Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Eviniz yok, arabanız yok. 2 memur insansınız ve maddi olarak iyiyiz diyorsnuz. Eşiniz haklı. Aynı yardımları eşiniz de ailesine yapsa taş mı kemireceksiniz evde? Kardeşinize ne kadar gönderiyorsunuz? Ablanıza ne kadar yardım ettiniz yazmamışsınız. Ayrıca aralarda da bir şeyler yaptığınıza eminim.

Yani baştan tamam demiş olması omur boyu para göndermenize rıza göstereceği anlamına gelmez ki. Böyle düşünürseniz iyi niyetini bile suistimal etmiş olursunuz bence. Yani oda o ailenin içinde birşeyleri görüyor gözlemliyor gecici iş bulsun demesi de bence çok mantıklı. Ben aileye yardım konusuna karşı değilim ama böyle maaş gibi görev gibi olunca rahatsız edici ya.

eşiniz kesinlikle haklı ,zaten okulu bitene kadar yardimi yapmissiniz,kaldi ki ihtiyaclar asla bitmez,evlenince kendi ailemiz oluyor ve oncelik o olmali bence,arabaniz eviniz cocuklariniza yatirim vb. gibi bence bu konudan dolayi yuvanizdaki huzuru bozmamalisiniz

bizim de eşimle üniversite okuyan kardeşlerimiz var ama onların anası babası var ve eşek kadar çocuklar sonuçta. arada sırada bayramda seyranda çok sıkışırlarsa arayıp istiyorlar o zaman seve seve yardım ediyoruz kardeşlerimiz sonuçta.
hatta bazen üst baş alışverişinde işte abla/abi bana şunu alır mısın diyorlar alıyoruz.
ama düzenli para vermekten tutun da telefon almaya kadar bir destekte bulunmadık bugüne kadar.
yani 18 yaşını geçmiş bireyler ailesinin mali durumları kötü ise part time çalışabilirler. abla/abiler onlara düzenli bakmak zorunda değil.
kaldı ki arabanız yokken, karı koca çalışıp işe hala toplu taşımayla giderken, eşiniz bu isyanında çok çok haklı. adam vur demiş siz de öldürmüşsünüz.

biraz empati....
biraz empati...
aynı durumda sen olsan gerçekten bu kadar tolere eder misin?
Her şey bu cevapta gizli..
İnsanoğlu bu işte bi noktadan sonra gözüne batar. Bu kadar susmuş olması bile yeter

Esiniz hakli kardeşinize para göndermişsiniz tamam demis. Ablanızın saglik sorunu demişsiniz, saglik bu haklisiniz vermekte, eşinizde birsey dememiş. Telefon demişsiniz biraz fazla abartmissiniz. Durumunuz cok iyi olur eviniz arabaniz olur yapın ama esiniz cok hakli. Siz birde üstüne seni istemiyorum demişsiniz. Empati kurun bence tersi olsaydı ve esiniz size boyle deseydi ne hissederdiniz. Ben o eve geri donmezdim dönmüş. Esinizin gönlünü alin tabi alabilirseniz

yanlış yapmıssınız ve eşiniz sonuna kadar haklı.

bence sen haklısın herkesten farklı duşunuyorum bu açıdan. sonuçta sen de çalışıyorsun.
eşim de kardeşine yardım etsin, ben de kardeşime yardım ederim.
taş çatlasın aylık 500 tl gibi bir şey göndermişsindir, ne olacak ki bundan.
hattım uzerine telefon alıcam demişsin, tutup 15000 lik almayacaktın heralde, ben olsam ben de alırdım.
bence eşin kendisi seninle konuşsun sen hiç alttan alma. ailelerimizin ihtiyacı olunca biz yardımcı olacağız tabii, kim olacak başka.

Aileye yardım bana anormal gelmiyor. Kardeşini öğrencidir, yardım edilir,
Sağlık problemi vardır, yardım edilir
Ama telefon lüks.
Eşiniz işe otobüsle gidiyorum diye sitem ediyorsa, sizin durumunuzda daha da lüks.
Önceki yardımlarda da aylık ne kadar verdiğinize bağlı biraz da..
lafı edildiğine göre, 300-500 degildir diye düşünüyorum.

eşiniz haklı adamcagızda çalışıyor. kardeşinizi bilmem ama hem okyup hem çalışan dünya kadr insan var. eviniz arabanız olur her şeyiniz olur anlarım . ama onlarda yok sizde

Hiç kusura bakmayın adam haklı. Hadi okul masrafları sağlık tamam ama telefon lükse giriyor kendi maaşa geçene kadar idare edebilir .siz kardeşimizi iyi alistirmissiniz.iki yıllık bitmiş dört yıllık da bitmiş kpss ye girmiş daha ne olacak . O elinde en az 2500 tlilk telefonla gezecek hava atacak adam hala otobüs minibüste kimse razı olmaz

Empati yaptıgınızda kimin haklı oldugunu siz de bilirsiniz. Demekki eşinizin evlenırken kabul ettiği yada tahmın ettıgı rakamın cok ustunde yardımınız. Çekirdek ailenize odaklanmalısınız, ceptelefonu konuşmaya yetıyorsa yenılenmesi bi lüx. Kardeşiniz umarım kıymetinizi bilir...eşinin buldugu an sizi ve iyiliklerinizi unutması yuksek ıhtımal.umarım oyle olmaz. ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…