Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

nevrosky

Doruk Paşa Sen Çok Yaşa
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
12.985
46
45
Kızlar bazılarımız sadece eşlerimizden kaynaklanan nedenlerle hamile kalamıyoruz. Onları çok seviyoruz. Onlar bu duruma çok üzülüyorlar. Bu başlığı açmakla onları yermek istemeyiz tabiki. Onları suçlu göstermek değil amacımız. Onlar bizim bebeklerimiz.

Burada böyle bir başlık açmamızın sebebi ; sadece erkek infertilitesi sebebiyle hamile kalamayan arkadaşları bir başlık altında toplamak. Ve burada bir bilgi paylaşımı içinde bulunmak. Zaman zaman hareket sayı ve morfoloji yükseltmek ile ilgili başlıklar açılıyor ama burada daha bir derli toplu bulunacağı düşüncesindeyim. Burada değerlerimizi , tedavilerimizi , bildiklerimizi , uyguladıklarımızı ve duyduklarımızı birbirimizle paylaşalım. Listemizi oluşturalım. İçimizden çıkacak hamişlere hepberaber sevinelim. Aramızdan şampiyonlar çıkaralım :hooray: Umut ışığımız olsun. :dance: Eşlerimizi bu konuda hiç kırmayalım bayanlar. İnanın onlar bu konuda çok hassas oluyorlar. :teselli: Sizlerinkiler de öyledir muhakkak. :1hug:

Mesela biz sebepsiz infertilite olarak biliyorduk. Yani öyle lanse edip 2 kez aşılama yapmışlardı. Ancak öğrendik ki morfoloji bozukluğu varmış. Alt sınır %4 ve bizim %2. Nasıl bozulduysa belki düzelir. Allahtan ümit kesilmez. Şu an direkt tüp bebeğe geçmeyi düşünmüyorum. Yani en azından biraz çabalamadan düşünmüyorum.

Aşağıdaki gibi ilistemizi hazırlarsak süper olur. Hepinizi öptüm kızlar a.s. a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan deniyoruz(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı.

Son düzenleme:
canım benimö sperm hareket azlığı 2, aşılama yapıldı toplam hareket yüzde 38 çıktı bu yüzde 50 olmalıymiş .hayırlısı.eşimin erkek kardeşinin 2 yıldır olmuyor sperm testi eişmin ki gibi çıktı sanırım kalıtsal

KIZLAR BENİDE EKLEYİN EŞİMİN SPRMLARİ AZ KÖTÜ YANİ İLK TÜP BEBK DENEMLE HAMİLE KALDIM AMA KAYBETTİMsenağlama

ßenide ekLeyin Kislar Benim eSimdede Sorun Var ama HayirlisiyLa yaRin iLk Tup Bebek Tedavimise Basliyoss Rabbim Yardimcimiz Olsun Hepimizinn Insallah eMeklerimiz Bosa Cikmas

Beni de ekleyin, esimin morfolijisi %4. 3 sene once dogal yolla hamile kaldim ama dustu, ondan beri de olmadi. Bu sene tup bebek dusunuyoruz.

Canım muhtemel adet tarihini söylemelisin. Bir de uyguladığın bişiler varsa onları yaz canım ekleyelim

KIZLAR BENİDE EKLEYİN EŞİMİN SPRMLARİ AZ KÖTÜ YANİ İLK TÜP BEBK DENEMLE HAMİLE KALDIM AMA KAYBETTİMsenağlama

:teselli: kıyamam canım sana. Allah bir daha verir inaşlah ve sana sımsıkı tutundurur , ayırmaz dilerim. Eklerim canım seni de ancak adet tarihini ve tam sorunu(morfoloji,sayı,hareket?) , bir de uyguladığın bişiler varsa yazarmısın canım?

ßenide ekLeyin Kislar Benim eSimdede Sorun Var ama HayirlisiyLa yaRin iLk Tup Bebek Tedavimise Basliyoss Rabbim Yardimcimiz Olsun Hepimizinn Insallah eMeklerimiz Bosa Cikmas

Canım inşallah hayırlısından bir evlat sahibi olma yolunda ilk adımı yarın atacaksınız.Güzel sonuçlanmasını dilerim. Sen ilerleyen günlerde sonuç alacağın tarihini bildirirsin canım

CANIM EŞİMİN TAHLİLLERİ ÇOK DEĞİŞKEN EKÖTÜSÜNDEN BAŞLIYIM
MİL/ML__19 ENKÜÇÜK 20OLAMLIYMIŞ
HIZLI İLERİ__1
YAVAŞ İLERİ__20
YERİNDE HAREKETLİ_5
HAREKETSİZ_74
MORFOLOJİ_3
SON ADET TARİHİM 10ARALIK ZATEN BEBKLERİMİ KAYBEDELİ 1 AY OLDU DAHA ADET GÖRMEDİM YANİsenağlama

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan deniyoruz(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
fokurfokur---????????---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---?????????
Yağmurcn---????????---??????---Doğal yoldan(1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???????
Beyzanur-hh---???????---??????---Tüp Bebek---??????
Melih-----?????????---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---??????

a.s. Allahım tez zamanda hayırlısından bizleri sevindirsin inşallah...

Canim Benim Nir Aşilama Başarisiz Ilk Tüpbebke Tittu Kaybettim... Bide Sigara Içmiyoduk Başaldik:):)

Canim Ben 2, Aşilami Oldum 25 Hazirani Bekliyorum.olmazsam Adet Hamiş Olucam Bakalim.inşallah Tutar Bu Sefer.
Aşşagidaki Aşilamda önce Yikanmamiş Normal Sperm örnegi.
Eşimin Total Sperm Kontrasyonu 41 Milyon 20 Ile 50 Arasi Olcakmiş
Total Fonksiyonel Sperm Kontasyonu 6 Bu Orta Seviye Iyi Olmasi Için 13 Milyion Ve üstü
Hareketli Sperm Yüzdesi 38 Bu Yüzde50 Nin üstünde Olcakmiş
Normal Morfolojiye Sahip Sperm Yüzdesi 24 Bu Yüzde 30 Un üstünde Olcakmiş

Canım o zaman senin sonuç tarihini oraya yazıyorum. inşallah hayırlı haberlerle gelirsin. ilk hamişimiz sen olursun. yerimseniben

son adet tarihim 30 mayıs.3.aşılama tedavisindeyim.ileri hareket ve morfoloji sıkıntılı.normalin altına inip bazen üstüne çıkıyor.keçi boynuzu pekmezi evitamini çinko klomen kullanıyoruz.çarşamba da aşılamam olucak.inşallah tutar bu sefer.

yaa beni unuttunuz ben de varım maalesef ...

ah canım gel :1hug: keşke olmasaydın bu listede , hamiş olsaydın ancak madem değilsin ve madem sebep erkek infertilitesi o zaman seni listemize ekleyelim üzüle üzüle canım.

muhtemel adet tarihini , sorun ne , doğal mı tedavi mi görüyorsun , kullandığınız özel kürler veya destekler var mı? bunları da yazarmısın canım.

benim eşimde de problem var arkadaşlar 1 yıldır bebeğimiz olmuyor,eşimde hareket azlığı ve sayısında problem var istatistik bilgileri sonra yazayım.
biz doğuda çalışıyoruz ürolojiye gittik burda 7 ay kadar önce bu şekilde öğrendik.3 ayda bir kontrol yapıldı,ilaç kullandı klomen ve vitamin ilaçları,en son kontrolde ilerleme olmadığını ve uzmana gitmemizi söyledi bu doktor(ayrıca bu doktor müsveddesi güya sigaranın etkisi olmadığını ve kendisi günde 2 paket içtiği halde 3 çocuğunun olduğunu söyledi deli oldum valla,doktor buralı...)yani aşılama yöntemini önerdi burada o da yok ama bir mucize oldu ve aynı gün ben kan tahlili yaptırdım eşimden gizli,onu ümitlendirmemek için peki sizce sonuç ne biliyor musunuz;hamileeeeeeee ....5 haftalık.
ama daha sonra boş gebelik olduğunu öğrendik ve 11 gün önce bebişimi aldılar benden(kürtaj)

ileri hızlı: %15
orta hızlı %15
yavaş %20
sperm hareket kalitesi en az 2. derecede olması gerekirken bizimki 1. derecede
hafif astenospermi
orta derecede oligospermi

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

fokurfokur---25 Haziran---Hareket---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---?????????
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan deniyoruz(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
arzuhalim---???????---Hareket ve Morfoloji---3. aşılama 18 Haziran’da(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Yağmurcn---??????---??????---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???????
Beyzanur-hh---???????---??????---Tüp Bebek---??????
Melih---?????????---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---??????
Aysimaa80---???????---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Klomen,vitamin takviyesi

canım yaa adet dönemlerimin arası 28 gün yani düzenli,
eşime keçi boynuzu pekmezi,tozu ve sigarayı bırakması için karabaş otu çayı kullanıyoruz.şu sıralar kürtajın ve bebeğimin beni bırakıp gitmasinin üzüntüsünü üstümden atmaya çalışıyorum.:a015: :a015: senağlama senağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…