Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Eşinizin tavrı kötü. Eğer bir derdi varsa insan gibi söylemeliydi.

Gözüme batıyordu ifadesi çok çirkin bir ifade. Özellikle evliliğin başında mevzuyu peşinen kabul etmişken...

Bu üslupla hiçbir konuda haklı olamaz.

"Hayatım seni de anlıyorum ama bizim de bir dikili ağacımız yok. Bir arabaya ihtiyacımız var. Artık kendimiz için biraz yatırım yapmamız lazım. Kardeşinin acil ihtiyacında elbette yardımcı oluruz ama yeni bir telefon acil bir ihtiyaç değil."

Bu durumu böyle söyleseydi haklı olabilirdi. Ama bu üslupla söylediği için haksız.

Adam resmen kendi haklı konusunun celladı olmuş.

Herkesin derdini insan gibi anlatması gerektiğini savunuyorum .

Benim de eşim ablasına yardımcı oluyor. Ablasından pek hoşlanmasam da... müdahale etmiyorum. Ama eğer birgün etmeye kalkarsam derdimi "gözüme batıyordu" şeklinde anlatmayı düşünmüyorum.

Bununla birlikte size de önerim kendi tavrınızı ve uslubunuzu degerlendirmeniz. Defol git filan. Bunlar çok cok nahoş seyler.

Okuyan kardeşinize yardım ettiniz tamam, sağlık sorunu tamam ama telefonu da kardeşiniz düşünüp alsın bir zahmet yahu.
Diyelim atanamadi iş bulamadı siz para vermeye devam edersiniz bu kafayla, nereye kadar para vereceksiniz, ne zaman sorumluluk alacak kardeşiniz?

Durumunuz iyi ama ne ev ne araba var,iki memur maaşı da aileye sürekli para yardımı yapılacak düzeyde değil benim bildiğim.

Evlenmeyip tüm maaşınızı ailenize hibe etseydiniz keske.

Aynı seyi esiniz kardesine yapsa 2.ayda olay olurdu muhtemelen.
Rızkımızı millete yediriyor derdiniz.
Okulu bitmis,kpssye girmis,atanana kadar gecici bi is bulsun bi zahmet.
Siz esiniz tmm dedi diye gözünü cıkarmıssınız.
Yarın evlencem der düğünü biz yapalım dersiniz bu mantıkla.

Sağlık problemi olan ablanıza yardım etmeniz normal, buna eşiniz laf edememeli..fakattt hala sımav sonucu bekliyor diye kardeşinize yardım etmeniz, telefon peşine düşmeniz çok yanlış…Durumumuz iyi diyorsunuz ev yok araba yok iki memur, ben pekte iyi göremedim.. Arabamız var ve iki memuruz ordan biliyorum..Ev almak istiyoruz fiyatların altında eziliyoruz..Şunu eşiniz yapsa ben çalışıcam o ailesine mi vericek diye veryansın edersiniz, çalışamayı kadınlar eşlerine lutüf ettiklerini düşündükleri için ben aileme istediğim kadar veririm o veremez anlayışı çıkıyor ortaya çok yanlış...Önceliğiniz eşinizle kurduğunuz aile olmalı..

3 yıl önce evlenmişsiniz. Kardeşiniz 2 yıllık bi okumuş 4 yıllık bir daha okumuş bu ikisi arasında bi de iş aradığı süre var tahminimce o da bir yıl etse 7 yıldır kardeşinize yardım ediyosunuz zaten evlenmeden önce etmişsiniz yardım evlenince devam etmek nedir anası babası yok gibi.. bir de kpss sonucu açıklanınca yardımı kesmek nedir? Sanki puanların açıklandığı ertesi günü atanıp işe başlayacak. Ve tek eksiği yeni bir telefon o da size dert olmuş. Zaten ablanınızın sağlık harcamasına laf etmemiş adam kardeşinizin lüks ihtiyacına etmiş ki haklı. Eşinizin iyi niyetini yeterince suistimal etmişsiniz adam ne dese ne yapsa haklı. Sizle mi evlendi sülalenizle mi??

Edit: bazıları 300-500 yardımı küçük görmüş bu arada. Bu devirde hangimiz kenara her ay 300-500 atabiliyoruz?? Birikim yapmak kolay mı şu ekonomide herkes mi zengin arkadaş anlamadım.

Son düzenleme:
Benimde sorunum bunu bana soyleme uslubuyla ilgili birden parladi ben oyle soyleyince. Aslinda butun olay esimin bir arkadasi var cocujluk arkadasi bu adam bekar ve tek maasli. Yillardir calisiyor. Gecen gun yanimda konusurken bu adam sifir araba almis. Esim o gunden bu yana dusunceli. Bende dusundukce yeni yeni birlestiriyorum birseyleri evet ben o kardesime para gonderdim ama bunu bastan kabul etmisti zaten. Suresiyle ilgili bisey konusmadik. Hem kabul edip sonrada nasilnboyle davranir aklim almiyor. Cocugumuz henuz yok ve ciddi ciddi dusunuyoruz.
Kardesime her ay 500 tl yolluyorum alacagim telefon 2300 tl idi. Saglik sorunu olan ablam evli ama esinin isi kotu ve gecinmekte zorlaniyorlardi. Onada her ay 250 tl odedik adam basi. 12 ay.
Esim ailesine para yollamiyor onlarin durumu iyi. Zaten iyi olmasada ben yollayacagini sanmiyorum. Maasdan ne kadar artirirsa biriktiriyor altin aliyor. Eve esim bakiyor butun maasiyla benim maasida benim birikim hesabimda biriktiriyoruz.

Senelerdir her ay 500 lira veya 2300 lira az para mi? Eli ayagi tutan insana o kadar zaman destek vermek dogru degildir.basta kabul etti diyorsunuz da, ama adam uzatmis da uzatmis. Esiniz tamamen hakli. Cocuk konusunu hic karistirmayin..su anda cekirdek aileyi ön planda tutmayan kisi sizsiniz, esiniz degil.

Madem bu hayatta önceliğiniz kendi aileniz, boşanın ve tüm maaşınızı ailenize harcayın. En azından karışanınız olmaz.

Eşiniz haklı 500 tl aylık size küçük miktar gibi görünsede hesaplayinca yüklü miktar ediyor.

2 yıllık üniversite okumuş üstüne 4 yıllık daha okumuş 6 yıldır düzenli yardım yapıyorsunuz 6 yıl yaptığıniz yardımı toplayinca epey bir miktar ortaya çıkacaktır.

3 yıldır her ay sizde 500 liralık altın alıp koysanız eşiniz öyle yapıyormuş araba için yada ev için birikimimiz olurdu.

her sabrın sonu böyle olmaz mı ? kendini bilmeden hareket edip sabrımızı taşıran insanlara genelde öfkeyle cevap veririz.
süreyi konuşmamak da çok ilginç. o sizin kardeşiniz çocuğunuz değil.
ablanızla ilgili durum normal ama kardeşinize senelerdir gönderip bir de telefon almak çok yanlış.
o göndermez zaten'i çok rahat söyleyip, evi zaten o geçindiriyor benimkini biriktiriyoruz diyip kenara çekilmeniz de çok tuhaf.
belli ki yaptığınız birikim bir sonuca varamıyor ki 3 senedir araba da ev de söz konusu olamamış.
keza ayda 500 tl büyük bir rakam. hele de evi olmayan ve birikim yapmak isteyen insanlar için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…