Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
:lepi::lepi:evet 300 tane başım ağırdı canım bu kadar okuyabildim :)ben çıkıyom şimdi allaha emnaet olun Şeniz

Canım çok sağol cidden. 740 tane okudun bugün. a.s. Sanırım bugün hepsi bitip duası da bitecek :dance:

Ben cevap vermekten okumaya geçemedim. Abdestimi aldım cevapları yazıyorum. Ben de başlayıp önce ihlasları bitireyim.

selam kızlar. hızlı gidiyorsunuz bakıyorum:)
bu arada bi arkadaşa şu yumurtlamayı kolaylaştırıcı iğneyle ilgili birşey sormuştum ama görmedi sanırım. içinizde bilgisi olan varmı? çok pahalı olduğunu duymuştum,öylemi acaba? bide sosyal sigortamız karşılarmı?

bende lısteye bakıyorum goremedım sersoyu.saol uyarın ıcın.onun esının ne problemı vardı ve 5. bebegınımı kaybettı hamıle kalıpta.yoksa 5 aylık bebegınımı anlamadım.eger 5 kez hamıle kalmıssa esınde bı problem olmasa gerek.

Canım o iğneler yaklaşık 500-600 milyona geliyor. Yani senin bünyene göre kullanacağın ölçü değişiyor. Mesela ben 500 milyonluk kullandım. %20'sini devlet karşıladı. Ama aşılama olmuştum. Direkt gidip alamazsın. Devlet karşılamaz. Raporunun olması lazım. Aşılama yapılırken ya da yumurta takibi yapılırken verebilirler. Ama sanırım sadece aşılamada raporla verilen ilaçların %80'ini devlet karşılıyor. a.s.

Canım 5 kez hamile kaldı. 5 kez gebeliği sonlandı başlarda. Eşinde sayı , hareket ve morfolojide kısmen bozukluk varmış. Düşüklere bir sebep bulamadılar diye biliyorum. O sebeple arkadaşımıza dua edelim. Bebeğini sağ salim kucağına alsın. :Saruboceq:

valla onumuzdeki adetimde asilamaya baslayacagim artik bekleyemiyorum birseyler yapmak istiyorum allahim kolaylastirir insallah ne yapalim bizim sinavimizda bu galiba buna sukur hic yoktan iyidir allahim beterin beterinden korusun
birde bilgisi olan varmi yada yaptiran arka arkaya aylarda asilama oluyor mu beklemek mi gerek
bikac ay

Canım ben bir ay arayla iki aşılama yapmıştım. Arada dinlenme vermişlerdi. Ama bazı arkadşalarımız arka arkaya aşılama yaptılar. Doktor duruma göre söylüyor. İlaçların etkisine , rahim kalınlığına göre olabilir bu farklılıklar. Hormonla dengeye göre de değişiyordur. Canım ilkinde tutar inşallah da ikinciye gerek kalmaz. Şeniz

beyzanur bu ilacı ben adet geciksin diye kullanmıştım bırakınca hemen geliyor ama sonrasında biraz düzensiz yapıyor. o yüzden doktoruna sormadan sakın kullanma.

Elchin hoşgeldin aramıza. kızlar tüp bebek merkezlerinde spermiyogram testi yaptırmamanızı tavsiye ederim.arkadaşın eşi yaptırmış bilerek düşük çıkartıyolarmış ki tüp bebek yaptırsınlar diye.sonra bir başhekim uyarmış onları başka yerde yaptırmışlar ve eşinde sorun yokmuş.o yüzden dikkatli olmak lazım herşey para üstüne dönüyor.

tsk ederim canim verdigin bilgiler icin ve guzel dileklerin icin dualara katilamadim onun icin uzuluyorum tekrar baslayalim ya cok guzel olur dualara hemen bitmesin ramazan bitesiye devam:enbuyukkk:

canim çok teşekkür ederim hoşbuldum tatlim verdiğin bilgi içinde çok teşekkürler evet gerçekten çok dikkatli olmak lazim dediğin gibicadiarzu

Nevrosky canim ben şimdi 100 ihlas okudum canim eklermisin allah kabul eder inşallah

Nevrosky canim ben şimdi 100 ihlas okudum canim eklermisin allah kabul eder inşallah

Canım artık ihlas okumuyoruz. İhlas'ı ben tamamladım 10.000'e. Salavatı 10.000'e tamamlayacağız. Allah kabul etsin. Teşekkürler. Ama ihlas değil salavat okuyacağız. Toplamı 10.000 olacak. Şu an 9200'deyiz.

tsk ederim canim verdigin bilgiler icin ve guzel dileklerin icin dualara katilamadim onun icin uzuluyorum tekrar baslayalim ya cok guzel olur dualara hemen bitmesin ramazan bitesiye devam:enbuyukkk:

Canım sen baya katıldın zaten. Allah razı olsun. Bitince yeniden yaparız tabi. :asigim: a.s.

elchin canim hosgeldin aramiza aslinda uzelurek diyorum bunu keske hic katilan gelen olmasa liste bombos olsa ama en azindan burada teselli bulacaksin kendine

Evet haklısın valla yapar bunlar. Allah'tan korkmazlar. Off offf gerçekten işimiz zor. Çevremiz köpekbalıkları ile çevrili.

Allahım sen bize yardım et. Sana sığınıyoruz. Sen bizi iyi insanlarla karşılaştır işlerimizi rast getir. tedavide olan arkadaşlarımıza kolaylıklar sağla. Tedavileri başarılı geçsin. Doğal yoldan deneyen arkadaşlara en başta sabır , sonra sağlık sıhhat ver yarabbim. Amin. :Saruboceq:

Canlarım bu mübarek ayda hepimiz dualar ediyoruz. Dualarımızda da birbirimizi esirgemiyoruz buna şüphe yok.

Ancak ben derim ki ortak muradımız için hep beraber toplam 10.000 İHLÂS okuyalım. Peygamber Efendimize getirebildiğimiz kadar SALAVAT getirelim. Bunları burada toplayalım. Herkes okuyabildiğini bildirsin.

10.000 İhlâs bitince ben de hepimiz için duasını yapacağım. İnşallah dualarımız kabul olur ve tez zamanda meleklerimize kavuşuruz. İnşallah hamişlerimiz de bebeklerini sağlıkla kucaklarına alırlar. :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Canlarım hep beraber okuyacağız. Mesela ben bugün 50 tane okudum , bir başkası 50 tane , başka birisi de 50 tane okudu diyelim. Toplam 150 ediyor. Üstüne üstüne ekleyerek 10.000 taneyi bulacağız. Sonra da duasını okuyacağım ben. Salavat'ı da getirebildiğimiz kadar getireceğiz gün içinde. Onları da bildiririz. Toplarız. Ona bir sayı belirlemedik. Okuyabildiğimiz kadar okuyalım. Faziletleri saymakla bitmez. Bunlardan biri de şöyledir ;

Hz. Ömer (R.A) diyor ki: "Öğrendiğime göre dua yerle gök arasında bir yerde asılı kalır, Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)'e salat-ü selam getirmedikçe onun hiçbir cümlesi göğe yükselmez."

İHLÂS SÛRESİ

Kul hüvallâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.

SALAVAT

Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve ala âli seyyidinâ Muhammed

---------------------------------------------------------------------------

açeyla : 800 İhlâs 600 Salavat
asi74 : 500 İhlâs 800 Salavat
aymes : 1650 İhlâs 950 Salavat
Balsurat : 880 İhlâs 1630 Salavat
bengüsu : 300 Salavat
BeyzaNur-HH : 100 İhlâs 100 Salavat
BTRKLC : 1100 İhlâs 700 Salavat
cerencim : 400 İhlâs 600 Salavat
..ELCHIN.. : 100 Salavat
esila@mısra : 400 İhlâs 700 Salavat
gamze2007 : 285 İhlâs
heja : 500 İhlâs 500 Salavat
minervaduygu : 80 İhlâs
MONA ROSA : 130 İhlâs 100 Salavat
nevrosky : 925 İhlâs 800 Salavat
olymposss : 200 İhlâs 200 Salavat
rabiş : 300 İhlâs 100 Salavat
rapunzell_82 : 250 İhlâs 70 Salavat
Rosem : 50 İhlâs 100 Salavat
sünger53 : 550 İhlâs 300 Salavat
tulıny : 300 İhlâs 100 Salavat
vavelya : 300 İhlâs 400 Salavat
vesta : 300 İhlâs 50 Salavat

1. GÜN : İHLÂS : 1455 SALAVAT : 910
2. GÜN : İHLÂS : 2370 SALAVAT : 2190
3. GÜN : İHLÂS : 3160 SALAVAT : 2090
4. GÜN : İHLÂS : 1570 SALAVAT : 2020
5. GÜN : İHLÂS : 1320 SALAVAT : 1150
6. GÜN : İHLÂS : 125 SALAVAT : 840

GENEL TOPLAM :
İHLÂS : 10.000 ------> CANLARIM ARTIK İHLÂS OKUMUYORUZ. SAYI TAMAMDIR. FAZLADAN OKUNAN İHLÂSLARI BİR SONRAKİNE AKTARIRIZ. SİZ YİNE YAZDIRIN OKUMUŞLUĞUNUZ VARSA.

SALAVAT : 9200 ----> CANLARIM SALAVATI DA 10.000'E TAMAMLAYALIM BUGÜN DUASINI YAPAYIM.

ALLAH KABUL ETSİN İNŞALLAHHHHHHHHHHH.. :Saruboceq:

SALAVATI DA 10.000'E TAMAMLAYALIM ARKADAŞLAR. İKİSİ DE 10.000 OLUNCA DUASINI YAPACAĞIM. ARTAN OLURSA , FAZLADAN OKUNURSA YENİDEN BAŞLARIZ. HEPİNİZE TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜRLER. ALLAH RAZI OLSUN KIZLAR. ALLAH MURADLARIMIZI VERSİN İNŞALLAH. :Saruboceq:

Asi teşekkür ederim canim hoşbuldum ne yapalim rabbim böyle olmasini uygun görmüş bize sabir edeceğiz başka çaremiz yok hiç olmazsa burdan birbirimize destek oluruz olmazmi canim benm en kisa zamanda bebişlerimize kavuşacağiz allahin izniyle inşallahhh

Nevrosky tamam canim şu yemek işini halledeyim salavatda getiririm inşallah canim okişşşş

nevrosky canım yorumlarını bekliyorum.

14.08.2008 tarihinde yapılan test sonuçları:
Miktar : 6
Görünüm : Gri Opak
Viskozite : Normal
pH : 8,0
Sıvılaşma : 30 dk
1 cc'de : 4.000.000
Toplam : 24.000.000
Normal Morfoloji : %95
İleri hareketli : %70
Hareketsiz : %10
Eşimde varikosel var. Bu testi yaptırdığımız hastanedeki doktor varikoselin ileri derecede olmadığını söyledi ve 10 gün sonra tekrar gelip test yaptırın sonuçları karşılaştıralım dedi.

04.09.2008 tarihinde yapılan test sonucumuz:
Volüm : 5cc
pH : 8,00
1 ml'de sayı : 95.000.000
Total sayı :475.000.000
İleri hareketli :%55
Az hareketli :%25
Hareketsiz : %20
Normal Morfoloji : %90
Anormal : %10
Bu testi başka bir hastanede yaptırdık. bu doktorda varikoselin ilerlemiş olduğunu söyledi. Bizde şuan ne yapmamız gerektiği konusunda kararsızız. İki test arasında sayı farkı çok. İki doktorun söyledikleride farklı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…