Eşim ailemi evden kovdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anlattiginiz kadarini biliyoruz evet, o yuzden sormusum sorularimi, farkettiniz degil mi? Sizi yargilamadim, hemcinsimsin diyerek uste de cikaramam hakliya hakli haksiza haksiz derim. Konuda esinizi hakli buldugum tek bir nokta yazmis miyim? Hayir.

2 bebege ben de bakiyorum, hatta birsey soyleyeyim mi (yine anlattiginizdan anladigim kadariyla) benim esim cocuklarimi parka haftada 2 bilemediniz 3 gun goturur (isinden firsat buldukça) geriye kalan gunlerde bebek + 2.5 yasla parka yalniz cikarim. Daha 1 gun cocugumu korumasiz cikarmadim, bu benim sorumlulugumdur, esim cikariyorsa o da duzgunce giydirir (esinizin hatasi ama bana kalirsa bilerek giydirmedi, olay cikarmakti niyeti belli ki)
Cocugum da yasi sebebiyle her parka cikista duser, aglar ama bir gun dahi ne ben ne de eşim boyle feveran etmedik, cunku neden cocuklar duser, boyle buyurler. Pantolon meselesini ozellikle sunun icin ekledim, cocuk dusuyorsa koruma amacli giydirirsiniz, tabi yine dusecek yine dizi kanayacak ama en azindan cani daha az yanacak.

Ya bu kadar acik yazmisken yazdigimin anlasilmamasi ve tekrar yazmak cok yorucu.

Daha aciklayici yazayim, muhtemelen bu kadarini da işinize geldigi gibi yorumlayacaksiniz diye tekraren yaziyorum,

Esiniz ailenizin oldugunu bile bile size bagirdiysa hatali hem de cok hatali (bu olayın oncesi var bence ve esiniz ailenize/size bilenmis durumda belli ki) kocaman kocaman harflerle yazmak istiyorum esiniz haksiz ne pantolon giydirmeyerek sebep oldugu yaralanmada ne de ailenizin yanindayken size bagirmada hakli degil, HAKSIZ.

Ama soruma yanit verin, esiniz ailenizin evde olduğunu biliyor muydu? Yani evde olduklarini bilse de tepkisi ayni mi olurdu? Yargisiz infaz etmeyelim diye soruyorum.

Ha yalniz oldugunuza eminse de size bagirmamali cocugun yaninda, ama cocuk dustu diye onun da caninin sıkılmasi ve normal duzeyde tepki vermesini anormal bulamazdim. (Normal tepkiye ornek veriyorum; ya bak ben sana sort giydirme dedim, yine yaralandi ve cani yaniyor, hic koruyamiyoruz bu cocugu, benim icim aciyor boyle aglayinca)
Ilk mesajimda da yazdim, ben de bu durumda esime kizardim ama cocugu sakinlestirip tedavisini yapar, cocuklari uyutur oyle kizardim.

Siz hatalisiniz, cocuk dusuyor, kaniyor diye bu kadar evhamliysaniz sort giydirmeyecektiniz, bu kadar basit. Cocuklar duser tekrar yaziyorum, denge unsurlari tam gelismedigi icin duserler. Ama evhamli anne, cocugun dustugunde en az duzeyde aci cekmesi icin de cabalar. Ayrica feveran etmez. Dusmek cok normaldir, neden anne baba olarak bu kadar abarttiniz ki? Cani yanan cocugun yaninda olay cikarmak nedir? (Ebeveyn olarak hatalisiniz, cocugunuzda olusturdugunuz algi cok yanlis)

Hadi sort meselesinde ben haksizim diyeyim, tamam ama cocugun yaninda bagirilmasi konusunda herkes ama herkes asiri haksiz. Cok evhamli anne o cocugu herkesin ustunde tutar ve butun buyukleri sustururdu.

Evet cocuklari korumak sadece annenin gorevi degil ama oncelik annenin bunu unutmayalim. Lafa geldim mi 9 ay tasidim diyerek herkesten daha cok hakkimiz oldugunu iddia ediyorsak korumak oncelikle bizim gorevimiz.

Yani bana "guya kadin olacaksiniz" diye saydirmaniz sizin kadin oldugunuzu, anne oldugunuzu unuttugunuz gercegini degistirmiyor, bana istediginiz kadar soylenin, hatalisiniz iki bebegin bu kaosa maruz kalmasına engel olmadiginiz icin hatalisiniz.

Babaniz haksiz, cocugumu koruyorum adi altinda ortaligi atese veremez, buyukse buyuklugunu bilecek. Cocugunu koruyacaksin ama yolu dovecek raddeye gelmek degil. O kadar buyuklugunu saydirma, cocugunu koruma pesinde olan adam sinirine hakim olur, hadi olamadi hadi dovdu (bak dovecek hale geldi demiyorum direkt dovdu), sizi alip evden birlikte cikmaliydi, evlada oyle sahip cikilir. Adami dovecek kadar sinirlenip dolayisiyla karsi tarafinda sinirlerini zirveye cikartip evlat geride birakilmaz. Esiniz o sinirle size siddet de gosterebilirdi, belli ki potansiyeli var.

Komutan savasta askerini cephede birakip karargahina cekilmez.

Ozetle olayin 2 tarafi da asiri haksiz, sizin haksiz oldugunuz noktalar diger taraflar kadar cok degil (hep boyle pasif misiniz sorumun sebebi de buydu) ama siz de haksizsiniz.

Tabi yine bu yorumum sizin anlattiginizdan bildiklerimiz kadarinadir.

Bak konu sahibi burada seni gazlayan yorumlara bakma . Ben iki yaşına girmek üzere olan bir çocuk annesiyim şu an altı aylık başka bir çocuğum olduğunu düşünemiyorum . Ikinizin de aşırı yorgun olduğu , uykusuz kaldığı bir süreç . Eşim de çocuğa bir şeyi yap dediğimde düzgün yapamayınca yaptığın ise bak sonuca bak diye çıldırıyorum hele çocuk zarar görmüşse. Ailenizin yanında yapması doğru mu asla değil . Ama olan olmuş diyorsunuz ki babamı tutmasam öldürecekti . Sizce babanız normal mi ? Değil asla değil. Şimdi eşinizin yerine siz kendinizi koyun karşınızdaki de kayinvalideniz olsun bu konuyu açın burada asla böyle yorumlar olmayacaktı . Kaldı ki benim üzerime yürüyen kayinvalidemi ben kolundan tutup dışarı atarım . Mesele olayın bu noktalara gelmemesi zaten . Ama gelmiş kimse kendini tutamamış . Sırf bu olay yüzünden iki tane küçük cocukla boşan diyen aileniz de normal değil . Siz bence birkaç gün sonra sakince tekrar düşünün . Bir hatasında bir evlilik bitirecekseniz o iki küçük çocuğa büyüyünce ne açıklayacaksiniz? Babanız bir kere sesini yükseltti bende terk ettim

Gerçi şöyle birşey var, konu sahibi için iş işten geçmiş ama okuyan başkaları feyz alabilir bu yorumlardan, öyle de bakmak lazım
Yok ya bence feyz falan alınmaz. Ben şahsen sorunlu bi evliliğim olsa ve burayı okusam hiç etkilenmem ki. Herkesin aklı var fikri var. Çocuk yapmak isteyeni hangi fikir vazgeçirebilir.
Burda metres olup metres konularında ölümüne sallayanlar, kendi yaşadığı ihaneti affedip buradaki aldatılma konularında "boşan!! " diyenler, mutsuz olup burada saçma sapan mutluyum ayağı çekenler var.
Yani herkes yazdığı gibi değil. Özellikle çocuk gibi konularda kimseyi takmam ben

Eşiniz o kadar haksız ki, sinir küpü gibi dolaşıyor etrafta. Her şeye bu kadar sinirlenen, biraz akışına bırakıp, rahat olamayan insanlardan hiç hoşlanmıyorum. İnsan ne olursa olsun biraz soğukkanlı rahat olmalı ya. Tamam düşmüş olan olmuş, yarayı temizlersiniz, bir yara bandı oldu bitti. Bağırınca çağırınca sana demedim mi deyince ne oluyor anlamıyorum. Ailenize çok üzüldüm. Eşin suçlu.

Baba cocugunu giydiremiyor mu? Bakti kisa sort giydirmis kendi pantolonu degistrebilirdi. Öyle götürüp düsürüp öküz gibi bagirmanin anlami yok. Kendi ihmali söz konusu. Bir cocuk her defasinda bir yerini yaralayip geliyorsa babasi isini yapmiyor derim. Düser kalkar, ama her defasinda mi?
Geri kalan kismina gelince konu sahibi: Pasif agresifliklerin sonucu bunlar. Ortada birbirini seven birileri yok. Tahammül ediyor iki taraf da birbirine sizin hatrina. Orda film kopmus. Evinizi terk etmeyin, ama profesyonel destek almayi düsünün. Ortada iki cocuk var. Sahit olduklarina bakin

Ben şu kadarını söyliyim benim eşim hatalı dahi olsam onu dinlemediğim için herhangi bir konuda haklı cıksa ailem içerdeyken eve gelip bağırıyorsa karşılığında benden çok kötü tepki alacağını bilir bağırdığına pişman edeceğimi bilir ona göre sonuçlarına katlanır. Siz alttan almak adı altında kendinizi, söz haklarınızı pek göstermeşsiniz bu zamana kadar adamda tepenize çıkmış. Aynı şekilde 18 ay aralığı olan iki bebeğim var yanlış kararda versem kocam bana bunun için sorun çıkaramaz çünkü o iki bebekle burnumdan değil başka yerlerimden soluyarak geçiriyorum her günü çok istiyorsa dediğim dedik olup gidip değiştirseydi. Babanızda yangına körükle gitmemek gerektiğini kaç senelik evlilik hayatına dayanarak bilmesi gerekir uzatmayın cocuklar cocuktur düşer der geçer daha sonra isterse size başbaşayken sorun yaşıyorsan kapım açık diyebilir. Kocanız oğlu yaşında olabilir mevzu karı koca ilişkisi olunca kimse statüleri düşünmez.

Ben şunu anlayamadım, eşiniz normalde çok sakin biri de ilk defa mı kavganız oluyor ve size sesini yükseltiyor. Ailenize mi yapıyor bu tavrı net anlamak için soruyorum.
Sonuçta herkes standart değildir, kendine özeldir ilişkiler ve eşler birbirinin ne konuda nasıl davranacağını, tarzını, ne düşüneceğini az çok bilir. Bu durum ilk defa mı yaşanıyor hayatınız da. Eşinizin genel hali hep kaba, kavgacı, büyüklerine saygısız bir tipse bu yaşananlara çok şaşırmamak lazım.
Eğer hiç beklenmedik bir şekilde geliştiyse , aslında hiç böyle biri değildir diye tanımlıyorsanız, mevzuyu çok ta soğukluk girmeden, oturun konuşun, kırgınlıklarınızı , duygularınızı. Tatmin olursunuz ya da olmazsınız, genel bir sorun yoksa zamanla düzelir bence, herkes sakinleşir, hatalarına bakar ders çıkarır.

kötü olmuş
babanızın öfke kontrolünü biliyor iken eşinizi uzaklaştırmalıydınız orada hatalısınız

eşiniz terbiyesiz çok ayıp etmiş

Bu hikayede suclu sizsiniz
Uyarılmıssınız dizi kanar demıs
Tecrubelıyız bu konuda evet basına bı ıs gelıyor dıyosunuz da nıye gıydırmıyorsunuz cocuk yururken bıle dusebılen bır varlık, cok coskulular malum

Yıne suclu sizsiniz babanıza bagrılırken degıl de onlar gittikten sonra 'Esınıze ailenizi savunmanız' bana kalırsa bı anlam ifade etmiyor. Onlar varken koruyacaktınız onları

Ben daha farklı bir tecrübe yaşadım bununla ilgili. Benim de eski eşimle babam arasında buna benzer bir şey yaşanmıştı, ben de önce zamana bıraktım. Ailem tabii evime gelip gitmedi (bayramlar da dahil), eşim ben aramam gelirlerse de ben giderim dedi, zamana bıraka bıraka bu şekilde alıştılar, hiçbir şey düzelmedi. Ben ailemin evime gelmemesinin ezikliğini yaşadım hep, bayramlar da insanlar eşiyle ailesini ziyaret ederken ben tek başıma ettim (çok kötü bir his). Yıllar böyle geçti.

Eşiniz çocuk düşüyor şort giydirme dediğinde neden değiştirmediniz? Burada eşiniz haklı, ailenizin yanında bağırmasında çok haksız. Babanızda bu kadar sinirlenmek konusunda haksız. Ama kovulma konusu apayrı Düşündüm de hepiniz haksızsınız. Keşke babanız daha ılımlı yaklaşıp olabilir bağırmak çözüm değil falan deseydi saldırmaya kalkması çok kötü. Eşinizle başka probleminiz var mı? Yoksa eğer eşinizle güzelce konuşun babanızdan özür dilesin ki zaten babanızda sizin için eşinizden özür dileyeceğine eminim :) Karşılıklı gönül alma durumu yapın :) Olmazsa böyle ailemi evden kovan insanla sanırım yapamazdım...

Bence kocaman babanın özür dilemesi olmaz da eşi gidip özür dilemeli bir iki hafta sonra biraz ortalık durulunca . Yani o kadar kötü bir durum olmuş ki kimse sinirini o an tutamamış ve olabilir yani kazayla insan ölüyor . Yorumunuza çok hak verdim

Baba da kusura bakma fevri davrandım demeli bence çünkü bıraksam öldürecekti diyor çok ağır şeyler yaşanmış olmalı büyük küçük demeden gönül almayı bilmeliyiz bence teşekkür ederim yorumunuz için :)

Ay sizde şaka gibisiniz. Adam hayatını paylaştığı kadına size karşı odun gibi. Bi kıyafet yüzünden sizi azarlıyor kendi giydirmekten aciz. Hala düşünmemiştim diyorsunuz

Tabi canım o kadarını da der herhalde yani kim kimin üstüne bu kadar saldırırsa evden kovulur . Gel beni öldür büyüksün diye beklenmez .

Baba neden özür dilesin? Hiç bir baba ilk seferde böyle davranmaz. Davranıyorsa zaten bardağı taşırmıştır karşı taraf. Daha çocuğuna pantolon giydirmekten aciz, eşine insan gibi davranmayı bilmeyen birine canım damadımmı desin? Anne babalar kızlarının arkasında duruyorsa kızlarıda bunun kıymetini bilmeli.

cocuk bu düse kalka büyürde bu olayin ilk suclusu varsa siz esinizin uyarisina ragmen bildiginizden sasmamissiniz esinizde onun öfkesiyle size patlamis buda onun sucu asiri asabiyet hali bari anne ve bananizi gördügü anda terbiyesini takinsaymis onlarida yok sayararak size bagirmasi ve babanizin da bu olaydaki sucu ise karismak olmus belki bir büyük olarak sakin sakin ortami rahatlatmak yerine benzinle yürümüs ve olay size patlamis bence bu olayda herkesin parmagi var büyük büyüklügünü kücük kücüklügünü bilememis bosan diye size akil veren annne babanizin bu yanlis ögüdü daha cok ileride yanlislar doguracaktir kolaymi iki kücük cocukla tek basina kalakalmak hic bir zaman dede anneanne babanin yerini dolduramaz araya birde bu olaydan dolayi kari koca sogukluk girerse eskisi gibide tadinda olmazsiniz siz iyi olun ana baba vs onlarda öyle yada böyle konusurlar merak etmeyin bence cokta dillendirmeyin olan olmus nasil düzeltebilirize odaklann bosanmak istemiyoraniz yazik böyle abuk subukluk icin yuva yikilmaz cocuklariniza size yazik olur inanin buna

Şort konusunda bu kadar hassas madem baktı eşi de giydirmiyor, kendi giydirecekti bu kadar basit. Ama neden giydirsin değil mi? Çocuk nasılsa düşecek, bacağı kanayacak, o da gelip eşine neden görevlerini yerine getirmediği için, hiç tartışma olmaması gereken bir yerde ( ailesinin yanında ) bas bas bağıracak. Herkes de onu kuzu kuzu hiç tepki vermeden dinleyecek. Saygısız adam.

Bu arada evet bence de söylenilenin yapılması lazım eğer çocuk bu kadar düşüyorsa ama yapmamış o zaman sen yapacaksın. Kimse kimseye kendinin de yapmadığı bir şey için böyle avaz avaz bağıramaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…