Eşim mi cimri ben mi fazla takıyorum lütfen akıl verin hanımlar

Aslında sizlerden benim abarttığımı duymak isterdim malesef . Çünkü bu sebepten onu Bırakmak bilmiyorum çok seviyorum o da öyleydi ama şu yemek konusu resmen evi batırdı

Kız bu marihuana işi aklimiza gelmedi sahiden ama adam bence çok yemiyor ve cimri de değil bence...

Kas gucune dayalı iş veya düzenli spor yapan ve tip2 diyabeti olan bir adamın önüne , vki si düşük bile olsa sadece 10 küçük boy yumurta kırıp koyarsan ekmeksiz (adam ekmek yemiyor diye kıziyor konu sahibi ) ekmeksiz rahat rahat yer ve bu obur olduğunu göstermez...

Aynı şey peynir veya patates için de geçerli...Bir kalıp (konu sahibi kilo belirtmemiş ama yarım kiloluk bir kalıp ise) tek başına ekmeksiz yendiğinde yine aynı insan için aşırı değildir.

Patates 3 kilo demiş o biraz abartı olmuş ama tip2 diyabetli birinin önüne , açlık şekeri düşükken , ucuz diye tek çeşit olarak bu kadar patatesi koyarsan istemese de fazla kaçirir..Bu da normal...

Cimrilige gelince , şimdi uzun uzun yazamiycam ama evin alışverişi, gıda tedarigi stok ve bütçe konu sahibinin yonetiminde ( kendisi belirtti) Hollanda da yaşamalarına, yani çocuk parası vs gibi yan gelirleri olmasına ve gıda fiyatları orada çok düşük olmasına rağmen konu sahibinin de bütçe yönetiminde kocasının boğazından kısıp tatil için altın bozdurmak dışında rasyonel bir fikri ve çabasi olmadığı için ben cimri olanın adam değil konu sahibi olduğunu düşünüyorum....
Kuzum adam isterse dağ yesin, yoksa olduğu kadar yersin, yarınlar yokmuşçasına çocuğunun yarın ki peynirini de gömmezsin

Kırmak istemiyorum sizi ama diyabet teshisi alan eşinizin önüne 3 kilo patates koyup , ekmek tüketmeye zorlayacaginiza diyetetikte temel parametrelerden biri olan vki ve cinsiyete bağlı bazal metabolizma ve besin değerleri hesaplanmasında kullanılan terimleri görünce gülmeyecek kadar sağlığıyla ilgilenseydiniz şu anda eşinizin bilerek veya bilmeyerek nasıl bir tehlike içinde olduğunu da anlardiniz...

Erkekler yiyebilirler, haklısınız o konuda. Benim erkek kardeşim de 1.90 boyunda tığ gibi bi çocuk ama asla doyuramazdık ergenken 😁 ama bu konuda bi tuhaflık var bence. Adam eşini, çocuğunu düşünmeden yiyor. Çocuklu evde ertesi güne peynir, ekmek vs. bırakmaz mı insan? Özel bi durum olur ertesi gün çıkıp alamazsın, çocuk gece ackır ne bileyim. Bence adam o kadar cimri ve bencil ki parasını ben verdim son lokmasına kadsr yiyeyim kafasında. Hasta gibi. Konu sahibi de altınlarını sakın sakın sakın bozdurmasın artık ve hatta çocuğunun yemeği dışında hiç bir şeyin planlamasına karışmasın. Bakalım ailesini nasıl doyuracak beyefendi.
Annesi öyle yapmış çikolata ayran herşeyi kasayla alıyor eve o da yiyip kalkıyor ondan şeker hastası olmuş zaten

Ama çok severek evlenmiştik hani psikolog falan yardım edemez mi sizce
Kız bu adam tip2 den çıkmış, tip1diyabet olmuş, şekeri 450 de geziyor diyorsun şuuru kapanmış , dusunemiyor işte çünkü muhtemelen organ hasarlari çoktan başlamış, acilen endokrinolojiye gitmesi lazım, insülin e hemen baslamazsa felç gecirecek , ölecek, kalacaksın ortada diyorum, kalk bı endokrolonog bul randevu al acile gidin, hala burda dedikodusunu yapiyosun...ne psikologu🥴

Son düzenleme:
Kuzum adam isterse dağ yesin, yoksa olduğu kadar yersin, yarınlar yokmuşçasına çocuğunun yarın ki peynirini de gömmezsin
Kırmak istemiyorum sizi ama diyabet teshisi alan eşinizin önüne 3 kilo patates koyup , ekmek tüketmeye zorlayacaginiza diyetetikte temel parametrelerden biri olan vki ve cinsiyete bağlı bazal metabolizma ve besin değerleri hesaplanmasında kullanılan terimleri görünce gülmeyecek kadar sağlığıyla ilgilenseydiniz şu anda eşinizin bilerek veya bilmeyerek nasıl bir tehlike içinde olduğunu da anlardiniz...
Arkadaşlar annemi şeker hastalığından kaybettim beslenme menüsü herşeyi biliyorum protein ağırlıklı yemekler yapıyorum ben yarına da kalsın diye yaptım yemiş ama gidip gelip dolaptan yarım saatte ben çocuğu sallarken . Üstüne birde ben eve misafir için abur cubur çikolata almayı bile bıraktım yemesin diye bakkala sigara almaya gidiyor dönüşte elinde içe tea ve ağzında çikolatayla dönüyor yani ben ona tam şeker hastası için doyuracak menü yapıyorum bulgur pilavı yapıyorum mesela ama o kendi sürekli abur cubur yiyor . Patates olayı da başka evlerden kokuyor hapta bi yiyelim diyor yapıyorum kendim yapan bi tip değilim çünkü iştahım 0 artık

Kız bu adam tip2 den çıkmış, tip1diyabet olmuş, şekeri 450 de geziyor, şuuru kapanmış yemek görünce dusunemiyor, muhtemelen organ hasarlari çoktan başlamış, acilen endokrinolojiye gitmesi lazım, insülin e hemen baslamazsa felç gecirecek kalacaksın ortada diyorum, kalk bı endokrolonog bul randevu al acile gidin...ne psikologu🥴
Hem korkuyorum hem üzülüyorum tartışamıyorum da hiçbir şey yapamıyorum ben yapmayınca milletin evinden gelen kokulardan bahsediyor diğer kardeşi de öyle onun da şekeri çıktı

Allah sabır versin böyle adama ayrı gayrı yapacaksınız öğrenci evi gibi dolabınınızı raf raf ayırın senin peynirin benim peynirim olsun. Gerekirse fişleri karşılaştırın, görsün kimin boğazına gidiyormuş 1 kalıp peynir yemek nedir insan biraz idare bilir.
Bunu da yaptım benim kimi de yemiş . Sen 1 haftadır bitirmedin bozulur diyip

X