği ye diyor

İnsülin enjeksiyon mu mi hap mı kullanıyor? Enjeksiyon kullanıyorsa günlük toplam kaç ünite? 400 dediğiniz değer açlık şekeri mi tokluk şekeri mi? HbA1c si kaç?
İnsülin kullanmıyor doktor verdiği halde açlık şekeri 230 larda tokluk 450 kere kadar çıkıyor uzun şekeri 8.3

Benim kocam bi oturuşa 10 yumurta yiyip üstüne peynir gömse hastanelik olur bence😐
Konu sahibi tek başına farklı öğünlerde ayrı yenilenlerin hepsini aynı listede yazdığı için sanki adam bı oturuşta 10 yumurta+1kgpeynir+3 kilo patates yiyor gibi anlaşılmış

X