Eşim benden gizli annesine pahalı hediye almış ortaya çıktı

Ay şunu yazmazsam içimde kalır
Seninki yine annesine telefon almış, benim eşim 2 yıllık evliyken kizkardesine benden habersiz ev almış
Ay inanmıyorum ya çok mu zengindiniz de ev aldı. Ne tepki verdin
Ben benimki her ay annemlere para vericem dedi şutladım hemen demek ki böyle olmayan erkek bulmak çok zor

Ay şunu yazmazsam içimde kalır
Seninki yine annesine telefon almış, benim eşim 2 yıllık evliyken kizkardesine benden habersiz ev almış
Kardeşi değil mi alır. Okuduğum yorumlar neticesinde size böyle bir cevap gelmesi muhtemel.
Şimdi konu sahibinin çalışmamasına yorumlar gelip durmuş, çalış demişler. Yalan yok ben de bazı konularda çalış diyorum. Kadının astronomik beklentileri oluyor ya da ekonomik şiddete uğruyor vs. bu gibi durumlarda ben de diyorum git çalış diye. Şimdi buradaki konunun konu sahibinin çalışıp çalışmamasıyla alakası yok. Orayı kaçırıyorsunuz siz.
Bu insanların evleri yok, kiralar zaten uçuk. Faturalar ve mutfak masrafı vs. derken o aydan para artıramama olasılıkları yüksek. Hal böyleyken durduk yere 12 binlik borcun altına girmek mantıklı değil. Ekonomi 101 yani.
Tamam, konu sahibi de keşke çalışıyor olsa. Ama mevcut durumda asgari ihtiyaçlarının giderilmesini zorlayacak bir hediye şart değil.
Gelirleri yüksek olsa alsın tabi ama dediğim gibi para yoksa zorlamanın alemi de yok.

Kadinin ev ici emegini niye hice sayiyorsunuz. O zaman adam da bedavaya evinin isini gorduruyor. Neticede kadin da adami temizlik yemek utu camasir masrafindan kurtararak ev ekonomisine destek olmus oluyor. Evlendikten sonra herkes kesesini ayri tutacaksa o zaman buzdolabindaki zeytini peyniri de bolussunler ustune etiket koysunlar bu senin paranla alindi bu benim paramla diye. Adam kendi parasini sirf kendisine harcamak istiyorduysa o zaman evlenmeden bunu karisina belirtmeli ve calisan biriyle evlenmeliydi. Dunyanin binbir turlu hali var. Ileride o adam calisamayacak duruma gelirse karisi da o zaman banane benim param istedigim gibi harcarim diyip kosesine cekilsin.

O evde kendi de yaşıyor ev işleri sadece kadına bakmamalı zaten erkek çalışsa da ufak tefek yardım etmeli ev işlerine insanlar evlendi diye annelerinin 1. derece akrabası olduğu gerçeğini değiştirmiyor

anneme anneler gününde robot süpürge almak istiyordum 10 bin bandında ama almadım pahalı bir hediye olur eşim laf ederse o duruma gelmesin olay diye.
Hanımefendiye göre 10bin liralık süpürge olur ama 12bin liralık telefon olamazmış ne gerek var çok pahalıymış

İnan bu olay 28 yıl önce oldu halâ içim acıyor
Kim ne derse desin benimle evliyken gizli saklı iş yapamaz hele maddi konularda

Şunuda söyleyim hiç kimsenin yanına kalmadı

İnan bu olay 28 yıl önce oldu halâ içim acıyor
Kim ne derse desin benimle evliyken gizli saklı iş yapamaz hele maddi konularda

Şunuda söyleyim hiç kimsenin yanına kalmadı
Ayyy ne oldu, biraz anlatsanıza. Haklının hakkını aldığı hikayelere bayılırım. Laf aramızda dedikoduyu da severim.

işin acı tarafı da ne benim ne onun telefonu da 12bin etmiyor. ben mühendisim ama şuanda çalışmıyorum
Ama kayınvalide ne yapacakmış 12 bin liralik telefonu ben anlamadım.
Ben yıllardır samsung note serisi kullanıyorum hakkını veriyorum s pen dahil her özelliği kullanıyorum mesela yine değistirecek olsam(bozulursa değiştiririm model yükseltmem aksi halde iş gördükçe)gider aynı seriden alırım ama anneme /kayınvalideme gidipte bu telefondan almam. Daha basit kullanışlı ve uygun fiyatlı alirim,ne yapacaklar sanki Facebook, İnsta belki whatsapp birde kamera yani baska kullanacakları elzem dedigim bir özellik yok ki.
Kayınvalideniz de bir hos yani,sizin kızacağınızı bile bile bari daha uygun fiyatli birsey alınsaymıs piyasayi bilmiyorum bu arada 12 bine hangi telefon var ama uygunu vardir illaki yani.
Öte yandan eşiniz hatalı,evlilikte böyle gizleye gizleye birşeyler yapmak bana sevimsiz geliyor. Annesine 500 lira vermemiş yani gizlesin(ki onu bile gizlememeli laf arasında söylenir )12bin lira bu. Birde ayrı hesap açıyor siz görmeyin,duymayın diye pes.
Gayet haklisiniz. Size sorması, fikrinizi alması gerekirdi.

Bazı yorumlar cok ilginç. Ya cok cimriler ya cok yoksullar. Yoksulluk varsa anlarım ama insan annesine de bi telefonu cok görmez ya
Gizli alınması problem.
Ben anneme dikey süpürge aldım eşimin tabi ki haberi vardı.
Esimin annesi(60 yaş üstü)telefonla tuvalete girip icine düsürünce ona da telefon aldik sorun etmedik,emekli insan sonuçta tabi ki alınmali ama kullandıği uygulamalar belliydi,ona göre birsey aldık. Bizi de zorlamadı kendisi de severek kullandi hatta gidip birlikte sectik esimle özellikle kullandigi uygulamalari acarmi şarjı ne kadar dayanir vs sorup aldık,ona da kurye ile gönderdik,yakında olsa onuda götürürdük mağazaya.
Bunda problem yok.
Ama eşim gizli gizli baya arkamdan iş çevirse aman ne olacak annesine telefon almış canım ne var bunda demem ki.
Yada imkanım 3-4 bin liralık telefon kullanmaya yeterken gidip gizli gizli o meblağa telefon alsa ve gizlese bundan da rahatsız olurum yalan yok
Bende gizlemem zaten eşimden.
Gizliyorsa kendi de biliyor uygunsuz kaçabileceğini.

Bence maddi durumunuz iyiyse sizden kismiyorsa alabilir. Yine bence adami sıktığınız icin sizden gizlemis, bakin tepki vericektin ondan soylemedim diyor. Surekli olan bir durum degil anladigim kadariyla bence gayet normal

Şu sitede ev hanımları niye bu kadar horlanıyor hiç anlamıyorum. Bir evi çekip çevirmek kolay mı? Kendi donlarını yıkayıp, eşininkini kenara mı ayırıyor ev hanımları da para adamın parası oluyor?

Ayrıca konu sahibi kirada oturuyoruz, kendi telefonlarımız 12.000 değil diyor, demek ki ödemeler onun, evin ihtiyaçlarından kısılıp yapılacak. Şu durumda alınamaz öyle bir telefon anneye. Durumunu düzeltirsin daha iyi kazanmaya başlarsın, eşin işe girer bişeyler olur git al ne istiyorsan şu durumda aşırı mantıksız.

Çok yanlış arkadan iş çevirmiş resmen

Ayyy ne oldu, biraz anlatsanıza. Haklının hakkını aldığı hikayelere bayılırım. Laf aramızda dedikoduyu da severim.
Ay bi alemsin.

Bunlar benden mal kaçırmak için ev işine girmişler bir nevi ben gidersem malına ortak olmayım diye.
O sırada ben hamileydim 8 aylık ölü doğum yaptım bunlar mal derdinde uzatmak istemiyorum ama hepsi canının derdine düştü yanlarında sadece ben oldum.kp ve kv vefat etti, görümce hiç evlenemedi, eşim kalp hastası + kanser oldu

Bu gerçekmi

Başınız sağ olsun bebeğinize çok üzüldüm.
Eşinizle hala beraber misiniz? Hastayken de bakmışsınızdır kesin.

yok hepsini o almış taksitle
merhabalar, annesine bi telefon almış bu kadar sorun etmeyin bence , belkide gerçekten ihtiyacı vardı, sizi eşiniz daha iyi tanır her zaman böyle durumlarda tepki gösteriyosanız , o yüzden söylememiş olabilir. şahsen bende anneme aldığım herşeyi eşime söylemem kendi maaşımla alırım, söylesemde bişe demez, çocuğunuz varmı bilmiyorum ama çocuklar kolay büyümüyo cennet anaların ayakları altındadır. bende bi anneyim 2 tane evladım var aynı zamanda kayın validemde var , eşim annesi için ne yaparsa yapsın asla karışmam sadece annesi için kardeş falan deil annelik kutsaldır. lütfen sorun yapmayın, kendinizi üzmeye değmez anne duası çok değerlidir. dualarını almaya bakalım bu hayatta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…