Eşim ailemi evden kovdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babanıza bir anne olarak hak veriyorum fakat eşinizin sizi uyarmasına rağmen neden şort giydirdiğinizi anlamadım. Kızım 5 yaşında, parka gidiyorsak yazın ortasında bile olsak ince ve uzun bir şey giydiriyorum. Parkta oynarken düşmesine engel olamam ama canının acısını minimuma indirir, kanamasını önler. Ayrıca kaydıraktan kayarken cildinin kaydırağa temas etmesi düşüncesi beni rahatsız ediyor.

Ne saçma bir şey dur siz kavga edin oğlum sen kızımı iyice azarla ayar ver biz sonra geliriz yeter ki huzurumuz kaçmasın mı desin?

Ülkenin yarısı şu an şortlu neyin azarı bu pantolon olsa yara olmama garantisi mi var?

bir zahmet dikkat etseydi de çocuk düşüp kendine zarar vermeseydi bu biiiir, ailenin yanında veya değil bu konuyla alakalı sana bağırabilecek minvalde bir dağ ayısı ile neden 2 çocuk ve hala devam eden evlilik bu ikiiiii, aileme bağıran ve onları evimden kovan insanın suratına bakmam içimde zerre pişmanlık olmaz bu üüüüçççç.

sen de bu mağara adamı için üzülür ilişkini toparlamaya çalışırsan başına gelecek her şeyde parmağın vardır bu da bonus.

Eşiniz değiştirseydi çocuğun kıyafetini çok mu zor? Konu da eşiniz sizi uyarmış mesajları yazılmış ama sanki çocuğun kıyafetini değiştirmek sadece sizin yapabileceğiniz bir şey.
Çocuklar düşerler, dizleri de kanar, çocuğun başına başka bir şey gelmiş gibi bir tavra girmeye gerek yok.
Evde aileniz varken bağıramaz eşiniz size. Tepki gösterse bile ses tonuna dikkat ermesi lazım. Ortada ölüm kalımlık bir sey yok sonuçta, panikle ne yaptığıni bilemez olsun. Babaniz da aşırı tepki verdiyse o da hatalı ama eşiniz ilk olarak avazı çıktığı kadar bağırdığı için asıl suçlu o bence.

Son düzenleme:
Bence eşiniz haklıyken haksız olmuş, aile yanında azarlama bağırma hiç doğru değil. Babanızın da bu denli saldırması doğru değil.
Siz:1 hata
Eş:1 hata
Baba:1 hata
Sonuç olarak haklı yok…

Önce ki gün de pantolon giydirmiştim, yine düşüp dizini kanatmıştı?

Konuda haklı olan kimseyi göremedim .
Çocuğun şortunu değiştirseydiye katılmıyorum . Adam disariya çıkaracak kadın daha önce şortla dizlerinin yaralandığını biliyorsa ona göre giydirmeli. Ve evet küçük çocuklara gerçekten altına tayt türü giydirmek lazım çok fazla düşüyorlar.

Eşinizin aileniz yanında bağırması çok yanlış konu çocuğu olunca kendini tutamamış olabilir bende de bazen bu tür patlamalar oluyor. Doğal olarak babanızın da çocuğuna bagrilinca o da tepki vermiştir.. Konu üzerine yürüyüp dövmeye kalkmak çok ayrı. Biraz büyük olarak sakin durmasi gerekirdi . Sizin anne babanız hiç birbirine bagirmamis mi ?

Yapma film parka gidecek vakti varsa hazırlayacak vakti de vardır. Madem eminiz çocuk düşecek hadi diyelim kadın kötü ve sorumsuz. Iceri girip pantolon giydirmesi 1 dk sürmezdi. Aldı çocuğu bilene bilene gitti bir düşsün ben sana sorarım diye. Sonrası da şov.

Ay bazı yorumlara bakarken sinirim hopladı erkek haklı kadın haksız olmuş neden?Pantolon giydirmedigi için
Pardon da baba bostan korkuluğumu?Karısına carlayacağîna kendi giydirseymiş pantolonu.Elinemi yapışırdı?Madem herkesin önünde karısını rencide edip bagıracak kadar çok düşünüyormuş çocugunun düşme ihtimalini o zaman bir zahmet kendi giydirseymiş.Her şey anneden bekleniyor bir şey oldumu yine anne suçlanıyor babaya bir şey diyen yok annenin borcu ya her şeyi yapmak baba yapmasa da olur çok normal!
Ben kızın babasını da haklı görüyorum ayrıca benim damadım da kızımı böyle bir şey icin gözümün önünde hakaret edip bağırırsa haddini bildirip kızımın sahipsiz olmadığını arkasında ailesinin olduğunu gösteririm.Bu yaptığı kızının ailesine karışmak değil ayrıca kızını savunmak.Başka zaman babalar kızının arkasinda durmayınca ne biçim baba diyorlar.

Eşinizin huyunu biliyorsaniz uyarınca uzun bir şey giydirmeliydiniz. Aileler yanımızdayken ekstra özen göstermeniz lazım ki tatsızlık çıkıp da üzülmesinler diye. Çok üzücü olmuş hadi eşiniz bağırdı deliydi sakinleştirmeniz lazım içerde annem babam var gibi uyarı yaparak. Devam etmiş öfke kontrolü bozuk belli, ama babanızın daha da bozuk ordan karışması ağırlığını kaybettirmiş. Neticede şu an yapacak bir şey yok bunun üzerinden zaman geçecek soğuyacak gidip özür dileyecek eşiniz babanızdan. Bunun için boşanılmaz.

Hatta lazımsa bıçak sopa falan da verebiliriz deseydi şaka gibi yorum.

Eşinizin bagirmasinin hiçbir haklı yani yok. Sana demiştim bak düştü Çocuk, kanadı falan diyip ortamı germeden söyleyebilirdi. Çocuk bu dusecek şort işi bahane olmuş. Kızım geçende düştü uzundu pantolonu kanamis yine. Dünyanın sonu değildi. Babanızın yanında bağırması elbette adamı sinirlendirir kim bilir hangi raddede o hale geldi adam. Ayrıca kocanız kovarken siz de öyle baktiniz öyle mi? Tek yaptırımıniz da oda ayırmak. O kocanın alnini karislarim.

Kendi çocuğumu düşünmüyorum diyorsunuz… bir anne iki bebeğe birden bakıyor babası bir parka götürmüş diye çocuğu düşünen o mu oluyor yani? Yapmayın, bu kadar acımasız olmayın. Annem sürekli oğlumu parka götürür ve yaralanmadan eve getirir, eşim salıyor ortalığa sonra da avazı çıktığı kadar bağırıyor düştü kanadı senim yüzünden oldu diye. Hemcinsim olacaksınız birde. Ben pasif değilim sadece Herzaman alttan alıyorum olaylar büyümesin diye. Ailemin içerde oturduğunu bile bile yaptı bu terbiyesizliği. Olayların içinde değilsiniz sadece anlattığım kadarını biliyorsunuz, ne kadar kolay böyle şeyler yazmak sizler için. Yine de dilerim ki eşiniz ailenizi evden kovmaz bu duyguyu, kırgınlığı kimse yaşamasın başınıza gelmeden anlamıyorsunuz

Bende bekarken sizin gibi şeyler söylerdim, böyle şeyleri duyduğum zaman çok tepki gösterirdim hele benim kocam yapsın hele aileme tek bir şey söylesin bak ne oluyor diyordum ama işte o işler öyle olmuyor yaşadık gördük babam sinirli biri evet biri benim çocuğuma benim yanımda bağırırsa benim de tepkimi aynısı olurdu ama o damat ve onun çocuğu yaşında ve babam ondan yaşça büyük terbiyeli olması alttan alması gerekirdi bence olay bu kadar basit

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…