Eşim içten içe beni suçluyor.

kurklukadin

Samimiyetsiz samimiyetler…
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2012
1.546
1.653
Selam kızlar.
Uzun uzun yazıp sizi sıkmak istemiyorum ama son zamanlarda eşimle aramızdaki sorunlar çok yorucu oluyor.
4,5 senelik evliyim,bir çocuğumuz var.
Evliliğin ilk ayından beri ailesiyle sorun yaşamaya başladık(sorun kız kardeşi ve ablaları)
Kız kardeşi sadece bizim evliliğimize zarar vermedi,diğer abisi de onun yüzünden boşanma raddesine gelmiş ama nedense bu kız ailesinde sütten çıkmış ak kaşık!
Çok sorun yaşadık,çok haksızlık edildi bana.En son araya mesafe koydum ve genel olarak iletişim kurmuyoruz (Daha önce çabaladım,olmadı.)
Yüz yüze gelince bir şey olmamış gibi konuşmayı başarabiliyoruz ailesiyle ve buna yeterli geliyor.Eşim daha önce de bazı imalardaa bulunmuştu.
‘Ablamla eskiden şakalaşırdık ama artık ne ben arıyorum,ne de onlar diyordu’ evet kendisi aramıyor onları bildiğim kadarıyla.
Artık en ufak bir tartışmada konu ailesine geliyor ve dün farklı bir sebepten tartışınca nasıl oldu bilemedim.Konu yine ailesine geldi.
‘Hayatı üç kişi yaşayamayız,ailemiz var,senden önce onlar vardı’ gibi cümleler kullandı.Ben de o zaman gidip ailesiyle yaşamasını söyledim.
Kızlar ben onun ailesinde yalancı durumuna düştüm,hakaret edildi bana ve hatta psikolojik sorunlarım olduğu dahi söylendi.Sırf kız kardeşleri temize çıksın diye.İlahi adalet var ve ben sadece O’na sığınıyorum.
Eşim açıkça söylemese de artık bu imâlarından sıkıldım.Ablaları da onunla iletişim kurmuyor ki.
Vicdanen ve kalben ben çok rahatım.Niyetimi ve kalbimi biliyorum ama artık gemileri yakıp,ailenin yanına git yaşa diyorum.Sorun sence bu mu diyor.
Düşün,düşün kafam kaldırmıyor artık.
Bana bir çözüm yolu bulun lütfen.
Ailesiyle konuş demeyin lütfen.Çok kez adım attım ama atılan adıma karşılık gelmedi.
İnanın boşanmayı bile düşünüyorum ben…

Burda sorun tamamen eşiniz. Öncelikle evli olduğunun ve ayrıca bir çocuğunun olduğunun farkına varmalı. Tabiki herkesin ailesi kendine değerli, atılmaz fakat sizin yuvanıza zarar vermeye çalışan bir aileyse bu araya bir set çekilir. Bu set konuşmamak da değildir, eşiniz ailesine karşı dik durursa siz bunları yaşamazsınız.

Ben hiç bir zaman aralarını bozmadım ama nedense şimdi düştüğüm durum bu.
Eşim başkasıyla evlenseydi ve kız kardeşi yüzünden aynı sorunları yaşasaydı,belki de şu an boşanmış olacaktı..

İşte diyorum ya dengeyi kesinlikle kuramıyor. Böyle yapılanı göremeyecek kadar aileci insanlar niye evleniyor ona da hiçbir zaman anlam veremiyorum gerçi…

Faturayı size niye kesiyormuş o zaman, sorduğunuzda ne diyor? Tam olarak sizden ne yapmanızı istiyor bu durumda?
Ablası bana bütün ailesinin önünde hakaret ederken,eşim sessiz kaldı.Burada kurban rolüne bürünmüyorum ama bana göre o edilen hakaretler eşime edildi ve eşimin de tepkisiz kalmaması gerekiyordu.
Bu aramızda çok sorun yaşanmasına neden oldu ama sonradan aştım ben o sorunları.
Eşim o dönem çok söylendiğimi söylüyor.

İşte diyorum ya dengeyi kesinlikle kuramıyor. Böyle yapılanı göremeyecek kadar aileci insanlar niye evleniyor ona da hiçbir zaman anlam veremiyorum gerçi…
Aslında çok aileci değildir,yani evlenmeden önce değildi.Sonrasında ne olduysa oldu.

Ablası bana bütün ailesinin önünde hakaret ederken,eşim sessiz kaldı.Burada kurban rolüne bürünmüyorum ama bana göre o edilen hakaretler eşime edildi ve eşimin de tepkisiz kalmaması gerekiyordu.
Eşiniz o dönem çok söylenmenizden şikayetçi ve bunu o dönem bittikten sonra sürekli önünüze getirerek şikayet ettiği şeyi kendisi yapıyor. Güzelce sakin anınızda bir iki kere konuşun bence baktınız sizi anlamıyor bence üstüne düşmeyin. Yorulmuşsa tek yorulan o değil hakareti işiten siz, yorulan o. Vay be.

O zamanlar yeni doğum yapmıştım ve emziriyordum.Hormonların etkisiyle çok duygusaldım.İnanın şu an olsa hiç umursamazdım.

Yaşanan sorunlar onu çok yormuş ve ailesini aramaz duruma gelmiş bu yüzden.
Bunun suçlusu siz değilsiniz,ama suçu size atmak daha kolayına geliyor çünkü suçu kendinde bulsa nasıl güçsüz,dirayetsiz olduğu,ailesini suclasa nasıl çekilmez olduklarını kabul edecek ve konfor alanından çıkmış olacak ,yemiyor tabi ki ezip geçeceği herşeyi sindirecek biri olduğunuz için sizle uğraşıp yola getirmek daha kolay geliyor.....Böyle adamlardan hiç hoşlanmıyorum yanlışa yanlış demeyen , karısını savunmayı arkasında durmayı eziklik gören adamlar migdemi bulandırıyor

Çok doğru bir analiz.Ailesinde suç bulmuyor,hatta edilen hakaretleri dahi ağız dalaşı diyerek baside indirgemeye çalışıyor.

Çok doğru bir analiz.Ailesinde suç bulmuyor,hatta edilen hakaretleri dahi ağız dalaşı diyerek baside indirgemeye çalışıyor.
Cok lafını etmiyorum sevmiyorum ama size gerçek bir eş örneği vereyim ( evliligimizin ilk senelerinde),Kv bir ortamda benim dedikodumu yaptı,hatta oğlunu kattı,ben bunu duydum ve iletişimi kestim,eşim önce gidip hesap sordu ve o da mesafeli olmayı uygun gördü ben 1 seneye yakın hiç gitmedim , aramadım sormadım eşim ona yapılan bana yapılmıştır dedi en sonunda evime gelip özür dilediler üstünden 18 sene geçti herkes sınırını biliyor ve saygısızlık yapmıyor , yapamıyor çünkü eşimin tepkisi onlara ders oldu.......Bunu övünmek için söylemiyorum aslında normali bu diye yazıyorum , arkanızda durmayacak adamlara bel bağlayıp ömrünüzü tüketmeyin derim....

Şöyle söyleyeyim:
Annem olanları öğrendi (eşim en ufak bir tartışmada ailene söyleyeceğim gibi şeyler söyleyince,anneme anlatmak zorunda kaldım)
Annem eşime ‘aynı durumda sen olsaydın,oğullarım herkesin içinde sana hakaret etseydi ne hissederdin diye sordu,sonra ama zaten kızım buna izin vermez,o an ortamı seninle birlikte terkederdi’ dedi.
Normali bu evet.
Rabbim mutluluğunuzu daim etsin

Son bir çare aile danışmanı deneyin bence. Sonrasında baktınız olmuyor o zaman boşanırsınız. İnsanlara gerçekten başka çare bırakmıyorlar.

Senden önce onlar vardı demek? Vay vay vaaay ben bu cümleleri çok ama çok tehlikeli buluyorum sen de yapıştiramadin mi cevabi onlarla mi evlendin çocuk yaptın benim hayatımda senden önce çocuk yoktu artık ailemin sorumlulugumuz var diyemedin mi

Bu cümleleri uzun uzadıya ona çok kullandım inan,artık içimden bir şey demek gelmiyor.

Bu cümleleri uzun uzadıya ona çok kullandım inan,artık içimden bir şey demek gelmiyor.
Cok yanlış cümleler bunlar . O zaman senden önceki hayatında kalacak seni dahil etmeyecekti ayrıca senin de ondan önce bir hayatın ve ailen vardı halen de var bir tek o değil evlenen yani . Çok kızıyorum ben bu sözler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…