Eşim ailemi evden kovdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ortada fiziksel şiddet olmadıkça aile dahi olsa karı-koca arasına girmemeli. Sonu böyle oluyor. Babanız araya girmese siz biraz söylenip surat yapacaktınız, eşiniz pişman olup 1-2 güzel söz söyleyecekti olay kapanacaktı. Yok yere tırmandırılmış.

Eşiniz herkesin ortasında sözlerine dikkat etmeliydi, babanız da büyüklüğünü bilip sinirlerine sahip olmalıydı. Eloğlu onun öfke kontrol problemini çekemez. Eşinizle aileniz görüşmesinler bir süre, şimdi herkes çok gergin. Sinirler biraz yumuşayınca iki tarafı da yaklaştırmaya çalışırsınız.

Ben odamı ayırdım, bebeğimi yanıma aldım demişsiniz. 2 yaşında olanda yanınızda mı?

Kendisi düşmeden mi büyümüş? Bahane aramış gibi geldi biraz bana. Belli ki geçimsiz biri, boşanın demek bana düşmez ama ikna edin ailenizi arayıp özür dilesin.
Kusura bakmayin ben yorumlarin aksine babanızı da cok ama cok haksiz buldum. Esiniz zaten sizi uyarmis belli ki basina geleceği biliyor ve olunca da sinirlenmis. Eve gelip size catmis ki evde misafir oldugunu bile anladigim kadarıyla gelince ogrenmis. Anneniz babaniz sizin evinizde had bildirmek yerine biz sizin tartışmaniza sahit olmasak daha iyi olur birbirinizi böyle seyler icin uzmeyin sonra yine geliriz diyip usulca kalkmalari daha yerinde ve etkili olurdu. Sonrasinda yatisinca sinirler esiniz kusura bakmayin bile derdi babaniza demese de bu kadar kotuye gitmezdi is.

Kusura bakmayin ben yorumlarin aksine babanızı da cok ama cok haksiz buldum. Esiniz zaten sizi uyarmis belli ki basina geleceği biliyor ve olunca da sinirlenmis. Eve gelip size catmis ki evde misafir oldugunu bile anladigim kadarıyla gelince ogrenmis. Anneniz babaniz sizin evinizde had bildirmek yerine biz sizin tartışmaniza sahit olmasak daha iyi olur birbirinizi böyle seyler icin uzmeyin sonra yine geliriz diyip usulca kalkmalari daha yerinde ve etkili olurdu. Sonrasinda yatisinca sinirler esiniz kusura bakmayin bile derdi babaniza demese de bu kadar kotuye gitmezdi is.
Eşi uyarmış da yani ama hava sıcak. Çocuk da sıcakta bunalmasin diye şort giydiriyor kadın. Eminim koca da çocuğu parka saliverdi kendi pıt pıt telefondaydı gözü.

Baba da normal olarak kendi evladına çok yüksek sesle bağıran kişiye karşı ne yapabilir tabiki de koruma iç güdüsüyle yaklaşacak. Bizim bu ortamda olmamamız lazım deyip nasıl rahat rahat evine gidebilir. Kendinizi o anne ve baba yerine koyun lütfen

Bir tek ben sizi haksız buldum herhalde😊
Çocuk düşüyor, buna rağmen şort giydiriyordunuz.
Eşiniz canı acıyan çocuğu eve getiriyor çünkü adam testi kırılmadan önce söylemiş ve sonuç yara alan bir çocuk.
Valla kimse kusura bakmasın böyle rahat rahat takılıp sonra kimse bana bağırdı diyemez.
Üstüne babanız sizi koruyorsa eşiniz de evladını koruyor.
Dolayısıyla siz napıyorsunuz ben anlamadım.
Herkes evladını koruma derdinde iken siz neredeydiniz acaba?
Yazmak istediğim şeyler. Bile bile niye şort giydiriyorsunuz bizde büyütttük belli bi yaşa kadar parka giderken şort giydirmedik. Dengesiniz sağlayamıyor o yaş ne kadar göz kulak olsan da. Bir de karı koca arasına girilmez. Kesin sizde babanız anneniz var diye kocaya yükseldiniz. Eksik şeyler var bence

Herkese iyi geceler

Biriyle konuşmak istiyorum içimi dökmek ve hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum ama yapamıyorum. 2 çocuğum var biri 2 yaşında diğeri 6 aylık. Bir anneyim çocuklarım için güçlü olmak zorundayım…
İçimde ki şeyleri buraya dökmezsem boğulacakmışım gibi hissediyorum. Ne olur bana bir akıl verin hiç iyi değilim…

eşim dün oğlumu parka götürdü hava çok sıcak olduğu için tişört ve şort giydirdim, eşim o anda bunu giydirme düşüyor dizi kanar felan dedi… tecrübeli her park sonrası mutlaka çocuğa bir zarar geliyor … dün parka giderken kapıda annem babam ve kardeşimle karşılaştılar. Babamlar otururken 10 dk sonra kapı çaldı kapıyı açtığımda oğlum bas bas bağırıyordu acıdan, düşüp dizini kanatmıştı. Panik halindeydim. Bir yandan eşim avazı çıktığı kadar bana bağırmaya başladı babamın yanında. Sana söyledim şort giydirme diye felan , saçma sapan şeyler söyledi o anda babam dayanamadı ona bağırdı terbiyesizlik yapma benim yanımda çocuğuma bağıramazsın onun ne suçu var dedi sonra ipler koptu … ikisi arasında bağırış yükselmeye başladı babamı zor tutuyordum bıraksam öldürecekti. Oda dönüp aileme Birdaha evime gelmeyin dedi… bu cümle içime işledi, sanki içimden birşeyler koptu gitti. Ailem öylece evimden gittiler, saçma sapan bir olay yüzünden … tabi onlar gittikten sonra eşime çok ağır şeyler söyledim oda , görmüyor musun evimde beni dövecek neredeyse dedi. Ailem diğer yandan çok üzgün gece hiç uyuyamamışlar üzüntüden. Ben odamı ayırdım , bebeğimi yanıma aldım. Artık ne birlikte oturuyoruz ne de konuşuyoruz. Aynı ortamda bile durmuyoruz. Bir yanım çık git diyor bir yanım çocuklarım var nereye diyor…? O kadar zor durumdayım ki.. o kadar kırgınım ki . Ne dışarı sığıyorum ne içeri. Kendi içimde boğuluyorum 😞
Saygısızlığın lüzumu yok tartışacak sa millet gittikten sonra tartışılır ve ailenize büyük saygısızlık yapmış

Yav ne abarttınız düşecekmiş dizi kanayacakmış. Pamuklara sarın öyle kalsın bence. Çocuk düşecek ki kalkmasını öğrensin. Böyle çocuk mu büyütülür. Dayanıklı çocuklar yetiştirin lütfen. Düşmeyi de bilsin kalkmayı da. Çocuk zaten büyük ihtimal sizin tepkilerinizden böyle caaar caar diye ağlamış. Neye o kadar panik oldunuz ki? Hemen soğuk suyla yıkayıp kantaron yağını sürerim ben. Çantamda hep ilk yardım malzemeleri bulunur çünkü çocuk bunlar. Benimkiler düşünce kalkıp devam ederler yollarına. Her gün bir yerleri yara bere içinde oluyordu ama büyük oğlum çok tecrübeli artık hiç yaralanmaz refleksleri çok iyi düşse de dikkat eder. Biz ormanda çok bulunuyoruz. Gözümü ayırdığımda küçük oğlum ısırgan otuyla çoktan haşır neşir olmuştu ve o acıyla ısırgan otunu öğrendi. Artık bir bitki daha tanıyor 🤣
Evden kovması falan yanlış ama öncelik çocuk yetiştirmekte. Bu kadar panik saçma. Hiç mi şort giymeyecek bu çocuk yapmayın Allah aşkına!

Herkese iyi geceler

Biriyle konuşmak istiyorum içimi dökmek ve hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum ama yapamıyorum. 2 çocuğum var biri 2 yaşında diğeri 6 aylık. Bir anneyim çocuklarım için güçlü olmak zorundayım…
İçimde ki şeyleri buraya dökmezsem boğulacakmışım gibi hissediyorum. Ne olur bana bir akıl verin hiç iyi değilim…

eşim dün oğlumu parka götürdü hava çok sıcak olduğu için tişört ve şort giydirdim, eşim o anda bunu giydirme düşüyor dizi kanar felan dedi… tecrübeli her park sonrası mutlaka çocuğa bir zarar geliyor … dün parka giderken kapıda annem babam ve kardeşimle karşılaştılar. Babamlar otururken 10 dk sonra kapı çaldı kapıyı açtığımda oğlum bas bas bağırıyordu acıdan, düşüp dizini kanatmıştı. Panik halindeydim. Bir yandan eşim avazı çıktığı kadar bana bağırmaya başladı babamın yanında. Sana söyledim şort giydirme diye felan , saçma sapan şeyler söyledi o anda babam dayanamadı ona bağırdı terbiyesizlik yapma benim yanımda çocuğuma bağıramazsın onun ne suçu var dedi sonra ipler koptu … ikisi arasında bağırış yükselmeye başladı babamı zor tutuyordum bıraksam öldürecekti. Oda dönüp aileme Birdaha evime gelmeyin dedi… bu cümle içime işledi, sanki içimden birşeyler koptu gitti. Ailem öylece evimden gittiler, saçma sapan bir olay yüzünden … tabi onlar gittikten sonra eşime çok ağır şeyler söyledim oda , görmüyor musun evimde beni dövecek neredeyse dedi. Ailem diğer yandan çok üzgün gece hiç uyuyamamışlar üzüntüden. Ben odamı ayırdım , bebeğimi yanıma aldım. Artık ne birlikte oturuyoruz ne de konuşuyoruz. Aynı ortamda bile durmuyoruz. Bir yanım çık git diyor bir yanım çocuklarım var nereye diyor…? O kadar zor durumdayım ki.. o kadar kırgınım ki . Ne dışarı sığıyorum ne içeri. Kendi içimde boğuluyorum 😞
Hem eşinizde hem babanızda hata var. İkisi de biraz sakin kalmayi bilmeliydi. Kocaniz haddini aşmış, ailenizin yanında bu şekilde davranmamalıydı.. Babanız çok tepki göstermek istiyorsa tepkisini evden giderek verseydi keşke..

Valla yazacaktım üşendim kesinlikle katılıyorum ve tilt oluyorum. Bu soruyu soran tayfa toplanıp çocuk yapacak olan insanların gitsin başını tutsunlar, öyle daha emniyetli olacak sanırım. Vallahi hayret bişey..
Aslında o yorumların sebebi belli, eşlerinizi iyi tanımadan ilk çocuğu yaptınız bari ikinci çocuğu yapmasaydiniz diyorlar. Ancak tabii olan olduktan sonra yazmanın da çok esprisi yok, iki çocuk var mı.. var sonuçta

Eşiniz canı acıyan çocuğu eve getiriyor çünkü adam testi kırılmadan önce söylemiş ve sonuç yara alan bir çocuk.
Valla kimse kusura bakmasın böyle rahat rahat takılıp sonra kimse bana bağırdı diyemez.
Allah Allah ne oluyor yani düştüyse koysun fanusun içinde büyütsün o zaman bugün oğlu düştü anası şort giydirdi çemkiren adam yarın öğretmenin başına bela oluyor.Çocuğuda akranlarının başına bela . Ayrıca kimse kimsenin evladına bağıramaz hele ki babanın yanında helal olsun o babaya az bile yapmış o damat müsvettesine de ben kızımın arkasındayım mesajını vermiş iyi olmuş

Ben genelde böyle olaylarda bu olanları bahane olarak bulurum. zaten eşinizle aileniz arasında bi soğukluk olmasa bunlar yaşanmazdı diye düşünüyorum. evet eşiniz şort giydir diyerek önceden söylemiş olabilir ama giydirmediniz diye size başkalarının yanında heleki ailenizin yanında o şekilde kızamaz. valla şunu bunu yap diyemem ama ailenize yapılan saygısızlık size de yapılmıştır. çok yanlış.

Dikkatsiz çünki artık yaz geliyor sıcakta şort giyilir pantolon değil pantolonla çocuklar sıcağa dayanamaz çok.Hem diz pantolon giyince de düşerse kanar acır.
Ailenizle arası hep soğuksa eline bõyle bir fırsat düşmüş hemen kovmuş işte.Peki siz onun ailesini kovsanız nasîl tepki verirdii?
Şort bahane gelmelerine gönlü yoktur ailenin
Bas bas bağırmış çocuğu sakinleştireceği yerde

Bu çocuk sortta giydiği zaman dizi kanayacak pantolonda. Herifin yapması gereken götürüyorsa göz kulak olmak ve düşmemesini sağlamak. Kendi beceriksizligini size bağırarak bastırmaya çalışmış gibi geldi. Ben babanizda suç bulmadım normali zaten sizi koruması. O sizin ailenizi evden kovduysa sizde onun ailesini almazsınız eve olur biter.(Tabi bu heriften boşanman lazım ama sen kafanda bosanmamak için bahaneleri sıralamışsındır bile o yüzden onu es geçtim)

Pantolon giyince diz kanamıyor mu hepimiz çocuk olduk?

Eşine sitem edebilir ya ben dedim bak çocuğun canı acıdı diye bu normal

"Bağıramaz" kimse kimseye bağıramaz bunun nesi normal. Bağırırken güzel minnoş kelimeleri söylediğini sanmıyorum.
Kimse kimseyi başkalarının yanında bağırarak aşağılayamaz

Bağırmak yerine ağlayan çocuğu sakinleştirecek dizine bakacak bh kadar basit neyi normalleştiriyorsunuz.

Sizi her hatalı davranışınızda azarlayan bir sistem içinde mi yaşıyorsunuz da normalleştiriyorsunuz.

Baş başa değiller. Sizi babanınızın ailenizin huzurunda yabancılar bağırarak rencide mi ediyor? Ne saçma bir bakış açısı

Siz neredeydiniz diye sormuşsunuz, ortalık kaos olduğunda herkes car car bağırmaz kadın ses çıkaramamış demek ki herkes cazgır mı olmalı? Bir parka babası ile gitti diye analığını şort üzerinden sorgulamak acayip yanlış bir şey

Çocuk şortla yere düştü diye ilgisiz ana mı oldu? E denizde mayo giyiyor düştü niye pantolon giydirmedin tüüü kötü ana mı diycez yaz gelmiş dışarıda olmaz kadife pantolon giysin düşer yüzerken de giysin. Boğulursa da anasının suçu niye suya soktu deriz, mantığa bak

İki tarafta haksız olan size olmuş arada kalmışsınız.babaniz eşinizin üzerine yürümüş ne münasebet.arkadasimi çocuğumu.damat da olsa evladı değil alttan almak zorunda değil.cocuk bu düşer eşinizin bu kadar tepki vermesi hoş değil.sizde madem dusüyor uzun giydirin.
Ama aileyi evden kovmadi hoş olmamış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X