Eşim annesinin telefon faturasini ödüyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim eşim de annesinin tel faturasını ödüyor. Ama ben sorun etmiyorum başkası ödemez çünkü. O da ınstagram da dolanıp duruyor. Bize hiçbir katkısı olmadı diğer çocuklarının her şeyini yapmış. Ama benim beklentim olmadığından umursamadım. Ama tabii biz karı koca çalışıyoruz . Maddi olarak bizi sarsan bir şey değil. Yerinizde olsam ben de sorun ederdim

Kesinlikle değil hazmedegim konular var dolayısıyla küçücük şeyler kafamda dev gibi büyüyor
Sizin gibi kadınlara inanmıyorum. "Yok kocam çalışmama izin vermiyor" işinize geldiği gibi yaşıyorsunuz..

Çalışmayayım ama kocamın annesine Jestini gidim gidim hesaplayayım..

Entrika peşinde olmak sadece evliliğinizi çıkmaza sokar kimseye de bir faydası olmaz.

Hırslarınızdan arının.. Evlenmeye tutuştuğunuz kadar kendi kendinize de yetmelisiniz. Kimse bir şeylerinizi karşılamak zorunda değil.

Herkes konu sahibine çalış demiş de kayınvalidesi çalıştı mı çok merak ediyorum.
Kayınvalidesi değil de kayınvalidesinin kayınvalidesi çalışmış diye duyum aldım.

Bize ne bundan ki? 2024'te hala kocam çalışmama İZİN VERMİYOR diyeni mi savunalım gerçekten

Kayınvalidesi değil de kayınvalidesinin kayınvalidesi çalışmış diye duyum aldım.

Bize ne bundan ki? 2024'te hala kocam çalışmama İZİN VERMİYOR diyeni mi savunalım gerçekten
Kendisi istemiyor olabilir çalışmamayı. Kaynanasının çalışmayıp kendine baktırma hakkı varsa bu kadının da olmalı. İnanılmaz bir riya okuyorum şu anda şaşkınım.

Böyle düşünüyorsanız doğurmasaydınız keşke kendinize garanti olsun diye mi doğurdunuz?

Neden anlamıyorsunuz calismama izin vermiyor bunun da defalarca tartışmasını yaptık benim mesleğim olduğu halde yapamıyorum eşim yüzünden
Hiç inandırıcı değil hele ki bu ekonomik sıkıntının içinde..

Artık erkekler çalışan, ayakları üzerinde duran kadın istiyor. Bir elin nesi var iki elin sesi var diyorlar.

Kendisi istemiyor olabilir çalışmamayı. Kaynanasının çalışmayıp kendine baktırma hakkı varsa bu kadının da olmalı. İnanılmaz bir riya okuyorum şu anda şaşkınım.
Neden anlamıyorsunuz calismama izin vermiyor bunun da defalarca tartışmasını yaptık benim mesleğim olduğu halde yapamıyorum eşim yüzünden
Ay lütfen, çalışmak istiyorum ama İZİN VERMİYOR diyor kadın yahu

Kimse size bir iğne almak zorunda değil bu 1.si
Annesidir kendi kazanıyor evlendijten sonra artık anne babanın size değil sizin ona bakmanız gerekir bu (2) Yani bazı şeylerin de hesabını yapmak artık ayıp.

Ay lütfen, çalışmak istiyorum ama İZİN VERMİYOR diyor kadın yahu
Bu durum değiştiriyor mu yani konuyu?? Eşiyle arasını bozmamak için diretmiyor demek ki. Ha boşanıp işe girse daha rahat şu durumda. Evimin çocuklarımın el oğlunun hizmetçisi olmuşum, eve giren maaşta söz hakkım yok… yemişim böyle adaleti.

Ben eşinin kadına bakması çalışmaması olayında degilim.
Sadece verdiği beşyüz lira göze gelmemeli diye düşünüyorum.
Çalışan kim olursa olsun ailesine okadar jest hakkı olsun.
Somurulmeye karsiyim.
Ben yazın annemde geçirdim zaman bayağı sağlık sorunum var anneme yardım edemedim çocuğuma da daha çok annem baktı eşimin calismasi gerektiği bir iş oldu vs.
Şimdi annemin evi battı kadın yaşlı bende anneme biz eve dönünce temizlikçi kadin al dedim ve para verdim.
Normalde de ara ara imkanım oldukça evin butcesini sarsmadan yardim ederim.
Biz üç kiziz .
Herkes elinden geldiğince birsekilde destek olduk oluruz da.
Anne babaya verilen küçük jestler koymamali.
He ben maaşımın yarisini her ay versem bu tabiki eşime batar aynı şekilde bana da.
Konu sahibinin bahsettiği para artık abur cubur parası bile degil.

İşte bunu diyoruz biz de...Çalismiyorsan muhtacsin, eline baktığın adama anasına 3 kuruş yardım ediyor diye hesap soramazsin, bitti...o yüzden çalış....KV si de çalışmıyormuş ki o da muhtaç, önce kocasının sonra evlatlarının eline bakıyor işte....Çalismamak kendine baktirma hakki değil muhtaclik doğuruyor yani...Riya neresinde bunun...

Son düzenleme:
Konu benim için sabit en başından beri. Sen kendi istemiyordur belki çalışmak dedin, öyle bi durum yok, o yüzden senin savın için konu değişmiş oluyor evet.

Sorun o işte, isteyen çalışmasın, çalışmayana niye çalışmıyosun tukaka demem, kendi tercihi. Ama çalışmıyorsa güveneceği bi şey olması lazım. Ya eşine sonsuz güveni olacak ya bi yerden ek geliri olacak ya ailesi olacak arkasında ya da birikmişi olacak. E bu ablada hiçbiri yok, hiçbiri yoksa mecbur çalışacak kocamla aram bozulmasın diye bi şey şu durumda geçerli değil bence

Şöyle zaman azılı feminist ilan ediliriz ne ahlaksızlığımız kalır ne kadın kayırmacılığımız bu konuda erkek ailesi olmuşuz. Hala aynı fikirdeyim, biriyle evlendik diye onun parasının sahibi olmadım eşte benim. Eve harcar bizden kısmazsa ne yaparsa yapsın(kumar vs.dışında)

Ben bazen iki gunde bir, bazen haftada bir ailemi ziyaret ederim. Cogumuz boyleyizdir. Ailemize giderken elimiz bos gitmeyiz. Hani arkadasimiza giderken de elimiz bos gitmeyiz. Bu bahsedilen telefon faturasi tutarinda bir sey almak mumkun degil artik. Bu parayi hesaplamak icin kotu niyetli olmak lazim.

Kayınvalidesi istememiş ama sorun olmamış…
Kayınvalidesinin işi bizi niye geriyor red, adam ANNESİNE para veriyor. Benim annem evlere temizliğe giden bi insandı yani mesleği olmasa da çalışıyordu, çalıştığı için şu an anneme destek olabilirim ama çalışmıyor olsa para vermemem mi gerekiyor? Anlayamadığım için soruyorum mantığını.

Konu sahibi benim eşim olsa beni boşayacak demek ki. Her ay durumu olmadığı için teyzeme kuzenlerime bile 3-5 bin atıyorum. Kardeşlerime yine aynı şekilde öğrenci oldukları için. Aileme harcadığımı hesap bile tutmam zaten bir ayda. Çünkü neden harcamayayım onlar benim ailem. Üstelik şu an ücretsiz izindeyim baya kocamın kazandığını harcıyorum yani aileme. O bile bana bir şey demiyorken sizin hem çalışmayıp hem de eşinizin kazancından annesinin faturasına karışmanız felfena. Üç beş kuruşun hesabını yapacak durumdaysanız çalışacaksınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…