Eş Kişisi Telefon Meselesi(para konusu icerir)

Ben evelndikten sonra annem tek yaşayan ve kirada oturan sadece emekli maaşı olan bir kadındı.
Eşime dedim ki her ay annemin bir faturasını ödeyeceğim.
Eşimin de annesinin ve babasının hatlarına aylık dakika yüklemesi yaptım.
Dengeyi böyle sağladım kendimce.

Evet 2 sene okumasına destek olmuşsunuz , evet ablanızın sağlık probleminde yanında olmuşsunuz ama kardeşinize telefon almak istemeniz fazla olmuş bence. Kardeşiniz atamasını bekliyor ise ki o bile henüz kesin değil , sonuçlar açıklanana kadar girebilir bir işe .Tahmini 25 yaşlarındadır kardeşiniz.

Memur olmanız elinizdekini avucunuzdakini ailenize akıtmanız manasına gelmemeli bence.

Eş kişisi bunu yapsaydı şu an hepimiz çok kızmış sizi haklı bulmuştuk, ama bu konuda gerçekten eşiniz çok haklı. Evlenince izin verdi diye ömrünün sonuna kadar kardeşlerinize yardım mi etmeliydi mesela? 2 yıllık okurken maddi destek vermişsiniz o olmuş 4 yıl ee okul bitti sınava girdi hala neden devam ediyorsunuz ki girsin bir işe çalışsın, öğretmenlikte atamalar bir yıl sonra oluyor bilginiz vardır değil mi,şimdi sınav sonuçları açıklansa dahi ataması bir yıl sonra yapılacak. 1 yıl boyunca bu böyle devam mı edecek? Teli neden siz alıyorsunuz ayrıca başka kardesiniz yok mu anne babanız ?

Durumumuz iyi demişsiniz ama ev ve araba yok sanırım. Kardeşinizin telefon vb ihtiyaçlarındansa bunlar daha öncelikli, eşiniz bu konuda haklı. Ben de çok yardım yaptım ve hala yapıyorum yeğenlerime ve sonuç şu ki Allah arttırsın kardeşimin evi arabası var, bizse kayınpederimin kiracısını çıkardığı evde yaşıyoruz, şirket aracı kullanıyoruz, onlar da elimizden gitse dımdızlak kalacağız. Üstelik babamla bir sorun yaşasalar bana karşı da soğuyuveriyorlar hemen, onlar için maddi manevi yaptıklarımın hesabı yok 13 senedir. Ben artık daha çok kendi yuvama bakmaya karar verdim, siz de öyle yapın derim.

Benimde sorunum bunu bana soyleme uslubuyla ilgili birden parladi ben oyle soyleyince. Aslinda butun olay esimin bir arkadasi var cocujluk arkadasi bu adam bekar ve tek maasli. Yillardir calisiyor. Gecen gun yanimda konusurken bu adam sifir araba almis. Esim o gunden bu yana dusunceli. Bende dusundukce yeni yeni birlestiriyorum birseyleri evet ben o kardesime para gonderdim ama bunu bastan kabul etmisti zaten. Suresiyle ilgili bisey konusmadik. Hem kabul edip sonrada nasilnboyle davranir aklim almiyor. Cocugumuz henuz yok ve ciddi ciddi dusunuyoruz.
Kardesime her ay 500 tl yolluyorum alacagim telefon 2300 tl idi. Saglik sorunu olan ablam evli ama esinin isi kotu ve gecinmekte zorlaniyorlardi. Onada her ay 250 tl odedik adam basi. 12 ay.
Esim ailesine para yollamiyor onlarin durumu iyi. Zaten iyi olmasada ben yollayacagini sanmiyorum. Maasdan ne kadar artirirsa biriktiriyor altin aliyor. Eve esim bakiyor butun maasiyla benim maasida benim birikim hesabimda biriktiriyoruz.
Eşinizle para icin süre konusmadinizda bu ömür boyuda olmaz yani. Neticede sizin çocuğunuz değil o çocuğun sorumluluğu anne babasındadir. Okul okuyormuş o sırada banada yardım edeceğim deseniz okul bitene kadar anlarım süre soylenmese bile ama okul bitince kocaman kız ise girip çalışabilir neticede. Esim yapsa kızarım onu benmi doğurdum neden biz bakıyoruz diye.

ya allah aşkına iki memur 12 bin hangi ülkede alıyor nerede yaşıyorsunuz?
acaba ben mi memur değilim diye kendimi sorguladım yemin ediyorum.
Yukarıda bir üye 9100 lira alıyor ..
Benim annem 6200 lira alıyor .
Teyzem 5.750 alıyor biraz önce sordum.
Üstelik annemin OYAK a kesildigi halde 6200 alıyor .
Üzgünüm kurumunuzu değiştirin o zaman alanlar var yani :)

Ay neler görüyorum insanın kardeşine yardım etmesi de suç olmuş. Bir telefon parasıyla araba alınıyorsa daha önce neden alamadı eşiniz? İkinizde memursunuz ne var yani kardeşin o senin. Canın o senin. Evlendin diye kardeşini mi unutacaksın? Maddi durumunuz olmasa neyse ama var.... Gerçekten şaka gibi bu insanlar

ülkede iş bulan öpüp başına koyuyor şartlar annenizin 28 sene önce girdiği gibi değil

ülkede iş bulan öpüp başına koyuyor şartlar annenizin 28 sene önce girdiği gibi değil
İyi de alanlar var yani . Sadece benim annem istisna değil ki bu ülkede .. yukarıdaki üyenin yaşı genç o annemden 3 bin lira fazla alıyor . Ne yapalım herkesin şartları farklı .. Görevi farklı aldığı para farklı yapacak bişey yok .

benim kurumumda 36 yıllık memur 5240 alıyor. anneniz yada teyzeniz muhtemelen düz memur değil. (malum cumhurbaskanı genel sekreteri de memur diye geçiyor asker de mühendis de hizmetli de)
keşke kurum değiştirmek kolay bişey olsa emin olun kimse olsun 4300 daha güzel demezdi

Ay neler görüyorum insanın kardeşine yardım etmesi de suç olmuş. Bir telefon parasıyla araba alınıyorsa daha önce neden alamadı eşiniz? İkinizde memursunuz ne var yani kardeşin o senin. Canın o senin. Evlendin diye kardeşini mi unutacaksın? Maddi durumunuz olmasa neyse ama var.... Gerçekten şaka gibi bu insanlar

İki memurlar ama ortada hiçbirşey yok.
Ne ev var ne de araba.

Zaten konu sahibinin yardımları ayda 500 tl ile sınırlı kalsa rahatça krediye girerlerdi. Bu yardımlar bütçeyi o kadar zorluyor ki eş işe otobüsle gidiyor ona rağmen ancak yetiyor. Konu sahibinin de köşeye ne kadar attığı belli değil.

Cep telefonu deseniz o 500 tl den kesilmeyecek, ekstra.

Bence kağıt kalemle masaya oturup ben ne veriyorumun hesabını yapsınlar, konu sahibi şok geçirecektir.

Kusura bakmada hem suçlu hem güçlüsün. Adam yardım edeceğine tamam demişte kardeşini evlat edineceğini düşünememiş. Madem öyle evlenmeseydın. Adam tüm maaşı eve harcıyor kalanı gram altın peki sen hesabına atıyorsun kendine belli ki birikim yapıp harçlığını alıp kardeşine para gönderiyorsun. Karşı taraf yapsa burada ota boka kesın saydırıyordun. Ama söz konusu kendi aileniz olunca gözünüze batmaz tabi:işsiz: Adam seni boşasa yeridir. Birde utanmadan defol git diyorsun zaten gidip boşanma davası açmalıydı. Evlenirken adamın aılesı borçsuz evlendırsın evlenince adam evi geçindirsin hanım ablamız elini ev için cebine atmasın ailesine akıtsın kusura bakmayın o adam sizi umarım çekmez. Öğrenciye yardım yapılır kardeşe zaten yapılır lakin eşşek kadar birinin telefonuna kadar alma isteği yok efenim senelerce her ay para gönderme bunun yanında başka paralarda akıtmışsınızdır eminim. Bu destek olmaktan çıkar zira siz eşiniz evi geçindirsin bana bı bok demesin ben maaşımı istediğime harcayayım erkek o evi geçindirsin düşünceniz enayi yerine koymaktır.

benim kurumumda 36 yıllık memur 5240 alıyor. anneniz yada teyzeniz muhtemelen düz memur değil. (malum cumhurbaskanı genel sekreteri de memur diye geçiyor asker de mühendis de hizmetli de)
keşke kurum değiştirmek kolay bişey olsa emin olun kimse olsun 4300 daha güzel demezdi
aynen katılıyorum, bilip bilmeden konusuyor. teknik memur var, uzman var bir sürü şey var

Allah aşkına hangi memur alıyor diyen sizsiniz ..
Bende alanlar var dedim . sicil numarası ,bağlı olduğu kurum , düz memur mu değil mi bilgilerini vermem gerekmiyor ki .
Adı memur işte totalinin
Akademisyen de memur , zabıta da memur ,binbaşı da memur ..

İyi de alanlar var yani . Sadece benim annem istisna değil ki bu ülkede .. yukarıdaki üyenin yaşı genç o annemden 3 bin lira fazla alıyor . Ne yapalım herkesin şartları farklı .. Görevi farklı aldığı para farklı yapacak bişey yok .
evet o yüzden sizin gibi 6+6 12 eder gibi bir yorum yapmamıştım şartlar farklı onu bende biliyorum ama öyle kurum değiştirin falan sözde kolay

X