Erkek tarafının nişanda takı takmaması

Eşinin ailesi 'oğlumuz zaten her şeyi taktı bize gerek kalmadı' şeklinde düşünmüş olabilir canım. :)

Yok kusura bakmıyorum canım benim de böyle düşündüğüm çok oldu.

Aslında sorun şu eşim çok iyidir genel olarak, babasının yanlışlarını da kabul eder.
Ama biraz fazla konuşsan rahatsız olur, biliyorum tamam sana babamı mı savundum ki der susturur.
Sanırım utanıyor ve başkalarına duyurmamdan haliyle hoşlanmıyor.

Ben de artık nefret ettiğim için herkese anlatıyorum, kötülüyorum.
Bu sorun oluşturuyor aramızda.

Annesi iyidir o kadar kardeşleri de adil bir şekilde haklısın demez, babasının fenalığının farkındalar ama
seninle el ele kötülemezler, haksız mıyım desen çok çok ben bilmem derler.

Bundan hoşlanmıyorum can, kan bakmadan haklıya haklı diyebilmek gerekir bana göre çünkü.

Eşimin ailesinde adalet duygusu yok açıkçası.

Onları sevmiyor oluşumu eşimin kabullenmesi zor çünkü çok açık belli eder, dile getiririm.
Görüşmem, konuşmam falan..

Bizimki zor bir ilişki.. Neredeyse tek derdimiz de bu ailesi..

nişan bozulabilir sonuçta, erkek tarafından gelen herkesin hem nişan hem düğünde mi takı takmasini istiyosun

ben bir ay önce nişanlandım. Farklı şehirlerde yaşıyoruz. Onların adetlerine göre bi yüzüğü takarlarmış bir de set takarız eğer istiyosanız ayrıca dedi. Bizim adetlerde takı takılır. Ama annemler üstelemedi. Sen ne yaparsan kendi çocuğun için,ben ne yaparsam kendi çocuğum için. Senden şunu şunu istiyorum diyemem.Gönlünden ne yapmak geliyorsa onu yap ben öyle baskı yapan annelerden değilim dedi. Kaynanamın hoşuna gitmiş annemin sözleri. İki tane bilezik daha taktı bunun üstüne. Yani gelenekler her yerde farklı. Anlaşılırsa orta yol bulunuyor canım ben çok sorun olacak bu durum diye çok korkmuştum iki tarafta mutluydu sonunda

Bizde hiç takı makı konuşulmadı zaten tanışmaya geldiler yüzük takıldı. Annesi gelmeden eşime sormuş ne takılır oralarda soruştur gidin beraber alın demiş. Bana bi set aldık uygun fiyatlı. Tektaş zaten önceden alınmştı. Yani karşılıkl anlayışa bakar bi durum. Adetler falan gereksiz kalıyor bi yerden sonra.

nişan bozulabilir sonuçta, erkek tarafından gelen herkesin hem nişan hem düğünde mi takı takmasini istiyosun

Ben bu yaşıma kadar böyle gördüm. Nişanda da düğünde de taktık canım. Eşimin ailesi de bizim memleketten ama onlar (kayınvalide hariç) nişanda takı yapmıyorlarmış, adetlerinde yokmuş. Aynı memleketten olmamıza rağmen bu konuda farklı olmamız tuhaf geldi sadece. Bize kalsa, nişanda da düğünde de takardık, bu pazarlıklar çok gereksiz. Sırf bu sebeple ben de akrabalarımızın düğünde değil kına gecesinde takmasını isteyebilirim :)

kız tarafının nişanda taktığı takılar kızda kaldığı için sorun olmaz.mesela sen nişanın bozulursa takanlara iade edebilirsin

Bizde nisanda taki toreni olmaz, takmak isteyen takar o ayri. Genelde erkegin ailesi set takar, ekstradan bilezik vs takmak isterlerse takarlar ama akrabalar bisey takmaz, takan da para takar dugun hazırlıklarına yardim niyetiyle.

caremol sen çok huylu ve beklentileri yüksek bi kızsın Allah sonunu Hayır etsin

:) Allah aşkına, şimdi ne dedim de böyle bir yorum yaptın? Bu konu üzerinden konuşalım: kendi ailemden böyle gördüm, ama böyle olmadı diye dert etmedim dedim.. Ne eşime ne de ailesine bu konuda tek kelime etmedim. Sen bana takmış olabilir misin biraz? :)

Çünkü ne zaman bir konu açsam, direk muhalefet etmeye geliyorsun. Sana gelme diyemem, ama sıktın artık. :)

geçen ki elti konunu da okumuştum ordan genelleme yaptım

sana neden takmış olayım bu okuduğum 2.konun kavga dövüş ettiklerime bile takmıyorum gerçek hayatın derdi bitti sanal mı kaldı

sen kendini biraz fazla büyütüyor olabilir misin?

herkesin yorumu başka olacaktır ama bence utanılacak son şey takı konusu. hayatınız boyunca takmaycağınız çirkin bi burma takılsa noluuur takılmasa nolur? bir gün sıkışır bozdururum diyeceksiniz. o gün geldiğinde zaten aileler size yardım eder. siz mutlu bir evlilik yapmaya bakın. dünyada kafaya takılması gereken son detay. ama aile bir hoşluk yapıp tarzınıza uygun günlük takabileceğiniz bir şey alabilir yinede. bende öyle olmuştu. ben hiçbir şey istemediğimi masraf etmemelerini söyledim onlarda tarzıma uygun bir bilezik hediye ettiler. ama altın yaşlı gösteriyor takmadım hiç

Seni o kadar iyi anlıyorum ki canım. Haklı da olsan 'evet haklısın' şeklinde bir cümle duyamazsın eşinin ailesinden. Hepsi, bir şekilde kaçınır yorum yapmaktan, özeleştiri yapmaktan. Ne de olsa sen onlara göre el kızısın. Eşinin ailesinden nefret etmekte sonuna kadar haklısın, nerelerini seveceksin ki zaten. Eşin sana hak verdiği zamanlarda da sadece hak vermiş. İcraat sıfır yani. Biraz üstelediğinde de savunmaya geçiyormuş. Ailesi yüzünden eşinle aranın bozulması kötü ama bunda dengeyi sağlayamayan eşinin rolü büyük. Allah sabır versin sana.

İşte senin sorunun bu. Sen o konuda da bir önceki konum yüzünden vurmaya kalkmıştın beni :) Derman olamıyorsun, üstüne can sıkıyorsun, amacın ne o zaman :) Açtığım konularla, yaptığım yorumlarla bu kadar ilgilenmezsen, ben de böyle düşünmem canım. :) Ben senin hangi yorumuna, hangi eleştirine cevap verdim bu güne kadar, bir düşün bakalım. Kendin çalıp kendin oynuyorsun. :)

dur bi bakayım eski konunda ne yazmışım

Bizde nisanda taki toreni olmaz, takmak isteyen takar o ayri. Genelde erkegin ailesi set takar, ekstradan bilezik vs takmak isterlerse takarlar ama akrabalar bisey takmaz, takan da para takar dugun hazırlıklarına yardim niyetiyle.

Anladım canım, verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

sadece sen okumuyosun yorumları burda bi olay var ve ona göre yorum yapıyorum sen bana cevap yazsan be yazmasan ne

Canım benim, aslında karşı tarafın yaptığı ince pazarlık düşündürüyor insanı. Gerek var mı böyle hesaplara. Biz nişanda takmayız, siz düğünde takmayın yok öyle yok böyle. Mutluluklar dilerim canım. :)

sadece sen okumuyosun yorumları burda bi olay var ve ona göre yorum yapıyorum sen bana cevap yazsan be yazmasan ne

Tamam canım, beni diğer arkadaşların yaptığı değerli yorumlarla başbaşa bırakabiilir misin şimdi? :) İnsanlar değer verip, bir şeyler yazıyorlar, onlara bekletmeden cevap vermem lazım. Sana verdiğim cevaplar zamanımı alıyor. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…