Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Türkiye'de çalışmak kadının tercihi evet ama sırf çalışıyor diye kafasına göre harcama hakkını vermiyor ona , düşünceniz veya kk daki genel düşünce çok saçma öyle birşey olabilir mi ? O zaman biz niye çalışan kadınlar ev işlerini yapmak zorunda değil hayat müşterek diyoruz ? Kadın çalışsın ailesine para yedirsin hiçbir katkıda bulunmasın niye çünkü ben kadınım calismak zorunda değilim bak çalıştığım için lutfediyorum prensesim o yüzden paramı da ister sokağa atar ister yakarım sen erkek olarak hem evi gecindir hem çocuklar için birikim yap essek gibi calis
Ben ironi yaptım orda. Yoksa tercihtir diye düşünmüyorum. Ama madem tercih doğru orantı kurarsak parasını istediği gibi harcar çocuğu da yokmuş zaten. Ister biriktirir kredi çeker kendine araba alır ister başka şey yapar. Kadın tercihi doğrultusunda çalışmasa idi eşi zaten araba,ev zaten alamazmış. Üstüne daha da maddi sıkıntı çekermiş. Aaa yoksa konu sahibinin eşinin konu sahibini seçme nedenlerinden biri çalışması mı imiş. Cık cık çok ayıp.

Eşinin üslubu çok kötü ..
Zaten gözüme batıyordu dese yardimimi 500 den 1000 e çıkartırım ki tersim pistir ..
Kendi napmis bugune kadar da bir araba alamamış ?? Bende onu söylerdim size mi guvenmis ?
Sizin paranız sizin tasarrufunuzdaki zaten birikim de yapiyormussunuz ..
2300 e telefon almayıp araba mi alacakmis 🤣🤣
Ben kardeşime telefon alırdım ..
Evli misiniz ?
Bu mantıksızlığınızı kendi evliliğinize de yansıtmayın... :duduk:(Dost tavsiyesi)

Kizlar merhabalar araniza yeni katildim. Siteyi takip ederdim ama su zamana kadar uye olma geregi duymadim. Benim bir derdim var sizlerden akil almak istiyorum.
Sorunum esimle ilgili uc yil once esimle evlendik. Evlenirken esime evde bir kardesim var musaden olursa ona biraz para yardimi yapmak istiyorum demistim o da kabul etti. Ben bu kardesime her ay duzenli para yolluyordum kendisi 2 yillik bir okul okudu ve memleket cok.kocuk bir yer oldugu icin orda is bulamadi cok aradi ama kendine uygun bir is bulamadi. Daha sonra okudugum bolumden bisey olmayacak diye sinava girip ogretmen oldu bu yilda okulunu tamamladi sinava girdi. Bunlari anlatiyorum ki kardesimin durumunu bilin diye. Ben bu kardesime destek olurken ablamin bir saglik probemi ortaya cikti ve diger kardeslerimle birlikte babamda dahil ablamin saglik masrafini uslendik. Herkes belli biseyler odedi(ben dahil) gecenlerde memlekete gittim o para yardimi yaptigim kardesimin elindeki telefon adeta rahmetli olmus. Eve geldigimde hattimin uzerine telefon almak istedigimi esime soyledim. Kardesime almak icin. İste butun tartisma bundan cikti. Esim cok sinirlendi. Bu para isi ne zamandir gozume batiyordu dedi. İstemiyorum dedi. Kardesinin okulu bitti kpss ye de girdi. Gitsin gecici ne is buluyorsa yapsin dedi. Ben ev alacam araba alacam ise otobus dolmusla gitmekten biktim falan dedi. Ben cok uzuldum. Tartisma daha da alevlendi. O bana saydi ben ona saydim. İs hakarete gidecekti ki esim daha fazla konusmak istemiyorum diyip evden cikti gitti. Bende defol seni istemiyorum git dedim. Bi kac saat sonra da geri geldi. Ben zaten sonuclar aciklandiktan sonra para gondermeyi birakacaktim zaten. Durumumu iyi cok sukur paraya ihtiyacimiz yok ikimizde memuruz. Esimin evlenmeden once bu durumu bilip simdi boyle yapmasi cok sinirime dokundu verdigi sozu tutmadi. Sonra da soyledigim laflardan biraz utandim acikcasi. Gece boyu konusmadik. İlk kez boyle hararetli tarstisdik. Kizlar sizce cok mu abarttim acaba? Esim konusmuyor benimle.
Bence esiniz hakli kardesiniz idareten bir ise girip en azindan telefonunu degistir yada siz sadece okul doneminde harclik gonderebilirsiniz. Sizi de anlayabiliyorum ama esiniz de hakli

Gerçekten çok haksızsınız aynı şeyi eşi ailesi için yapsa emin olun kıyametleri kopartırdınız eşinizin bu zamana kadar dayanmış olması bile bence çok iyi durumumuz iyi demişsiniz ama belliki arabanız yok eşiniz haklı olarak otobüsle gitmekten yoruldum demiş. keşke evlenmeyip ailenize destek olmaya devam etseymişsiniz.

Hemen hemen ayni durumda birini taniyorum, O da kucuk sehirde sinav sonucu bekleyen bir genc ve bu surecte yerel marketlerden birinde calisiyor. Bence erkek kardesiniz de sonucunu beklerken calisabilir ve kendi ihtiyaclarini karsilayabilir. Ben bu konuda esinize hak verdim, durumumuz iyi diye dusunebilirsiniz ama esiniz kendi kazandigi parayla kardesinize cep telefonu almak zorunda degil. Kardesisinize sinav sonucunu beklerken bos oturmamasini tavsiye edin bence...

Ben ünv okurken kendi babamdan harçlık almak istemediğim için kendi tercihimle fuarlarda tercümanlık yaptım günlük yovmiye ile akşama kadar ayakta durur belim ağrırdi. Sizinki 27 yaşındaymış bide , artık bu kadar destek hem fazla hemde kardesinize zararı var ayaklarının üstünde durmayı çoktan öğrenmiş olması lazımdı. Akıllı telefon sahibi olmak zorunda değil madem telefon istiyor gitsin Nokia Ericsson fln alsın maksat konuşmak değil mi ? Ha böyle uygulamalı oyunlu alengirli telefonlardan istiyorsa asgari ücret 3000 TL 1 ay çalışsa parasını çıkarır sizin de eve giren para çok değil daha arabanız eviniz yok neye guveniyosunuz da iyi diyosunuz

3 yıllık evliyim dediniz. Kardeşiniz önce 2 yıllık okulu bitirdi ki bu sürede yardım etmeye başladınız sonra öğretmenlik okudu dediniz ki bu da 4 yıl. nasıl oluyoki bu iş?

X