Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

aynen katılıyorum, bilip bilmeden konusuyor. teknik memur var, uzman var bir sürü şey var
Kim bilip bilmeden konuşuyor pardon ?
Siz en düşük maaşı aliyorsaniz banane ?
Kafayı çalıştırip daha yükseğini alsaydiniz ..
Ünvan farkı diye bişey var öyle değil mi herhalde hizmetli ile kurum amiri aynı şeyi almayacak .
Ya da ilkokul öğretmeni ile avukat aynı parayı almayacak
Ama 657 ye tabii herkesin sıfatı memurdur ..
Siz en düşük alıyorsunuz memursunuz
Annem de memur
Üniversitedeki dekan da memur ..
Konu sahibinin ve eşinin unvanı ne bilmiyoruz ..

Zaten hali hazırda birikim yapıyoruz demiş kadın ,varsayalım ki o 500 liraya kıyafet alışverişi yaptı ..
Ama adam gözüme batiyordu demiş yani aslinda hiçbir zaman verilmesini istememiş ki ..
Böyle bir adamla ben yapamazdim..

Atıyorum en kötü memur maaşı 5.500 onun 500 lirasını da kime vereceğimi ben bileyim yani.​

İster spor salonu ,ister kozmetik ,ister kardeşim ister sokak hayvani ister dilenci ..
Bu kadar müdahale olmamalı

Allah aşkına hangi memur alıyor diyen sizsiniz ..
Bende alanlar var dedim . sicil numarası ,bağlı olduğu kurum , düz memur mu değil mi bilgilerini vermem gerekmiyor ki .
Adı memur işte totalinin
Akademisyen de memur , zabıta da memur ,binbaşı da memur ..

en kötü memur derken kastettiğiniz akademisyen yada binbaşı ise ben sizle tartışamam

Okurken destek olmanızı anlarım öğrenciyken insana çok para lazım oluyor nerden ne çıkacağı belli olmuyor ama okul bitmiş sınava girmiş eşiniz haklı bu süreçte geçici olarak çalışabilirdi. Eviniz kiraymış, benim düşüncem evli değilim arkadaşlar daha iyi bilir öncelik kendi yuvam olurdu he destek olmazmıydım olurdum ama arada. Eşiniz haklı öncelikli olarak kendi evinizi yuvanızı düşünmeniz lazım

en kötü memur derken kastettiğiniz akademisyen yada binbaşı ise ben sizle tartışamam
Atıyorum yazmisim orda ..
Ayrıca Alllllahhh aşkına hangi memur alıyor diyip ondan sonra eşinin maaşının 7300 olduğunu söyleyen sensin ...
Benimle ne diye tartışıyorsun zaten onu da anlamadım ..

benim eşim de mühendis bu ay bordrosu 7300
devlette mi?
bak akşam kavga edicem eve gidip bu adam 4700ü benden saklıyor da kardeşine gönderiyorsa yaktım çırasını :sopa:
Benim abim de mühendis, 10 küsür alıyor diye biliyorum. Devlete bağlı olsa bile kurumlara göre değişiyor mu acaba?

Bu arada konu sahibi eğer eviniz ve arabanız falan yoksa haksızsınız. Durumunuz o kadar iyi sayılmazmış. Mesela benim abim evli olsa ondan herhangi bir şey talep etmezdim çünkü artık onun önceliği olan başka bir ailesi olmuş olurdu. Gerçi evli değil ama yine de talep etmiyorum. Bana verdiği bir kart var kullanmam için, oradan bile harcama yapmam. Babam dışında kimse bana bakmak zorunda değil diye düşünüyorum. Kardeşiniz de çocuk değil ki. Kocaman insan. Baksın kendisine.

Ayrıca Alllllahhh aşkına hangi memur alıyor diyip ondan sonra eşinin maaşının 7300 olduğunu söyleyen sensin ...
düz memur kadrosu diye bişey var biliyor musun?
unvanda böyle dümdüz memur yazıyor..
en düşük memur maaşı denilince işte bu dümdüz memur yazan kişinin maaşı baz alınır.
eşim mühendis diye de yazdım. yani sizin dediğiniz gibi en düşük memur maaşını almıyor.
keşke yukarıdaki arkadaşa 'Kafayı çalıştırip daha yükseğini alsaydiniz ' demek yerine kafanızı çalıştırıp en düşük memuru kurum amiri, akademisten, binbaşı sanmasanız.
hatta şey yapalım en düşük memur maaşından bahsederken yök kurul üyesinin maaşını baz alalım eee sonuçta o da memur
hangi ülkede hangi kafada yaşıyorsunuz anlamıyorum ki

düz memur kadrosu diye bişey var biliyor musun?
unvanda böyle dümdüz memur yazıyor..
en düşük memur maaşı denilince işte bu dümdüz memur yazan kişinin maaşı baz alınır.
eşim mühendis diye de yazdım. yani sizin dediğiniz gibi en düşük memur maaşını almıyor.
keşke yukarıdaki arkadaşa 'Kafayı çalıştırip daha yükseğini alsaydiniz ' demek yerine kafanızı çalıştırıp en düşük memuru kurum amiri, akademisten, binbaşı sanmasanız.
hatta şey yapalım en düşük memur maaşından bahsederken yök kurul üyesinin maaşını baz alalım eee sonuçta o da memur
hangi ülkede hangi kafada yaşıyorsunuz anlamıyorum ki
Ay siz hakikaten okuduğunuzu anlamıyorsunuz üzüldüm ..
Orada en düşük binbaşı yazmıyor hanımefendi
Binbaşı da memur ,zabıta da memur ,. Akademisyen de hizmetli de , zabıt katibi de ,doktor da ..yani büyük küçük herkes memur diye geçer anlamında yazılmış.
Laf sokucam derken keşke arada düşünerek yazsanız ..

Benim abim de mühendis, 10 küsür alıyor diye biliyorum. Devlete bağlı olsa bile kurumlara göre değişiyor mu acaba?

Bu arada konu sahibi eğer eviniz ve arabanız falan yoksa haksızsınız. Durumunuz o kadar iyi sayılmazmış. Mesela benim abim evli olsa ondan herhangi bir şey talep etmezdim çünkü artık onun önceliği olan başka bir ailesi olmuş olurdu. Gerçi evli değil ama yine de talep etmiyorum. Bana verdiği bir kart var kullanmam için, oradan bile harcama yapmam. Babam dışında kimse bana bakmak zorunda değil diye düşünüyorum. Kardeşiniz de çocuk değil ki. Kocaman insan. Baksın kendisine.
bağlı olduğu bakanlık, eş yardımı, çocuk yardımı, derece kadame bi sürü etken var

Kim bilip bilmeden konuşuyor pardon ?
Siz en düşük maaşı aliyorsaniz banane ?
Kafayı çalıştırip daha yükseğini alsaydiniz ..
Ünvan farkı diye bişey var öyle değil mi herhalde hizmetli ile kurum amiri aynı şeyi almayacak .
Ya da ilkokul öğretmeni ile avukat aynı parayı almayacak
Ama 657 ye tabii herkesin sıfatı memurdur ..
Siz en düşük alıyorsunuz memursunuz
Annem de memur
Üniversitedeki dekan da memur ..
Konu sahibinin ve eşinin unvanı ne bilmiyoruz ..
terbiyesiz.
bilmiyorsan konuşmayacaksın.

Ablanıza sağlık sorunu sebebiyle yardım etmeniz normal.
Kardeşinize yaptığınız yardımlar olmasa "içimden geldi, bir telefon hediye etmek istiyorum" deseniz o da normal olurdu.
Ama hem senelerce para göndermişsiniz hem hala göndermeye devam ediyorsunuz, üstüne bir de "telefon almak istiyorum" diyorsunuz. Eşiniz çıldırmakta haklı.

7300 ten de yüksek alanlar var, onlar da benim maaşım böyle diye herkes bunu alıyor mu desin?

İki memur maaşı 500 tlyi öder mi derseniz öder.
Yalnız konu sahibinde hiçbirşey yok, o para 500 tl den daha yüksek o da belli.

İki sıradan memurun maaşı da kontrolsüzce sağa sola saçacak kadar bol değil.

7300 ten de yüksek alanlar var, onlar da benim maaşım böyle diye herkes bunu alıyor mu desin?

İki memur maaşı 500 tlyi öder mi derseniz öder.
Yalnız konu sahibinde hiçbirşey yok, o para 500 tl den daha yüksek o da belli.

İki sıradan memurun maaşı da kontrolsüzce sağa sola saçacak kadar bol değil.
Ya ben kendi fikrimi soyledim .
Ne ben memurum ne eşim .
Ha memur olsaydım da kardeşime alır mıydım evet .Bu benim fikrim tekrar söylüyorum .
Evlenince kök aileden tamamen kopup ilgilenmemek ,önce çekirdek ailem banane naparsa yapsın demek bana göre değil .
Ben gerekirse kendim kısar yine yaparım .
O ay pazara girmem ihtiyacı varsa veririm.
Aylık 500 lirayı benim kardeşime çok gören bir adamla ben yapamam ,baştan belirttim ben böyle bir adamla yapamam diye ..
Hep kendi fikrimi soyledm .
Ayrıca adam kaç yaşında ?
Ailesinin de durumu iyiymiş .
Yukarıda yazdım sanayide çalışan çırak çocukların bile iyi kötü bir tofaslari var en kötüsü motosikleti var .
Koca adam dolmuşa da binmeyip kendine bir araba alsaymis ..

Benimde sorunum bunu bana soyleme uslubuyla ilgili birden parladi ben oyle soyleyince. Aslinda butun olay esimin bir arkadasi var cocujluk arkadasi bu adam bekar ve tek maasli. Yillardir calisiyor. Gecen gun yanimda konusurken bu adam sifir araba almis. Esim o gunden bu yana dusunceli. Bende dusundukce yeni yeni birlestiriyorum birseyleri evet ben o kardesime para gonderdim ama bunu bastan kabul etmisti zaten. Suresiyle ilgili bisey konusmadik. Hem kabul edip sonrada nasilnboyle davranir aklim almiyor. Cocugumuz henuz yok ve ciddi ciddi dusunuyoruz.
Kardesime her ay 500 tl yolluyorum alacagim telefon 2300 tl idi. Saglik sorunu olan ablam evli ama esinin isi kotu ve gecinmekte zorlaniyorlardi. Onada her ay 250 tl odedik adam basi. 12 ay.
Esim ailesine para yollamiyor onlarin durumu iyi. Zaten iyi olmasada ben yollayacagini sanmiyorum. Maasdan ne kadar artirirsa biriktiriyor altin aliyor. Eve esim bakiyor butun maasiyla benim maasida benim birikim hesabimda biriktiriyoruz.

seni takdir ettim, aylık 500 lirayı neye vermiyoruz ki, 2300 lira nedir yani telefon için.
hiç alttan alma, eve belli miktarda katkın varmış zaten altı ustu aylık toplamda 600-700 lira için şu lafları ettiğine utansın.

Ya ben kendi fikrimi soyledim .
Ne ben memurum ne eşim .
Ha memur olsaydım da kardeşime alır mıydım evet .Bu benim fikrim tekrar söylüyorum .
Evlenince kök aileden tamamen kopup ilgilenmemek ,önce çekirdek ailem banane naparsa yapsın demek bana göre değil .
Ben gerekirse kendim kısar yine yaparım .
O ay pazara girmem ihtiyacı varsa veririm.
Aylık 500 lirayı benim kardeşime çok gören bir adamla ben yapamam ,baştan belirttim ben böyle bir adamla yapamam diye ..
Hep kendi fikrimi soyledm .
Ayrıca adam kaç yaşında ?
Ailesinin de durumu iyiymiş .
Yukarıda yazdım sanayide çalışan çırak çocukların bile iyi kötü bir tofaslari var en kötüsü motosikleti var .
Koca adam dolmuşa da binmeyip kendine bir araba alsaymis ..

Adam eve zar zor yetiriyordur parayı. Konu sahibi kendisi yazmış, "eşimin maaşı ev geçimine gidiyor, benim maaşım benim hesabımda birikiyor" diye. Ortak hesap bile yok yani.

X