Eşim ailemi evden kovdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Baba neden özür dilesin? Hiç bir baba ilk seferde böyle davranmaz. Davranıyorsa zaten bardağı taşırmıştır karşı taraf. Daha çocuğuna pantolon giydirmekten aciz, eşine insan gibi davranmayı bilmeyen birine canım damadımmı desin? Anne babalar kızlarının arkasında duruyorsa kızlarıda bunun kıymetini bilmeli.
Haklısınız ben anlatılan kısmı yorumluyorum, anlatılanda bağırdı diye saldırdığı düşünülürse çok fazla bir tepki bence konu sahibinin anlatımından bunu çıkarıyorum ben, arkasında durması çok hoş ancak böyle de bağlar kopuyor şuan konu sahibi arada kalmış böyle büyük hareketlere gerek yok, eğer eşi konu sahibine saldırdıysa bilemem tabi sadece okuduğumu yorumluyorum

Babamın hep bir öfke problemi vardı, bu doğru. Ama onu o kadar severdi ki evlatlarından ayrılmazdı sanırım ondan bu kadar zoruna gitti. Herne olursa olsun ben olsaydım evden onun ailesini kovmazdım. Hiçkimseyi kovamam biz böyle büyümedik. Bu aslında bana hiç değer vermediğini gösteriyor… benim hiç hatırım yokmuş
Ne olursa olsun kovma olmamliydi, ama eşin şort giydrme hep düşüyor diye uyarmış seni, bunun üstüne niye illa şort giydrdin? Bende özellikle parka giderken yazında olsa ince uzun giydrrim altını. O konuda eşin hakli

Şort konusunda bu kadar hassas madem baktı eşi de giydirmiyor, kendi giydirecekti bu kadar basit. Ama neden giydirsin değil mi? Çocuk nasılsa düşecek, bacağı kanayacak, o da gelip eşine neden görevlerini yerine getirmediği için, hiç tartışma olmaması gereken bir yerde ( ailesinin yanında ) bas bas bağıracak. Herkes de onu kuzu kuzu hiç tepki vermeden dinleyecek. Saygısız adam.

Bu arada evet bence de söylenilenin yapılması lazım eğer çocuk bu kadar düşüyorsa ama yapmamış o zaman sen yapacaksın. Kimse kimseye kendinin de yapmadığı bir şey için böyle avaz avaz bağıramaz.
Kesinlikle. Giydirmediğini görünce bile demiştir bu bi düşsün sen görürsün diye. 2 çocukla her şeye yetişmek kolay sanki. Babası nasıl bi tepki verdi bilmiyorum ama babamın yanında eşim bana bağırsa(normal bi tartışma değil bağırmadan bahsediyorum) tahminimce babam da onu pişman eder. Ailelerin yanında böyle hareketler olmamalı bence, net hatalı olan eş kişisi konuda

Kesinlikle. Giydirmediğini görünce bile demiştir bu bi düşsün sen görürsün diye. 2 çocukla her şeye yetişmek kolay sanki. Babası nasıl bi tepki verdi bilmiyorum ama babamın yanında eşim bana bağırsa(normal bi tartışma değil bağırmadan bahsediyorum) tahminimce babam da onu pişman eder. Ailelerin yanında böyle hareketler olmamalı bence, net hatalı olan eş kişisi konuda

Evet evet yüksek ihtimalle düşeceğini zaten biliyordu, kavgaya zemin hazırladı. Sen eğer çocuğunu bu kadar düşünüyorsan eşinle zıtlaşmadan gider çocuğa şortu giydirirsin.

Kadına babasının yanında avaz avaz bağırıyorsun, normal olarak baba da tepki veriyor sonra da gidin evimden diyorsun. Orada yapılacak tek şey, sessizce anne babanın evden gitmesini beklemek ve sonrasında eşini bu konuyla ilgili uyarmaktı.

Tamamen bilinçli şekilde bu kavgayı çıkardığını düşünüyorum.

Herkese iyi geceler

Biriyle konuşmak istiyorum içimi dökmek ve hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum ama yapamıyorum. 2 çocuğum var biri 2 yaşında diğeri 6 aylık. Bir anneyim çocuklarım için güçlü olmak zorundayım…
İçimde ki şeyleri buraya dökmezsem boğulacakmışım gibi hissediyorum. Ne olur bana bir akıl verin hiç iyi değilim…

eşim dün oğlumu parka götürdü hava çok sıcak olduğu için tişört ve şort giydirdim, eşim o anda bunu giydirme düşüyor dizi kanar felan dedi… tecrübeli her park sonrası mutlaka çocuğa bir zarar geliyor … dün parka giderken kapıda annem babam ve kardeşimle karşılaştılar. Babamlar otururken 10 dk sonra kapı çaldı kapıyı açtığımda oğlum bas bas bağırıyordu acıdan, düşüp dizini kanatmıştı. Panik halindeydim. Bir yandan eşim avazı çıktığı kadar bana bağırmaya başladı babamın yanında. Sana söyledim şort giydirme diye felan , saçma sapan şeyler söyledi o anda babam dayanamadı ona bağırdı terbiyesizlik yapma benim yanımda çocuğuma bağıramazsın onun ne suçu var dedi sonra ipler koptu … ikisi arasında bağırış yükselmeye başladı babamı zor tutuyordum bıraksam öldürecekti. Oda dönüp aileme Birdaha evime gelmeyin dedi… bu cümle içime işledi, sanki içimden birşeyler koptu gitti. Ailem öylece evimden gittiler, saçma sapan bir olay yüzünden … tabi onlar gittikten sonra eşime çok ağır şeyler söyledim oda , görmüyor musun evimde beni dövecek neredeyse dedi. Ailem diğer yandan çok üzgün gece hiç uyuyamamışlar üzüntüden. Ben odamı ayırdım , bebeğimi yanıma aldım. Artık ne birlikte oturuyoruz ne de konuşuyoruz. Aynı ortamda bile durmuyoruz. Bir yanım çık git diyor bir yanım çocuklarım var nereye diyor…? O kadar zor durumdayım ki.. o kadar kırgınım ki . Ne dışarı sığıyorum ne içeri. Kendi içimde boğuluyorum 😞
çocuk bu düşer dizi de kanar dişi de kırılabilir herşey olabilir. ne var bunda bu kadar abartacak anlamadım. size karşı saygısı olmayan bir eşiniz var alın çocuğunuzu babanızın evine gidin babanız haklı.

Herkese iyi geceler

Biriyle konuşmak istiyorum içimi dökmek ve hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum ama yapamıyorum. 2 çocuğum var biri 2 yaşında diğeri 6 aylık. Bir anneyim çocuklarım için güçlü olmak zorundayım…
İçimde ki şeyleri buraya dökmezsem boğulacakmışım gibi hissediyorum. Ne olur bana bir akıl verin hiç iyi değilim…

eşim dün oğlumu parka götürdü hava çok sıcak olduğu için tişört ve şort giydirdim, eşim o anda bunu giydirme düşüyor dizi kanar felan dedi… tecrübeli her park sonrası mutlaka çocuğa bir zarar geliyor … dün parka giderken kapıda annem babam ve kardeşimle karşılaştılar. Babamlar otururken 10 dk sonra kapı çaldı kapıyı açtığımda oğlum bas bas bağırıyordu acıdan, düşüp dizini kanatmıştı. Panik halindeydim. Bir yandan eşim avazı çıktığı kadar bana bağırmaya başladı babamın yanında. Sana söyledim şort giydirme diye felan , saçma sapan şeyler söyledi o anda babam dayanamadı ona bağırdı terbiyesizlik yapma benim yanımda çocuğuma bağıramazsın onun ne suçu var dedi sonra ipler koptu … ikisi arasında bağırış yükselmeye başladı babamı zor tutuyordum bıraksam öldürecekti. Oda dönüp aileme Birdaha evime gelmeyin dedi… bu cümle içime işledi, sanki içimden birşeyler koptu gitti. Ailem öylece evimden gittiler, saçma sapan bir olay yüzünden … tabi onlar gittikten sonra eşime çok ağır şeyler söyledim oda , görmüyor musun evimde beni dövecek neredeyse dedi. Ailem diğer yandan çok üzgün gece hiç uyuyamamışlar üzüntüden. Ben odamı ayırdım , bebeğimi yanıma aldım. Artık ne birlikte oturuyoruz ne de konuşuyoruz. Aynı ortamda bile durmuyoruz. Bir yanım çık git diyor bir yanım çocuklarım var nereye diyor…? O kadar zor durumdayım ki.. o kadar kırgınım ki . Ne dışarı sığıyorum ne içeri. Kendi içimde boğuluyorum 😞
O an cocuklari da alip ailenizle gitmeniz gerekirdi. Benim anneme, babama veya kardesime dayilanacak adam bir daha yuzumu zor gorur. Kaldi ki babanizda ne guzel sizi korumus kollamis. Neden bu okuz herifin yaninda duruyorsunuz hala?

Herkese iyi geceler

Parka gidince şort giydirmemekte fayda var. Eşiniz daha önce bu durumu yaşayıp üstüne sizi uyardığı için haklı çıkınca sinirlenmiş ama bu ailemizin yanında size avaz avaz bağırması gerektiği anlamına gelmiyor. Babanızın tepkisi normal kimse bu durumda susmaz susmamalı da. Ufak çaplı bir tartışma olsa neyse de o şekilde bağıramaz hele aileniz varken.
Üzgün ve kırgın olmanız normal. Biraz bekleyin. Her evlilikte ailede sıkıntı oluyor. Genele bakmak lazım. Sinirler gerilmiş ama biraz zaman geçince telafi edilebilir bence

O an cocuklari da alip ailenizle gitmeniz gerekirdi. Benim anneme, babama veya kardesime dayilanacak adam bir daha yuzumu zor gorur. Kaldi ki babanizda ne guzel sizi korumus kollamis. Neden bu okuz herifin yaninda duruyorsunuz hala?
Genelde babası tarafından korunan kızlar babalarına boyle kazık atan tipler oluyor.
Babayı döt gibi ortada bırakmıs

Adam bile bile kavga çıkartmak için yer aramış.
Madem çocuk düşüyorsa , kendi de uzun bir alt giydirebilirdi . Neden sadece anne sorumlu olsun ?
Tartışılacaksa da evde anne baba varken tartışılmaz , en azından gitmeleri beklenirdi .
Ben babaya hak verdim . Artık konu sahibine nasıl bağırdıysa adamın gözü dönmüş .

Konu sahibi siz de çok pasifsiniz söylemeden geçmek istemedim.

Gerçekten şaka gibi… yorumları okurken şoke oluyorum nasıl bir zihniyet bu. Nasıl bir zamana denk geldik. Ben eşim babama bağırdı evden kovdu diyorum ailenle görüşmeyi kes yazmış biri. Gerçekten şaka gibi
Konu sahibi boşver sen o suçlu sensin çocuğa şort giydirmişsin diyen kadınları ya.
Adam uyarmış mış. Yahu adam uyarmaktan daha fazlasını yapacak. Ne güzel ya ben demiştim diyip çemkirmek.
Ayrıca seni haksız gören kadınlara çok önemli bir sır vereceğim belli ki bilmiyorlar.
Babalar da çocuklarını giydirebiliyor.

Herkese iyi geceler

Eşiniz babanızı görmeden mı bağırdı yoksa orada olduğunu bilerek mi bağırdı size. Görüp bağırmaya devam etmiş ise terbiyesizlik yapmış cidden. Yok görmediyse babanızın ilk ortama gelip ne oldu vs denmrsi gerekirdi toparlansın diye.

Eşiniz şort giydirme diyene kadar kendi bir pantolon alıp giydirseymiş. Garip siz giydirmeyince kendi giydiremiyor sanki.

Yok ya bence feyz falan alınmaz. Ben şahsen sorunlu bi evliliğim olsa ve burayı okusam hiç etkilenmem ki. Herkesin aklı var fikri var. Çocuk yapmak isteyeni hangi fikir vazgeçirebilir.
Burda metres olup metres konularında ölümüne sallayanlar, kendi yaşadığı ihaneti affedip buradaki aldatılma konularında "boşan!! " diyenler, mutsuz olup burada saçma sapan mutluyum ayağı çekenler var.
Yani herkes yazdığı gibi değil. Özellikle çocuk gibi konularda kimseyi takmam ben🤷🏻‍♀️
Tabii söylenilenlerden feyz almak için biraz da o olgunluğa erişmiş, aklı başında olmak gerekir..

Arada kalmak o kadar zor ki… ailem boşan , bundan sana koca olmaz diyor. Bir yandan çocuklarım var daha çok küçükler. Ne yapıcağımı şaşırdım 😔
Yani yapacağı tek bir şey var o da gidip içtenlikle özür dilemek onu da artık yapacak karaktere sahip mi bilmiyorum

Konu sahibi boşver sen o suçlu sensin çocuğa şort giydirmişsin diyen kadınları ya.
Adam uyarmış mış. Yahu adam uyarmaktan daha fazlasını yapacak. Ne güzel ya ben demiştim diyip çemkirmek.
Ayrıca seni haksız gören kadınlara çok önemli bir sır vereceğim belli ki bilmiyorlar.
Evde 6 aylık bir bebek daha var üstelik. Giydirsin çocuğu istediği gibi götürsün direktif vereceğine. Bir parka götürünce her şeyi yaptığını sanan, orada doğru düzgün çocuğa göz kulak olamayan babalardan muhtemelen.

Son düzenleme:
Ailem ona karşı Herzaman çok iyi oldular , kendi ailesinin göstermediği sevgiyi ilgiyi gösterdiler ama o bir türlü onları sevemedi… hep bir soğukluk vardı onda ama bunu yapabileceğini hiç düşünmemiştim

Elin itlerini şımartıyorsunuz sonra ananın babanın başıına bela oluyor işte.

Konuya geleyim eşşek olsa babama bağırma der, sen de kenar süsü gibi durup o adamın babana öküz gibi böğürmesini izlemişsin. Baban o yaşında benim çocuğuma bağıramazsın diyip aslanlar gibi babalık yapmış sen ne yaptın peki, sen evlatlık yapabildin mi? Sen evlat olsaydın o kocana kes sesini der oturturdun. Hala da o adamla aynı yatağa giriyorsun ... ilginç. Tabi ki babanı arkaayacaksın kzıım, al çocuklarını git baba evine kocan ollacak köpek de adam gibi özür dilemeden dönme.

Evde 6 aylık da bir bebek daha var üstelik. Giydirsin çocuğu istediği gibi götürsün direktif vereceğine. Bir parka götürünce her şeyi yaptığını sanan, orada doğru düzgün çocuğa göz kulak olamayan babalardan muhtemelen.
Aynen öyle bir bebek daha var, muhtemelen tüm iş güç kadının üzerinde. Ne güzel hediye paketi gibi hazırlanmış çocuğu al, bir saat parka götür eyle geri getir.
Kebaptan babalık.
Burada suç sende, hata sende diyenler yaptıkları en ufak “hata”da (ki hata değil) karşı taraftan agresif tavır görmeye layık olduklarını hissediyor olmalılar. Üzücü kendileri için.

Burada cocugu giydiren kadın
Bırakıp da al sen giydir uzun bıseyı dıye bı tepkı vermesi oldukca saldırgan olurdu
Size bir sır verelim belli ki siz ebeveynlıkten Bi habersınız.
Cocugun yanında ıddıalasma gergınlesme restlesme olmaz ve cocuk bır atık gibi al sen giydir o zaman dıye ortada bırakılmaz.

O an sen gıydırıyorduysan esinde uzun giydir duser dediyse uzunu alır giydirirsin.

Hıc bıseyı gozunuz gormeden sureklı kadını koruyup erkege saldırmayın, ıcınızde kocanızdan goremedıklerınızın öfkesi mi var nedir ben bilemem ama zehrinizi dogru kanala akıtın

Biz kocanız degılız

Iyı ki degılız gercı😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X