Eşim çalışmamı istiyor

Sonuna kadar al ücretsiz iznini, zaten memursun bu konuda gurur yapma bile önemli olan bebeğin. Geçim derdi olsa haklı derdim ama sadece birikim yapıp artıya çıkmak için bebeği bakıcıya bırakmak saçmalık. 1 yaş ve 2 yaş çok farklı gelişimsel olarak 2 yaşta kreşede verebilirsin

Ben 1 yıl ücretsiz izin aldım, bebeğim şu an 6.5 aylık 15 aylıkken başlayacağım inşallah. Anneme bırakmayacak olsam 2 sene kullanırdım ama net.
Bu arada eşime kalsa yine de 2 seneyi tamamen kullan diyor ama ben bunaldım, siz cidden evde bunalmıyor musunuz maşallah ne güzel Sizin eşiniz gibi deseydi eşim kesinlikle 2 sene kullanırdım ama, gıcıklığına yani

Adam haklı.

Erkekler çalışan kadına daha çok saygı duyuyor malesef. Memursanız yarı zamanlı olabiliyor mu çocuktan dolayı? Böyle bir sürece başlanabilir belki güveneceğiniz bir bakıcı bulabilirseniz.

Birikim de olmayıversin çocuğun bu zamanları geri gelecek mi bir daha? Zaten kazandığını bakıcıya vermek zorunda kalırcaksın yine eline birşey kalmayacak ki Bu kadar annenindir ve ben kreş yaşına gelene kadar çalışmayacağım diyorsa çalışmaz BİTTİ.

Evde bütün gün çocukla yalnız olmaya nasıl dayanıyorsunuz yaa, ben doğum izni bitsin de işe döneyim diye sabırsızlanmıştım.

Bakıcı öcü değildir. Ülke koşulları ortada, çocuk 1 yaşına gelmiş zaten, eşinizi haksız bulamıyorum maalesef

Üniversiteden mezun olduktan bir hafta sonra işe başladım. Gebeliğimin 32. haftasına kadar aralıksız 18 yıl çalıştım. Bebeğim 14 aylık , evde çocukla olmaya hiç sıkılmadım .
2 yaşına kadar bakıp, sonra kreşe vermeyi düşünüyordum, şimdi kısmet olursa süreyi biraz daha uzatıp bebeğimin geriye dönmeyecek zamanlarını görmeyi düşünüyorum.

ne bakıcısı ya dağ gibi borç mu var ekside misiniz nedir yani sorun
sadece birikim yapamıyorsunuz
canın ne zaman isterse o zaman dön işe, ne gerek var bakıcıya zaten maaşının yarısı elalemin kadınına gidecek
çocuk daha çok küçük, en azından 1 sene daha çocukla olabilirsin
adama da açık açık söyle abuk sabuk imalarla konuşmasın
adam olan 2 sene idare edebilir bu durumu, idare edemeyecek olanlar kendine erkek dememeli

Ben de hiç boş kalmadım diyebilirim ama çocuğuna bu kadar düşkün bir anne de olamadım. Bir şey kaçırdığımı da düşünmedim hiç. Çalışmak nefes almak gibi benim için, hem sosyal alan hem enerji kaynağı, hem çocuğuma sabır göstermek için özleme ve yenilenme zamanı. Tek maaşla yaşamakla 2 maaş yaşamak da asla kıyas kabul edemez. Hele çocukla ihtiyaç asla bitmiyor. Ayrıca konu sahibi çalışmayı sevemediğinden çocuğu bahane ediyor gibi hissettiriyor bana

Ay izin hakkınız varsa kullanın azıcık daha büyüsün kuzu

Reactions: Gao
Ben bunalıyorum ama işe gitmeyi de pek sevmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…