Eş ailesiyle her yaz tatile gitmek

Herkesin imkanı şartı farklı bunu anlıyorum fakat sizin bahsettiğiniz tatil degilki başka yerde yaşam ve maaile şimdi burada tatil olmayisinin sebebide kişi sayısı ve şartlar değil bu ortamın sizi tatilde hissetirmekten çok strese sokması..
İmkanı dahilinde evinde ayağını tuzlu suya koyup dinlendirip serinlemek için rahatça afedersiniz ama donla oturmak kitabını okumak ta bir tatil cesidi ki mis gibi aktivite bana göre
Ama istediğiniz gibi giyinemeyip dinlemediginiz bir zaman dilimi tatil olamaz.Acikcasi aşın boyle şeyleri ona kötü olmamak buna aykırı gelmemek falan hayır sanki bir hayat daha var yaşayacağınız da bunu böyle o kırılmasin bu beni kötü bilmesin diye yasiyorsunuz
Ya aşırı haklısınız. Ben bu iyi huylu kız rolüne neden soyundum bilmiyorum. İyi huylu da değilimdir hem 😂 Tuzlu su ve kitap örneği cuk oturdu çünkü sık sık yapıyorum ve resetlenmiş hissediyorum. Bunu açıklayınca eşim anlıyor mesela. Ama ailesi ve diğer akrabaları çok sorguluyorlar.

Hakaret olarak algilama. Doğuştan mi eziksin? Ailen mi boyle yetistirdi? Yoksa kocna ve ailesinin korkunc bi manipulasyonu sonucu mu bu hale geldin? 15 gune uzun bile diyemiyosun??? Bence es ailesiyle tatil icin 3 gun bile korkunc derecede uzun. Çünkü ne münasebet?? Bu dusunduklerinle ilgili kendini sucluyorsun vs Yani iyi misin kendinde misin? Okurken herkesten cok sana sinirlendim valla

Hakaret olarak algilama. Doğuştan mi eziksin? Ailen mi boyle yetistirdi? Yoksa kocna ve ailesinin korkunc bi manipulasyonu sonucu mu bu hale geldin? 15 gune uzun bile diyemiyosun??? Bence es ailesiyle tatil icin 3 gun bile korkunc derecede uzun. Çünkü ne münasebet?? Bu dusunduklerinle ilgili kendini sucluyorsun vs Yani iyi misin kendinde misin? Okurken herkesten cok sana sinirlendim valla
Mesajınız sert. Ama cevap olarak bu şekilde yetiştirildim diyebilirim.

eşim tek gitse bu daha büyük sorunlara yol açar mı?
Benle gitmediği/gidemediği tatile yine de giderse, evet büyük sorunlara yol açabilir, hatta açmalı da. Sorunda bizzat ben olurum. Ne bu böyle ördek ailesi gibi hep beraber? Evlendiğinin farkına varsın bir zahmet eşiniz.

Bir sene gittim, hoşlanmadım. Kendimi ifade de ettim eşime. O tek gidecek mi bilmiyorum. Bu arada o da online çalışıyor. Izin günü değil yani. Ancak sabah ve öğlen saatlerinde boş olur.
Zaten izinli de değilmişsiniz, gitmeyin bence yoğunum vb. diyip. 15 gün dip dibe çok fazla. Eşiniz diliyorsa kendi gitsin.

Yani bu işler kişiye özel durumlar bence. Ben seviyorum kalabalık tatili. 10 senedir evliyim,ilk 4 yıl hep başbaşa gittik eşimle çocuğumla. Sonradan ailece gittik ve ailece gidince daha güzel geçtiğini gördüm. Bundan sonra da hep kalabalık gitmeyi planlıyorum kısmet olursa. Ama istemesem gitmem. Zorunluluk değil çünkü tatil bu. Gitmeyip evde oturmayı da tercih edebilir bir insan,ya da çekirdek aile olarak gitmeyi tercih edebilir. İkisi de tamam bir durum bence

15 gün nasıl ne uzun ne kısa ya, kendi çekirdek ailemle 15 gün tatile dayanamam. Beşinci gün eviiiimmm evim moduna geçiyorum. Eş ailesine gelince dünyada yapacak son aktivite kalsa yine de gidip milletle tatil yapmam. Strese girip yorulmaktan başka bir şey değil.

Adı üstünde tatil, yanımdakileri istemiyorsam isterse dünyanın en lüks oteline götürsünler benim için keyifli olmaz.
İster sorunlu desinler ister adını çıkarsınlar başkalarının ne dediğini düşünmem ve gitmezdim bir kere gidilirse her sene geçen sene gittin eğlendin gitsen ne olur derler baştan hiç alıştırmayın. Senede 1 kez tatile gidebiliyoruz onda da sizin içinize sinen olsun

Adı üstünde tatil, yanımdakileri istemiyorsam isterse dünyanın en lüks oteline götürsünler benim için keyifli olmaz.
İster sorunlu desinler ister adını çıkarsınlar başkalarının ne dediğini düşünmem ve gitmezdim bir kere gidilirse her sene geçen sene gittin eğlendin gitsen ne olur derler baştan hiç alıştırmayın. Senede 1 kez tatile gidebiliyoruz onda da sizin içinize sinen olsun
Sanırım benim sinir olduğum bir başka nokta da bu seyahatin başkalarının izin gününe denk getirilmesi. Zorlama bir plan yani. Kuzenleri izinli onlarla denk getirmek, kız kardeşi izinli onla da denk getirmek, babası emekli vs. Halbuki ben sezon dışında seyahat etmeyi seviyorum etraf boş olduğu için. Bu arada gitmeyeceğimi eşime söyledim. Konuyu açarken de gitmeyeceğimi içten içe biliyordum. Sanırım gelen yorumlarda iyice yüzüme vurulması iyi oldu.

Ya aşırı haklısınız. Ben bu iyi huylu kız rolüne neden soyundum bilmiyorum. İyi huylu da değilimdir hem 😂 Tuzlu su ve kitap örneği cuk oturdu çünkü sık sık yapıyorum ve resetlenmiş hissediyorum. Bunu açıklayınca eşim anlıyor mesela. Ama ailesi ve diğer akrabaları çok sorguluyorlar.
Kendimden bir tane daha buldum. Gelin benim konumdaki linçleri okuyun da kendinize çeki düzen verin, ben hemen çekidüzen verdim kendime. 😅
Okumaya üşenirseniz özet geçeyim:
Eşe ve eş ailesine iyi huylu kız olarak yaklaşırsanız tepenize çıkarlar. Ne olduğunu anlamadan kendinizi ona buna hizmet ederken bulursunuz. Şimdi telefonu elinize alıyorsunuz ve Allah hepimizi kahretsin yazıp gönderiyorsunuz 😅

Kendimden bir tane daha buldum. Gelin benim konumdaki linçleri okuyun da kendinize çeki düzen verin, ben hemen çekidüzen verdim kendime. 😅
Okumaya üşenirseniz özet geçeyim:
Eşe ve eş ailesine iyi huylu kız olarak yaklaşırsanız tepenize çıkarlar. Ne olduğunu anlamadan kendinizi ona buna hizmet ederken bulursunuz. Şimdi telefonu elinize alıyorsunuz ve Allah hepimizi kahretsin yazıp gönderiyorsunuz 😅
Hahahah 😂 ay konu başlığınız neydi okuyayım hemen. Ya da profilinize girince görünüyor mu bir deneyeyim

Vallahi kendi ailemden gördüğüm bir şey değil bu planlar. Alışık değilim yani. Erkeğin evlendiğini kabul edememe hâli mi desem. Babası da bekar bu arada, ve aynı şekilde bekar kızı var. Bilmiyorum ya. Bana bu sitede bu kafayla evlilik kurumu seni çok yorar demişlerdi, haklılarmış 😅

Birlikte Tatil yapmayı kendi ailenizden görmemiş olabilirsiniz ama ataerkil düzene bu denli kolay uyumlanmayı ailenizden görmüşsünüzdür :)
Gencecik bir kadınsınız. Eğitiminize devam ediyorsunuz çalışıyorsunuz kendiniz için bir şeyler yapıyorsunuz. yılda 15 gün tatil yapacaksınız onda da kayınpederiniz yanınızda. Bunu haketmiyorsunuz ki hiç. Dünyaya bunun için gelmedik yahu.

Merhabalar, eş ailesiyle her yaz tatile gitmek "tamam" bir durum mu? Biraz açıklarsam sanırım daha iyi yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınızı okursam neden anksiyete hissettiğimi belki anlayabilirim.
  • Eşimin ailesiyle aynı şehirdeyiz ve 10-15 günde bir görüşüp plan yaparız.
  • Tatile gidilen yer köy değil. Sahil kasabasında bir ev tutulup aynı evde kalınıyor. Maksimum 15 gün diyelim. Ne uzun ne kısa.
  • Ben online olarak part-time iki işte çalışıyorum ve yine online olarak öğrenciyim. Alansız kalınca biraz zorlanıyorum. Orada çalışıyor olacağım. Izin günüm haftada bir.
-Eşim, ben ve onun ailesi aynı evde 4 kişi olacağız. Diğer evdeki akrabalar ve çocukları da eklenince hemen hemen 10 kişi oluyoruz. Benim anksiyetem burada devreye giriyor sanırım.
  • Tatilde rahat giymek istiyorum ama bu pek mümkün olmuyor.
  • Bir sağlık sorunundan dolayı özel bir diyet uygulamam gerekiyor. Herkesin yiyebildiği birçok şeyi yemem yasak. Bu durum insanları bunaltacak gibi hissediyorum.
  • Ev paylaşımlı olduğu için ücret daha makul oluyor.
  • Genel olarak bu planı düşündükçe içim huzursuz oluyor. Ama oyunbozan, uyumsuz, sorunlu kız da olmak istemiyorum.
Ben olsam yapamam

X