Erkek tarafının nişanda takı takmaması

verme o zaman

kapat kulaklarını o mevzulara . hayatının enn güzel zamanları bir daha yaşanmayacak takma bence.. sana verdikleri değerin ölçütü değil bunlar. hayat şartları zor.

Annen çok görgülü, oturaklı bir kadın anlaşılan ama kayınvaliden de bunu görebilecek incelikte bir insan. Bir başkası olsa 'beklentileri yok zaten' deyip, takacağı her ne ise en minimum seviyeye indirirdi. :) Keşke herkes böyle olsa. Karşılıklı anlayış çok önemli. :)

kapat kulaklarını o mevzulara . hayatının enn güzel zamanları bir daha yaşanmayacak takma bence.. sana verdikleri değerin ölçütü değil bunlar. hayat şartları zor.

Haklısın tatlım, hayat zor, anın tadını çıkartmak lazım. Burada sık sık konu açmamın nedeni, bu düşüncelerden kurtulmak zaten. Hatam varsa, farkına varmak. Ama bazı arkadaşlar, ne yazsam da vursam, rencide etsem derdindeler ne yazık ki. :)

malesef bizde de erkek tarafı bişey takmıyor hep kız tarafı takıyor , nişanda bedavadan yiyip içiyorlar bir yardımları da dokunmuyor sağolsunlar

malesef bizde de erkek tarafı bişey takmıyor hep kız tarafı takıyor , nişanda bedavadan yiyip içiyorlar bir yardımları da dokunmuyor sağolsunlar

:) Çok içten bir yorum olmuş. Keşke herkes üstüne düşeni yapsa. Kız tarafı nişanı kolay yapmıyor sonuçta değil mi? Salon tutuluyor, dernek tutuluyor, ya da tutulmayıp evde yapıldığını farzet yine onca masrafa giriliyor ama gelen misafirin bu masrafa hiçbir yardımı dokunmuyor maalesef. Varsa yoksa strateji... Seni çok iyi anlıyorum canım. :)

Ayy daha neler ogrenecegim sizlerden... biz de nisan olmamisti sadece soz oldu yuzukler takildi kp bir bilezik takmisti ben onu bile istememistim... durumlarini biliyordum ailem cok dedi ama inlari dinlemedim... bizdende kimse bisi takmadi ... onada fazla takilmadim... para toplandi soz tepsisine sadece o kadar... ama dugunde de altinlarim sukur kimselere gitmedi... sadece esimle bana kaldi.. kimsede demedi biz alalim diye bana acikcasi biraz garip geldi nisanda kiz tarafi dugunde erkek... altinlari niye veriyosunuz ki... onlar gelinle damadin... altinlar size kalmiycaksa neden dugune para dokuluyor ki... esya falanda aliniyorsa ki herkes evladi icin aliyor altinlari almakta neyin nesi

Altin takma para takma gibi adetlerin amaci yeni evlenen cifte maddi destekte bulunmak. Ama insanlar cok yanlis anlamis, destek yerine gosteris bu insanlarin amaclari

daha ne olsun :) nişanlın kendi kazandığı paradan mı aldı 10 tane burma beştaş tektaş falanı?

Allah ıslah etsin evet :)

Hiç mutlu olamazsınız siz.

Canım nişanda davetliler takı takmazlar genel ve mantıklı olan budur.
Erkek tarafı yüzük artı bir bilezik takabilir. Bazı yörelerde düğünde takılacak set nişanda da takılır.
Geri kalan takılar da zaten damat tarafının insiyatifine kalmış.

Beni istemeye geldiklerinde imitasyon bir tek taş takmışlardı.Ama ailelerin imitasyon olduğundan haberi yoktu. 1 ay sonra nişan var nasıl olsa demiştik eltimle. Çok masraf olmasın diye. Hoş nişanda da 2 ince bilezik takmışlardı. O da eltimin zoruyla. Alyanslarımızı bile kendimiz almıştık. Allah'tan ayrıldıkta kurtuldum. Keşke çok sevebileceğim birisi olsa da hiç bir şey takmasalar. Ama ben böyle takı,düğün bilmem ne adetlerine acayip sinir oluyorum. Özeniyorsan bilemem.

Altin takma para takma gibi adetlerin amaci yeni evlenen cifte maddi destekte bulunmak. Ama insanlar cok yanlis anlamis, destek yerine gosteris bu insanlarin amaclari
Evet ama o zaman dugunde neden geri aliyorlar ben onu anlamdim..bizimkilerde dedi iste iste iste diye hayir dedim ne bohca ne nisan ne dugun alisverisi... bir tek kinalik icin gittik aldik birde takim ayakkabi falan cok bisi aldirmadim... simdikiler bohcaydi falandi cok takiyorlar... onemli olan mutlu olmak degilmi... ben tek gelinim mesela bayramda seyranda ufak ta olsa bisi gormedim... onemli de degil... sukurler olsun esim sever sayar korur laf getirmez... simdikiler cok uyanik diyorum ki ben belese gelmisim...

Bana da çok garip geldi, o yüzden konu açma gereği duydum. Gerçi epey geç kaldım ama :) Buna benzer konular hakkında soruları olanlar da bunları okur, benim gibi aydınlanma yaşarlar belki:) O yüzden, gerekliydi bunları paylaşmak.

Canım, biz de ev aldık ve borcunu eşim ödüyor. Ailesi eşyaya, nişan kıyafetine ve takılara yardım etti ya, kendi borçlarını kapatacaklar, düğünde takılanlarla. Biri de çıkıp, bu çocuk ev aldı daha 3 senesi var, evinin borcunu ödesin demiyor. :)
Canım, bir şey diyemeyiz ki, kendi evlatlarını düşünmüyorlar, biz ne diyebiliriz. Biz en fazla, düğünde takmayız. Ailem takar bana sadece. :)

Yok canim oyle dusunme, ne guzel esinden memnunsun, onunle iyi anlasiyorsun. En onemlisi bu. Dugunden sonra altinlari almalari evet cok kotu olmus cok uzucu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…