Eşim mi cimri ben mi fazla takıyorum lütfen akıl verin hanımlar

6
Piraye normal bir insan karısının bebeğinin yemeğini yemez. İlk defa şeker hastası görmüyorum ben de yani turkiyede ailesinde olmayan kaç kişi vardır ileri şeker hastası olmayan? Cocugu normal ve sağlıklı beslemek tabi ki önemli ama ortalama üstü beslenmek yeterli. Spor yapan sağlıklı insanlar olarak asla 10 yumurta kilo kilo etler proteinler yemeyiz. Sürdürülebilir beslenme, sinirli kaynaklar falan benim aşırı önem verdiğim bir nokta. Spor yapıyor diye günde 500gram et 10 yumurta falan filan. Bunun kişi dışında dünya düzenine hiçbir faydası yok. Bu konularda farklı düşünüyorum.

Katılıyorum. Spor yapıyorum diye sınırsızca yiyenler normal değil. Spor sağlıklı olmak için yapılır. Dünyadaki 8 milyar insan bu adam gibi beslenseydi dünyada yiyecek kalmazdı.

Çocupum için mantıklısı bu sanırım . Tezgahtarlıkta yaparım sorun değil benim içim rızkımı Allah veriyor çok zor biliyorum annem de yok ona da bırakamam malesef kader diyeyim öneriniz de burda kalmam sanırım . Haklısınız ben çok duygusalım Şuan
Selamlar, burada birçok gurbetçi kadına aynı öneriyi veriyorum size de yazıcam. Facebook’ta Göçmen Kadınlar grubu var. Buraya üye olup adınız gizli bir şekilde durumu açıklayabilirsiniz, konumunuzu da belirtin. Sizinle aynı ülkede hatta aynı şehirde yaşayan kadınlar çıkacaktır. Sosyal yardımlar, devlet destekleri gibi konularda size yol gösterirler. Çok tecrübeli 40-50 senedir oralarda yaşayan kadınlar var. Bazılarının meslekleri de direkt bu yardım konuları olabiliyor. Öncelikle bilgi toplayın, edindiğiniz bilgilere göre bir yol izlersiniz.

Ama Çocuğum küçük 2 yaşına daha yeni girdi . 4 yaşına kadar anne sevgisiyle büyüdün istiyorum . Babamla kalsam 2 yıl sonra dönsem iş bularak aptallık mı olur sizce çok çok üzgünüm Şuan mantıklı düşünemiyorum çok
Tatlım saçmalama, çalisan kadınların çocukları anne sevgisiyle büyümüyor mu? Millet 5 aylık bebeğini bakıcıya kreşe bırakıp çalışıyor , onlar bebegini sevmiyor mu sence? yıllarca babanla Türkiye'de başbaşa, boş bos evde oturup bütün gün televizyon izleyip, geleceğini hiç edince o çocuğu çok sevmiş mi olacaksın yani? 🤔 Yıllar sonra hop diye Hollanda'ya dönüp nasıl düzen kuracaksın ? Hollanda da açmış kollarıni seni bekliyor olacak he mi...

Tatlım saçmalama, çalisan kadınların çocukları anne sevgisiyle büyümüyor mu? Millet 5 aylık bebeğini bakıcıya kreşe bırakıp çalışıyor , onlar bebegini sevmiyor mu sence? yıllarca babanla Türkiye'de başbaşa, boş bos evde oturup bütün gün televizyon izleyip, geleceğini hiç edince o çocuğu çok sevmiş mi olacaksın yani? 🤔 Yıllar sonra hop diye Hollanda'ya dönüp nasıl düzen kuracaksın ? Hollanda da açmış kollarıni seni bekliyor olacak he mi...
+1 milyon katılıyorum. Orada ayaklarınız üzerinde durabilecekseniz sosyal haklarınızı araştırıp orda kalın konu sahibi. Felsefe mezunu olarak Türkiye’de iş zor. En fazla asgari ücrete bi iş bulursunuz kasiyerlik falan, onların da çalışma şartları çok berbat saatleri vs. Hollanda’da bir süre tutunmaya çalışın. Artı 2 yaşına kadar kendiniz bakmışsınız zaten bu çok güzel. 4 yaşına kadar bakmak biraz hayal. Türkiye’de de olsanız çalışmak zorundasınız zaten

Selamlar, burada birçok gurbetçi kadına aynı öneriyi veriyorum size de yazıcam. Facebook’ta Göçmen Kadınlar grubu var. Buraya üye olup adınız gizli bir şekilde durumu açıklayabilirsiniz, konumunuzu da belirtin. Sizinle aynı ülkede hatta aynı şehirde yaşayan kadınlar çıkacaktır. Sosyal yardımlar, devlet destekleri gibi konularda size yol gösterirler. Çok tecrübeli 40-50 senedir oralarda yaşayan kadınlar var. Bazılarının meslekleri de direkt bu yardım konuları olabiliyor. Öncelikle bilgi toplayın, edindiğiniz bilgilere göre bir yol izlersiniz.
Konu sahibinin herhangi bir konuda bilgi toplayıp , analiz edip , kullanabilme becerisi hiç yok gibi .... Kadınin elindeki " eşinin narkotik durumu" gibi devasa bir bilgiyi bile üç gün sonra zorla alabildik ağzından çünkü "onemsememiş"...Türkiye ye dönem, evde oturam, cocuguma anne sevgisi verem, rızkımızı allah verir diyen biri kendisi özetle...Eger musatseniz ve konuya hakimseniz özelden kısaca bilgilendirseniz keşke ...Başka türlü herhangi biseyle ilgili doğru bilgi verip doğru soruları sorup gelen veriyi doğru okuyup analiz etmesi ve doğru karar alabilmesi imkansız çünkü...

Son düzenleme:
Konu sahibinin herhangi bir konuda bilgi toplayıp , analiz edip , kullanabilme becerisi yok gibi bişey... Kadınin elindeki " eşinin narkotik durumu" gibi devasa bir bilgiyi bile üç gün sonra zorla alabildik ağzından çünkü "onemsememiş"...Türkiye ye dönem, evde oturup cocuguma anne sevgisi verem, rızkımı allah verir diyen biri kendisi özetle...Eger musatseniz ve konuya hakimseniz özelden kısaca bilgilendirseniz keşke ...Başka türlü herhangi biseyle ilgili doğru bilgi verip doğru soruları sorup gelen veriyi okuyup analiz etmesi ve doğru karar alması çok zor çünkü...
Yıkıcı türden yorum yapmamanızı rica ediyorum. İnsanların hayatlarından ufak kesintileri burada okuyoruz, resmin tamamını görmüyoruz.
Daha fazla faydam olabilmesi için dediğiniz gibi özelden kendisiyle iletişime geçeceğim.

Yıkıcı türden yorum yapmamanızı rica ediyorum. İnsanların hayatlarından ufak kesintileri burada okuyoruz, resmin tamamını görmüyoruz.
Daha fazla faydam olabilmesi için dediğiniz gibi özelden kendisiyle iletişime geçeceğim.
Kendini toplasın ve yikılmasın istediğim için yazıyorum bunları zaten, hepsi gerçek çünkü... Senin yurtdışında yaşadığını ve süreç hakkında ona bizden daha fazla yardımcı olabileceğini bildiğim için rica etmiştim...el atarsan allah senden razı olsun benim adıma 🙏

Bu adam nisanlıyken vs de böyledir . Anlamamısmıydınız
Her seferinde 3 kilo patates kizartsam eşim de cimri olurdu sanırım :confused:
Eşinin bitirmesi ayrı senin 3 kiloyu kızartman ayrı şaşırttı o_O

Cimri olan kişi daha katık yapmaya çalışır herseui bir günde bitirmez 🤦‍♀️
Yarın kahvaltıya kalsın diye öyle yaptım biliyorum hayvan gibi yiyecek yarına da azıcık kalır kahvaltıda yeriz diye düşündüm

Konu sahibinin herhangi bir konuda bilgi toplayıp , analiz edip , kullanabilme becerisi hiç yok gibi .... Kadınin elindeki " eşinin narkotik durumu" gibi devasa bir bilgiyi bile üç gün sonra zorla alabildik ağzından çünkü "onemsememiş"...Türkiye ye dönem, evde oturam, cocuguma anne sevgisi verem, rızkımızı allah verir diyen biri kendisi özetle...Eger musatseniz ve konuya hakimseniz özelden kısaca bilgilendirseniz keşke ...Başka türlü herhangi biseyle ilgili doğru bilgi verip doğru soruları sorup gelen veriyi doğru okuyup analiz etmesi ve doğru karar alabilmesi imkansız çünkü...
Piraye hanımcım bencillikten bahsederken bi anda konu boşanmaya geldi 2 günde ben çözülebilir sanarken seninde balına gelsin bakalım 2 günde hemen veri toplamaya hemen plan yapmaya hemen hooop boşanim haklarımı ariyim falan diyecek misin . Adamı seviyorum bencilliktendir diye düşündüm bu kadar koyvermesi çünkü çok tatlı bir insan pamuk kalpli . Sanki bir mahalleye girmişim de yol kenarında çekirdek çitleyen ablalardan akıl istemişim gibi bıdı bıdı eleştiriyorsun. Sen ne okudun acaba tüm gündür burfasın ve tüm gün de hiç susmadan takılıyorsun burda ben en azından oturayım 4 yaşına kadar yavruma bakayım diyorum çünkü burda kreşlerde hiç ilgilenmiyorlar çocukla eşimin kuzeninin çocuğu oturamıyorken oturtmuşlar tek başına 1 yaşında kafası çatladı çocuğun . Yıkılmasın güçlü dursun diye diyorum diyip salak yerine koyuyorsun senin lafın mı beni toplayacak acaba ? Ben çizgimi bozmamaya çalışıyorum sen inatla zorluyorsun Piraye Hanım z

Piraye hanımcım bencillikten bahsederken bi anda konu boşanmaya geldi 2 günde ben çözülebilir sanarken seninde balına gelsin bakalım 2 günde hemen veri toplamaya hemen plan yapmaya hemen hooop boşanim haklarımı ariyim falan diyecek misin . Adamı seviyorum bencilliktendir diye düşündüm bu kadar koyvermesi çünkü çok tatlı bir insan pamuk kalpli . Sanki bir mahalleye girmişim de yol kenarında çekirdek çitleyen ablalardan akıl istemişim gibi bıdı bıdı eleştiriyorsun. Sen ne okudun acaba tüm gündür burfasın ve tüm gün de hiç susmadan takılıyorsun burda ben en azından oturayım 4 yaşına kadar yavruma bakayım diyorum çünkü burda kreşlerde hiç ilgilenmiyorlar çocukla eşimin kuzeninin çocuğu oturamıyorken oturtmuşlar tek başına 1 yaşında kafası çatladı çocuğun . Yıkılmasın güçlü dursun diye diyorum diyip salak yerine koyuyorsun senin lafın mı beni toplayacak acaba ? Ben çizgimi bozmamaya çalışıyorum sen inatla zorluyorsun Piraye Hanım z
Teşekkür beklemiyordum zaten 😊 sen iyi ol tek duam bu🙏

Teşekkür beklemiyordum zaten 😊 sen iyi ol tek
Teşekkür beklemiyordum zaten 😊 sen iyi ol tek duam bu🙏

İyi niyetli olduğunu düşünmüyorum Piraye burda lak lak edip duruyorsun sürekli başka işin yok gibi . Kaç yaşındasın sen ne mezunusun bilmiyorum ki benim gözümde hiçbirinin önemi bile yok sende iyi ol tek duam bu

X