Eşim ve ailesi yüzünden evlilikten soğudum.

Olan olmuş artık. Bundan sonra nasıl ayağa kalkacaksın ona odaklan.

Planların uzun vadede gerçekleşecek. O yüzden o süreyi tamamlarken evli kalmaya devam edeceksen öncelikle eşinin ailesine küfür etmeyi, onlar hakkında olumsuz konuşmalar yapmayı bırakman lazım. Çünkü sen bunları yaptıkça ailesi daha da kıymetleniyor ve öfkenle kalıyorsun ve daha da kötü oluyor. Susmayı öğrenmen lazım. Ve eşinin değişeceği ile ilgili veya gerçekleri görmesi ise ilgili beklentilerini sıfırlamam lazım.

Bunları yapabileceksen eğer planlarını gerçekleştirene kadar delirmeden koca evinde kalabilirsin. Yani o şahsı eş olarak değil de, sadece evinin geçiminden sorumlu ve ailesine öncelik veren bir kişi olarak kendini kodlarsan sinir krizleri geçirmezsin.

Okurken Allah razı olsun anlayan birisi var dedim içimden.Ben yaptığım şeyi savunmadım hatamı kabul etmesem zaten anlatmazdım.Benim çocukluğum çok sorunlu geçti.Şiddet küfürün alası vardı evimizde.Çok zor zamanlar yaşadım anlatmak dahi istemediğim.Durduk yere hadi gideyim evleneyim birde çocuk yapayım diye fütursuzca davranmadım.Ufak tefek sorunları her ilişkide olur diye normal gördüm.Şuan baktığımda evet normal değilmiş diyebiliyorum.Yorumlarda ki gibi biri olsaydım evliliğim düzelir belki diye 3 5 daha doğururdum.Ben hatamı farkettim kendime değer vermeyi yeni öğrendim.Tamam bana kötü bir eş belki ama hayatımda gördüğüm en iyi baba da eşimdir.Bu bahsettigim şeyler en başında olsaydı tabi ki güvenip çocuk yapamazdım.Dalga geçenler olmuş hemen kpss perileri geliyor diye.
Evde bomboş otursaydım da sen bu hayatı yaşamayı kendin tercih ediyorsun derlerdi.Benim cevremde de çok var kücümsenecek,çok hata yapan insanlar.Ama birini dinlerken kim bilir ne yaşadı da bu hale geldi diye düşünüp kınamıyorum.
Beni kınayanlar da benim gibi imtihan olmasınlar umarım ne deyim.Yorumunuz için teşekkür ederim 🙏🏻
En iyi baba ama sizinle bağır çağır kavga ediyor. O sırada iyi bir baba olarak çocuğun kulağına kulaklık mı takıyor yoksa pamuk mu tıkıyor?

Birbirine saygısı biten eşler de ne sevgi kalır , nede anlayış hoşgörü
Tekrar hamile kalmamaya dikkat edin

En iyi baba ama sizinle bağır çağır kavga ediyor. O sırada iyi bir baba olarak çocuğun kulağına kulaklık mı takıyor yoksa pamuk mu tıkıyor?

Bir kaç gün önce bir konuya daha yazdım aynısını. Nerede eşine saygısı olmayan, fiziksel, maddi manevi şiddet uygulayan kociş varsa hepsi bu platformda “”””ŞAHANE BABA””””
Ama ben reelde hiç karısına böyle saygısız sevgisiz davranıp HARİKA BABA olan kociş görmedim.

Kv falan mühim değil de esas sıkıntı eşiniz, can güvenliğinizi tehdit edeceğini düşündüğünüz bir adamın karısı olarak kalmamalısınız. Şiddet diyorsunuz, kpssyi falan bırakın şimdi. Ne bu memuriyet aşkı, atanmadan çalışılmıyor mu?

Bence sizin cesaretiniz yok ve kendinize ertelemek adına bahane yaratıyorsunuz. Bunu eleştirmek için söylemiyorum ben de böyleyim, korktuğum kaçtığım her şeye bahane üretirim ki rahatlayayım. Kendinize kötülük etmeyin, ben çocuk vs. demeyeceğim siz çocuğunuzu korursunuz. Ama sizi kim koruyacak? Benim içim acıyor kadınların hırpalandığını duyunca. İvedilikle uzaklaşın bu adamdan. Bunu şiddet var dediğiniz için söylüyorum, taviz verilemeyecek bir konu çünkü

Forumun yeni modası: evlenmeden atanamayan kadınların kötü kocadan kurtulmak için KPSS çalışması. Devlet tasarruf tedbirleri kapsamında personel almıyor. Merak ediyorum bu KPSS ile İtalya’da falan mı memur olacaksınız?
Başta bende destekliyordum evet atanabilirsin sıkı çalış diye ama herkes mi aynı durumda olur inanmıyorum artık buna.
Boş durmuyorum demek için uydurulmuş bir kılıf olduğunu düşünüyorum bunun. Konu sahibi profiline lise mezunu olduğunu yazmış misal, ortaöğretimden memur olmak kaldı mı şu devirde.

X