Eşim benden gizli annesine pahalı hediye almış ortaya çıktı

Benim annem sınıf öğretmeniydi. Babam daha çok çalıştığı için yine yük ondaydı. Ben bu işleri yürütebilmek için haftada 30 derse girip kurs falan açabilecekken 21 derse girip bitiriyorum. Daha fazla çalışmam mümkün değil, kaldıramam. Erkek gibi sabahtan akşama kadar dışarda çalışmam mümkün değil. Ha sadece ev işleri olsaydı böyle olmazdı, perde yıkatacağım zaman falan temizlikçi çağırırdım yeterdi. Ama yine de evde kadın yükü sırtlamasa erkekler dışarda sabahtan akşama çalışamazlar. Çocuk dırdırı bile bir dert bazen

Çocuklu çalışan bir kadın olarak biraz fazla abarttiginizi düşünüyorum. Çocuğu okula, kursa götürüp, kiloduna kadar ben alıyorum. Okulu vs tüm ödemeleri de bana ait. Bekarken sadece çocuk bakmıyordum diğer ev işi market işi yalnız yaşadığım için bendeydi. Kolay mı değil, ama sizin anlattığınız gibi de değil baba gore.

Ne diyeyim herkesin kendi tercihi ama gunun sonunda butun bu tek tek sayilan dertli ev işleri vs bir guvence sağlamayacak, yeni hayat kurarken işe yaramayacak.
Gercekler de bunlar. Yoksa evin içinde iki kişi anlamiş bir duzen kurmuşsa kimseyi ilgilendirmez.
Ama bi boşanma olur bir şey o zaman goruyoruz konulari. Kimse boşanmayi dusunerek evlenmiyor sonucta herkes ömürlük düşünerek bir yola cikiyor. Bunu da göz ardi etmemek gerek diye dusunmekteyim.

Siz en son çalışmıyordunuz yeni mi başladınız işe

Sosyal güvence olayı farklı. Tabii ki herkes çalışsın ama çalışmıyorsa da onu erkek karşısında ezik yapmamalı

Sosyal güvence olayı farklı. Tabii ki herkes çalışsın ama çalışmıyorsa da onu erkek karşısında ezik yapmamalı

Evet ondan bahsediyorum. Yoksa evlilik içinde calismiyor diye para hakkinda agzini acmasin, sussun, itilsin kakilsin olmaz tabi ki. Boyle davranacak adamlarla evlenmesinler zaten.
Çalişan eş isteyen adam da ba calisan ve calismaya devam edecek olanla evlensin dert ediyorsa.

Hah aynen öyle. Adamın çalışmayan hanımla evlenip kendi paramı harcadım demesi ne kadar doğru mesela…

Ev hanimligini desteklememek kismina katiliyorum ama ev hanımi olanlarin ev ici emeginin de yabana atilmasini dogru bulmuyorum. Zira Turk toplum yapisinda halen goz ardi edilemeyecek boyutta ev hanimi olmayi tercih eden yahut bu tercihe cesitli sekillerle zorlanan kadinlar var. Ev icin yapilan her davranisin emek piyasasinda bir karsiligi varsa ev ekonomisi icerisinde de mutlaka karsiligi olmali diye dusunuyorum. Yalniz yasayan kisiler de mesela butcesinden ayri bir kalem ayirip eve yardimci cagiriyorlar. Bizzat kendisi duzen saglayanlar ise neticede kendisine ya da isine ayiracagi vakti ev isine takas etmis oluyorlar yani yine karsiliksiz bir durum yok. Ev isi dedigimiz sey bazen bir ofiste calismaktan cok daha fazla bedensel ve zihinsel aktivite gerektirebiliyor. Yani genelleme yaparak biri digerinden daha onemli diyemeyiz. Hele de cocuk bakimi devreye girdiginde terazinin dengesi daha fazla kayabiliyor. Somut olay ozunde dusunmek lazim. Onumuzdeki ornekte ev hanimi varsa ve calismayi tercih etmemisse calissaydin o zaman demek sorunu cozmuyor. Aksine onun ev icinde bir emegi oldugu gercegini kabul ederek aile ekonomisi uzerinde etkili hediyeyi tartismak dogru bana gore. Yoksa neticede konu diger arkadaslarin dedigi gibi adam kazaniyor diledigi gibi harcar noktasina gelir.

Ev hanimligi super bir sey degil ama sizin gormezden geldiginiz kadar degersiz, sizin goz ardi ettiginiz kadar da tek basina karar verilen bir durum degil. Ben de ev hanimlarina karsi bu kadar derin onyargiyi bu sayfadan baskasinda gormedim. Zira begenmediginiz kucuk gordugunuz ev hanimlari sizin anneleriniz, anneanneleriniz, teyzeleriniz, halalariniz. Ben olani konusuyorum, mevcut durumda ev hanimligi diye bir gercek var. Bunu kendi istegiyle tercih edenler oldugu gibi buna zorunda kalanlar da var. Hayat toz pembe degil dediginiz gibi. Herkes sehirde yasamiyor mesela. Her kadin sesini istedigi gurlukte cikaramiyor. Konuyu dagitmamak icin daha fazla uzatmayacagim. Yanlis anlasilip da kadinlari ev hanimligina ozendiren bir yorumda bulunduysam da bunu da buradan duzeltmek isterim. Oyle bir amacim bulunmuyor.

Ev içi emek görmezden gelinsin diyen yoktur sanirim ben üyenin yorumumu yorumladim.
Bir de biz burada kadinin da karişmak hakkidir desekte bunlar bir evde iki kişi arasinda yaşanan şeyler.
Adam tam tersi kafada ve dusuncede olup o şekilde hareket ediyorsa zorla bir şey yaptiramaz neticede adamin parasi oluyor malesef.

Ben de calismiyorum bu arada ama eşimle senin param benim param yok karişamazsin edemezsin gibi sorunlar olsa tutup ben de evde calisiyorum gibi bir şey sunmazdim iş bakardim. Evli kalir miydim o da ayri.

Ahhh su almancilara laf atmadan duramayan hazimsizlar.
Gecen Yaz Su an elimkdeki telefonun fiyatina baktim bizzat me... Mar... Da almanyadakiyle Ayniydi cevirince. Tabi ki biliyorum türkiyedeki insana 500 euronun daha fazla yük oldugunu.
Her ne olursa olsun, aldigi kediye asla uygun degil. Neyi savunuyorsunuz

Xiao..... Iki senelik bir model. Aldigim Zaman 500€ falandi sanirim.

Meseleyi anlayamamissiniz ki, Ben hediyenin degerinden bahsetmiyorum. 500 euroluk bir hediyeyi kimseye vermem. Veremem, esimde öyle. Anca esimin veya benim kardesim evlenir o Zaman. 200-300 euroluk bir hediye de Almam anneme, aldirmamda ki annelerimizde cok büyük karsi cikarlar.

Asla normal değil. Gizli saklı hediye almak nedir ya. Çok mu ihtiyacı vardı telefona?

Herkes ikiye bölünmüş savaş çıkmış
Konu sahibi son durum ne eşinizle aranızda sorun oldu mu ne konuşuldu ?
Ben sonuna kadar sizi haklı buluyorum

Siz en son çalışmıyordunuz yeni mi başladınız işe
Hayır, yanlış hatırlıyorsunuz. Geçen yil nisandan beri freelance home ofis çalışıyorum. Onun öncesinde 45 saat çalışıyordum.( 14 yıllık mühendisim) İstanbul trafiğini de hesaba katarsanız günün 12-13 saatini dışarıda geçiyordum.

Yok valla 10 senedir evliyim üstünlük falan yok. Bi kere bile benim param ben kazanıyorumu duymak Bi yana en ufak hissetmedim de. Her evlilik böyle değil bence ve olmamalı da. Çalıştığım para kazandığım zamanlar da oldu o zaman da hiç benim param gibi görmedim. Anneye bilmem ne kadarlık hediye alınır mı alınmaz mı bu tartışılabilir. Ama geçip karşıma ben kendi paramla aldım sana soracak halim yok diyen adamın daha Bi lokma ekmeğini yemezdim. Bence evlilik bütünlüğünü bozan bir şey senin benim muhabbeti. Ev arkadaşı gibi çok saçma.

Ne biliyim böyle eve alınacak eşyalarda ya da araba değişiminde falan daha çok sözü geçebilir. Şaşırmam aaa demem yani biri böyle dese

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…