Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Sakin ol kardeş

Evet 500 tl 25 i geçmiş kardeşe çok. Gitsin çalışsın. Memurluk olana kadar yıllarca oturacak mı evde? Atanacağı ne malum bu aralar?

36 yaşındaymış kardeşi. Kazık kadar kadın başkalarından geçinmeyiversin bir zahmet ya.
Diğer kardeşleri yardım etmiyorlarmış. Biri evini arabasını, diğeri 2. evini almış.
Şimdi bu adam çıldırmasın da kim çıldırsın?

30 bin gelirimiz var elimdeki 4-5 yıllık telefonla idare ediyorum, 2 saatte bir şarj ederek.
Okuyan kardeşime ara ara para gönderdim.

Eşiniz çok haklı. İhtiyaç bitmez ki, siz her seferinde yardım edecek birşey bulmuşsunuz. Durumumuz iyi diyorsunuz da daha bir eviniz ve arabanız bile yokmuş ki.

Şu 2. Üniversiteyi bitiren kardeşine de 500 tl veriyormuş ya. O en az 26 27 yaşındadır . Niye çalışmıyor onu sorguluyorum. Atanması neden bekleniyor ne malum 30 a kadar atanmayacağı

Adama gönlü dar dedin.. cirkin söylemli dedin.. öyle insan istemem dedin.. ne karışırmis kardeşine verdigi paraya dedin 500 lira para ne ki dedin
Hayır alt tarafı 500 lirayı sizin gibi sorun yapanlara gönlü dar dedim bunun içinde tabii ki adam da katılabilir sıkıntı yok :)
Çirkin soylemli dedim, ben öyle adamla yapamam ,yapamazdim dedim , karışamaz da dedim evet :)
Başka ?

Ya durumu iyi olan insan işe otobüsle gider mi.. gercekten neden otobüsün rezilligini ceksin hele sabah iş saatlerinde tıklım tıklim olan otobüse neden binsin manyak mı bu.. burda arkadasın biri de bu yaşına gelmis memur adam kendine bir araba bile alamamış mı, bizim sanayi de çalışan cocukların bile tofaşı var gibi saçma birsey söylemiş.. düşünememis ki konu sahibinin ailesinr yedirmekten alamamıstır belki diye..

Şu 2. Üniversiteyi bitiren kardeşine de 500 tl veriyormuş ya. O en az 26 27 yaşındadır . Niye çalışmıyor onu sorguluyorum. Atanması neden bekleniyor ne malum 30 a kadar atanmayacağı

36 yaşındaymış işte o kardeş

Burada daha detaylı anlatmış. Ve haksız olduğunu hala anlamamış.

Başka bizim sanayici cocuklarin bile tofaşı var yillardir memur adam alamamismi kendine bir araba dedin.. ee hani ben adama birsey demedim diyordun.. hic düsunemedin dimi belki de yıllarca konu sahibinin ailesine yedirmekten alamamistir adam diye.. Bunları böylr bir adama soyleme hakkinız yok. Neden dersen üyelerden biri konu sahibinin eski konusunu paylaşmıs onu bir oku derim.. verilen tek sey aylik 500 degil yani

Şu an sınavı bitmiş kardeşinizin alan sınavına da girip bı markette ne bileyim kurye olarak garson olarak vs çalışabilir geçici olarak .
Telefonu da kendisi alabilir böylece .
Telefon sonuçta acil bir ihtiyaç değil.
Eşiniz devlet memuru haklı adam ise otobusle gitmekten bıkmış olabilir araba almak istiyor olabilir çok doğal .
Üslubu evet sert belki patlamış ama yine de haklı olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu durum.

Evet 500 tl 25 i geçmiş kardeşe çok. Gitsin çalışsın. Memurluk olana kadar yıllarca oturacak mı evde? Atanacağı ne malum bu aralar?

Kardeş acaba cidden iş mi bulamadı
Yoksa ben Bim de kasiyerlik vs yapmam diyerek çalışmadı mı?
İkisi arasında çok fark var

bu başka birine ait konu

36 mı :O

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…