Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Bu arada konu sahibiiiiii huuuuuu ?
6 dk önce konuya girip niye yorum yapmıyorsun biz burda debeleniyoruz ????
Ben veririm 500 lira dedim de beni bile pişman ettin valla :işsiz:
Bu kardeş 36 yaşında mi ?
Adam neden tek başına ev giderlerini karşılıyor.
Senin hesabına biriken ne olacak ?
Maaşlar kaç para ?
Bu adam neden toplu taşımalarda sürünüyor ?
Sen krediye karşı mısın ?
Adam hak vermeye başladım , tuhaf mısın nesin yani ???
Şükür anlaştık sonunda. Kedilerinizle ilgili konuda takdir etmiştim sizi ama bu konuda gereksiz birbirimize girdik. Ortada çocuk kardeş yok 19 20 lerinde öğrenci de yok. Kazık kadar 36 yaşında çalışmayı sevmeyen herkesten geçinen kardeş var😄

Bu arada konu sahibiiiiii huuuuuu ?
6 dk önce konuya girip niye yorum yapmıyorsun biz burda debeleniyoruz ????
Ben veririm 500 lira dedim de beni bile pişman ettin valla :işsiz:
Bu kardeş 36 yaşında mi ?
Adam neden tek başına ev giderlerini karşılıyor.
Senin hesabına biriken ne olacak ?
Maaşlar kaç para ?
Bu adam neden toplu taşımalarda sürünüyor ?
Sen krediye karşı mısın ?
Adam hak vermeye başladım , tuhaf mısın nesin yani ???
Konu sahibi olarak burdayim yorumlari okuyorum.
İlk sorunuza gelecek olursam kardesim 36 yasinda degil 27 yasinda nerden cikti.
2. Biz evlenirken konustuk, esim benim maasimla geciniriz seninkini biriktiririz demisti. Oyle anlastik
3. Benim hesabimda biriken ortak paramiz lazim oldugunda kullaniyoruz.
4. Maaslar esimin 4800 tl benim 5000 tl
5. Baslarda para biriktiremedik. Benim bazi borclarim vardi. Simdi biriken paraninda tamamini kullanmak istemedik kiyida paramiz dursun diye.
6. Ben krediye karsi degilim. Zaten kredi borcum vardi.
Bahsedilen uzun konu monu yaziyor onunla alakam yok. Bir iki benzerligimiz var o kadar.

2. Biz evlenirken konustuk, esim benim maasimla geciniriz seninkini biriktiririz demisti. Oyle anlastik
5. Baslarda para biriktiremedik. Benim bazi borclarim vardi. Simdi biriken paraninda tamamini kullanmak istemedik kiyida paramiz dursun diye.
Bahsedilen uzun konu monu yaziyor onunla alakam yok. Bir iki benzerligimiz var o kadar.
27 diyelim o da fazla atanma beklerken çalışsın . Geliriniz 10 bin bile değil toplam . Ev araba almaya kalkın da görün fiyatları vergileri bile dünyanın parası.

Konu sahibi kırmak için söylemiyorum ama evlendiğinizde borçların varmış, ailen doğru düzgün bişey yapmazken onun ailesi sizi borçsuz evlendirmiş, yıllarca kardeşine para göndermişsin üstüne telefona hayır diyor diye adama defol diyorsun. Eşinin yerinde kim olsa başına kakardı bunları. Sen mantık evliliği, eşin aşk evliliği mi yaptı? 27 yaşındaki insan da harçlık vermek için gerçekten çok büyük. İki günden evlenicem dese sanki düğününe de destek olacak gibisin

27 yaş normal mi? Kazık kadar olmuş. Ha 36 ha 27. Sanki 15 yaşında gibi savunmayın.
Kasiyerlik bile yapamıyor mu?
E telefon neyine ı zaman? Çalışmıyor etmiyor. Hong Kong borsasını takip etmeyecekse internette fink atsın diye mi telefon istiyorsunuz? Evde boş boş oturup her ay para bekleyen telefonun lüksünü napsın?

Kizlar merhabalar araniza yeni katildim. Siteyi takip ederdim ama su zamana kadar uye olma geregi duymadim. Benim bir derdim var sizlerden akil almak istiyorum.
Sorunum esimle ilgili uc yil once esimle evlendik. Evlenirken esime evde bir kardesim var musaden olursa ona biraz para yardimi yapmak istiyorum demistim o da kabul etti. Ben bu kardesime her ay duzenli para yolluyordum kendisi 2 yillik bir okul okudu ve memleket cok.kocuk bir yer oldugu icin orda is bulamadi cok aradi ama kendine uygun bir is bulamadi. Daha sonra okudugum bolumden bisey olmayacak diye sinava girip ogretmen oldu bu yilda okulunu tamamladi sinava girdi. Bunlari anlatiyorum ki kardesimin durumunu bilin diye. Ben bu kardesime destek olurken ablamin bir saglik probemi ortaya cikti ve diger kardeslerimle birlikte babamda dahil ablamin saglik masrafini uslendik. Herkes belli biseyler odedi(ben dahil) gecenlerde memlekete gittim o para yardimi yaptigim kardesimin elindeki telefon adeta rahmetli olmus. Eve geldigimde hattimin uzerine telefon almak istedigimi esime soyledim. Kardesime almak icin. İste butun tartisma bundan cikti. Esim cok sinirlendi. Bu para isi ne zamandir gozume batiyordu dedi. İstemiyorum dedi. Kardesinin okulu bitti kpss ye de girdi. Gitsin gecici ne is buluyorsa yapsin dedi. Ben ev alacam araba alacam ise otobus dolmusla gitmekten biktim falan dedi. Ben cok uzuldum. Tartisma daha da alevlendi. O bana saydi ben ona saydim. İs hakarete gidecekti ki esim daha fazla konusmak istemiyorum diyip evden cikti gitti. Bende defol seni istemiyorum git dedim. Bi kac saat sonra da geri geldi. Ben zaten sonuclar aciklandiktan sonra para gondermeyi birakacaktim zaten. Durumumu iyi cok sukur paraya ihtiyacimiz yok ikimizde memuruz. Esimin evlenmeden once bu durumu bilip simdi boyle yapmasi cok sinirime dokundu verdigi sozu tutmadi. Sonra da soyledigim laflardan biraz utandim acikcasi. Gece boyu konusmadik. İlk kez boyle hararetli tarstisdik. Kizlar sizce cok mu abarttim acaba? Esim konusmuyor benimle.

Adam cok hakli. Kac sene daha yollayacaksiniz ki Para. Sinir olurum böyle kendini ailesine adayipda kendi cekirdek ailesini düsünmeyene. Belli ki sizde adami isyan edecek raddeye gelene kadar ugrasmissiniz. Cok hakli adam yillarca kari koca calis ne bir araba ne bir ev olsun.
Esinin telefonu kac yillik mesela?

Kizlar merhabalar araniza yeni katildim. Siteyi takip ederdim ama su zamana kadar uye olma geregi duymadim. Benim bir derdim var sizlerden akil almak istiyorum.
Sorunum esimle ilgili uc yil once esimle evlendik. Evlenirken esime evde bir kardesim var musaden olursa ona biraz para yardimi yapmak istiyorum demistim o da kabul etti. Ben bu kardesime her ay duzenli para yolluyordum kendisi 2 yillik bir okul okudu ve memleket cok.kocuk bir yer oldugu icin orda is bulamadi cok aradi ama kendine uygun bir is bulamadi. Daha sonra okudugum bolumden bisey olmayacak diye sinava girip ogretmen oldu bu yilda okulunu tamamladi sinava girdi. Bunlari anlatiyorum ki kardesimin durumunu bilin diye. Ben bu kardesime destek olurken ablamin bir saglik probemi ortaya cikti ve diger kardeslerimle birlikte babamda dahil ablamin saglik masrafini uslendik. Herkes belli biseyler odedi(ben dahil) gecenlerde memlekete gittim o para yardimi yaptigim kardesimin elindeki telefon adeta rahmetli olmus. Eve geldigimde hattimin uzerine telefon almak istedigimi esime soyledim. Kardesime almak icin. İste butun tartisma bundan cikti. Esim cok sinirlendi. Bu para isi ne zamandir gozume batiyordu dedi. İstemiyorum dedi. Kardesinin okulu bitti kpss ye de girdi. Gitsin gecici ne is buluyorsa yapsin dedi. Ben ev alacam araba alacam ise otobus dolmusla gitmekten biktim falan dedi. Ben cok uzuldum. Tartisma daha da alevlendi. O bana saydi ben ona saydim. İs hakarete gidecekti ki esim daha fazla konusmak istemiyorum diyip evden cikti gitti. Bende defol seni istemiyorum git dedim. Bi kac saat sonra da geri geldi. Ben zaten sonuclar aciklandiktan sonra para gondermeyi birakacaktim zaten. Durumumu iyi cok sukur paraya ihtiyacimiz yok ikimizde memuruz. Esimin evlenmeden once bu durumu bilip simdi boyle yapmasi cok sinirime dokundu verdigi sozu tutmadi. Sonra da soyledigim laflardan biraz utandim acikcasi. Gece boyu konusmadik. İlk kez boyle hararetli tarstisdik. Kizlar sizce cok mu abarttim acaba? Esim konusmuyor benimle.
Eşiniz de kardeşine telefon alsın o zaman 🤷🏼‍♀️ Yani okurken bir miktar yollanır, sağlık sıkıntısında da yardım edilir ama telefon almak ne ya?! Eşiniz bu konuda haklı bence.

Annem ve babam biraz umursuz insanlar. Zaten biz evlenirkende sorun cikardilar.
Aileniz size hep sorun çıkarmış ama eşinizi evden kovacak kadar nankörsünüz.

Esimin ailesine gelince onlar etliye sütlüye karismayan insanlar. Dugunlerini yaptilar bize masraf falan ettirmediler dogru duzgun ve evlendik.
Eşinizin ailesi sizi borçsuz evlendirmiş ama siz onların paraya ihtiyacı yok ki diyecek kadar rahat(!)sınız.

kardesim 36 yasinda degil 27 yasinda
27 yaşındaki bir kadına 3 yıl para gönderdiğinize göre 24 yaşından beri ekmek elden su gölden yaşıyor demektir. Oh ne güzel dünya. Sanırsınız 17 yaşında ergen ablasına muhtaç.
5. Baslarda para biriktiremedik. Benim bazi borclarim vardi.
Sizi borçlarınızla kabul edip, ailenize 3 sene para yedirmenize ses etmeyen insana bu kadar nankörlük etmek neden?

İşte bazı insanlar sizin gibidir. Birisi size kazara iyilik yaparsa, onun görevi zannedip daha fazlasını istersiniz. Sonra da sömürüye baş kaldırınca en kötü insan oluverir sizin gözünüzde.
İnşallah kocanız gerçekleri bir an önce farkeder.

Bende sokak hayvanlarına o kadar harcıyorumdur durumumuz çok iyi sayılmaz ama eli ayağı tutan kocaman kadına her ay maaş gibi 500 tl çok başka bir olay aç hayvanlarla bu kişi bir olabilir mi 😒
asla olamaz.bend e bir çocuğa yardım ediyorum ama çocuk henüz 10 oldu.çalışacak yaşta olsa asla yardım etmem ağır hasta falan değilse

X