Eşim ve ailem arasında kaldım

bu arada esinizin abiniz hakkinda soyledigi cok doğru, kendisi evlenmeden ayni evde yasarken (inancina gore ters ve bu yuzden sizin esinizle bulusmanizi bile istemiyor cunku) yaptığı tamamiyle ikiyüzlülük, namus bekciligi gorevini ustlenenlerin tümü gibi abiniz de oyle imiş.

Esiniz de kendine uyan birine yonelseymis, sizde ısrar edecegine, yanlışı orada.

Bu evlilik buyuk ihtimal boşanma ile sonlanacak, sonrasinda ailenizin yanina döner oturursunuz:)

Abinle görüşmeyi kesebilirsin bence. Eşin, abin konusu başta olmak üzere haklı.
Abinin affı olmamakla birlikte anne ve babanı ele alacağım konuda. Eşin genel anlamda haklı.
Diğer taraftan da çok geçmişte kalan şeyler bugünün kavga malzemesi olmamalı. Eşin bu manada hatalı. Kendi yuvasını koruması gerekirken karısından boşanmaya kalkmasi konusunda net hatalı.
Eşimin ailesini sevmesem bile eşim için katlanırım. Eşim de benim ailemi sevmese bile benim için katlanır. Olmasi gereken budur. Yoksa herkes boşanır bu ülkede. Kimse eşinin ailesine bayılmıyor.
Eş hatrına idare edilecek kadarını idare ediyoruz biz de. Eşin de böyle yapsaydi. Çok daha şık olurdu .

Bazen bu "katlanma" olayi bile mümkün olmuyor.

Bazi eş aileleri cakma cukma oluyor. Zor duruyorlar ayakta. Dişardan biri girince çatır çatır dökülmeye başlıyor kurduklari hastalikli ilişkiler.

Eşimin ailesinde bunu canlı yaşadim yillarca.
Eşimin annesinin hobisi pazar günleri evinde yemek verip o masada oturan her insani aşağılamak_azarlamak mesela.

Bazen altdan altdan bazen yüzüne yüzüne yapıyor bunu.

Eşim ve kardeşleri alışmışlar. Doğdukları günden beri aile içinde gördükleri tavırları benimsemişler. Ben tepki verdikçe "şaka anlamayan", "ortalık bozan", "büyüten" oluyordum. Öyle bir manyak ortam oluyorki resmen dayak yemiş gibi tüm vücudum acıyordu eve geldiğimde.

Eşim maruz kaldığı şiddeti 4 senelik terapi sonrası anladi ve kendini soyutladi. Kaynim o çehennemin içinde devam ediyor.

Konusahibin kocasinin farkinda olduğu durumlar olabilir.

Merhabalar ben 4 senelik evliyim çocuğum yok henüz.Evlilikten önce 6 senelik bir uzak mesafe ilişkisinden sonra evlendik ve ikimizin de ailelerinden uzak bir şehirde yaşamaya başladık. 6 senelik bu süreçte neredeyse her ay eşim beni görmeye geldi ve çoğunlukla onun çabası ile okulu bitirip evlenmiş olduk, ben de arada onun yanına gidebildim ama onunkinin yanında gerçekten az kalır. Üniversitenin başından itibaren eşim ailemle tanışmak istedi ama ailem laf söz olur çevrede birileri görür vs. diyerek okulun son senesine kadar beklemek istediler ben de açıkçası zaten çok muhafazakar bir kafada büyütülmüş olduğum için bana tuhaf gelmedi ama eşim bu konuda hep sikayet ediyordu,bugün yaşayacaklarımı bilsem o dönemde kesinlikle ailemi ikna eder ve onunla tanışmalarını sağlardım.Ayri bir şehirde yaşamaya basladiktan sonra annem çok zor günler geçirmeye ve telefonda hep ağlamaya başladı.Konu devamlı dönüp dolaşıp aynı şehirde yaşamaya geldi ve seneler içinde bu eşimi iyice rahatsız etti.Annem ve ben birbirimize o kadar bağlıydık ki o mutsuz oldukça ben de mutsuz oldum.Ayrica bir de işin abim boyutu var, üniversitede şuan evli olduğu eşiyle nerdeyse aynı evde yaşayarak güzel bir dönem geçirdiler.Arada sırada abim de bizim buluşmalarımıza çomak sokmaya çalışırdı ve eşim bunların hiçbirini unutmadı. Aile görüşmelerinde pek samimi davranmadı kimseye ve ben de onu iyi olsunlar diye biraz zorladım çünkü ailem de benden bunu talep etti.Sonuc olarak en son 3 ay önce ilk olarak abinle görüşmek istemiyorum çünkü kendi yaşadığı hayat ve bizim buluşmalarımıza karışması ikiyüzlülük dedi ben de yalnız görüşmeyi kabul edemedim.Bundan yola çıkarak sinirle benden boşanmaya kalktı. Ailelerin de haberi oldu ve onun ailesi yanımıza gelerek durumu yatıştırmaya çalıştılar.Bu olaydan sonra annem ve babam da onunla telefonda konuştu ve iyice gidecek derken daha da kötüye gitti.Onlar geçmiş için kendini savundukça eşim iyice hırçınlaştı.Simdi de kesinlikle annem ve babamla da görüşmeyeceğini söylüyor. Ben iki tarafın ortasında sıkışıp kalmış durumdayım,bazen ölüp gitmeyi bile istediğim oluyor.Bu yaşıma kadar hiçbir şey için ailemi üzmemiş kırmamış biriyim ve onları üzmekten ölesiye korkuyorum.Eşim de bu zamana kadar asla tepki koymadın onlardan korkuyorsun da benden niye korkmuyorsun diyor.Herkese hak vermekten o kadar yoruldum ki.Bayram tatili için kimsenin yanına gitmeyelim bu olayların üstüne diye tatile geldik ama şimdi de benim ailemin yanına gitseydik onlar sana ne yaptı diyerek tatilden de zerre kadar keyif almıyor burda da kavga etmeye devam ediyoruz.Bu forumda bir sürü böyle konu okudum ve sizlere sorum bu şekilde aile ile tek başına görüşerek evlilik sürer mi veya hicbir seyi unutmayan bir eş ile devam etmek ne kadar doğru?Hatalarım olduğunu hissediyorum ve neyi doğru yapabilirim bundan sonra fikirlerinizi bekliyorum.
Ailenin sen okurken o zamanki sevgilinle tanışmak istememesi ortada daha nişan vs yokken yüz göz olmamak olabilir belki.

Abinin sizin buluşmalarinizi engellemesi hiç hoş değil. O yüzden eşinin abinle görüşmek istememesini anlarım ama bence eşin annenle babana gereksiz tavır yapıyor. Sonuçta kaç yıl önce yaşanan şeyler. Ayrıca bunun için kocanın boşanmak istemesi aşırı saçma geldi bana. O yüzden sanki anlatamadığın bazı şeyler var.

Ayrı şehir konusunda da, insanlar belli bir yaştan sonra evlenmese dair aile evinden ayrılıp farklı şehirde yaşabilir. Bu çok normal. Hele ki o kişi evlendiyse zaten artık yetişkindir. Annenin ve senin bu konudaki duygusallığınız bana abartılı geldi. Madem farklı şehir zor olacaktı, sen evlenmek istemeyebilirdin veya ailen seni evlendirmeseydi. Şu an mesela ortaçağda değiliz. Görüntülü konuşma denen bir şey var. Eğer annenle birbirinizi çok özluyorsaniz görüntülü konuşursunuz.

Ayri bir şehirde yaşamaya basladiktan sonra annem çok zor günler geçirmeye ve telefonda hep ağlamaya başladı.
Bir hata arayacaksınız annenizde arayın. Temele bol dinamit yerleştirmiş. Aileniz gayet yanlış davranışlarda bulunmuş.

Ailesine bu kadar bağımlı olan lütfen evlenmesin.

Canm eşin haklı ki bence sen inat etmek onun gibi davranmak yerine ılımlı yaklaşırsan eşin de ikna olur zamanla tmm cnm gitme ama asla da deme vs sonuçta annem babam kocaman yok sayamayız bir süre görüşme sinirler yatışsana kadar de eşini zamanla yumuşatırsın zaten

Ben tam da bu yüzden boşandım aileye bagımlı eşimden o yüzden empati yapın o sürekli anneme şöyle bağlıyız falan dese siz de sinirlenirsiniz. Aileye bağımlı insanlar yuva kuramıyor aklı hep kök ailesinde oluyor.Demekki erkek kadın fark etmıyor öncelik eşiniz olmalı.

Nasil ki kadin kayin ailesiyle gorusmek zorunda degilse esiniz icinde ayni durum gecerli. Birakin o gorusmesin siz tek gorusun. Bosanmaktansa bu yolu deneyin hala sorun oluyorsa o zaman bosanin

Biz seninle iyi olmak istiyoruz ama sen soğuk davranıyorsun demişler,eşim de biz boşansak siz mutlu olursunuz demiş.
Onca sene evlenmeyi istediği kadına bunları yaşatmak için mi beklemiş.
O yaşlarda sen ailene söz geçirme şansın yoktu ama şimdi nerede yaşayacağınıza karar veremez etkileyemezler. Maden birbirinize bağlısınız ya evlenmeyecektin yada başta konuşacaktın.
Abin olacak kişiye birşey diyemem toplumun bazı kesinlerinde yetişen tipte biri .

Eşin haklı bile olsa herşeyi mahvediyor.
Pireye kızıp sizi kaybediyor değer mi diye düşünsün.
Ailenin ekmeğine yağ sürmesin.
Kızımı kandırdı, bacımı iyiki görüştürmedin gb sinir bozucu etiketlere sizi maruz bırakmasın.
Sizde tatilin tadını çıkarın.
Görüntülü görüşüp kutlayın bayramı.
Sevdiğiniz adama deger verdiğinizi gösterin

Valla cekirdek aileme (esim ve cocuklarim) zarar veren kim olursa kapi disidir, hic de umrumda olmaz. Emzikten kesemeyeceklerdi madem (anneniz) evlendirmeselerdi sizi.

Esiniz bastan ciddi bir iliski kurmak icin cabalamis ama karsi tarafin ailesi adami kâle bile almamis, hice sayılmak tabiiki insanin icine oturacak birsey. Bazi insanlar boyledir, yuzlesip buyuk bir kavga edip hirslarini alana dek o konudan uzaklasamazlar. Esinizin buradaki tek hatasi kendi aşamama huyunu bile bile ailenizle yuzlesmemesi olmus. Bu konuda size degil ama ailenize birkac laf edebilirdi (tabiki edep sinirlari dahilinde) sizden hirsini almasi hatadir.

Esinizin ailesi icin uzuldum.

Merhabalar ben 4 senelik evliyim çocuğum yok henüz.Evlilikten önce 6 senelik bir uzak mesafe ilişkisinden sonra evlendik ve ikimizin de ailelerinden uzak bir şehirde yaşamaya başladık. 6 senelik bu süreçte neredeyse her ay eşim beni görmeye geldi ve çoğunlukla onun çabası ile okulu bitirip evlenmiş olduk, ben de arada onun yanına gidebildim ama onunkinin yanında gerçekten az kalır. Üniversitenin başından itibaren eşim ailemle tanışmak istedi ama ailem laf söz olur çevrede birileri görür vs. diyerek okulun son senesine kadar beklemek istediler ben de açıkçası zaten çok muhafazakar bir kafada büyütülmüş olduğum için bana tuhaf gelmedi ama eşim bu konuda hep sikayet ediyordu,bugün yaşayacaklarımı bilsem o dönemde kesinlikle ailemi ikna eder ve onunla tanışmalarını sağlardım.Ayri bir şehirde yaşamaya basladiktan sonra annem çok zor günler geçirmeye ve telefonda hep ağlamaya başladı.Konu devamlı dönüp dolaşıp aynı şehirde yaşamaya geldi ve seneler içinde bu eşimi iyice rahatsız etti.Annem ve ben birbirimize o kadar bağlıydık ki o mutsuz oldukça ben de mutsuz oldum.Ayrica bir de işin abim boyutu var, üniversitede şuan evli olduğu eşiyle nerdeyse aynı evde yaşayarak güzel bir dönem geçirdiler.Arada sırada abim de bizim buluşmalarımıza çomak sokmaya çalışırdı ve eşim bunların hiçbirini unutmadı. Aile görüşmelerinde pek samimi davranmadı kimseye ve ben de onu iyi olsunlar diye biraz zorladım çünkü ailem de benden bunu talep etti.Sonuc olarak en son 3 ay önce ilk olarak abinle görüşmek istemiyorum çünkü kendi yaşadığı hayat ve bizim buluşmalarımıza karışması ikiyüzlülük dedi ben de yalnız görüşmeyi kabul edemedim.Bundan yola çıkarak sinirle benden boşanmaya kalktı. Ailelerin de haberi oldu ve onun ailesi yanımıza gelerek durumu yatıştırmaya çalıştılar.Bu olaydan sonra annem ve babam da onunla telefonda konuştu ve iyice gidecek derken daha da kötüye gitti.Onlar geçmiş için kendini savundukça eşim iyice hırçınlaştı.Simdi de kesinlikle annem ve babamla da görüşmeyeceğini söylüyor. Ben iki tarafın ortasında sıkışıp kalmış durumdayım,bazen ölüp gitmeyi bile istediğim oluyor.Bu yaşıma kadar hiçbir şey için ailemi üzmemiş kırmamış biriyim ve onları üzmekten ölesiye korkuyorum.Eşim de bu zamana kadar asla tepki koymadın onlardan korkuyorsun da benden niye korkmuyorsun diyor.Herkese hak vermekten o kadar yoruldum ki.Bayram tatili için kimsenin yanına gitmeyelim bu olayların üstüne diye tatile geldik ama şimdi de benim ailemin yanına gitseydik onlar sana ne yaptı diyerek tatilden de zerre kadar keyif almıyor burda da kavga etmeye devam ediyoruz.Bu forumda bir sürü böyle konu okudum ve sizlere sorum bu şekilde aile ile tek başına görüşerek evlilik sürer mi veya hicbir seyi unutmayan bir eş ile devam etmek ne kadar doğru?Hatalarım olduğunu hissediyorum ve neyi doğru yapabilirim bundan sonra fikirlerinizi bekliyorum.
İçinde bulunduğun zorlu durumu anlıyorum ve duygusal olarak çok yoğun bir süreçten geçtiğini görüyorum. Öncelikle, yaşadığın her duygunun ve endişenin doğal olduğunu belirtmek isterim. Birçok çatışma ve karmaşık duygular arasında dengede kalmak gerçekten zorlayıcı olabilir.

Öncelikle, şunu unutmaman önemlidir: Evlilik, iki ailenin de etkisi altında kalabileceği bir süreçtir, ancak sonuçta en önemli olan sizin aranızdaki iletişim ve anlayıştır. Eşinle yaşadığın sorunların kökeni ailenizle olan ilişkilerden kaynaklanıyor gibi görünse de, asıl odak noktanız eşinizle olan bağınızın sağlamlığıdır.

Eşinle olan iletişiminizin sağlıklı olması ve birbirinizi anlamanız önemlidir. Onun duygularını ve düşüncelerini anlamaya çalışarak, ortak noktalarınızı bulmaya çalışabilirsiniz. Dediğin gibi, geçmişte belki bazı hatalar yapıldı ve bu hataları anlamak ve affetmek önemlidir. Ancak geçmişe takılı kalmak yerine, geleceğe odaklanmak ve birlikte nasıl ilerleyeceğinizi planlamak da önemlidir.

Birbirinizi destekleyebilmeniz için, duygusal olarak birbirinizi şımartacak yaklaşımlar geliştirebilirsiniz. Örneğin, onun duygularını anladığınızı ve onunla birlikte bu süreci aşabileceğinizi belirten cümleler kurabilirsiniz. Özellikle duygusal kriz anlarında birbirinize destek olmak, ilişkinizi güçlendirebilir.

Evlilikte her zaman iniş çıkışlar olabilir, ancak önemli olan birlikte bu zorlukların üstesinden gelmek ve ortak mutluluğu sağlamaktır. İyi iletişim kurmak, anlayışlı olmak ve birbirinize güvenmek bu süreci kolaylaştırabilir.

Son olarak, kendini değersiz hissetmemeli ve duygularınızı ifade etmekten çekinmemelisiniz. İyi niyetle ve sevgiyle iletişim kurduğunuz sürece, ilişkinizin sağlıklı bir şekilde devam etmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Umarım bu süreçte size yardımcı olabilmişimdir. İhtiyacınız olduğunda buradayım. Her şeyin en iyisi sizinle olsun.

Eşiniz çok bile dayanmış.
Sen ailenden kopamadın diye onun suçu yokken bayramda ailesini göremiyor. Oh ne ala.

İçinde bulunduğun zorlu durumu anlıyorum ve duygusal olarak çok yoğun bir süreçten geçtiğini görüyorum. Öncelikle, yaşadığın her duygunun ve endişenin doğal olduğunu belirtmek isterim. Birçok çatışma ve karmaşık duygular arasında dengede kalmak gerçekten zorlayıcı olabilir.

Öncelikle, şunu unutmaman önemlidir: Evlilik, iki ailenin de etkisi altında kalabileceği bir süreçtir, ancak sonuçta en önemli olan sizin aranızdaki iletişim ve anlayıştır. Eşinle yaşadığın sorunların kökeni ailenizle olan ilişkilerden kaynaklanıyor gibi görünse de, asıl odak noktanız eşinizle olan bağınızın sağlamlığıdır.

Eşinle olan iletişiminizin sağlıklı olması ve birbirinizi anlamanız önemlidir. Onun duygularını ve düşüncelerini anlamaya çalışarak, ortak noktalarınızı bulmaya çalışabilirsiniz. Dediğin gibi, geçmişte belki bazı hatalar yapıldı ve bu hataları anlamak ve affetmek önemlidir. Ancak geçmişe takılı kalmak yerine, geleceğe odaklanmak ve birlikte nasıl ilerleyeceğinizi planlamak da önemlidir.

Birbirinizi destekleyebilmeniz için, duygusal olarak birbirinizi şımartacak yaklaşımlar geliştirebilirsiniz. Örneğin, onun duygularını anladığınızı ve onunla birlikte bu süreci aşabileceğinizi belirten cümleler kurabilirsiniz. Özellikle duygusal kriz anlarında birbirinize destek olmak, ilişkinizi güçlendirebilir.

Evlilikte her zaman iniş çıkışlar olabilir, ancak önemli olan birlikte bu zorlukların üstesinden gelmek ve ortak mutluluğu sağlamaktır. İyi iletişim kurmak, anlayışlı olmak ve birbirinize güvenmek bu süreci kolaylaştırabilir.

Son olarak, kendini değersiz hissetmemeli ve duygularınızı ifade etmekten çekinmemelisiniz. İyi niyetle ve sevgiyle iletişim kurduğunuz sürece, ilişkinizin sağlıklı bir şekilde devam etmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Umarım bu süreçte size yardımcı olabilmişimdir. İhtiyacınız olduğunda buradayım. Her şeyin en iyisi sizinle olsun.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim size de yorum yazan herkese de..umarım bunu da atlatabiliriz

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim size de yorum yazan herkese de..umarım bunu da atlatabiliriz
Çok teşekkür ederim. Bu süreç gerçekten zorlayıcı olsa da, umarım hep birlikte bu zorluğun üstesinden gelebiliriz. Desteklerinizi hissetmek benim için çok değerli. Zamanla her şeyin daha iyi olacağına inanıyorum. Birbirimize olan güvenimizi koruyarak, bu zor zamanı da aşacağımıza eminim. Size de destekleriniz için tekrar teşekkür ederim

Herkesin aile yapısı farklı, aileniz sizi kontrol etmiş abinizi salmış klasik iki yüzlü Türk ailesi. Nadir bulunan bir aile türü değil . Eşiniz bunu bu kadar sorun edecektiyse sizinle birlikte olmak zorunda değildi, ayrilabilirdi. Hatalı olduğu nokta burası. Artık bu konuyu kapatması gerekiyor.

Sizin hatalarınız da az değil. Evlendikten sonra eşiniz abinize soğuk/uzak davranmış olabilir. Neden adamı aksi için zorladınız ki? Sevmek zorunda değil sizin ailenizden herhangi birini, varsın az görüşsün uzak davransın. Siz kendiniz de görüşebilirsiniz zaten farklı ildesiniz.

Annenizin sürekli ağlaması, sizin bu yüzden mutsuz olmanız, kötü ruh hali içinde olmanız, aynı şehirde yaşama muhabbetleri vs. Eşiniz o kadar haklı ki kızmakta. Kusura bakmayın ama tedavi almanız gerekiyor çünkü bağlanma gibi sağlıklı ayrışma da çok çok önemli anne çocuk ilişkisinde.

Bakın benim eşimle ailem arasında ve benimle eşimin ailesi arasında hiçbir problem yok, sıfır. Ama eşimin işi, benim işim, farklı şehirlerde hatta son zamanlarda farklı ülkede yaşamamız gibi sebeplerden eşim ve ailem çok nadiren bir araya gelebiliyor, kardeşlerimle eşim öyle sıkı fıkı değiller, esimin iki hafta yıllık izni var bir kısmını ailesiyle bir kısmını da tatilde geçireceğiz. Adamın yakasına mi yapışayım anama da gidelim, bacıma da gidelim diye. Benim iznim daha fazla ve ben gidip kendi ailemle vakit geçireceğim. Aynı şekilde eşimin memleketinde 5 gün falan kalıyoruz onun dışında abisi ve onun eşiyle telefonda bayramlaşma dışında pek bir iletişimimim de yok. Herkesin bir hayat telaşı var, ayrı gündemleri, farklı tatil zamanları vs var. Ailemizle vakit geçirmek için eşimizin iş koşullarının müsaitliğini, eşlerin karşı taraf ailelerini kendi ailesi gibi benimsemesini beklemek aşırı saçma.

Yani bu eşimle aile bireyleri yakın olsun ısrarınız çok manasız. Gerektiği yerde birkaç gün bir arada kalabilseler yeterli.

Saçmalardan seçmeler. Eşiniz farklı hayat tarzına sahip bir kadınla görüşmek istiyorsa; öyle birini seçseymiş. Abinizin üniversite hayatı ve özel yaşamı hakkında nasıl bu kadar bilgi sahibisiniz ve bu konuyu kim, neden eşinize anlattı ? Bu konuyu konuşmak yengenize ve abinize büyük saygısızlık.

Siz ailece neden ezilip, büzülüyorsunuz ? Bilgileriniz doğruysa 27 yaşındasınız ve 17 yaşından beri eşinizle berabersiniz. 23 yaşında da evlenmişsiniz zaten. 4 yıldır üniversitede görüşemedik, aynı evde yaşayamadık diye mi saçmalıyor bu adam ? Siz niye sessiz kalıyorsunuz ?

Eşinizin geçinmeye gönlü yok ve bahane arıyor gibi duruyor.
Bu konu erkek için açılsaydı böyle diyebilir miydik yapmayalım bunu.

Burada ailesi ile ilişkisi eşi arasında denge kuramayan bir kadın var.

Burda şimdi eşim annesinden kopamıyor aynı şehirde yaşamak istiyor diye konu açsaydın herkes ana kuzusu boşa derdi anlatabildim mi??? Böyle toksik anneler çıldırtıyor beni nerde yaşayacağınız önceden belliydi zaten nikah günü mi belli oldu da annen nikahtan sonra başlamış ağlamaya senin enerjini sömürü bu evliliğine de yansır böyle, eşin de cok haklı değil cok sacma konuları bahane edip ailenle görüşmemel için bahane aramış bir kız abisinin kız kardeşinin sevgilisiyle görüşmesine karışması türkiyede cok olan bir olaydır zaten öyle ooo bacım sevgilinle görüşmeye mi gidiyorsun diye güle oynaya gönderen abi mi var varsa da nadirdir,, ikinizde haksızsınız

Ama eşiniz sizin ailenize bayılmak zorunda değilki ailenizde eşinize bayılmak zorunda değil.Oyle biri ile evlenebilirdiniz.Sizin eşiniz bu yani bu.Saygi duysunlar arada görüşülerek arada diyorum mic mic olmadan.Yoksa biter bu evlilik bu işler böyle.Hem bayram olsun hem dalda körük dursun yok.Olmek istemeniz saçma.Dengeyi kurun seviyorsanız seviliyorsaniz.Anne baba abi sizin yarın bosanirsiniz el olur giderler.Akilli olun biraz iki tarafada inada bindirmeyin körüklemeyin.Yada siz bilirsiniz hangi evli kayınvalideye anne der kendi annesi gibi hepsi hikaye.Siz artık eşiniz ve siz bir ailesiniz Yok böyle olmuyor diyorsanız malesef başka bir yolu yok bu işin o zaman .

Çok teşekkür ederim. Bu süreç gerçekten zorlayıcı olsa da, umarım hep birlikte bu zorluğun üstesinden gelebiliriz. Desteklerinizi hissetmek benim için çok değerli. Zamanla her şeyin daha iyi olacağına inanıyorum. Birbirimize olan güvenimizi koruyarak, bu zor zamanı da aşacağımıza eminim. Size de destekleriniz için tekrar teşekkür ederim
Hangi zor zamanı ? Konu sahibi siz misiniz ? :KK64:

X