Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Aaa kardeşlerden biri çalışıyormuş ev kira değil okuyanda 35 yaşlarındaymış. Ben tekrardan şokkk

sanayide çalışanlar memurdan fazla kazanıyor zaten, alırlar yani

36 yaşındaki kazık kadar kadını mı beslicekler pardon? Konu sahibi çalıştığından hiç evine katkı sağlamıyormuş ailesine yediriyor adam evi karşılasın kalanla gram altın yapabilmek için otobüslerde sürünsün ama 36 yaşına kadar bir baltaya sap olamamış bir insanı geçindirecek ayy buna valla ben gülerim ama nasıl gülerim siz tahmin edin afhjkk

Konu sahibi ile henüz 3 yıldır evliler ... Aylık 500 lira ile araba alınmıyor hanımefendi . Ayrıca adam altın da biriktiriyorum ,kadının hesabında ayrıca biriken para da var . Adam tüm varini yoğunu yedirmiyor yani

Gönlü bolsunuz ya onun için etiketledim
Evet gönlüm bol eşimde istediğine yardım yapabilir bende ..
Annem babam ikisi de çalışıyor çok defa kardeşime para göndermiş , telefon almışimdir . Bilgisayarını da biz aldık eşim seve seve yapıyor .
Annemlere TV aldık ihtiyaclari mi vardı hayır .
Keza kv ye de çamaşır makinesinden ,buzdolabına ,fırınına yine biz aldık gönlümüzden koptu .
Eşimle aramda kime ne kadar vereceğiz problemi olmadı şimdiye kadar size de nasip olsun inşallah :)

Finlandiya da yaşar, Danimarka’da yaşar işe metroyla gitmesini anlarım. Türkiye’de balık istifi gibi gitmeyi tercih etmez diye düşünüyorum. Veya durumun çok iyi olur, bak çok çok iyi olur, ticaret insanı olursun ev sahibi olmak istemiyorum ona vereceğim parayı yatırımda kullanıyorum Eve para bağlayamam dersin onu da anlarım.
Ama bu memur çiftin karısını anlayamadım. Kardeş belki hiç atanamayacak? Ömür boyu size zimmetli değil ki herkes kendi hayatını kuracak, gönlümüzden kopanla hediye alırız ihtiyaç görürüz o ayrı ama kimse eşini böyle düzenli bir para harcamaya zorlayamaz

Ben 500 araba alinir dedigimi hatirlamiyorum.. adam evi gecindirirken karisinin ailesine harcamasinin adil olmadigindan bahsediyorum.. 500 lira cok degil deyip duruyorsunuz.. size gore degildir ama konu sahibinin esine gore coktur diyoruz.. yoksa onceki mesajimda dedigim gibi evin giderleri bir kisin uzerine yikilmak yerine ortak karsilanip ortak birkim yapilip ve kalanla da isteyen istedigini yapabilir diye de belirttim.. o zaman o 500 bana da cok gelmez. Mesele 500 degil yani.. iki kisi calistigi halde masraflari birinin karsilayip digerinin keyfi davranmasi..

bilemiyorum artık, isimler farklı. detaylar farklı. bişey diyemem. o konu eski bu konu yeni gibi duruyor.

Aynı konuyu 10 farklı kullanıcı adıyla açıp 2 minik detayı değiştirdi diye tanınmayacağını sanan bir sürü üye var. Her defasında yakalanıp aynı şeyi yapmaya devam ediyorlar. Bu konu da öyle bence. Ama emin olamayız tabii.

Arabasız 3 yıllık karıkoca memur hiç görmedim. Araba en büyük ihtiyaç pandemi de hele. Market alışverişi nasıl yapıyorlar? İndirimli marketler evin dibinde mi? Hiç mi gece dışarı çıkmıyorlar ? Arabayla bir turlayalım psikolojimiz düzelir demiyorlar? İlginç

Evinizin giderlerinide ortak mi karsilarsiniz. Yoksa esiniz kendi maasiyla karsilayip, siz kendi maasinizi istediginiz gibi mi harcarsiniz.. eger evinizin tum masrafini esinize yuklemiyorsaniz hakkiniz tabi ki ailenize yardim etmek.. tersinin adil olmadığını anlatmaya calışıyorum burda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…