Eşim bana garip davranıyor

neyapacagimibilmiyorum

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2023
52
12
25
Merhaba hanımlar sizlerden fikir almak için yazıyorum. Ben 24 eşim 26 yaşında. 7 yıldır beraber olduğum adamla 8 ay önce evlendim. 6 yılımız mükemmel geçti. Bana fazlasıyla düşkün çok aşık kapımda yatan bir insandı. Çok fazlasıyla güvenirdim. İlk tanıştığımız zamanlarda kötü alışkanlıkları vardı benim için bana layık olmak için bıraktı. Bunlar onun söyledikleri ben demiyorum bana layık olmak için çok uğraştı. Asla hakkını yiyemem prenseslerle gibi davrandı. Ailemde bana hep prenses gibi davranırdı bunu çok iyi görüdü ailemle tanıştıktan sonra o da hep el üstünde tuttu beni. Taaaki evlenmeden 6 ay öncesine kadar. Bir anda değişti ne olduğunu anlamadım. İlgisiz davranmalar haber vermeden kafasına göre bir yerlere gitmeler benim ne yaptığını merak etmemeler. Çok araştırdım aldatıyor mu acaba? diye. Fakat hiç birşeye denek gelmedim. Tam buldum işte ihanet ediyor dedim hep altı boş çıktı. Çok kıskanırdı beni çoookk her gün işten alırdı vakit geçirirdik evime bırakırdı yada bize gelir ailemle vakit geçirirdik yada onun ailesiyle vakit geçirirdik. Ailelerimiz çok güzel anlaşır ben onun ailesiyle çok güzel anlaşırım bakınca aslında her şey çok güzel hiç bir sorun yok fakat 1 buçuk yıldır hatta özellikle evliliğimizin son 3 ayı bana aşırı ilgisiz sevgisiz. Ağzımı açsam sanki onu suçluyormuşum gibi davranıp lafları ağzıma tıkar. Telefondan başını kaldırmaz telefonuna asla dokundurmaz ama beni gizliden gizliye takip eder. Oturduğum koltukta telefonla oynarken kendi telefon kamerasını açıp zoomlayarak neler yaptığıma bakar bir kaç kez yakaladım bu hareketini. Evimde huzur kalmadı sohbet etmiyor muhabbet etmiyor. Birde şu var. İlk tanıştığımda 110 kilo civarındaydı şimdi 80 kilo oldu bende 55 kiloydum 80 kilo oldum. Acaba diyorum kilo aldım beni yanına mı yakıştırmıyor? Kendisini asla beğenmezdi benim yanıma yakıştırmazdı kendini. Bana hep derdi ki ‘hayatını benimle mahvetme sen daha iyilerine layıksın sen çok başarılı olacaksın’ derdi ama asla ayrılamazdı yapamazdı köpek gibi ağlardı. Cidden benimle evlenmek beni güzel yaşatmak için çoook çalıştı çok borçlandı mal sahibi olmak için hepsini ödedik beraber her şeyi beraber yaptık. Bende çok severdim salak gibi dediklerini ciddiye almadım. Şimdi iki farklı insan var karşımda şu an ki korkunç derecede duygusuz, önceki benim aşık olduğum o mükemmel fakir ama gururlu adamdı. Şu an ne gururu ne durumu ne sevgisine evi ne ailesi hiç bir şey umrunda değil. Anneme hiç birşey anlatamama rağmen annem bile değişimin farkında o çok sevdiği damadında soğudu kadın. Acaba İhanet söz konusu olabilir mi. Hiç bilmiyorum. Çok üzülüyorum. Boşanmak istiyorum ama bir yandanda istemiyorum çok uğraştık bu günlere gelebilmek için

Merhaba hanımlar sizlerden fikir almak için yazıyorum. Ben 24 eşim 26 yaşında. 7 yıldır beraber olduğum adamla 8 ay önce evlendim. 6 yılımız mükemmel geçti. Bana fazlasıyla düşkün çok aşık kapımda yatan bir insandı. Çok fazlasıyla güvenirdim. İlk tanıştığımız zamanlarda kötü alışkanlıkları vardı benim için bana layık olmak için bıraktı. Bunlar onun söyledikleri ben demiyorum bana layık olmak için çok uğraştı. Asla hakkını yiyemem prenseslerle gibi davrandı. Ailemde bana hep prenses gibi davranırdı bunu çok iyi görüdü ailemle tanıştıktan sonra o da hep el üstünde tuttu beni. Taaaki evlenmeden 6 ay öncesine kadar. Bir anda değişti ne olduğunu anlamadım. İlgisiz davranmalar haber vermeden kafasına göre bir yerlere gitmeler benim ne yaptığını merak etmemeler. Çok araştırdım aldatıyor mu acaba? diye. Fakat hiç birşeye denek gelmedim. Tam buldum işte ihanet ediyor dedim hep altı boş çıktı. Çok kıskanırdı beni çoookk her gün işten alırdı vakit geçirirdik evime bırakırdı yada bize gelir ailemle vakit geçirirdik yada onun ailesiyle vakit geçirirdik. Ailelerimiz çok güzel anlaşır ben onun ailesiyle çok güzel anlaşırım bakınca aslında her şey çok güzel hiç bir sorun yok fakat 1 buçuk yıldır hatta özellikle evliliğimizin son 3 ayı bana aşırı ilgisiz sevgisiz. Ağzımı açsam sanki onu suçluyormuşum gibi davranıp lafları ağzıma tıkar. Telefondan başını kaldırmaz telefonuna asla dokundurmaz ama beni gizliden gizliye takip eder. Oturduğum koltukta telefonla oynarken kendi telefon kamerasını açıp zoomlayarak neler yaptığıma bakar bir kaç kez yakaladım bu hareketini. Evimde huzur kalmadı sohbet etmiyor muhabbet etmiyor. Birde şu var. İlk tanıştığımda 110 kilo civarındaydı şimdi 80 kilo oldu bende 55 kiloydum 80 kilo oldum. Acaba diyorum kilo aldım beni yanına mı yakıştırmıyor? İhanet söz konusu olabilir mi. Hiç bilmiyorum. Çok üzülüyorum. Boşanmak istiyorum ama bir yandanda istemiyorum çok uğraştık bu günlere gelebilmek için

Ben 24 eşim 26 yaşında. 7 yıldır beraber olduğum adamla 8 ay önce evlendim

ailemle tanıştıktan sonra o da hep el üstünde tuttu beni. Taaaki evlenmeden 6 ay öncesine kadar. Bir anda değişti ne olduğunu anlamadım.

1 buçuk yıldır hatta özellikle evliliğimizin son 3 ayı bana aşırı ilgisiz sevgisiz.

Adam size karşı 1,5 yıldır ilgisiz ve sevgisizken ilişkinizi evliliğe taşıma nedeniniz neydi ? Olan olmuş; eşinizle açıkça konuşun. Bu evliliğe devam etmek istemiyorsa; siz de ona göre hareket edersiniz.

Nerden tutsam elimde kalacak bir konu.Anlamadığım noktalar;

Evlenmeden 6 ay "önce" değiştiğini farketmişsiniz neden etraflıca düşünmediniz ki?
Telefonunuza zoom yapacak kadar hasta ruhlu biriyse bunun alt metnini hiç mi sorgulamadınız,bunalmadınız?
Eşinizin ilgisizliğini, sevgisizliğini neden kendinizde eksiklik görerek kapatmaya çalışır gibisiniz?(kilo aldım vs)
Takip edildiğinizi söylüyorsunuz(bakış,telefon karıştırma ya da fiili takip aynı benim nazarımda)ve bu kişi eşiniz...

Tüm bunları kenara itip neden garip davranıyor demiyorsunuz,tüm bunların nedenini,nasılını sorgulayıp kabul edilebilir olmadığını biliyorsunuz değil mi?

Tipik elde edene kadar adamı elde edince kıymetten dusmussunuz..ama adam da tek taraflı yanlış olan kişi değil gibi ağzımı açsam onu suçluyormusum gibi davranıyor demek sizin daha önce ihanet arayislarinizda ona sürekli suçlu hissetirmenizden ve artık bunlardan bıkmış usanmis olmasından kaynaklanabilir unutmayın hiçbir suç tek taraflı değildir bence baya bunaltmisiniz adamı sanki

Merhaba hanımlar sizlerden fikir almak için yazıyorum. Ben 24 eşim 26 yaşında. 7 yıldır beraber olduğum adamla 8 ay önce evlendim. 6 yılımız mükemmel geçti. Bana fazlasıyla düşkün çok aşık kapımda yatan bir insandı. Çok fazlasıyla güvenirdim. İlk tanıştığımız zamanlarda kötü alışkanlıkları vardı benim için bana layık olmak için bıraktı. Bunlar onun söyledikleri ben demiyorum bana layık olmak için çok uğraştı. Asla hakkını yiyemem prenseslerle gibi davrandı. Ailemde bana hep prenses gibi davranırdı bunu çok iyi görüdü ailemle tanıştıktan sonra o da hep el üstünde tuttu beni. Taaaki evlenmeden 6 ay öncesine kadar. Bir anda değişti ne olduğunu anlamadım. İlgisiz davranmalar haber vermeden kafasına göre bir yerlere gitmeler benim ne yaptığını merak etmemeler. Çok araştırdım aldatıyor mu acaba? diye. Fakat hiç birşeye denek gelmedim. Tam buldum işte ihanet ediyor dedim hep altı boş çıktı. Çok kıskanırdı beni çoookk her gün işten alırdı vakit geçirirdik evime bırakırdı yada bize gelir ailemle vakit geçirirdik yada onun ailesiyle vakit geçirirdik. Ailelerimiz çok güzel anlaşır ben onun ailesiyle çok güzel anlaşırım bakınca aslında her şey çok güzel hiç bir sorun yok fakat 1 buçuk yıldır hatta özellikle evliliğimizin son 3 ayı bana aşırı ilgisiz sevgisiz. Ağzımı açsam sanki onu suçluyormuşum gibi davranıp lafları ağzıma tıkar. Telefondan başını kaldırmaz telefonuna asla dokundurmaz ama beni gizliden gizliye takip eder. Oturduğum koltukta telefonla oynarken kendi telefon kamerasını açıp zoomlayarak neler yaptığıma bakar bir kaç kez yakaladım bu hareketini. Evimde huzur kalmadı sohbet etmiyor muhabbet etmiyor. Birde şu var. İlk tanıştığımda 110 kilo civarındaydı şimdi 80 kilo oldu bende 55 kiloydum 80 kilo oldum. Acaba diyorum kilo aldım beni yanına mı yakıştırmıyor? Kendisini asla beğenmezdi benim yanıma yakıştırmazdı kendini. Bana hep derdi ki ‘hayatını benimle mahvetme sen daha iyilerine layıksın sen çok başarılı olacaksın’ derdi ama asla ayrılamazdı yapamazdı köpek gibi ağlardı. Cidden benimle evlenmek beni güzel yaşatmak için çoook çalıştı çok borçlandı mal sahibi olmak için hepsini ödedik beraber her şeyi beraber yaptık. Bende çok severdim salak gibi dediklerini ciddiye almadım. Şimdi iki farklı insan var karşımda şu an ki korkunç derecede duygusuz, önceki benim aşık olduğum o mükemmel fakir ama gururlu adamdı. Şu an ne gururu ne durumu ne sevgisine evi ne ailesi hiç bir şey umrunda değil. Anneme hiç birşey anlatamama rağmen annem bile değişimin farkında o çok sevdiği damadında soğudu kadın. Acaba İhanet söz konusu olabilir mi. Hiç bilmiyorum. Çok üzülüyorum. Boşanmak istiyorum ama bir yandanda istemiyorum çok uğraştık bu günlere gelebilmek için
Kilo ver kendine bak ...

Adam size karşı 1,5 yıldır ilgisiz ve sevgisizken ilişkinizi evliliğe taşıma nedeniniz neydi ? Olan olmuş; eşinizle açıkça konuşun. Bu evliliğe devam etmek istemiyorsa; siz de ona göre hareket edersiniz.
İlk bir kaç ay ne olduğunu anlayamadım. İnkar etti seni çok seviyorum tabiki hala fakat bu borçlar beni çok bunalttı vs dedi. Haklıydı kimse destek olmuyordu birbirimize destek oluyorsuk ve boğazımıza kadar borç vardı. Evlenmeyi o istedi o dönemlerde de çok istediğini dile getiriyordu ama bir sevgi ben hissedemiyordum. Açıkçası çok sevdiğimden evlilik öncesi bunalımdadır diyerek üzerine gitmedim sonrasında da düzeldi ama şu an bakıyorum ki o hallerinde daha beter bir halde

Tipik elde edene kadar adamı elde edince kıymetten dusmussunuz..ama adam da tek taraflı yanlış olan kişi değil gibi ağzımı açsam onu suçluyormusum gibi davranıyor demek sizin daha önce ihanet arayislarinizda ona sürekli suçlu hissetirmenizden ve artık bunlardan bıkmış usanmis olmasından kaynaklanabilir unutmayın hiçbir suç tek taraflı değildir bence baya bunaltmisiniz adamı sanki
Evet o ihanet düşüncelerimde bunalttım baya ben bile kendime şaşırdım ‘noluyor sana kendine gel’ dedim. Bıraktım o hal ve hareketleri o da düzeldi sonra ama yine beter oldu.

Dengeler değişmiş, neydi şu körün gözü açılınca baston mu kırıyordu, sizinki de o olmuş.
Kimsenin dikkatini cekemedigi zamanlarda siz vardınız, şimdi siz şişmansiniz onun özgüven tavan, tabi yeni arayışlara girebilir, geçmiş olsun.
Kesinlikle öyle bende bu şekilde düşünüyorum boşanma davası açmak istiyorum ki bence doğru bir karar olacak

Evet o ihanet düşüncelerimde bunalttım baya ben bile kendime şaşırdım ‘noluyor sana kendine gel’ dedim. Bıraktım o hal ve hareketleri o da düzeldi sonra ama yine beter oldu.
Siz neden o enerjiye girdiniz ki? Olmayacaksa bile çekersiniz . Aynı yaştayız. Ve bilmiyorum yaşımız aşırı genç bu şeylere neden dayanıyorsunuz . Tavrınızı koyun. Çok itici değil mi zoom yaparak izlemesi?

Özgüven gelmiştir kendini artık begeniyordur. Kilo problemi olan biri olduğu için (geneli) sizin kilolu olmanızdan rahatsızlık duyuyor olabilir. Olmaması lazım ama olabiliyor bu tür düşünceler.
Telefonuna bakmanız veya onun sizi zoomlamasi falan bu bana güvensizlik gereksiz kıskançlık vb. geldi. İnsan güvenmediği birisi ile evlenmemeli. Guveniyorsa bu tip acayip hareketlerle insanı zan altında bırakmamalı.
Boşanma fikri yalnızca yazdığınız şeylerden sebepse dile getirmeyin derim. Bir müddet sonra farklı problemlerde alışkanlık gibi olduğundan erkeklerde bir anlam ifade edeceksede etmiyor.
Bugüne kadar eşiniz sizi el üstünde tuttuysa bir günde siz onun için bir şeyler yapın el üstünde tütün sonra sakince hislerinizi dile getirin birbirinizi dinleyin ve problemlerinkonusarak cozuverin. Daha yeni evlisiniz, evliliğin ilk yılı zor catismali ama cooook eğlencelidir :))

X