Eşim kedilerimi istemiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar neler olmuş böyle?
Toplum olarak neden bu kadar gerginiz anlayamıyorum. Herkes herkese saygı göstermeli. Kimi evinde ister kimi istemez. Herkes birbirine kendi düşüncesini empoze etmeye çalışmış, buna hiç gerek yok ki?

Ben sadece eşimle nasıl çözüm yolu bulabilirim diye sormuştum oysa ki
Bana yöneltilen soruların da aslında hepsini ilk mesajımda cevaplamıştım.
Eşim de vermek istemiyor ancak bana rahatsızlığını dile getiriyor, kurduğu cümleleri de yazmıştım.

Ben kedileri balkona hapsedeceğim de demedim, orası da tam okunmamış sanırım.
Robot süpürge var, çalışıyor hergün. Ben ayriyetten süpürüyorum. Koltukları vs her gün hayvan başlığıyla temizliyorum. Kedileri de hergün tarıyorum ancak ekstrem bir tüy dökmeleri var. Mutfağa zaten girmiyorlar.

Son 1 haftadır özellikle kedimin 1 tanesi kabına değil, kabın dışına kakasını yapıyor. Bunun sebebini gözlemliyorum ayriyetten. Eşim de üstüne dün sabah gördüğü manzara karşısında da iyice delirmiş bunun üzerine tartıştık.Pazartesi de veterinere gideceğiz yine bu tüy dökme ve wc kabını reddetme durumlarını danışmak için.

Eşimle konuştuk, işten geldikten sonra da benden özür diledi gerginlik için. Ne beni üzmek istediğini ne de aslında kedilerden vazgeçmek istediğini ancak hislerinin ve rahatsızlığının bu yönde olduğunu belirtti.
yatak odasına girmemeleri konusunda ricada bulundu. Gerisi önemli değil dedi. Bir süre böyle deneyeceğiz.
Wc kaplarının da yerini değiştirdim, giyinme odasındaydı.
İlkbahar olduğu için de zaten tüy dökme dönemindeler dolayısıyla son zamanlar en çok sorun olmaya başladı.

Bir süre deneyeceğiz, eğer olmazsa teyzemle konuştum, o alacak. Böylece ne yabancıya gidecek, ne kardeşler ayrılacak ne de ben onlardan kopacağım.

Arkadaşlar lütfen birbirimizin düşüncelerine ve yaşam şekline saygı gösterelim. Ben çocukluğumdan beri hayvanlarla büyüdüm, kedisinden köpeğine ördeğinden tavşanına. Ancak ben kimseye bu sevgiyi ve onlarla yaşama biçimini empoze edemem. Herkes kendi inandığını doğru olanmış gibi kabul ettirtmeye çalışmamalı. Eşim bu duruma alışık değil, sen kötüsün, kakasın diyemem ona. Bizim onunla ortak bir yol bularak anlaşmamız gerekiyor. Sırf bu durumdan rahatsız olması onun hayvan düşmanı olduğunu da göstermiyor, aksine eşim sokak hayvanlarına karşı çok ilgili ve hassas.

Hayvanlar benim en hassas noktam, onlarla büyüyen çocukların da vicdan ve merhamet duygularının gelişiminde çok katkıları olduğunu düşünüyorum.

Yorum yazan, fikirlerini ileten herkese çok teşekkür ederim.

Bu konuyu nasıl kilitleyebiliriz bilemedim, bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Kimse birbirinin kalbini kırmasın daha fazla
Mune doğru mu etiketledim acaba

hayvan sevmekle hayvan bakmak,beslemek farklı şeyler,bende çok severim,sokakta kedi,köpek sürekli mama veririm,su koyarım,arabamın arkasında kiloluk mama ve plastik tabak taşıyorum ama evde bakamam,aşırı titizim,kıl tüy onların banyosu bakımı beni aşar,bunada saygı duymak lazım,bakmak istemeyene hayvan sevmez kötü,bakana iyi insan fln gibi anlamlar yüklememek lazım,her insan hayvan bakamaz onlarıda anlamak lazım.

Kesinliklee kabul edemeyeceğim bir şey bu. Hayvan sevmeyen hele ki kedi gibi özel temiz güzel bir canlıyı istemeyen insan olur mu? ben onun insan sevgisinden bile şüphe ederim. onunda sevdiği şeyler vardır illa ki sizin sevmeseniz bile onay verdiğiniz. Ben asla bırakmazdım kedilerimi gerekirse tekmeyi basarım adama ama kedilerimi bırakmazdım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…