Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Ya kadın çalışıyor. Kadın çalışması kendi tercihi parasını harcaması da kendi tasarrufudur ben burda böyle öğrendim.( burda öğrenmesem neyse) yani istediğini yapar.
O zaman adamlar da paralarini habire analarina , danalarina harcarsa kimse bisey demesin, nerde kaldi müsterek hayat?

Okul zamanı yaptığınız yardım neyse de kimse telefonsuzluktan ölmüyor. Ayrıca nasıl durumunuz iyi? İki çalışan memursunuz ne eviniz var ne arabanız. Bu mu durumu iyi olmak? Keşke elinizdekini avucunuzdakini saçmak yerine birikim yapsanız, şimdiye çoktan bir mülk edinmiş, taksitlerini ödüyor olurdunuz

*İnsanın kendi çocuğu bile olsa 21-22 yaşından sonra hala başkalarının para vermesi bence saçmalık. Girsin yazın iki ay çalışsın,yine kışın harçlığı çıkar. Mesleğinde iş bulamiyorsa garsonluk yapsın mesela. Küçük köyde iş yoksa yazlık çalışmak için muglaya gelsin,burada oteller kalacak yer de veriyor çalışanına... ben mesela öğrenciyken kredi cekmistim,yüz liralık burs bulmustum,çok ucuz bir evi bir kızla bölüşmüştüm, ailemden asla para istemezdim, rakam belirtmezdim. onlar bana yollarlardi, paramı idareli kullanırdım onlardan istememek için. Daha 19 yaşındayken bile seyehatlerim için ailemin para vermesi fikri çok saçma geldiğinden yüz boyama palyacolugu yapardim, düğünde yer gösterme hostesligi yapardım, kandillerde sultan kılığına girer kandil simidi satardım, ilçe kurtulus günlerinde palyaço olup yuzelli çocuğa tren oynatirdim :) sizinki gibi bana para akıtan bir abla insanı sadece hazıra alistirir. Bu da özellikle bir erkek için bence çok kötü bir şey.

Bu mantiga diycek bisey bulamadim, peki diyip gideyim
Benim mantığım değil ki burda yasan üyelerin en az %50sinden öğrendim. Şu çok kavga çıkan başlıklardan biri oluyor ya o tür başlıklarda. Yani bu baya kişinin mantığı onu hatırlattım. Yoksa ben de okurken aynı zamanda çalışabilecek birine maaş gibi para verilmesine karşıyım.

Bazı insanlarda oluyor bu...psikolojik bir durum olabilir.
Para, hediye vb vererek ailesince kabul edilme, sevilme gibi eksik yönlerini tamamlamaya çalışıyorlar. Ya da bir insanın kendisine minnet duymasından haz alma.
Yani vermezse, hediye almazsa sevilmeyecegini dislanacagini düşünüyorlar...Zaten sonu öyle oluyor. Çünkü para verme yardim üzerine ilişki kurulduğu için verilmeyince ilişki bozuluyor.

Kizlar merhabalar araniza yeni katildim. Siteyi takip ederdim ama su zamana kadar uye olma geregi duymadim. Benim bir derdim var sizlerden akil almak istiyorum.
Sorunum esimle ilgili uc yil once esimle evlendik. Evlenirken esime evde bir kardesim var musaden olursa ona biraz para yardimi yapmak istiyorum demistim o da kabul etti. Ben bu kardesime her ay duzenli para yolluyordum kendisi 2 yillik bir okul okudu ve memleket cok.kocuk bir yer oldugu icin orda is bulamadi cok aradi ama kendine uygun bir is bulamadi. Daha sonra okudugum bolumden bisey olmayacak diye sinava girip ogretmen oldu bu yilda okulunu tamamladi sinava girdi. Bunlari anlatiyorum ki kardesimin durumunu bilin diye. Ben bu kardesime destek olurken ablamin bir saglik probemi ortaya cikti ve diger kardeslerimle birlikte babamda dahil ablamin saglik masrafini uslendik. Herkes belli biseyler odedi(ben dahil) gecenlerde memlekete gittim o para yardimi yaptigim kardesimin elindeki telefon adeta rahmetli olmus. Eve geldigimde hattimin uzerine telefon almak istedigimi esime soyledim. Kardesime almak icin. İste butun tartisma bundan cikti. Esim cok sinirlendi. Bu para isi ne zamandir gozume batiyordu dedi. İstemiyorum dedi. Kardesinin okulu bitti kpss ye de girdi. Gitsin gecici ne is buluyorsa yapsin dedi. Ben ev alacam araba alacam ise otobus dolmusla gitmekten biktim falan dedi. Ben cok uzuldum. Tartisma daha da alevlendi. O bana saydi ben ona saydim. İs hakarete gidecekti ki esim daha fazla konusmak istemiyorum diyip evden cikti gitti. Bende defol seni istemiyorum git dedim. Bi kac saat sonra da geri geldi. Ben zaten sonuclar aciklandiktan sonra para gondermeyi birakacaktim zaten. Durumumu iyi cok sukur paraya ihtiyacimiz yok ikimizde memuruz. Esimin evlenmeden once bu durumu bilip simdi boyle yapmasi cok sinirime dokundu verdigi sozu tutmadi. Sonra da soyledigim laflardan biraz utandim acikcasi. Gece boyu konusmadik. İlk kez boyle hararetli tarstisdik. Kizlar sizce cok mu abarttim acaba? Esim konusmuyor benimle.
Madem ikinizde çalışıyorsunuz neden izin istiyorsunuz ki yada bildiriyorsunuz ki almak için zaten sizin cebinize giren bir para var …

Peki kardeşinizin durumu iyi ilken neden yaptınız bu kadar
Kardeşimin durumu iyi değil aslında tek maaşla geçiniyorlar iki çocukla. Babam da bir ona bir bana kredi çektirip durdu zamanında. Ev alırlarken peşinatı babam verdi kredi çekip. Arabasını da kendisi kredi ile aldı, gezme tozma vs lüks hiç bir şey yapmadan borç içinde edindiler ev ve araba. Ben uzun süre bekardım, içimden geldi yardım ettim. Kardeşim dünya iyisidir, eşi için aynısını söyleyemeyeceğim. Pişmanlığım yok, ama benim de bir evladım var şimdi, hepimizinkini Allah bağışlasın, bu yardım işinin sonu yok demek istediğim, ben yine gönlümden kopan ufak tefek hediyeler alıyorum ama ben de evimi arabamı alayım istiyorum artık.

Eşim ailesine sürekli para gönderse ve bunun ardı arkası kesilmese ben de deliririm. Eşiniz sonuna kadar haklı. Telefon zaruri bi ihtiyaç değil. İdare edebildiği kadar eder. Siz de artık bu yardım olayını abartmayın bence.
Kendimize alamıyoruz telefon.telefonlara baktım sonra da kendiminkinin bataryasını değiştirtttim. Kendimizden bile kısarken kardeşe yağdırmayı aklım halaa almıyor😀

Kendimize alamıyoruz telefon.telefonlara baktım sonra da kendiminkinin bataryasını değiştirtttim. Kendimizden bile kısarken kardeşe yağdırmayı aklım halaa almıyor😀
Ben anlıyorum, candan tatlı oluyor keratalar 😂 Ama daha önce de yazdığım gibi bunun sonu yok. Ben de liseye başlayacak yeğenime telefon almak istedim içimden ama sonra kendime zor aldığımı hatırladım. 😂

Kardeşimin durumu iyi değil aslında tek maaşla geçiniyorlar iki çocukla. Babam da bir ona bir bana kredi çektirip durdu zamanında. Ev alırlarken peşinatı babam verdi kredi çekip. Arabasını da kendisi kredi ile aldı, gezme tozma vs lüks hiç bir şey yapmadan borç içinde edindiler ev ve araba. Ben uzun süre bekardım, içimden geldi yardım ettim. Kardeşim dünya iyisidir, eşi için aynısını söyleyemeyeceğim. Pişmanlığım yok, ama benim de bir evladım var şimdi, hepimizinkini Allah bağışlasın, bu yardım işinin sonu yok demek istediğim, ben yine gönlümden kopan ufak tefek hediyeler alıyorum ama ben de evimi arabamı alayım istiyorum artık.
Onların evi arabası varken kesinlikle gerek yok yardıma borç borç sonunda yapabiliyor,ayrıca çok yapan kıymetli olmuyor bende yaptım da manevi anlamda bi destek görmedim yeri geldi doğumumda bile yalnız kaldım ama herkesin her işine koştum

Şöyle oluyor herhalde bir taraf iyiyse esin ailesi her şeyi almış hayatlarına karışmıyormuş falan diğer taraf bunu sömürüyor. Siz eşinizi gerçekten iyi niyetini sömürmüşsünüz birde evden kovmuşsunuz. Erkek olsa burda bir çok kadın boşan derdi sanırım. 27 yaşına gelmiş insan bi zahmet markette orda burda işe girsin. Ben böyle yapan insanların hiç evlenmelerini anlamıyorum.

Onların evi arabası varken kesinlikle gerek yok yardıma borç borç sonunda yapabiliyor,ayrıca çok yapan kıymetli olmuyor bende yaptım da manevi anlamda bi destek görmedim yeri geldi doğumumda bile yalnız kaldım ama herkesin her işine koştum
Evet işte bana da aynısı oldu. Uzak dediler doğumuma gelemediler. Biletlerini alsaydım gelirlerdi ama. Böyle işte.

Adamın öyle bir hakkı yok ki. Çünkü çalışmak adamın tercihi veya tasarrufu değilmiş. Kadın diye belirttim.
Türkiye'de çalışmak kadının tercihi evet ama sırf çalışıyor diye kafasına göre harcama hakkını vermiyor ona , düşünceniz veya kk daki genel düşünce çok saçma öyle birşey olabilir mi ? O zaman biz niye çalışan kadınlar ev işlerini yapmak zorunda değil hayat müşterek diyoruz ? Kadın çalışsın ailesine para yedirsin hiçbir katkıda bulunmasın niye çünkü ben kadınım calismak zorunda değilim bak çalıştığım için lutfediyorum prensesim o yüzden paramı da ister sokağa atar ister yakarım sen erkek olarak hem evi gecindir hem çocuklar için birikim yap essek gibi calis

Türkiye'de çalışmak kadının tercihi evet ama sırf çalışıyor diye kafasına göre harcama hakkını vermiyor ona , düşünceniz veya kk daki genel düşünce çok saçma öyle birşey olabilir mi ? O zaman biz niye çalışan kadınlar ev işlerini yapmak zorunda değil hayat müşterek diyoruz ? Kadın çalışsın ailesine para yedirsin hiçbir katkıda bulunmasın niye çünkü ben kadınım calismak zorunda değilim bak çalıştığım için lutfediyorum prensesim o yüzden paramı da ister sokağa atar ister yakarım sen erkek olarak hem evi gecindir hem çocuklar için birikim yap essek gibi calis
Üzgünüm ama şu çalışmak kadının tercihidir ilkelliginden kurtulamadigimiz sürece bir adım ilerleyemeyiz. Çalışmak kadın için de erkek için de tercihtir evet ama aileden kalan milyonlariniz yoksa alternatifi çalmak çırpmak veya dilenmektir. Kadın erkek her birey hayatını kazanmak, bakmakla yükümlü olduğu alt nesil varsa onların da yaşamını sürdürebilmek için daha çok çalışmak zorundadır.Hele ki bizim gibi Ortadoğu ülkelerinde kadının çalışmamak gibi bir lüksü yoktur.

Üzgünüm ama şu çalışmak kadının tercihidir ilkelliginden kurtulamadigimiz sürece bir adım ilerleyemeyiz. Çalışmak kadın için de erkek için de tercihtir evet ama aileden kalan milyonlariniz yoksa alternatifi çalmak çırpmak veya dilenmektir. Kadın erkek her birey hayatını kazanmak, bakmakla yükümlü olduğu alt nesil varsa onların da yaşamını sürdürebilmek için daha çok çalışmak zorundadır.Hele ki bizim gibi Ortadoğu ülkelerinde kadının çalışmamak gibi bir lüksü yoktur.
Çalışmıyorlar, üstüne gelip kayınpedere kayınvalideye trip atıyorlar siz oğlunuza ne yaptınız diye.

X