Eşim mi cimri ben mi fazla takıyorum lütfen akıl verin hanımlar

Peynir delisiyim. 1 kalıp peyniri yek başıma 1 günde yemişliğim var. Yerim de ayrıca kime ne? Ne görgüsüzlüğü.. Yeme içmeden kısmam lokma saymak bana korkunç ötesi geliyor. Yani gerçekten boşa çalışmak gibi istediğini yiyemeyeceksen. Eşinizin yediği değil, bu sorun olmamalı ancak ona göre para bırakmalı madem yani. Lütfen bir işe girin çalışın. Yemek hesabı yapar durumdasınız. Daha ötesi var mı sefaletin…
Hanimefendi tanidigim biri vardi hep ben yerim kardesim kazaniyorum kimene diyordu sizin gibi. Gecen amcam koltuklari kucultmus balkondan gecisteki aradan yengem artik gecemiyormis 😀 ne olur dikkat edin derim

Sen kendin normal olmadığın için sana normal gelmesi tabiki de normal bir durum.
Niye öyle dediniz ki?🥺

Çevremdeki ve ailemdeki erkekler genetik olarak ortalamanın epey üstünde ebatlara sahip ve çoğu sporcu olduğu için bana konu sahibinin eşinin tükettikleri çok gelmedi sadece...

Ayrıca diyetetik bilimiyle de mecburen amatör olarak ilgilendiğim icin vücut kitle indeksine bağlı olarak cinsiyete ve gelişim donemlerine dayali bazal metabolizma hızlarını da çat pat biliyorum, konu sahibinin yorumlarından da eşinin kas gücüne dayali bir meslek yaptığını ve tip2 diyabete bağlı olarak glutenfree beslenmeye çabaladığını anladığım için kendimce kimseyi kırmadan, espriyle fikrimi belirtmek istedim....

Yine de istemeden sizi kırdiysam üzgünüm...

Son düzenleme:
henüz Çalışma gibi bir durumum yok 2 yaşında birde evladımız var ona bakıyorum . Eşim az kazanıyor ve üstüme başıma hiçbir şey almıyor ben altınlarımı bozup bozup kendime eve bişiler alıyorum. Eşimin sadece parası mutfak masrafına ve kiraya gidiyor . Mutfakta da aldığım herşey ertesi güne bitiyor . Peynir alıyorum o bir kalıbı yiyip bitiriyor krem peynir alıyorum o bit kutuyu ekmeğe sürüp bitiyor ertesi gün kahvaltıya hiçbir şey kalmıyor . Güzelce konuştum bir paket krem peynir yenmez 40 yılda bir canın çeker hepsini yersin ama sürekli olmaz ertesi güne birşey kalmaz diyorum lokmamı sayıyorsun demeye başladı . Hiçbir şey yemiyor . Patates kızarttım 3 kilo patates bir oturuşta hepsini yedi beni beklemeden hemde .evi geçindiremştorum çünkü ne alsam ertesi güne kalmadan bitiyor üstüne birde sen napıyosun ki ben para kazanıyorum benim işim var sen sadece yiyorsun demeye başladı zoruma gidiyor çok severek aşık olarak evlenmiştik
Ama o kadar cimri ki hiçbir yere çıkmıyoruz dışarda hiç para harcamıyoruz üstüme başıma hiçbişi almıyorum kendi altınlarımı bozup kendime ona kıyafet alıyorum biraz büyüsün bende çalışıcam toplarız diyorum tüm param gitti benim eve ve gidecekte diyor evet yemek yiyoruz gidecek tabi ki diyorum zoruna gidiyor . Herşeyi yiyen de o ama . Çocuk doğurdum bi hediye bile almadın bana dedim niye alim ki nolmuş doğurduysan bende baktım diyor bunun bile önemi yok onun gözünde . Namazımızdayız zikrimizdeyiz Allah korkusunda var erkek karısına para harcar sen sadece eve harcıyorsun birde sen sadece yiyorsun benim ihtiyaçlarım yok mu dedim para mı var dedi kestirdi attı.
En son bugün ben altın bozup tatil için harcarız dedim tatile gitmeden daha yarısı market alışverişine gitti dedim ki market için bozmadım ben bu altını maaş gelince ver olur mu tatilde harcicak bunu çocukla dedim sende geçen ay 3.000 bilet parasını vermedin ama dedi . Benim gelirim yok altın bozuyorum senin gelecek ama bu ay dedim zoruma gitti midem bulanıyor .
Kuaföre gitmiyorum saçlarımı bile kendim kesiyorum 27 yaşındayım ve hiç problem etmiyorum ama bu kadar aç gözlü cimri olması artık bana senin neyin vakti sen anca paramı yedin demesi midemi bulandırıyor onun dışında eve yardım eder çocuğa bakar evi toplar ama işte bu çok rahatsız ediyor ne yapmalıyım sevgili hanımlar ?

Ben mi çok takıyorum ?
Açgözlü bencil ve cimri olabilecek en berbat üçlü kombinasyon. Kusura bakmayın ama size öyle gelmiyor eşiniz berbat biri Allah kolaylık versin yardımcınız olsun. Hadi çok yemesini geçerim ama hem çok yiyip hem almaması sinirden yazamadım

Hem adam çok yiyor hem de evin ekonomik yönetiminde sıkıntı var bence. Yani orada yaşayan insanlardan duyduğum kadarıyla Hollanda yiyecek ve giyecek alabilmek için altın bozdurulacak bir ülke değil ama tabi bilmiyorum yaşamadığım için. Altınlarınızı böyle saçıp savurmayın, yarın bir gün bir boşanma durumunda başınızı taşlara vurursunuz. Aile kurmayı bilen, geçindirmeyi de bilsin. Bir de siz de çalışmalısınız bence, yediğiniz ekmeğe laf eden bir adama nereye kadar tahammül edeceksiniz ? Bir an önce ekonomik özgürlüğünüzü elinize alın derim ben.

henüz Çalışma gibi bir durumum yok 2 yaşında birde evladımız var ona bakıyorum . Eşim az kazanıyor ve üstüme başıma hiçbir şey almıyor ben altınlarımı bozup bozup kendime eve bişiler alıyorum. Eşimin sadece parası mutfak masrafına ve kiraya gidiyor . Mutfakta da aldığım herşey ertesi güne bitiyor . Peynir alıyorum o bir kalıbı yiyip bitiriyor krem peynir alıyorum o bit kutuyu ekmeğe sürüp bitiyor ertesi gün kahvaltıya hiçbir şey kalmıyor . Güzelce konuştum bir paket krem peynir yenmez 40 yılda bir canın çeker hepsini yersin ama sürekli olmaz ertesi güne birşey kalmaz diyorum lokmamı sayıyorsun demeye başladı . Hiçbir şey yemiyor . Patates kızarttım 3 kilo patates bir oturuşta hepsini yedi beni beklemeden hemde .evi geçindiremştorum çünkü ne alsam ertesi güne kalmadan bitiyor üstüne birde sen napıyosun ki ben para kazanıyorum benim işim var sen sadece yiyorsun demeye başladı zoruma gidiyor çok severek aşık olarak evlenmiştik
Ama o kadar cimri ki hiçbir yere çıkmıyoruz dışarda hiç para harcamıyoruz üstüme başıma hiçbişi almıyorum kendi altınlarımı bozup kendime ona kıyafet alıyorum biraz büyüsün bende çalışıcam toplarız diyorum tüm param gitti benim eve ve gidecekte diyor evet yemek yiyoruz gidecek tabi ki diyorum zoruna gidiyor . Herşeyi yiyen de o ama . Çocuk doğurdum bi hediye bile almadın bana dedim niye alim ki nolmuş doğurduysan bende baktım diyor bunun bile önemi yok onun gözünde . Namazımızdayız zikrimizdeyiz Allah korkusunda var erkek karısına para harcar sen sadece eve harcıyorsun birde sen sadece yiyorsun benim ihtiyaçlarım yok mu dedim para mı var dedi kestirdi attı.
En son bugün ben altın bozup tatil için harcarız dedim tatile gitmeden daha yarısı market alışverişine gitti dedim ki market için bozmadım ben bu altını maaş gelince ver olur mu tatilde harcicak bunu çocukla dedim sende geçen ay 3.000 bilet parasını vermedin ama dedi . Benim gelirim yok altın bozuyorum senin gelecek ama bu ay dedim zoruma gitti midem bulanıyor .
Kuaföre gitmiyorum saçlarımı bile kendim kesiyorum 27 yaşındayım ve hiç problem etmiyorum ama bu kadar aç gözlü cimri olması artık bana senin neyin vakti sen anca paramı yedin demesi midemi bulandırıyor onun dışında eve yardım eder çocuğa bakar evi toplar ama işte bu çok rahatsız ediyor ne yapmalıyım sevgili hanımlar ?

Ben mi çok takıyorum

O geleceği zaman sadece onun aldığı şeyleri çıkarsanız geri kalan sizin aldığınızı saklasanız en azından biraz yaptığını anlayana kadar

Hem adam çok yiyor hem de evin ekonomik yönetiminde sıkıntı var bence. Yani orada yaşayan insanlardan duyduğum kadarıyla Hollanda yiyecek ve giyecek alabilmek için altın bozdurulacak bir ülke değil ama tabi bilmiyorum yaşamadığım için. Altınlarınızı böyle saçıp savurmayın, yarın bir gün bir boşanma durumunda başınızı taşlara vurursunuz. Aile kurmayı bilen, geçindirmeyi de bilsin. Bir de siz de çalışmalısınız bence, yediğiniz ekmeğe laf eden bir adama nereye kadar tahammül edeceksiniz ? Bir an önce ekonomik özgürlüğünüzü elinize alın derim ben.
Hollandada mi yasiyor konu sahibi bilmiyodum. Turkiyede yasasaydiniz o adamin halini dusunemiyorum😀 bizimki 50 bin kazaniyo ayda. 25 bini sadece yemegine gidiyor. Benim cebimden gitmedihi icin sorun etmiyorum. Benim cebimden gitse onu aclik grevine sokardim kendi sagligini dusundugumden degil parami harcayamam.😆 Ben soyluyorum vallahi yemen sorun degil istersen dunyalari ye. Peygamberimiz bile karnini tam doyurmadan kalkarmis.ben de kendi ailemde oyle gorduk oyle buyuduk ben ve babam asla mideyi tam doldurmayiz. Suan hamileyim surekli karnim kaziniyor ondan dolayi surekli yiyorum ama yerken bile vucuduma organlarima zarar olmasin diye saglikli beslenmeye çalışıyorum.yarin oburgun bunlar bana kalici zarar vermesin diye. Esim ve babasi asla oyle degil mesela yarinlar yokmuscasina yerler. İki merdiven cikarmiyorlar gercekten gunah. Eziyet resmen kilo

Arkadaşlar konu sahibi ve kocası Hollanda da yaşıyormuş.Hollanda amsterdam buralarda OT dediğimiz marihuanna yasal biliyorsunuz ve marihuanna çok fena acıktırir ve hayvan gibi yemek yedirir insana :)bunu bir kişi bile bilememiş konu sahibi sen bunu nasıl düşünemedin hayret.
Onun dışında cimrilik ve vizyonsuzluguyla Hollanda sa nasıl iş bulmuş o da ayrı mevzu ya bur yurtdisinda yaşayan Türkler neden böyle cahil ve vizyonsuz oluyor anlamış değilim.Almanyadaki Türklerde öyle geneli öyle yani.

Konu sahini otu azaltsin kocan az yiyip bir yardımcı tutsun sana birde.

Arkadaşlar konu sahibi ve kocası Hollanda da yaşıyormuş.Hollanda amsterdam buralarda OT dediğimiz marihuanna yasal biliyorsunuz ve marihuanna çok fena acıktırir ve hayvan gibi yemek yedirir insana :)bunu bir kişi bile bilememiş konu sahibi sen bunu nasıl düşünemedin hayret.
Onun dışında cimrilik ve vizyonsuzluguyla Hollanda sa nasıl iş bulmuş o da ayrı mevzu ya bur yurtdisinda yaşayan Türkler neden böyle cahil ve vizyonsuz oluyor anlamış değilim.Almanyadaki Türklerde öyle geneli öyle yani.

Konu sahini otu azaltsin kocan az yiyip bir yardımcı tutsun sana birde.
Kız bu marihuana işi aklimiza gelmedi sahiden ama adam bence çok yemiyor ve cimri de değil bence...

Kas gucune dayalı iş veya düzenli spor yapan ve tip2 diyabeti olan bir adamın önüne , vki si düşük bile olsa sadece 10 küçük boy yumurta kırıp koyarsan ekmeksiz (adam ekmek yemiyor diye kıziyor konu sahibi ) ekmeksiz rahat rahat yer ve bu obur olduğunu göstermez...

Aynı şey peynir veya patates için de geçerli...Bir kalıp (konu sahibi kilo belirtmemiş ama yarım kiloluk bir kalıp ise) tek başına ekmeksiz yendiğinde yine aynı insan için aşırı değildir.

Patates 3 kilo demiş o biraz abartı olmuş ama tip2 diyabetli birinin önüne , açlık şekeri düşükken , ucuz diye tek çeşit olarak bu kadar patatesi koyarsan istemese de fazla kaçirir..Bu da normal...

Cimrilige gelince , şimdi uzun uzun yazamiycam ama evin alışverişi, gıda tedarigi stok ve bütçe konu sahibinin yonetiminde ( kendisi belirtti) Hollanda da yaşamalarına, yani çocuk parası vs gibi yan gelirleri olmasına ve gıda fiyatları orada çok düşük olmasına rağmen konu sahibinin de bütçe yönetiminde kocasının boğazından kısıp tatil için altın bozdurmak dışında rasyonel bir fikri ve çabasi olmadığı için ben cimri olanın adam değil konu sahibi olduğunu düşünüyorum....

Son düzenleme:
Valla şu sıcakta hiç canım yumurta istemiyor, tiksiniyorum. Ekmeği yarıp içine zeytinyağı ve kekik eklediğim domatesi, biraz da 3 parça peyniri basıyorum. Aha benim kahvaltı bu.
Bir kalıp peynir, 10 yumurta falan abooo o_O
Yaaa anlattığın şeyi canım çekti kız.🥲 Ben aslında yumurtadan tiksinmem ama fazla da yiyemem. Bir iki yeter hani. Bu arada bende peyniri çoook severim ama bir kalıpta yiyemem vallahi billahi.

Yaaa anlattığın şeyi canım çekti kız.🥲 Ben aslında yumurtadan tiksinmem ama fazla da yiyemem. Bir iki yeter hani. Bu arada bende peyniri çoook severim ama bir kalıpta yiyemem vallahi billahi.
Bıktırma yöntemi vardır ya çocuklara uygulanır, istenmedik davranışı bıkana kadar yaptırırsın. Benimki o hesap.
Ben neyi çok fazla yersem hemen tiksinirim, uzun süre de yiyemem. Bir kalıp peyniri yersem bir sene kadar peynir yiyemem herhalde. :KK53:
Kız anlattığım şey yüz yıllık peynir domates sandviçi. :KK70: Domates otsu otsu kalmasın diye zeytinyağı ve kekikte bekletiyorum 5 dakika falan. :) Gurmelik desen var. :)

Valla şu sıcakta hiç canım yumurta istemiyor, tiksiniyorum. Ekmeği yarıp içine zeytinyağı ve kekik eklediğim domatesi, biraz da 3 parça peyniri basıyorum. Aha benim kahvaltı bu.
Bir kalıp peynir, 10 yumurta falan abooo o_O
Zaten eppek olmasa yandık biz... Düşünsene konu sahibinin kocası gibi ekmeği tamamen kesip proteine yuklendiğimizi 😅hadi onlar Hollanda da onlara koymaz ama ya biz 🥺 Düsunurken bile maasım bitti

Son düzenleme:
Kocanız sporcu mu ya da beden işçiliği mi yapıyor? 10 yumurta, bir kutu peynir nedir? Midem bulandı.

Altınlarınızı da bozmayın. Kendi az yesin. Doktora da gidip tedavi olsun.

Zaten eppek olmasa yandık biz... Düşünsene konu sahibinin kocası gibi ekmeği tamamen kesip proteine yuklendiğimizi 😅 Düsunurken bile maasım bitti
Ben her öğünde ekmek yemiyorum aslında piraye.
Yemekte patates varsa mesela ekmek almam. Proteini bolsa da almam.
Ama kahvaltılarda alıyorum.
Beni şaşırtan şey, hiç tıkanmadan yemek. En sevdiğim şeyleri bile dipsiz bir kuyu gibi yutabileceğimi sanmıyorum. Bir yerden sonra sığınamıyorum, nefesim kesiliyor ay. :KK70:
3 kilo patates yersem mide fesadı geçiririm yüzde yüz yani.

X