Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Affedersiniz ama adam sözünü tutmuş.birşey dememiş.yıllarca yardım etmişsiniz ama bu işin de bir sonu olmalı değil mi?cebindeki telefon kullanılıyorsa sırf eski diye telefon almak nedir?bırakın kardeşiniz o teli kullanmaya devam etsin..yapacağınızı yapmışsınız..sizin anneniz babanız yok mu?onlar yardımcı olmuyor mu? Bir noktaya kadar haklısınız ama artık kardeşiniz yetişkin.basının çaresine bakmalı....ben eşinize hak verdim...

Benimde sorunum bunu bana soyleme uslubuyla ilgili birden parladi ben oyle soyleyince. Aslinda butun olay esimin bir arkadasi var cocujluk arkadasi bu adam bekar ve tek maasli. Yillardir calisiyor. Gecen gun yanimda konusurken bu adam sifir araba almis. Esim o gunden bu yana dusunceli. Bende dusundukce yeni yeni birlestiriyorum birseyleri evet ben o kardesime para gonderdim ama bunu bastan kabul etmisti zaten. Suresiyle ilgili bisey konusmadik. Hem kabul edip sonrada nasilnboyle davranir aklim almiyor. Cocugumuz henuz yok ve ciddi ciddi dusunuyoruz.
Kardesime her ay 500 tl yolluyorum alacagim telefon 2300 tl idi. Saglik sorunu olan ablam evli ama esinin isi kotu ve gecinmekte zorlaniyorlardi. Onada her ay 250 tl odedik adam basi. 12 ay.
Esim ailesine para yollamiyor onlarin durumu iyi. Zaten iyi olmasada ben yollayacagini sanmiyorum. Maasdan ne kadar artirirsa biriktiriyor altin aliyor. Eve esim bakiyor butun maasiyla benim maasida benim birikim hesabimda biriktiriyoruz.

Ayni seyi esiniz yapsa uslubunuz ne olurdu? Uslubu birakin da adam sizi hala bosamadigi icin sukredin.

Benimde sorunum bunu bana soyleme uslubuyla ilgili birden parladi ben oyle soyleyince. Aslinda butun olay esimin bir arkadasi var cocujluk arkadasi bu adam bekar ve tek maasli. Yillardir calisiyor. Gecen gun yanimda konusurken bu adam sifir araba almis. Esim o gunden bu yana dusunceli. Bende dusundukce yeni yeni birlestiriyorum birseyleri evet ben o kardesime para gonderdim ama bunu bastan kabul etmisti zaten. Suresiyle ilgili bisey konusmadik. Hem kabul edip sonrada nasilnboyle davranir aklim almiyor. Cocugumuz henuz yok ve ciddi ciddi dusunuyoruz.
Kardesime her ay 500 tl yolluyorum alacagim telefon 2300 tl idi. Saglik sorunu olan ablam evli ama esinin isi kotu ve gecinmekte zorlaniyorlardi. Onada her ay 250 tl odedik adam basi. 12 ay.
Esim ailesine para yollamiyor onlarin durumu iyi. Zaten iyi olmasada ben yollayacagini sanmiyorum. Maasdan ne kadar artirirsa biriktiriyor altin aliyor. Eve esim bakiyor butun maasiyla benim maasida benim birikim hesabimda biriktiriyoruz.
Aslında çok da bir para göndermemişsiniz bence normal

Eşinin üslubu çok kötü ..
Zaten gözüme batıyordu dese yardimimi 500 den 1000 e çıkartırım ki tersim pistir ..
Kendi napmis bugune kadar da bir araba alamamış ?? Bende onu söylerdim size mi guvenmis ?
Sizin paranız sizin tasarrufunuzdaki zaten birikim de yapiyormussunuz ..
2300 e telefon almayıp araba mi alacakmis 🤣🤣
Ben kardeşime telefon alırdım ..

Kardesiniz okurkende calisabilirdi su an ztn calisabilir
Adam iyi dayanmis ya tas olsa catlar
Kaldiki pandemi var siz memursunuz anlamadiniz ama bari sektoru kapanan aylardir yari ac yasayan birine yardim etseydiniz evde sapasaglam duran insana ne gerek var telefonuna kdr dusunmussunuz
Anne babaniz nasil dur demiyor?
Evet tabiki yardim edilir hediye alinir ama calismasinda hic bir engel olmayan kardese duzenli yardim olmaz.

Maalesef her birimiz okuduğumuz bölümler iş bulamıyor, atanamıyoruz. ama insan yatmak yerine nasibini aramalı. sizin artık bir yuvanız var. eşiniz geçici olduğu için bu duruma göz yummuş olabilir. ancak artık kanunlarımızda erkeğin evini geçindirmek gibi bir mecburiyeti yok. erkeğin yetmediği yerde kadın da evin geçimine destek olmalı. önceliğiniz bir ev ve araba almak olmalı mesela. eşiniz ailesine bu derece maddi yardım yapsa hoşunuza gider miydi?

İnanılmazsınız gerçekten. Sayfalarca eşiniz haklı denmiş hala söyleme uslubuna takıldım, baştan kabul etmişti vs yazmışsınız. Sizin erkek versiyonlarınız yüzünden kaç kadın sinir hastası olup boşanıyor. Eşiniz erkek diye haksız mı diyelim. Adam o kadar haklı ki... Adam da peygamber sabrı varmış, en sonunda patlamış. Siz kendinizi haklı sanmaya devam edin. Umarım eşiniz durumu farkeder ve kendini seven bir kadınla evlenir. Kimse kusura bakmasın, bu derece aileci olan insanlar eşlerini sevmiyorlar. Kardeşinizin telefonunun eski olmasına üzülüyorsunuz da eşinizin otobüse binmesine hiç mi üzülmüyorsunuz? Evde fırın bozukken annesine mutfak yaptıran adama da yorumum aynıdır, annen annen de eşin eşek başı mı? Çocuğunuz olmadığı isabet olmuş, çünkü sizin zaten bir çocuğunuz var.

Eşin çok sabırlı bir insan gercekten 😲 buraya kadar olan sabrı taktir edilmelik. Zavallı adam hala kötü söz söylememek için evden cıkıyor. Ama sabır sabır nereye kadar? Koskaca insana hala ne yardımı bu? Atanamıyorsa gitsin buldugu işte calıssın hala sizden para kabul etmesı ayrı sacmalık.. Böyle devam edersen adam dayanmaz daha fazla habrrin olsun

Evli çiftlerin, kök aile bireylerine ''düzenli'' yardım yapması bana mantıksız geliyor. Eşin yolladığı az da olsa hep gözüme batmıştır benim de. Yani eşiniz, haklı bence. Önce kendi çekirdek ailemiz ve ihtiyaçları gelir. Herkesin kendi hayatı olmalı. Yapamıyorsanız ailenizin yanına geri dönüp adamın ev, araba alıp düzen kurmasına engel teşkil etmeyin. Kimse, kimsenin kardeşine bakımını kabul etmek zorunda değil. Herşey 1 yere kadar.

Ablaniza birsey demiyorum.ama kardesiniz icin vur diyince oldurmussunuz..illa süre mi konuşmanız lazım..o zaman önümüzdeki 20 yıl daha para yollayın..iş bulamadı,askerde,evlenecek vs vs...haksizsiniz kabul edin..

Durumumu iyi cok sukur paraya ihtiyacimiz yok

Durumu çok iyi olan paraya ihtiyacı olmayan insanın çalışmadan da geçinebilmesi lazim sizin ne eviniz ne arabanız var, bugün ikinizin de sağlık durumu kötü olsa ve çalışamasanız ne olacak? Cidden utanmadan bi de söylediniz mi genç çalışabilir konumdaki kardeşimin telefonu eksik onu da alalım diye. Insanlar cidden karşıdaki insan kim olursa olsun sesini çıkarmayınca sömürmeye hazır 🙄

Çalışıp maaşınızı komple biriktiriyor olmanız eşinizi kabullenemediğinizi net gösteriyor.
Eşiniz tek maaşla evi geçindirip çabalamış
Siz de maaşınızdan kardeşinize pay ayırarak kalanı kendinize ayırmışsınız.
Ne bir ev alınmış ne de bir araba
Yaşınız olmuş 35
Üslup vurgulanmış. Artık gözüme batıyor demiş. Yıllarca adama paranız nasip olmamış. Batar tabi. Defol git demişsiniz sizin üslubunuz daha yanlış

Durumu çok iyi olan paraya ihtiyacı olmayan insanın çalışmadan da geçinebilmesi lazim sizin ne eviniz ne arabanız var, bugün ikinizin de sağlık durumu kötü olsa ve çalışamasanız ne olacak? Cidden utanmadan bi de söylediniz mi genç çalışabilir konumdaki kardeşimin telefonu eksik onu da alalım diye. Insanlar cidden karşıdaki insan kim olursa olsun sesini çıkarmayınca sömürmeye hazır 🙄
Aynen ya....ailem; bana ,okuttuk, yapacağımızı yaptık.gir bir ise çalış ,elin ayağın tutuyor dese ,utancından ölürüm.

Şu yazdıklarınızdan sonra eşiniz daha da haklı geldi gözüme.

Eşinin üslubu çok kötü ..
Zaten gözüme batıyordu dese yardimimi 500 den 1000 e çıkartırım ki tersim pistir ..
Kendi napmis bugune kadar da bir araba alamamış ?? Bende onu söylerdim size mi guvenmis ?
Sizin paranız sizin tasarrufunuzdaki zaten birikim de yapiyormussunuz ..
2300 e telefon almayıp araba mi alacakmis 🤣🤣
Ben kardeşime telefon alırdım ..

eşinin parası da kendi tasarrufunda olsun ve evi geçindirmesin bu durumda bence.
konu sahibinin de sorma hakkı olmaz bu durumda, ev arkadaşı gibi takılırlar.

Baştan kabul etti diye de insan bu kadar somurulmez.
Adam bu kadar hesaplayamadi.
Bir kaç ay verir biter sanmıştır.
5 yıl düzenli miktar ve bitmeyen para dertleri olduğunuzun sizin ailenizin ongorememesi normal.
Bazı şeyleri siz birey olarak kendiniz dusuneceksiniz.
Sizin ailenizin maddi durumu yeterli olmamasi da sizin sorununuz.
Adamın ailesi durumu iyi olması ve para yollamamasi olması gereken durum.
Bunu bir erkek yapsa da kadın yapsa da tepkim aynı olur.
Sizin gibi durumdaki insanin bu dertler bitmeden evlenmemesi lazimdi.
Bir kere kardeşiniz ve ablaniz bir şekilde iş hayatına el atacak böyle o versin bu versin olmaz.
Evde oturup okul mokul bahanesiyle o versin bu versin öyle bir dünya yok olmamali.

eşinin parası da kendi tasarrufunda olsun ve evi geçindirmesin bu durumda bence.
konu sahibinin de sorma hakkı olmaz bu durumda, ev arkadaşı gibi takılırlar.
Evi ortak gecindirip kadının kalan parasını birikime ayırıyorlarmis ..
Ben ayda bu miktarın yaklaşık 8 katını sağa sola ,sokak hayvanlarına harcadigim için gözüme 500 lira batmaz hiçbir zaman ..
Gönlü darlık kötü bir şey
500*12 yıllık 6000 lira yapar 6000 lirayla da zengin olunmaz :)

X