Eşim benden gizli annesine pahalı hediye almış ortaya çıktı

merhaba hanımlar. Bu anneler gününde ben anneme hediye almadım bu sene. anneme sordum annem gerek yok dedi almadım kaldı normalde hediye alırım ama 300- 500 tl lik hediyeler alırım yani.
Benim hiç haberim olmadan eşim annesine 12.000 tl ye cep telefonu hediyesi almış. Bana hiç söylemedi ben hediye almadı sanıyorum. Rastgele yakaladım aldığını gizli bi alışveriş hesabı açmış ordan almış faturasını gördüm. kaynana da aramızı bozcağını bile bile benim haberim olmadığını bilerek kabul etmiş bi güzel.
Sana söylesem tepki verirdin o yüzden söylemedim alırım annem felan gibi konuştu.
Beni sinir eden durum hem eşinden gizli yapmış olması hem de miktarının fazla bir hediye olması. Bana normal gelmiyor bu eşin arkasından iş çevirip annem vs demesi çok soğudum.
Sizin eşleriniz böyle şeyler yapıyor mu ? bu normal mi sizce
Gızlı saklı olması can sıkıcı
Ama alabilir mı evet alabilir
Esımde kayınvalıdeme 7-8 binlik kıyafet alısverısi yaptı mesela anneler gunu ıcın bozulmadı helali hoş olsun

Fakat kayınvalıdemın Bızde emegı coktur benı
Belki de o yuzden rahatsız etmiyor beni

evladım bana sormadan alsa nıye yük ettin derdim ama telefonu da kabul ederdim sonuçta kendi bütçesini kendi bilir diye düşünürüm burada kayınvalidenize suç bulmadım..

bir evlat annesine telefon alamayacaksa hele hele karısından korkup gizli alacaksa bence yazıklar olsun o evlada..
kendi kayınvalidemin telefonu bozuldu yaptıracaktı eşim, ben dedim anneler günü geliyor yenisini alalım diye bizzat da kendim aldım kadına hatta parasını zorla vermek istedi kabul etmedim.. günümüzde 12.000 de bir telefon için çok değil..

ayrıca,
sizi biraz tuhaf buldum. insan annesine hediye alacağı zaman da sormaz yani anne anne sana hediye alayım mı diye..
açıkçası biri bana sana hediye alayım mı diye sorsa tabiki de hayır derim. ne o öyle hediye değilde birşey bahşeder gibi.

Benim eşim de kv'ye anneler gününde telefon almış, telefonun da öyle bi ciddi bi sorunu yoktu ama kardeşiyle beraber yarı yarıya almalarını söyledim mutlaka (eşimin durumu kardeşinden iyi ama o da benim problemim değil ) . Ben kv'den hiç hazzetmem ama bişey alınacağı zaman da pek ses etmiyorum, doğurmuş büyütmüş okutmuş. Olsun o kadar da... Burdaki tek sorun gizli yapması. ben de yaşlanacağım sonuçta kızlarım bişey alacağında kıyametler kopacaksa yemişim yani, benim giyemeyip giydirdiklerim, gezemeyip gezdirdiklerim , boğazımdan hobilerimden kıstığım, uykusuz gecelerim, bozulan sağlığım, dökülen saçlarım hiç mi hakkımız yok, hepsini karşılıksız ve severek yapıyorum ama eşinin lafıyla da bi tane telefonu çok görmeleri beni incitirdi.

Valla ben 5 yıldır aynı telefonu kullanıyorum genç sayılırım Ve telefonum lüks değil . 12.000 ben ve eşim almıyorken benden habersiz anasına alıyorsa büyük sıkıntı. Evet en son model değil ama 5 6 bin e belki 7 8 bine tel vardır koca kadın ne yapaın ıphone 11-12 yi. Ha kocası ayda 50 60 bin alır o zaman alsın bana ne derim. Annemin bozuldu ona oppo aldık gayet iyi kullanıyor sanki.
En büyük sorun karısından habersiz yapması böyle şeylerde danışılmalı. Konu sahibi git sen de kendi telefonunu değiştir yada annene akıllı süpürge falan al.

Bencede normal değil. Benim eşimde anneler gününde para verirdi annesine miktarını söylemezdi bana.

Ben kayınvalidenin yerinde olsam kabul etmezdim. Oğlun olabilir ama o artık evli ya evi ayrı yolu ayrı olmaz yani.

Hani inanın sadece gelin olarak düşünmüyorum, benimde oğlum var şahsen ben istemem

Valla bence alması problem değil sizin de dediğiniz gibi gizli saklı iş çevirmesi problem. İnsanda kuşku oluyor bunu yapan şunu da yapar diye sonrasında. Ayrıca ben de anneme telefon aldım xiaomi hafızası herşeyi çok güzel 5 bin tlye. Annem de 45 yaşında gayet her şeyi yapabiliyor kadın napacak 12 bin tllik telefonla aşırı saçma.

Açıkçası kayınvalideniz olsam hediyeyi reddetmezdim. Alayım mı diye sorsa alma karınla papaz olursunuz derim ama çocuğumun aldığı hediyeyi reddetmezdim. Normal bir davranış bence. Kayınvalidenizle başka sorunlarda var muhtemelen o nedenle gözünüze batıyor.
Ben kabul etmezdim

Valla ben 5 yıldır aynı telefonu kullanıyorum genç sayılırım Ve telefonum lüks değil . 12.000 ben ve eşim almıyorken benden habersiz anasına alıyorsa büyük sıkıntı. Evet en son model değil ama 5 6 bin e belki 7 8 bine tel vardır koca kadın ne yapaın ıphone 11-12 yi. Ha kocası ayda 50 60 bin alır o zaman alsın bana ne derim. Annemin bozuldu ona oppo aldık gayet iyi kullanıyor sanki.
En büyük sorun karısından habersiz yapması böyle şeylerde danışılmalı. Konu sahibi git sen de kendi telefonunu değiştir yada annene akıllı süpürge falan al.
Iphone 11 diye nerde belirtilmiş? 17bin TL şu an o telefon. Adamın kendi kazancı ortak bir birikim de yok adamı ne diye linçledi bazıları gizli saklı yapmak zorunda kaldığı içinse tamam da kendi parasını harcarken karısından izin alması deli saçmalığı kusura bakmasın kimse

Iphone 11 diye nerde belirtilmiş? 17bin TL şu an o telefon. Adamın kendi kazancı ortak bir birikim de yok adamı ne diye linçledi bazıları gizli saklı yapmak zorunda kaldığı içinse tamam da kendi parasını harcarken karısından izin alması deli saçmalığı kusura bakmasın kimse
Kadın çalışmıyorsa o zaman kuru ekmek soğan yesin sussun otursun sonuçta adam kazanıyor parayı istediği yere harcar öyle mi ? Gayette ortak birikim sonuçta konu sahibi de ev işi yemek yapıyor belki markettrn bişey alırken dikkat edip alıyor ama konu ailesine gelince gizlice alması hiç hoş değil.
Sorması lazım annemin telefonu eski yeni almak istiyorum diye . Ayrıca ıphone oldupunu nerden biliyorsun demişsin hadi senin gönlün olsun samsung olsun 😃😃😃

Bazı yorumlar çok saçma geldi bana eşinizi karşınıza alıp konuşun bu tür harcamalarda ortak karar vermeliyiz diye ....bu arada sık sık hediye almayan biri ise belkide hayatı boyunca ilk kez annesi ne hediye aldı iyi birşey olsun istedi...ben kendi paramı kazandığım zaman sık sık hediye alırım eş dost akraba toplasan o miktarı bulur eşim ayda yılda bir alır bana da öyle o yüzden daha değerli şeyler alır

Kadın çalışmıyorsa o zaman kuru ekmek soğan yesin sussun otursun sonuçta adam kazanıyor parayı istediği yere harcar öyle mi ? Gayette ortak birikim sonuçta konu sahibi de ev işi yemek yapıyor belki markettrn bişey alırken dikkat edip alıyor ama konu ailesine gelince gizlice alması hiç hoş değil.
Sorması lazım annemin telefonu eski yeni almak istiyorum diye . Ayrıca ıphone oldupunu nerden biliyorsun demişsin hadi senin gönlün olsun samsung olsun 😃😃😃
Ya ev işlerine görünmez ev içi emek denir. Adam her gün bu kadının yaptığını yapan birisini tutsa asgari ücret vermek zorunda kalır. Burada çalış o zaman diyenler bana garip geldi o yüzden. Bir de mühendis çalışmıyorsa muhtemelen iş bulamamıştır, keyfi neden mühendislik okusun, sanat tarihi mi bu? Burada gördüğüm kadarıyla hem evde hem işte deli gibi çalışan ve kendisi ev işi yaparken, kocası yatanlar ev hanımlarına kin besleyebiliyor gördüğüm kadarıyla. Yoksa hangi ev hanımı kadın işsiz erkek gibi yemek temizlik yapmadan evde oturabilir? Bu sitede çocuğunu kaynanasına bırakan işsiz erkek gördüm, akşam gelirken karısı alıyormuş :)

Ya ev işlerine görünmez ev içi emek denir. Adam her gün bu kadının yaptığını yapan birisini tutsa asgari ücret vermek zorunda kalır. Burada çalış o zaman diyenler bana garip geldi o yüzden. Bir de mühendis çalışmıyorsa muhtemelen iş bulamamıştır, keyfi neden mühendislik okusun, sanat tarihi mi bu? Burada gördüğüm kadarıyla hem evde hem işte deli gibi çalışan ve kendisi ev işi yaparken, kocası yatanlar ev hanımlarına kin besleyebiliyor gördüğüm kadarıyla. Yoksa hangi ev hanımı kadın işsiz erkek gibi yemek temizlik yapmadan evde oturabilir? Bu sitede çocuğunu kaynanasına bırakan işsiz erkek gördüm, akşam gelirken karısı alıyormuş :)
Evet ben de böyle düşünüyorum. Kendim çok yoğun çalışıyorum ayaklarım şişiyor ama ev hanımlarına da büyük saygı duyuyorum dediğin gibi onlarda evi çekip çeviriyor Kolay değil .
En yakın arkadaşım mühendis uzun süre iş bulamadı tecrübe falan istediler en son bi yere girdi şuan 13 bin maaşı .İşe git demedi kolay ama iş bulması çok zor bu dönemdr tabii konu sahibinin durumunu bilmiyorum ben kendi düşüncemi söyledim

Ben kendimi yerinize koyarak düşündüğümde eğer evdeki düzeni aksatmıyorsa, evin ve ya benim acil bir ihtiyacım maddi yetersizlik sebebi ile ertelenmiyorsa ben çok takılmazdım.
Nihayetinde annesi bende gerektiğinde anneme bu tarz jestler yapmak isterim ama dediğim gibi önceliğim evdeki düzenin aksamaması yönünde olur.
Ben eşimin harcamalarına karışmam o da benimkine karışmaz.
Hoş son bir kaç yıldır iş problemi yüzünden yükün ağır kısmı bende ama sizin durumunuzda olsam yukarıda söylediğim şartlar yoksa yani bu hediye yüzünden ben ve evin acil ihtiyaçlarında bir ihmali yoksa takılmazdım..

Sizden gizli alması mevzusuna gelince karşınızdaki insanın vereceğiniz tepkiden çekindiği için bu yola girdiği gayet açık, sonuçta ortada kötü bir durum yok, bir evlat olarak annesine bir jest yapmak istemiş.
Bundan sonraki süreçte biraz daha ılımlı olup rahatsız olduğunuz şeyi güzelce dile getirirseniz alınacak şeylere birlikte karar verebilirsiniz.

Kızlar bir noktayı atlıyorsunuz ama. Bu insanlar tek maaşlı ve kirada oturan insanlar. Kendilerine 12 binlik telefon alacak durumda değilken anneye de olsa olsa başkasına bu pahada bir şey hediye edebilecek durumda değiller. O telefon için kesilecek taksitler konu sahibinin mutfak masrafından düşecek belki de. Hani 40 binlik de alır diyenlere söylüyorum.
O zaman da oturup evde taş kaynatırlar. Olmayan parayı harcayamazsınız, bilin istedim. :KK54:

Benim eşim de dedesine yatak aldi yüksek melbağlı ama ben hic bir taksidine karışmıyorum o böldürmüs ödüyor cocugundan kısıp ödeyeceksen hic alma öncelik ben bile degil cocugumuz dedim.Siz calısıyorsanız size yansımıyorsa sorun yok ama bir seylerden kısıp engelleniyorsanız o kadar paraya telefon nedir yani hangi anne kabul eder bunu orasi ayrı ilginç geldi yaa.Ben anneme gecenlerde 100 liralık tepsi aldım kızdi bana neden savurdun paranı zaten kiradasın diye bazi anneler de sadece kendi rahatıni düsünüyor

O evde kendi de yaşıyor ev işleri sadece kadına bakmamalı zaten erkek çalışsa da ufak tefek yardım etmeli ev işlerine insanlar evlendi diye annelerinin 1. derece akrabası olduğu gerçeğini değiştirmiyor

X