Eş ailesiyle her yaz tatile gitmek

Ya ilk cümleniz beni çok düşündürdü teşekkür ederim

Onun adı tatil değil olsa olsa dert olur.
Öyle tatile gideceğime hiç gitmem efendi gibi otururum evimde. Şurda bir hafta aile görmesine evlerine gidiyorum sonra evime gidince taşını toprağını öpesim geliyor. Bir de tatilimi ziyan edeceğim. Asla olmaz. Teklif bile edemezler

Eşinle başka bir tatile gidiyor musunuz peki daha sonra veya önce basbasa? Bide orda işleri donusumlu mu yapıyorsunuz yoksa 1-2 kişinin üzerine mi kalıyor?
Eğer iş gelin olduğum icin sadece bana kalmayacaksa ve ben eşimle ayrıca başbaşa bir tatile gidiyorsam ancak bu şekilde oluru olur benim için. Bu ikisinden biri bile olmuyor olacaksa hayatta gitmem.

Huzursuz olacağıma cebimden 2-3 bin fazla çıksın.

Güncelleme yapayım arkadaşlar. Gitmeyeceğimi söyledikten sonra diğer plan yapan herkes şaşırdı. Eşim de o zaman arabayı babama verelim, 5 saat otobüsle gitmesin diye tutturdu. Kız kardeşiyle tatil tarihi denk getirme sebebi de o bekarmış ve annesi yokmuş ve fırsat oldukça duygusal desteğe ihtiyacı varmış. Bilmiyorum. Kusucam sanırım.

Ama eşinizi ve sizi düşünen yok?
Kaç yıllık evlisiniz kaç senedir bu böyle sürüyor?
Eşinizin ailesine daha sakin bir tatil yapmak istediğinizi online çalışmanın tahmin ettiklerinden daha zor bir şey olduğunu anlatmalisiniz.
Birde siz genç insanlarsiniz bütçeniz olmayabilir ama o zaman arkadaş çevrenizle birleşip ev tutun.
Veya kamp pansiyon vs gibi seçeneklere bakın.
Dediğiniz gibi sezonda gitmezseniz zaten daha uygun oluyor tatiller.
Bütçeyi bahane etmeyin derim bı şekilde yolu bulunur.

5 saat uzun bir süre değil ki gidilir ne var bunda?
15 gün sizin hiç mi arabaya ihtiyacınız olmayacak.
Arabayla ilgili planlarım var şuraya gideceğim vs deyin eşinize.

Bizim daha senemiz dolalı bir süre geçti. Geçen sene daha birkaç aylık evliyken bu tatil olayını kabul etmişim ya bende de akıl yokmuş. Bu arada tam da tahmin ettiğim gibi "sorunlu kız" bölgesine çekiliyorum bu sene gitmediğim için. Eşim değil ama diğer aile akraba tarafından.

Plan yapip size dayatmislar direkt. Bir de kac kisi gidiyorsunuz da yari yariya ucret ödeniyor? Ben yalnız yasadigim halde bazen alip basimi gidesim geliyor kimse olmasin telefonu kapatip tek basima kafa dinleyeyim moduna giriyorum oyle cocuk sesi vs cekemem tatilde. Siz neden herkese ayri hesap veriyorsunuz? Sizin plan yapacağınız kisi esiniz ona da ben gitmek istemiyorum gideceksek basbasa olalim der gecerdim. Yok araba verelim yok destek olalim artik biz ayri aileyiz diyemiyorsa o zaman evlenmeseymis derim.

Ev olayı şöyle. Kuzenlerinin kendilerine ait evi var yazlık yerde. Eşimin kız kardeşi kendi arabasıyla oraya gitti, şimdi babası da gitmek istiyor. Tutulacak ev de o kuzen evine komşu olsun istiyorlar. Süreçten o kadar soğudum ki tek başıma villada da kalsam gitmek istemiyorum artık. Kabile miyiz biz ya diye çıkıştım eşime tüm gün. Ama anlamak istemeyip bahsettiğim dramatik konuları (yardım, destek vs.) öne sürdü. Farklı şehirde yaşasalar bir nebze anlarım da her hafta birlikteler ya.

Esinize biz evliyiz onceligin ben olmaliyim diyemediniz mi? Baskalarini düşünme zorunlulugu yok

Ailemle de kayın ailemle de tatile gitmem açıkçası. Ama sürekli piknik günübirlik gezi vs yaparız onlarla.
İstemiyorsanız siz de gitmeyin. Zaten kısacık tatili oluyo insanların. Bunuda cümbür cemaat geçirmeyin

Çocuk yoksa ayrıntatil iyi olur çocuk varsa beraber tatil iyi olurdu şahsen az dinlenirdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…