Eşim benden gizli annesine pahalı hediye almış ortaya çıktı

Ya kimi kandırıyorsun kendi paran olsa kocamın parasını yiyorum der misin… çevir kazı yanmasın.
Sizi inandirmak zorunda değilim ama çok sinir oldum tavriniza. Freelance yurtdışı çalışıyorum ve USD olarak kazanıyorum. Üşenmedim hesabımı paintte düzenledim herkes siz mi hanımefendi?

Eklentiler

• IMG-20230602-WA0006.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 122
  • IMG-20230602-WA0005.jpg
    79,2 KB · Görüntüleme: 122
Sizi inandirmak zorunda değilim ama çok sinir oldum tavriniza. Freelance yurtdışı çalışıyorum ve USD olarak kazanıyorum. Üşenmedim hesabımı paintte düzenledim herkes siz mi hanımefendi?
Herkes siz mi ne demek ya. Benim başka başlıklarda tutarsız tutarsız cümlelerim yok. Bunu siz yapmışsınız apaçık ortada. Attığınız belgelerin doğru olduğu ne malum. Ben de size sinir oldum. Sanki çelişki yok da bir tarafımdan uyduruyorum.

Çok komiksiniz gerçekten, sizin okuduğunuzu anlamadığınızı düşünüyorum. Nerde tutarsız konuşmalarım varmış? Burada freelance çalıştığımı, hatta vergilendirme için sahis sirketi kurduğumu falan yazdım birkaç kere. Hesabımda da görüldüğü gibi her ay gayette kazancım yatıyor çok şükür. Ayrıca çalışmayıp kocamın parasını da yiyebilirim ( yiyorum da) bence sıkıntı yok.

Eklentiler

• Screenshot_2023-06-02-21-23-04-085_com.android.chrome.jpg
    101,7 KB · Görüntüleme: 91
  • Screenshot_2023-06-02-21-17-58-657_com.android.chrome.jpg
    90,7 KB · Görüntüleme: 74
  • Screenshot_2023-06-02-21-17-13-034_com.android.chrome.jpg
    92,3 KB · Görüntüleme: 81
Okuduğumu anlıyorum. Kopyaladığım başlıktaki sayfaları okuyan herkes aynı şeyi düşünmüş ki insanlarla takışmışsınız.oraya evden çalışıyorum yazmamışsınız nedense

Okuduğumu anlıyorum. Kopyaladığım başlıktaki sayfaları okuyan herkes aynı şeyi düşünmüş ki insanlarla takışmışsınız.oraya evden çalışıyorum yazmamışsınız nedense
Neden ısrarla anlamak istemediğinizi anlayamıyorum. O başlıkta kimse ile takismadim; kadınlar çalışmak zorunda değil, kadının çalışmama özgürlüğü olmalı dedim. Geçen yıl 6 Ekim'de de aynı şeyi yazmışım çünkü kadın erkek rollerinin farklı olduğunu düşünüyorum. Bana göre koca parasi yemek kötü, aşağılayıcı birsey değil, erkek evi geçindirmek zorunda. Olay bu kadar basit... Şu an çalışmıyor olsam bundan utanmama gerek yok ki, çalışmamak ayıp mı? Ayrıca her başlığa evden çalışıyorum diye etiket yapmak zorunda mıyım?

Hem çalışıp hem ev işi yapıp hem çocuk baktığınız dönem de evden çalıştığınız dönem miydi

Hem çalışıp hem ev işi yapıp hem çocuk baktığınız dönem de evden çalıştığınız dönem miydi
Çocuğum 5 yaşında, 1 yıldan biraz fazla süredir evden çalışıyorum. Matematiksel olarak 2.5 yıl ofise giderken çocuk baktım. (1.5 yil kadar doğumdan sonra ara vermiştim) Şu anda çocuğum anaokulunda, bende o saatlerde hem calisip hemde ev işlerini hallediyorum. Sonrasında çocuğumla ilgilenip o uyuduktan sonra gece çalışmaya devam ediyorum.

Oğlu olanlara üzülüyorum hakikaten
Ençokta kendime
Valla her erkek annesi aynı değil. benim annem de kaynana oğlundan bişey istemez hep yapar verir hediye alınca oğlum gerek yok alma siz kendi geçiminize bakın der hatta pahalı hediye olsa kabul etmez zorla veririz Ama benim kaynana da tam tersi oğlunun aile kurdugunu anlamıyor heralde eşimden sürekli kendine kızına torunlarına sunu al bunu al vs diyor sürekli ki paramız çok olmadıgı borcumuz oldugu halde sürekli ister robot süpürge telefon vs otele gidecek otel parası ister paran var mı diye sormadan çocuklara ablasına şunu bunu alıver der herkesin ihtiyacını gidermek zorundaymışız gibi ablasının süpürgesi bozuldu eşime alıver diyo mesela tabi paramız olmadıgı için hiç birini alamadı eşim o yüzden artık çok istemiyor ama gene arada bişeyler ister ama kızlarına kışlık yapıp verir kurbanda etini verir bize bir pişirimlik bişey vermez 100 liralık eriştenin bile parasını ister böyle olunca insanın içinden bişey yapası gelmiyor valla. Anne bana kardeşe hediye vs tabi ki alınır hatta bende annesine almayı düşünüyorum kendi anneme de. Ben nasıl istersem o da almak ister ailesi. Ama bu bizim evimizin bütçesini sarsıyorsa sorun ederim sonuçta ben kendimden kısıyorsam beni zora sokan bi hediye almak zorunda değilim kendi annem de dahil. Zaten öyle bir durumda annem babam fazlasıyla geri veriyor gelince para bırakıyor zorla. Ve kendi parası konusuna katılmıyorum çalışmasa bile eve giren para ortaktır eşine danışması gerekir

O kadar sayfayi okumadim. Ama alacak tabii. Annesi. Bu ne kadar bunaltici bir evlilik ki adam ANNESINE telefon almak icin gizli hesap açıyor, sizden sakliyor??!!

Ezeli bekarım ama kocamin bana ANNEME, benim icin yillarca masraf yapmis okumus buyutmus kisiye, masraf yaptim diye ağzını açtığını hayal etmek korkunç.

Ney
Ne, nasıl, ne iş yapıyor eşiniz. Nasıl ya evi şak diye almış sizin haberiniz yok mu
Yoktu canım. Bundan 28 yıl önce
Eşim devlette yöneticilik yapıyordu, şu an emekli
Parayı kastediyorsan durumu bayağı iyiydi
Ben şüphelendim sonra ortaya çıktı, hiçbir şey söylemedim
Halâ içimdeki kırgınlık bir kenarda duruyor
Ama
Eşim şu an pişman
Bende zaten bir kaç ay önce görümceye benden habersiz olduğu için helal etmediğimi söyledim
Onun umrundamı?
Hayır
Zaten evlenmedi 60 yaşında
Oğluma ve eltimin kızına kalacakmış
Afedersin şimdi eşim kuduruyor
Eee ne halleri varsa görsünler

Valla bence de kudursun. Alırken aklı nerdeymiş. Evlense kocasına kendi çocuğuna kalacaktı bunu düşünemedi mi? Yani bu erkekler beyin yerine ne taşıyor çok merak ediyorum? Sonrasında yüzünüze nasıl baktı, açıklaması ne oldu. ben aldım deyip kenarı mı geçti yani

Burda eşinizin niyetine göre kızmak lazım. Sizin isteklerinizi ihmal ediyor sizi ikinci plana atıyorsa haklısınız. Ama sizi ihmal etmiyor ne istersen alayım modunda eşiniz varsa annesine içinden gelmiş problem yaratmamak lazım diye düşünüyorum.her zaman pahalı hediye almıyordur sonuçta belki anama bir telefon alayım iyi olsun rahat etsin demisse kizmazdm. Ben kendi anneme alırım şahsen karıştırmam da .eşim birşey derse de iste sana da alayım derim bilmiyorum

Aynen öyle oldu.
Ya aslında eşimin birikimi varmış, eşim benden bayağı büyük. Ben onu bırakıp giderim diye annesi parayı bize getir bizde kalsın demiş. Bu salakta götürüyor, o sırada ben hastanedeyim ölü doğum yaptım, kardeşi de o paraya ev almış. Aralarında bayağı olaylar olmuş.
Ben durumu anladım ama safa yattım
Birgün ortaya laf attım bildiğimi söyledim hepsinin içinde onlarda itiraf etti.
Sadece sessiz kaldım, yıllarca konusunu bile açmadım.
Anne baba vefatı, eşimin hastalıkları derken geçti gitti.
Şimdi benim ailemden kalan evler yapılıyor kentsel dönüşüm
Bende eşime diyorum 1 tanesi yeğenimin
Şimdi o tutuşuyor işte bizimde oğlumuz var diye.
Halbuki vereceğimden değil, benim neler hissettiğimi anlasın

Yani gizli almasaymis keşke deseymis ben anneme şunu alacam diye paylassaymis sizinle maddi durumunuzu bilemem ama yapacak bisey yok arayı bozsanda bozmasına alınan alınmış hayırlı olsun de geç bence sende annene bir hediye gönüller hoşnut olsun biz öyle yaparız ikisinde alırız alacak bisey bulamadikmi bi çiçek yaptırıp veririz en fazla

İnsan haklarına dahil olan donelerin evlilikle birlikte tamamen yok olması arzusunu insanlarda görmek beni ürkütüyor. Birşeylerin dengelenmesi gerekiyor. Eşiniz annesine hediye alabilir. Ortak noktada aile ekonomisini kısa ve uzun vadede bozmadığı sürece okey. Burda çıkarılması gereken ders bence temelde şu. İnsan bencildir :) Sorun size hediye aldırmaması. Yılda bir kere olan birşey.
Bizler sessiz anlaşmalar üzerine ilişkilerimizi sürdürürüz. Her sınır konuşarak çizilmez. Yani hareket ve adımlarda büyük bir kısmı etkiliyor. Konuya dönecek olursak, ben olsam annesine hediye almasını kutlardım ve ekonomik olarak yeniden kısa vade planlaması yapardım. Ve bir daha anneme hediye alırken sorma inceliğini göstermezdim. Veyahut bu konunun beni kırdıgını açık açık konuşurdum bu daha sağlıklı tabii ki. Eşit haklara sahip olmalıyız sonuç olarak. Ama hiç bir gerekçe olmadan(okul öncesi çocuk bakımının üstlenilmesi başlı başına bir iştir ) çalışmayan katma değer üretmeyen ev hanımı kisvesi altında yan gelip yatan bir çok kadın görüyorum, bu koşullarda oyunun kurallarını belirlemek zor olabilir. Bence adilde olmaz hayat müşterektir. Nitekim gerekçesiz ev hanımı olunan bir konumda zaten maddi skala yüksek demektir. O zamanda hediye vs sorun olmaz.Böyle yani düşüncem, iletişimle çözün işin özü :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…