Eş ailesiyle her yaz tatile gitmek

Böyle bir tatil istememe gibi bir hakkınız var. Diğer insanların ne düşünecekleri umrunuzda olmamalı. Her şeyden mühimi kendinize saygınız olsun.

Gerekiyorsa bencil olayım ama bazı iyilikler karşılıklıdır. Babası ve kardeşi tatile gideceklerse bunu kendi imkanlarıyla yapmalılar. Aranız iyi olsa, onlar size anlayışla yaklaşsa eşiniz götürsün eline mi yapışırdı derdim ama yeni evli bir çifte tatillerinde komün hayatını normal gören aileye yardım etmezdim. Belli ki eşiniz de o kafada, keşke evlenmeden bilseydiniz. Ama geçmişe gidemeyeceğinize göre kendi kurallarınızı koyun derim. Bugün arabayla babasını götürür, yarın öbür gün babasına arabayı verir tatile onlar gider. Siz de part time işlerle evinizde oturursunuz, başkalarının derdi olmaz.
Tekrar ediyorum ama ailesi de özverili olsaydı bıraksın babasını ne olacak şeklinde olurdu yorumum.

Kardeşinin de arabası var ama o "kız kardeş" olduğu için her yük erkeğe kaldı. Keşke evlenmeden bilseydim. Gelecekte de sürekli böyle kendisini iki, üç hane arasında bölecekse çok zor olacak benim için. Zaten genel olarak bize saygı duyulduğunu hissetmiyorum. Uçakla 2 saat sürüyordu ama nikahımıza gelmediler mesela. Gerekçe de seyahat etmeyi sevmemek. Durumları vardı ama yardım edilmedi hediye verilmedi. Saysam daha neler neler çıkar da durduk yere ne kendi canımı sıkmak ne de forumu meşgul etmek isterim.

E yani hem bazı şeyler başından belliymiş hemde cidden arabayı ödünç verilecek aile değillermiş pes.
Benim de erkek arkadaşımın kız kardeşi var. Açıkcası gözlüyorum ilişkilerini. İyi bir abi olması hoşuma gidiyor ama tek koşanın o olmaması da hoşuma gidiyor yalan değil. Yoksa sıkıntı yaşanır kesinlikle.

Tabiki de zorba birer abi olmalarını istemeyiz. Ama 30 yaşındaki kocaman kadını hâlâ "benim küçük kız kardeşim" olarak görüyorsa ya da kendi ebeveynlerine ebeveynlik yapıyorsa orada sorunlar başlıyor. Aman diyeyim siz yine iyi gözlemleyin Farklı ortamlarda farklı stres seviyelerinde neler yapıyorlar iyice gözünüz üzerlerinde olsun.

Ohoooo daha hayır demeyi bilmiyorsunuz, işiniz çok zor ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…