Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Ay neler görüyorum insanın kardeşine yardım etmesi de suç olmuş. Bir telefon parasıyla araba alınıyorsa daha önce neden alamadı eşiniz? İkinizde memursunuz ne var yani kardeşin o senin. Canın o senin. Evlendin diye kardeşini mi unutacaksın? Maddi durumunuz olmasa neyse ama var.... Gerçekten şaka gibi bu insanlar

ben de aynı şekilde duşunuyorum, herkes beğenmedime abanmış ama:)
kardeşime vermicem de kime vericem.

Zaten hali hazırda birikim yapıyoruz demiş kadın ,varsayalım ki o 500 liraya kıyafet alışverişi yaptı ..
Ama adam gözüme batiyordu demiş yani aslinda hiçbir zaman verilmesini istememiş ki ..
Böyle bir adamla ben yapamazdim..
Atıyorum en kötü memur maaşı 5.500 onun 500 lirasını da kime vereceğimi ben bileyim yani.
İster spor salonu ,ister kozmetik ,ister kardeşim ister sokak hayvani ister dilenci ..
Bu kadar müdahale olmamalı
500 tl nin kaç katını sokak hayvanlarına verebiliyorsanız ne mutlu size ama biz memur aileleri geçinemiyoruz biliyormusunuz çocuğumuza doğru dürüst eğitim bile aldırtmıyoruz. Ayda 500 tl kenara atınca da seviniyoruz çocuğa üniversitede lazım olur diye .bir ev kirası 2000 tl büyük şehirde

500 tl nin kaç katını sokak hayvanlarına verebiliyorsanız ne mutlu size ama biz memur aileleri geçinemiyoruz biliyormusunuz çocuğumuza doğru dürüst eğitim bile aldırtmıyoruz. Ayda 500 tl kenara atınca da seviniyoruz çocuğa üniversitede lazım olur diye .bir ev kirası 2000 tl büyük şehirde
Çocuğum yok , düşünmüyorum .. Geride bir şeyler bırakayım da rahat etsin diyebileceğim biri yok . Umarım çocuğunuz çok iyi yerlere gelir :)

Benimde sorunum bunu bana soyleme uslubuyla ilgili birden parladi ben oyle soyleyince. Aslinda butun olay esimin bir arkadasi var cocujluk arkadasi bu adam bekar ve tek maasli. Yillardir calisiyor. Gecen gun yanimda konusurken bu adam sifir araba almis. Esim o gunden bu yana dusunceli. Bende dusundukce yeni yeni birlestiriyorum birseyleri evet ben o kardesime para gonderdim ama bunu bastan kabul etmisti zaten. Suresiyle ilgili bisey konusmadik. Hem kabul edip sonrada nasilnboyle davranir aklim almiyor. Cocugumuz henuz yok ve ciddi ciddi dusunuyoruz.
Kardesime her ay 500 tl yolluyorum alacagim telefon 2300 tl idi. Saglik sorunu olan ablam evli ama esinin isi kotu ve gecinmekte zorlaniyorlardi. Onada her ay 250 tl odedik adam basi. 12 ay.
Esim ailesine para yollamiyor onlarin durumu iyi. Zaten iyi olmasada ben yollayacagini sanmiyorum. Maasdan ne kadar artirirsa biriktiriyor altin aliyor. Eve esim bakiyor butun maasiyla benim maasida benim birikim hesabimda biriktiriyoruz.

Siz ne kadar maaş alıyorsunuz?

benim kurumumda 36 yıllık memur 5240 alıyor. anneniz yada teyzeniz muhtemelen düz memur değil. (malum cumhurbaskanı genel sekreteri de memur diye geçiyor asker de mühendis de hizmetli de)
keşke kurum değiştirmek kolay bişey olsa emin olun kimse olsun 4300 daha güzel demezdi
Kurumunuzu değiştirin demiş ya şaka gibi. O işe girmek için kpss ye gire gire psikolojisi bozuluyor insanların. Sonra mobing ten tut nelere katlanıyorlar. Ayy dur bu kurumu beğenmedim diğer kuruma geçiyorum yarın deniyormuydu ?😂

Kurumunuzu değiştirin demiş ya şaka gibi. O işe girmek için kpss ye gire gire psikolojisi bozuluyor insanların. Sonra mobing ten tut nelere katlanıyorlar. Ayy dur bu kurumu beğenmedim diğer kuruma geçiyorum yarın deniyormuydu ?😂
Şaka gibi falan değil .. insan şimdiki halini begenmiyorsa kendini değiştirmeli ..
Salla başı al maaşı diye kıçını devirip ayın 15 ini beklerse elbetteki olmaz
61 yaşındaki babam Eylül ayinda yükselme sınavına girecek.. Her neyse size iyi dileklerimi sunmuştum , herkes aynı pencereden bakacak diye bir kural yok .

Çocuğum yok , düşünmüyorum .. Geride bir şeyler bırakayım da rahat etsin diyebileceğim biri yok . Umarım çocuğunuz çok iyi yerlere gelir :)
E eviniz arabanız var çocuk yokkk . Siz zaten bir aileye lazım olan geliri bilmiyorsunuz ki. Arabam evim var ama aileden gelen parayla var mühendis maaşı bile kuş kadar artık. Bamyanın kilosu 25 tl haberiniz var mı? Bir gözlük camını 5500 e aldık bu hafta çocuğa 900 eşimin çerçevesine de 900 verdik. Bize ödenense 50 şerden 100 tl. Lüks ürün almadık bu arada yükseknumaraya fiyatlar bunlar. Benzin vergi mutfak okul masrafı derken evet 500 tl kenara atınca seviniyoruz

Heeee .....ondan boyle konusuyorsun...para ganiiii yani😆zaten belliydi asgari ücrete dirsek curutmedigin
Bu hale gelene kadar ne kadar yerde dirsek curuttugumu tahmin edemezsin ama :) Para gani değil bu arada ben paraya tamah eden biri değilim .
Evliyim ama çocuğum yok 36 yaşına gireceğim .
Para bırakmam lazım arkamda bana güvenen birileri var diye bir endişem yok.
Bir evim var bir arabam bir de eşimin arabası.
İki kardeşiz .
Kardeşim mimar yani herkes kendini kurtardı .
Aslında hiç kötü bir şey söylediğimi düşünmüyorum .
Benim eşim annesine buzdolabı aldı bu ay benim de klimaya ihtiyacim vardı mesela ev tasicam ama bunu sorun yapmadım ,yapmam benim tarzım değil .
Ne yapayım yani :) bu ay onu almak istemiş alsın bir dahaki ay ben klima alırım ..

Şaka gibi falan değil .. insan şimdiki halini begenmiyorsa kendini değiştirmeli ..
Salla başı al maaşı diye kıçını devirip ayın 15 ini beklerse elbetteki olmaz
61 yaşındaki babam Eylül ayinda yükselme sınavına girecek.. Her neyse size iyi dileklerimi sunmuştum , herkes aynı pencereden bakacak diye bir kural yok .
Siz hangi ülkede yaşıyorsunuz? Rüşvet yemezsek ki allah nasip etmesin devletin verdiği masşı alıyoruz. Herkes daire başkanı müsteşar mı olacak? İlginç . Başka da yorumum yok

daha o ne ki gerekirse 1 ay pazara gitmem veririm de dedi
pazara gitmeyip makrodan alırım diye düşündü herhalde yada pazardan sebze almayıp her gün et balık yerim diye düşündü..
eğer cidden 1 ay pazara gitmeyip aç kalıp gönderecekse insan vücudu açlığa max 3 hafta dayanıyor, 1 aya sağ çıkamayabilir..
benim pskljm bozuldu ceycey, 500-750 lira para mı diyenler var, ver bi dilekçe kurum değiştir diyen var.. var allah var..
gerçek hayattaysa dilekçe verip aynı binada büro değiştiremiyorsun

E eviniz arabanız var çocuk yokkk . Siz zaten bir aileye lazım olan geliri bilmiyorsunuz ki. Arabam evim var ama aileden gelen parayla var mühendis maaşı bile kuş kadar artık. Bamyanın kilosu 25 tl haberiniz var mı? Bir gözlük camını 5500 e aldık bu hafta çocuğa 900 eşimin çerçevesine de 900 verdik. Bize ödenense 50 şerden 100 tl. Lüks ürün almadık bu arada yükseknumaraya fiyatlar bunlar. Benzin vergi mutfak okul masrafı derken evet 500 tl kenara atınca seviniyoruz
Çocuk olmayınca da aile olunabilir . Evimde 15 kedim var benim ve sizin çocuğunuzun masrafından çok ..
Ve evet bizde bamya yiyebiliyoruz inanır mısınız ..
Ben ufak şeyleri dert edip kavga çıkarmam siz 500 lira için adam kesersiniz bu değişir .
Her neyse sıkıldım gerçekten .
Ben veririm,vermeyen adamla da işim olmaz en başından beri söylediğim bu .
Vermeyen de vermez
Veremeyen canı istese de veremez
Herkesin bulunduğu durum farklı

daha o ne ki gerekirse 1 ay pazara gitmem veririm de dedi
pazara gitmeyip makrodan alırım diye düşündü herhalde yada pazardan sebze almayıp her gün et balık yerim diye düşündü..
eğer cidden 1 ay pazara gitmeyip aç kalıp gönderecekse insan vücudu açlığa max 3 hafta dayanıyor, 1 aya sağ çıkamayabilir..
benim pskljm bozuldu ceycey, 500-750 lira para mı diyenler var, ver bi dilekçe kurum değiştir diyen var.. var allah var..
gerçek hayattaysa dilekçe verip aynı binada büro değiştiremiyorsun
Hahaahahaha pazara son 1.5 yıldır gitmiyorum zamanım yok .
Bu bağlamda 1.5 yıldır ölüyüm ..

Bu sitede tanıştığım arkadaş olduğum milyondolarlarla oynayan arkadaşlarım var ama asla geçim konularında ahkam kesmezler saçma yorumlar yapmazlar. Ayy 1000 tl yi bir yemeğe veriyorum yazsa insanların kırılacağını kızacağını bilirler. Bir kez daha o arkadaşlarımı takdir ettim

Ya ben kendi fikrimi soyledim .
Ne ben memurum ne eşim .
Ha memur olsaydım da kardeşime alır mıydım evet .Bu benim fikrim tekrar söylüyorum .
Evlenince kök aileden tamamen kopup ilgilenmemek ,önce çekirdek ailem banane naparsa yapsın demek bana göre değil .
Ben gerekirse kendim kısar yine yaparım .
O ay pazara girmem ihtiyacı varsa veririm.
Aylık 500 lirayı benim kardeşime çok gören bir adamla ben yapamam ,baştan belirttim ben böyle bir adamla yapamam diye ..
Hep kendi fikrimi soyledm .
Ayrıca adam kaç yaşında ?
Ailesinin de durumu iyiymiş .
Yukarıda yazdım sanayide çalışan çırak çocukların bile iyi kötü bir tofaslari var en kötüsü motosikleti var .
Koca adam dolmuşa da binmeyip kendine bir araba alsaymis ..

Anlatamıyoruz...
Alamıyor çünkü para yok para. 😅
Konu sahibi tüketiyor o parayı.

Kendine alsaymış ne demek? Bir arabanın ömrü belli, yeni araba alınacağı zaman ne yapılacak onu da mı adam ödeyecek? O zaman adam iki kişilik ailenin yemesini içmesini kendi başına ödesin dersek o zaman iki maaştan teke düşüyoruz ki yetmemesi normal. Evi de mi tek başına alacak adam?

Zaten o zaman konu sahibinin kardeşe aylık verdiği paranın 500 tl değil bir memur maaşı olması lazım. Yani çelişki var burada, 500 mü verdik tüm maaşı mı?

Farkındaysanız söylenen yardım miktarı gayet makul (500 tl) ancak etkisi çok daha fazla, demek ki konu sahibinin hesabında hata var. Sağlık harcamaları içinde mi cep telefonu gibi ani masraflar içinde mi belli değil. Zaten tepkim o yüzden.

İki maaş varken niye bir de eş ailesinden da almak da olmaz elbette.

Karı koca oturacaklar, evlerinin hesabını çıkartacaklar.

Esimin babasi yok evde tek çalışan kendisi iken 3 aylik memur iken evlenme karari aldik herseyi kendimiz yaptik. Kayinvalidemle gorumcem birde kaynim var emekli maaşı ile gunluk ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Esim ara sira destek oluyor bunu soru yapmiyorum çünkü baslarinda babalari yok aldiklari maaş belli. Hatta aylik para gönderse hayir demem ama o bizde bir aileyiz diyerek zarurui htiyaçlarında yardimci oluyor. Sizin ise babaniz sağ kiz kardesiniz okumuş 3 sene yardim etmissiniz daha adami sucluyorsunuz basta söz vermisti diye adam siz evlendikten 3 ay sonra dememis yeter artik diye. Birde aileniz kiz kardesiniz demiyor mu yardim etme die esim ablasina telefon almak istedi gorumcem aldırmadı sizin de masrafiniz vardir bir arabanizi alin para biriktirin diye.

X