Eşim kedilerimi istemiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu durumu bazı kıt beyinliler anlamıyor. Zaten insanın beslediği hayvan öz çocuğu gibi oluyor

Bende hayvanları çok seviyorum acı çektirenlere aynısı yapılsın diyenlerdenim ama evin içinde asla

Bİr şeyi merak ettim. Kediler 8 aydır sizinle beraber. Bu adam 8 aydır bu şekilde tikli halde mi yaşıyor? Kumlarını kim temizliyor evde? Sorunu kedilerin tüyü, kumu gibi evin temizliği ile alakalı mı yoksa direkt kediler mi?

Kuma giriyor,çıkıyor yanına geliyorsa ve buna katlanamıyorsa napıyor 8 aydır? bunlar yavruyken çok afacan olurlar, tekir kedilerin bazıları evde at gibi koşar durur 8 aydır bu adam evde sadece 3-4 saat mi geçiriyor napıyor.

Benim eşimde kedi istemiyor du ilk başta şimdi benden daha çok düşkün 4 tane var tüy sorununuz varsa tüy toplayıcı taraklar var günlük tararsaniz dokulmeyi onlersiniz bende de ayni sorun var sanki boğazıma tüy kaçmış gibi bir his oluyor ama soylediginiz gibi yaparsanız kabul eder çözüm olur inşallah o miniklere

Bu arada annemlerin kedisi var. Kedi kuma girdikten sonra hemen önünde bir paspaso var tam yarım saat patilerini paspata çırpıyor pat pat duvara vurarak temizliyor tek bir kum tanesi görmedik ki annem temizlik hastasıydı. Bir çiş seansı yarım saat sürüyo hayvanın gerçekten inanılmaz temizler.

4 kedim evimdende misafir eksik olmaz hiç kimse den kötü koktuğunu duymadim kedi besleyince ev kötü kokmaz pasakli olunca kokar

Son düzenleme:
Kesinlikle bir çok insandan daha temizler hatta. Ben ilk zamanlar takip ediyordum tuvaletlerini yaparken patilerini değmemek için dikkat ediyorlardı hayretle izlerdim.

Bu durumu bazı kıt beyinliler anlamıyor. Zaten insanın beslediği hayvan öz çocuğu gibi oluyor

Zaten kopeklerin insanlarla kurdugu bag ile, bebeklerin ebeveynlerle bag kurmasini saglayan bag ayni sistemden ilerliyor. Yuzyillardir yanimizda evcillestikleri ve insanlarla beraber calistiklari icin oksitosin hormonumuzu ele gecirmeyi ogrenmisler. O yuzden bir insanin bebegine bakarkenki oksitosin hormon salinimi ile kopegine bakarkenki oksitosin salinimi ayni, bu da aradaki bagin kuvvetlenmesini sagliyor.

Yıllar önce sevgilimle sırf bunun yüzünden ayrıldık ya ben ya o dedi ben de kapıyı gösterdim cesaretine şaştım ya ben ya onun cevabı benim için belliydi çokta iyi oldu.
Benim kedim 6 yaşında sokakta ölmek üzereyken buldum ellerimle büyüttüm tedavi ettirdim herşeyim o benim.
Şimdi nişanlımla 1 aydır birlikte yaşıyoruz. Ben onun evine geçtim kızımla. Nişanlım hayvan seviyor ama uzun süreli hiç yaşamamış. Tüylerden şikayet edeceğini bildiğinden ( benim evimde her yer tüydü hahah) robot süpürge ve dysonın evcil hayvan başlığını aldık. Eve bir dolu tüy için rulo aldı. Kıyafetlerine vs tüy geliyor illaki ama gidiyor ruloluyor laf etmiyor.
Tek gıcık aldığım şey hayvanın bizimle uyumasına izin vermiyor odaya sokmayılım dedi saygı duydum ve hayvanı çok bağıra çağıra üstüne koşarak seviyor hayvanda ürküyor stres oluyor. Gece hep odanın kapısını tırmalıyor. Nişanlım uyanıyor baaabaamm ne istiyon kızım diye oynuyor. Ben ne kadar kalkma desem de çünkü huzursuz oluyorum uyuyamadım vs derse üzülürüm. Sevme konusunda ise hala içten içe bi tutuluyorum. Çok haşin. İster istemez ısırıp tırmalıyor ani tepki veriyor çünkü. Ne kadar öyle sevme desem de yok. Onun dışında çok iyiyiz. Kedinin ayrı odası kumu maması orda. Ben ekstra kum temizliyorum tüy temizliyorum tabii kendi evimde böyle değildi.
Size tavsiyem balkon kapalı değilse sakın koymayın yazık düşerler bişey olur onun vicdanı çok zor. Artı olarak temizliği daha sık yapın bi de furminatör alın tarayın gün aşırı o da tüyler için çözüm. Umarım evliliğinizde sıkıntısız çocuklarınızla devam ederseniz

Gelmeme hakkı olanlara bu doğru bilgilendirmeyi de yapıyorsunuzdur inşallah
ailurophile sizinle hemfikir olduğum için 4 pati annesi olarak bu soruya bende cevap vermek isterim izninizle bu bilgilendirmeyi defalarca yaptım ki bence yapmama gerekte yoktu ama sizin zihniyetinizdeki insanlar zaten laf etmek için geliyor. Gelmeyin arkadaşım sevmiyorsanz rahatsız oluyorsanız gitmeyin kedili evlere... ve sakın unutmayın siz misafirsiniz kedilerimiz bizim evimizin fertleri... misafirsiz yaşayabiliriz sıkıntı yok...

Benim kedilerim senin çocuklarından daha değerli bence. Ve yine aynı şekilde benim kedilerim senin çocuklarından çok daha temiz.
Bence gayet alakalı bir yorum yaptım şu an alakasızsa oku geç.
Cocugum yokken de kedi besliyordum, cocugum var Allah'a sukur yine besliyorum. Bunlar neyin kafasinda anlamiyorum. Insanin kedisinin evladindan farki olmuyor zaten can o... omrunde hic hayvan sevmemis ya da beslememis bunu ne bilsin. Butcemden para ayirip, mama alirim dagitirim. Cogu da kedi, kopek mamasi satan markete ayak basmiyor. Kulturel farklılık var, genis yelpazeden bakildiginda hayvan dusmanlarinin yasam standartlari belli oluyor cocugu kediye tas atar, keko anasi mal mal bakar. At yavrum at diye de destek olur. Girtlaklayasim var sunlari, bunlarin yetistirdigi cocuktan ne hayir gelecekse

Zaten bu durumda doğurmak bana çok gereksiz geliyor. Gerçekten hayvan besleyen insanlar evlat sevgisini tatmış oluyor

Erkekler kadınları tavlamak için çiçek hediye vs alır ya, eşim beni tavlamak için sokak kedilerine paket paket mama alır gelirdi Ben de sizin gibi bunun sosyo ekonomik-kültürel farklılıklar olduğunu düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…