Eşim ailemi evden kovdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konudaki herkes haksız. Eşiniz size gitmeden önce söylemiş şort giydirme diye. Özellikle uyarmasına rağmen niye giydirdiniz? Evet çocuklar düşe kalka büyüyor. Sırf bu yüzden önden önlemlerimizi alıyoruz, şort giydirmemek gibi.
Eşiniz de haksız, sizr bağırması, hrm de ailenizin önünde çok çok kötü.
Babanız da eşinizin üstüne yürüdüğü için haksız. Öfke problemi var demişsiniz zaten.
Eşiniz ailenizi kovduğu için aranızdaki ilişkiyi gözden geçirin tekrar. Böyle bir durumda evli kalmak istrmezdim ben

“Kızına kıyamamamış torununa kıymış” derken ne yapsaydı kızını falakaya falan mı yatırsaydı kocasıyla bir olup?
Çocuğunuz yok sanırım, çocuk konusunda her “haklı” çıkan hunharca partnerine bağırmıyor. Hele ki ailesinin yanında. Bir baba kızına bağırıp çağırılan yerde süt dökmüş kedi gibi oturamaz.
Adam misafir var, babası var dememiş tüm varoşluğunu bir çırpıda harcamış.
Şurada öküz öküz adamları savunucam diye attığınız taklalardan gına geldi.

Bekar değilim. Siz zaten olayı cozmussunuz birkaç saatte ne olduysa. Yaşla birlikte daha erdemli olmuyor insanlar. Eşiniz çocuk degil. Bağırması yanlış bir hareket. Çocuğu yaşında diye çocuk mu oluyor eşiniz? Babanızın öfke kontrolü olmaması o an onu haksız eşinizi haklı yapmaz. Eşiniz size bağırarak olayı başlatan kisi. Ve aileniz evinize gelmis olmayacak iş yani.
Siz bundan sonra ailenizle görüşmeyi kesin galiba en sagliklisi bu.

Erkeklerin en kolay yaptığı şey suçu kadına atmak. Ama kadınlarda buna çanak tutuyor inanılır gibi değil. Her seferinde neden düşürüyor bu adam bu çocuğu dikkat etseymiş biraz. Sanki biz çocuk büyütmedik. Bir olur iki olur. Her seferinde düşürülmez bir çocuk. Aynı şeyi konu sahibi yapsaydı yine o suçluydu. Burada eşim çocuğuma bağırdı denildiğinde bile haddini bildirin nasıl bağırır diye yorumlar geliyor. Ama konu sahibinin babası haksız öyle mi? İnsan utanır insanların içinde bu şekilde davranmaya. Kimse kimseye özellikle başkalarının yanında avazı çıktığı kadar bağıramaz. Olay bu kadar basit.

Eşin tecrübeliyse kendisi giydirip çıkarsın çocuğu. Öfke kontrolüyle ilgilide sıkıntıları var belli ki.
Baban da aslaaa eşler arasına girilmemeli kısmını atlamış bence. Tamam hiç bir ebeveyn öyle bir ortama dayanamaz anlarım ama yine de kızı destek istemediyse sakince oğlum sakin olun bak bizde burdayız hoş olmuyor diyebilmeliydi.

Baba eşler arasına nasil girmesin yahu koca avazı çıktığı kadar bağırmış. Burada konu eşim avazı çıktığı kadar bağırdı ama babam orta yolu bulmaya çalışıp, sesini çıkarmadı diye konu açılsa ne biçim, pasif bana denirdi.
Eşler arasına insan gibi bir iletişim varsa girilmez. Avaz avaz bağıran birine herkes tepki gösterir.
Bazı yorumlar beni şok etti.
Ayrıca herkesin hayatında normal mi bu avaz avaz bağırmalar da konu sahibi ve baba suçlu oluyor? Normal demek ki ben öyle anlıyorum.

Sizin anlattığıniz olaylara göre yorum yapıyoruz ya hani . Eşiniz çocuk bakmayan biriyse ikinci çocuğu hemen yapmazsınız herhalde. Etrafa kızmayın bosuna . Iki küçük çocuk varken sinirlerin gergin olması da normal . Hem siz hem eşiniz için . Eşiniz çocuklarla ilgilenmeyen kötü biriyse zaten aileniz boşan diyor boşanin o zaman . Insanlar hata yapar sesini yükseltti babanız üzerine yürüyüp öldürürüm demek yerine eşinize haddini bildirseydi . Adamın ne yapmasını bekliyordunuz ? Kimse karşısında susmaz yani . Bence ortada haksızlık varsa herkes haksız .

Gerçekten şaka gibi… yorumları okurken şoke oluyorum nasıl bir zihniyet bu. Nasıl bir zamana denk geldik. Ben eşim babama bağırdı evden kovdu diyorum ailenle görüşmeyi kes yazmış biri. Gerçekten şaka gibi

o yorumların sebebi belli, eşlerinizi iyi tanımadan ilk çocuğu yaptınız bari ikinci çocuğu yapmasaydiniz diyorlar. Ancak tabii olan olduktan sonra yazmanın da çok esprisi yok, iki çocuk var mı.. var sonuçta
Aynen. Sorunlu evliliğe çocuk yapmayı düşünenler uyarılabilir öğüt verilebilir ama doğmuş çocuğun hesabını sormak kimsenin haddi değil. Hiç hoşlanmıyorum "neden çocuk?!? " sorusundan. Ben olsam bana böyle soranlara sert cevap veririm.

Ben son cümleye katılmıyorum ya. Hatırlatılacak bir durum yok ki. Eşin yükselmesi zaten umrumda değilsiniz diye pankart açmak gibi bir şey. Eşit kabahat.

Susup oturacaksın yani?

E ne dediginiz belli degil. O biri benim. babam alttan almaliydi diyorsun. Bu mesajda da babamı evden kovdu diyip eşini sucluyorsun. Acaba tutarlı mi olsan?

Suçlu şort mu oldu şimdi? Baba olsaymış da çocuk dizini kanatırken öyle kazık gibi durmasaymış. Madem tecrübeli, sürekli düştüğünü biliyor. O zaman daha dikkatli olsaymış da düşürmeseymiş çocuğu. Sonrası zaten terbiyesizlik, hem suçlu hem güçlü hikayesi. Kaç yaşına gelmiş insanları evden kovmak, ev sadece onunmuş da siz evin beslemesiymişsiniz gibi benim evime gelmeyin bir daha demeler, çocuğun başına gelen her neyse, başında kendisi durmasına rağmen suçu size atmalar, herkesin içinde terbiyesizce bağırmalar falan. Neresinden tutsan elinde kalacak şeyler. Allah sabır versin. Bence ayıbını anlayana kadar tavrınızı sürdürün.

Gerçi şöyle birşey var, konu sahibi için iş işten geçmiş ama okuyan başkaları feyz alabilir bu yorumlardan, öyle de bakmak lazım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…