Eşim beni aldattı, boşanmak istiyorum, ama o çok pişman..

Gayet iyi anladim, tesekkurler. Inanin yorumlarinizi okudugumda daha cok kendime geliyorum. Neyin icinde oldugumu aile ve cevre baskisindan gorememisim.

Ailenizi de anlamadım ben.Onemli olan sizin mutlulugunuz değil mi ?
Ayrıca siz zaten 2.bir şans vermişsiniz aslında görmezden gelerek.

Kendisi bunu kabul etmiyor. Keşke soyleseydin başından beri ben bir döngüye girmişim farkında değildim ki diyor..
Böyle bi açıklama olamaz lütfen yapma ya sen gelmiştin ama afedersin o kadınla devam etti ne demek döngüye girmiştim falan bunlar hep bahane sende ayrı kaldın madem o kadar seni kaybetmekten korkuyor o zamanda ailesinin yanına gitseymiş bak tatlım adam sizin yatağınıza başka biri ile girmiş ve sen bunu bile bile ona kendi içinde şans vermişsin bundan sonra için alır mı sürekli aklına gelmez mi hep bi güvensizlik huzursuzluk korku nereye gidiyor kimlerle görüşüyor sorusu tatlım sen bilirsin ama bence boşan gitsin

yazmayayım dedim, zaman ve enerji kaybı dedim ama dayanamıyorum.
canımcım sen halen şokta falansın galiba..Hakkında verdiğin bilgilerin doğru olduğunu varsayarak yazıyorum;
yurtdışında doğup büyümüşsün,28 yaşında koca kadınsın, mühendis olmuşsun, yurtdışında bir yere kocanı bırakıp (üstelik 9 ay) staja gidebilecek kadar kariyer odaklı düşünebiliyor ve ayaklarının üzerinde durabiliyorsun değil mi?
pardon ama hangi aile rızası? yani şu cümleden sonra kafamdaki imajın epey bir karıştı açıkçası..
çocuk musun sen?ailen izin verirse boşanacak izin vermezlerse boşanmayacak mısın? Ne demek ailemin rızası olmadan?Aileni neye ikna ediyorsun?Boşanmaya ikna edilecek aile mi olur ya...
hanımcım sen çok HARDCORE bir şekilde aldatılmışsın (detayları bir kez daha yazmayayım oldukça gurur kırıcı ve mide bulandırıcı), adamın hareketleri ve açıklamaları YALAN DOLAN. bu konuda yazan herkesin altına imzamı atıyorum burada, ama sen tam olarak anlayamıyorsun sanırım, bu olayda tam olarak nasıl bir "aile rızasına" ihtiyacın var ki senin?
hayır, senin konumundaki bir kadının ailesinin karşısına geçip "bana karışmayın, böyle şeyi ben affedemem onunla ömür geçirmek zorunda kalacak kişi benim" diye çatır çatır konuşabilmen lazım senin yani?
mantıksız kere mantıksız...
de ki, "kocamı çok seviyorum böyle şey yapmış olmasına rağmen bırakamıyorum" veya " boşanmak istemiyorum onaya ihtiyacım var vs." o zaman herkes yorumunu yapıp çekilir. çok ciddiyim insanların sinirleriyle oynuyorsunuz, vaktini alıyorsunuz.. sadece sana istersen bi şans ver tadında yazanlara cevap yazıyorsun genelde falan filan..bu çok ayıp bir şey.

Ben dünyanın sonu olmadığının farkındayım. Asil eşim, eşimin ailesi ve benim kendi ailem ve çevrem dünyanın sonu gelmiş gibi davranıyorlar. Bosanirsan daha kötü evlilikler yaparsın hiç bir yere sigamazsin diyor kendi öz annem. Biliyorum çok geri kafalı düşünceler bunlar zaten öyle olmasına ihtimal bile vermiyorum. Simdiki esimden daha kotusu (aldatma, yalan, kumar) ustune bi de dayak atan biri olurdu herhalde. Hiç kimse hayatta ne olacagini bilemez, gelecegi goremiyoruz malesef. Ama en azindan bosanmazsam mutsuz olacagimdan eminim.

Bence kadının kocasına kendi eşini düşündüğü için duyurmuyor.
Adam başlarına bela olur, rezillik çıkar, kocasına birşey yapar diye susuyor.

Benim bir teyzem vardı bana hep dedi ki kızım bir erkek söverse hep yapar döverse hep yapar aldatırsa hep yapar alışkanlık yaparlar derdi çünkü bu tür şeyler araba kazası gibi istemeden yapılan şeyler değil aksine bilinçli ve tercihen yapılan şeylerdir derdi.Bu konuda çok haklı bana sorsan ben dönmezdim neden mi? Birincisi onu bu şekilde kabul edersem beni kabulleniyor nasıl olsa diye senden korkmaz bir sıfır yenilitsin.İkincisi ve en kötüsü ben bunu kendi kuzenlerimde de gördüm bizzat şöyle ki boşanma eşiğinde olup tekrar barışan kadınlarda genellikle eşleri benden birdaha ayrılamasın diye ayak bağlamak için korunduğu halfe gizlice hamile bırakıyorlar o zaman ne yapacaksın? Mesela benim kuzen im bu sebeple art arda 2 defa üst üste doğum yapmak zorunsa kaldı

O evli mutlu kadınlar belki de kendilerine saygı duydukları için boşanırım diyorlardır ve de bu özsaygı yüzünden seviliyor ve sayılıyor olabilirler mi? Evet belki 1 dk içinde boşanma kararı vermeyebilirsin ama o kararı eninde sonunda vermen lazım, aksi durumda devam edersen,

1. Kendine saygını yitireceksin bu kesin, değersizlik hisleriyle yaşamaya kendini alıştır bu da insanın kendine yapacağı en büyük kötülük.

2. Güvensizlik hislerine ve acabalarla yaşamaya kendini alıştır, iç huzuruna veda et. Geç kaldı acaba nerde, acaba kiminle konuşuyor mesajlaşıyor, acaba bu harcamayı niye yaptı, ACABA DOĞRU MU SÖYLÜYOR?

3. Eşini aldatan, kocası olan çocuklu bi kadınla yatağa giren, yani bir kadını bir adamla paylaşan ve bunu da uzun süre devam ettiren adamın karakteri balçık gibidir, böyle bi adam midesizdir, ciddi ahlaki zaafiyeti vardır. Böyle bir adamla birlikte olarak içinize sinmeyen bir hayat sürmeye kendinizi alıştırın.

4. Adamın sizi tekrar aldatmasını sona yazdım, ilk yazdıklarım kadar acıtmaz tekrar aldatması. Hem şaşırmazsınız ki.

Umarım affetmezsin tüm kalbimle diliyorum. Bi de boşanmak sandığın kadar zor verilen bi karar değil ben de boşandım hiiiç pişman olmadım verdiğim en doğru karardı ve hayatım hep iyiye gitti. Herkes bana zaten güzeldin daha da güzelleştin kız diyor

Son düzenleme:

Pardon da hayatta her şey sadece para, aşk, kariyer vs. değil. Bazı insanlar için de AILE çok büyük bir mutluluk faktörüdür tabiri caizse. Benim ailemin bana sırt çevirmesini istemiyorum. Onlar beni bu dünyaya getirdiler büyüttüler okuttular. Ben her konuda haklılar demiyorum zaten. Bu konuda kesinlikle haksızlar, ama bu problemi tatlı dille güler yüzle çözmek varken neden çirkeflik yapıp ailemi de kendime düşman edeyim ki?

Ben hiç kimsenin sinirleriyle oynadigimi, vaktini aldığımı düşünmüyorum. Fikirlerinizi soruyorum, cevap vermek isteyen verir, istemeyenin canı sağolsun. Uzun zamandır üyeyim buraya ve ilk kez başıma gelen ve hayatımı alt üst eden bir olayı paylaştım. Buradaki yorumlar da (sizin yorumunuz dahil) kafamdaki bütün karışıklıkları yavaş yavaş çözüyor. Ustelik olumlu olumsuz herkesin yorumuna cevap yazdigimi gorebilirsiniz. Teşekkürler.

Kadının kocasına da söyleyin ayrıca. Bu nasıl bir kadın nasıl bir insan yahu, 2 yaşında çocuğu var yazmışsınız bir de??? O adama da yazık yani böyle leş bir insanla evli.

Evet gercekten yazik. Adama soyleyebilirdim o sinirle, aklimdan gecmedi degil. Ama soyleseydim namus davasina donusecebilirdi ve esimin katili bile olabilirdi. Elimde sadece mesajlar degil bir de kadinin ciplak fotograflari var, kadin normalde tesetturlu birisi...

Ay gerçek mi yaaa inanmak istemiyorum

Cok tesekkur ederim. Ya cok heveslendim biliyormusun, keske butun bu sikintilari cekmeden bosanma donemini atlatsam da artik o noktaya gelsem.

Toto korkusundan yapıyor bunları net, seni sevdiği için falan değil. Bu konu beni çok üzdü yaa umarım affetmezsin bu karakteri bozuk herifi. Ailen de en fazla bir iki söylenir sonra kabullenirler, senin nasıl hafiflediğini görünce karşı çıktıklarına pişman olurlar bile.

Profiline baktım aynı yıl aynı gün doğmuşuz :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…