Kadın İnfertilitesi Yüzünden Hamiş Kalamayan Bayanların Listesiiii

Selam
Ben 30 yasindayim,9 yillik evliyim yaklasik 4-5 yildir korunmuyoruz.Kendiliginden olur diye bekledik olmadi.Tedavide henüz görmedik.Vajinal sigiller yüzünden cok ameliyat oldum,bunun da etkisi oldu sanirim adetlerimde düzensizlik yasiyorum.

Gecen hormon testi yapti doktorum ilk defa...

Sonuclarim internetten arastirdigima göre pek ic acici degil.

Fsh:27.08
AMH:0.03
Lh:14

Prem.over yetmezligi ve birincilk kisirlik yaziyor.
Sanirim hem kisirim hemde menopoza girdim.

Bu sonuclar ilac tedavisiyle falan düzelir mi,hormon ilaclari ile falan.
Asilama yada tüp bebek yoluyla hamile kalmam cok zor imkansiz diye okudum,bu sonuclara bakarak.
Gercekten kendi halime,tedaviylede olsa hamile kalamam mi.illa yumurta naklimi gerekiyor.
Ben anneligi kendim tatmak yasamak istiyorum,Allahim yumurta nakli derecelerine getirmesin insaallah.

Sonuclarimi degerlendirirmisiniz?

Son düzenleme:
arkadaşlar gerçekten çok verimli bilgiler veriyosunuz.ben bu hafta tanı amaçlı laparoskopi oldum çok şükür ciddi bir sorun yok ama doktorum hemen aşılamaya geçelim dedi.Laparaskopiden hemen sonra aşılama oluyor mu?laparaskopi yaptıran arkadaşlar yardımcı olabililerse çok sevinirim.

canım aşılamadan önce klomen kullandınmı , tedavi süreci kaç ay oldu yazarsan sevinirim teşekkürler

Selam
Ben 30 yasindayim,9 yillik evliyim yaklasik 4-5 yildir korunmuyoruz.Kendiliginden olur diye bekledik olmadi.Tedavide henüz görmedik.Vajinal sigiller yüzünden cok ameliyat oldum,bunun da etkisi oldu sanirim adetlerimde düzensizlik yasiyorum.

Gecen hormon testi yapti doktorum ilk defa...

Sonuclarim internetten arastirdigima göre pek ic acici degil.

Fsh:27.08
AMH:0.03
Lh:14

Prem.over yetmezligi ve birincilk kisirlik yaziyor.
Sanirim hem kisirim hemde menopoza girdim.

Bu sonuclar ilac tedavisiyle falan düzelir mi,hormon ilaclari ile falan.
Asilama yada tüp bebek yoluyla hamile kalmam cok zor imkansiz diye okudum,bu sonuclara bakarak.
Gercekten kendi halime,tedaviylede olsa hamile kalamam mi.illa yumurta naklimi gerekiyor.
Ben anneligi kendim tatmak yasamak istiyorum,Allahim yumurta nakli derecelerine getirmesin insaallah.

Sonuclarimi degerlendirirmisiniz?
cnm degerlerın kötü evet ama bunları kndınn otlarla dusenleyebılrısnn..sabah aksam hayıt tohumuu demleyıp ıc... böğürtlen kökü ve karabas otunu 3lt su ıle kaynatıp sabah ögle aksam içiosunnnnnnnn..inşallah allahım ol der ve bısde saglıklı bebeişlerimisin saglıklıı annejıklerı olurusss

Merhaba,

Ben yeni evliyim, amerikada yasiyorum, esimde amerikali. Daha yakin bir tarihte evlendik. Bir kac aydir da bebek dusunmeye basladik. Tabi hemen arastirmalar basladim. Hem turkce hem de amerikalilarin formlarina goz attim.

Turk forumlarinda pek de bahsi gecmeye ama amerikda "infertility"e dogal cozum olarak cok kullanilan ve tavsiye edilen bir bitki duydum. Haliyle sizinle de paylasmak istedim. Bu arada ciddi ciddi mucezi bitki olarak aniliyor. Genelde toz halinde alip, icecegin icine katiyorlarmis.SAdece o da degil Hayit (vitex), royal jelly (ari sutu) bir de cin bitkisi Dong Quai. Amazonda bulunabiliryormus. Ingilizce bilen icin bir de link vereyim. Yillarca hamile kalamayan, hamile kalanlarin hikayeleri de var. Hatta dr. hamile kalamazsin, yumurta bankalarina basvur, diyecek kadar ciddi durumda iken hamile kalanlarda...Iki tane de video var iclerinde. sene de 2-3 defa adte goren 23 yasiindaki kiz, bunlarla nasil hamile kaldigini anlatiyor...Neyse arastirin bence...Ben de arastircam...

Natural Fertility Success Stories | Overcoming Infertility

Ben henuz denemedim, deneyim hamile kalip tavsiye etmek isterdim:KK6:. Ama arastirmaya deger beli diye size iletmek istedim.. Hersey vesile, Allah tez zamanda meleginiz yeryuzune indirsin ins...:KK16:

cnm degerlerın kötü evet ama bunları kndınn otlarla dusenleyebılrısnn..sabah aksam hayıt tohumuu demleyıp ıc... böğürtlen kökü ve karabas otunu 3lt su ıle kaynatıp sabah ögle aksam içiosunnnnnnnn..inşallah allahım ol der ve bısde saglıklı bebeişlerimisin saglıklıı annejıklerı olurusss

tesekkürederim arkadasim allah gönlünhüze göre versin inhsaallah
bende artik son umudu bitkisel kürlerde ariyorum
yumurta olusturacak bildiginiz ne varsa yazmanizi rica ediyorum.
bu arada amh 0.08 yukarda yanlis yazmisim

hic umut yok dediler belki yumurta nakliyle dediler yani cekoslavakyaya git yunanistana git dedi doktorum.
rabbim insaallah su doktorlarin yüzlerinin kara ciktigi günü gösterir bana ne demekmis büyük konusmak diye
o kadar kesin konustu ki esimle hayatimizi karartti bosuna paraniz gider dedi,ugrastiginizla kalirsiniz kafanizdan atin artik cocuk fikrini unutun dedi resmen:KK59::KK59:

Merhaba,

Ben yeni evliyim, amerikada yasiyorum, esimde amerikali. Daha yakin bir tarihte evlendik. Bir kac aydir da bebek dusunmeye basladik. Tabi hemen arastirmalar basladim. Hem turkce hem de amerikalilarin formlarina goz attim.

Turk forumlarinda pek de bahsi gecmeye ama amerikda "infertility"e dogal cozum olarak cok kullanilan ve tavsiye edilen bir bitki duydum. Haliyle sizinle de paylasmak istedim. Bu arada ciddi ciddi mucezi bitki olarak aniliyor. Genelde toz halinde alip, icecegin icine katiyorlarmis.SAdece o da degil Hayit (vitex), royal jelly (ari sutu) bir de cin bitkisi Dong Quai. Amazonda bulunabiliryormus. Ingilizce bilen icin bir de link vereyim. Yillarca hamile kalamayan, hamile kalanlarin hikayeleri de var. Hatta dr. hamile kalamazsin, yumurta bankalarina basvur, diyecek kadar ciddi durumda iken hamile kalanlarda...Iki tane de video var iclerinde. sene de 2-3 defa adte goren 23 yasiindaki kiz, bunlarla nasil hamile kaldigini anlatiyor...Neyse arastirin bence...Ben de arastircam...

Natural Fertility Success Stories | Overcoming Infertility

Ben henuz denemedim, deneyim hamile kalip tavsiye etmek isterdim:KK6:. Ama arastirmaya deger beli diye size iletmek istedim.. Hersey vesile, Allah tez zamanda meleginiz yeryuzune indirsin ins...:KK16:

bu bitkileri nerde bulabiliriz türkce olarak yazarmisin

hayit tohumu,hapi,ari sütünü biliyorum bu cinh bitkisi ve dedigin tozu nerden guluruz

bu bitkileri nerde bulabiliriz türkce olarak yazarmisin

hayit tohumu,hapi,ari sütünü biliyorum bu cinh bitkisi ve dedigin tozu nerden guluruz

Canim, bildigim kadariyla Amazon'dan alabilirsin. Mesela bir link vereyim asagida.
Bunun tozunu iceceklere katiyormussun. Ben aldim, kendim de denedim esime de verdim. Acikcasi ben ari sute ve polene sardigim icin esim daha cok icti. Daha bir kac hafta oldu ama enerji verdigine kendim de sahit oldum.

Navitas Naturals Organic Raw Maca Powder, Incan Superfood, 16-Ounce Pouch: Amazon.com: Grocery & Gourmet Food

bu da hap seklinde olani
Amazon.com: Maca 500 mg 100 Caps: Health & Personal Care

Baska firmalardan da bakabilirsin. Ama tavsiyem amazondan alman olur. Maca'nin turkcesi yok, Maca diye geciyor.

Cin bitkisi de bu Dong Quai. HApi:

Amazon.com: Dong Quai Root 530 mg 100 Caps: Health & Personal Care

Bu da cayi
Amazon.com: Women`s Energy(Replaces Woman's Dong Quai Tonic) - 16 - Bag: Health & Personal Care

Ben bunu denemedim. Su an Fertiltea kullaniyorum. Bi de ari sutu polen. Ara maca da denedim ama devam etmedim. Bir kac ay sonra belki bunlari da denerim. Her seyi karistirmamak icin sira ile gidiyorum.:KK55:

Bunlar isine yarar umarim. Bu arda ari sut polen de oranlarina dikkat etmek gerekmis. benim kullandigim oldukca yogun ari sutu ve polen iceriyor. Her karisim ayni yogunlukta degilmis.:44:

Aranıza yeni katıldım.ben 40 yaşındayım 2 yılda tam 20 kg aldım şu an 110 kg,sigara kullanıyorum gebe kalamamamda bir sürü etken var.hem yaş,hem kilo,hem sigara,hem stres.hepsi bende.1,5 senedir bebek istiyoruz,dr.gittim her gidişimde dr.ayrı bir şey söyledi.biri mükemmel yumurtaların var dedi,biri zayıf olduğunu söyleyerek klomenle birlikte yumurta takibine aldı beni ama işe yaramadı.3 ay bu şekilde devam edildi direk yumurta takibine girmek bence çok yanlış ilk önce gerekli tahliller yapılmalı,sonra tedaviye geçilip takip edilmeli,son gittiğim dr.zamanımın geçtiğimi ve infertilite tedavisine girmemi söyledi.ssk ya gittim,3 aydır kanal filmi çektirmek için gün bulamıyorum çekilemiyorum.eşimde bel fıtığı var,birini duymuş düzeltiyor diye birlikte gittik,eşim gelmişken sende bakıl dedi,o kişi belimde kayma,iki kürek arasında disk atlaması ve kasıklarımda düşüklük olduğu söyledi ve düzeltti.belim çok ağrıyordu adet dönemlerimde sağ kasığımda ağrı oluşuyordu,kasıklarımı çektikten sonra hafif bir yanma ile sankı bir ağırlığın üzerimden gittiğini hissettim,bana sol kasık ağrıyorsa yumurtlama problemi vardır,sağ ağrıyorsa kasık düşüktür dedi,çocuğumun olup olmadığını sordu,yok dedim,olsaydı düşürürdün,olmazda zaten dedi.adetimin 1 günü sabahları aç kırnına has çiçek balı ( küçük bir kaseye hazırladım ben 12 yemek kaşığı 1 yemek kaşığı kereviz tohumu ilave edip bir yeke kaşığı 12 gün yiyiceksin dedi ) yaptım adetim olduğundan fazla yoğun geçti. Ve bu ay ümitliyim.bir gelişme olursa yazacağım. Ama dr.tedavimede devam edeceğim.bu bahsettiğim kişide bir çok kadın hamile kalmış ve hepsi hediyelerini alıp gitmişler teşekküre sende geleceksin dedi bakalım.tıbbın bittiği noktada çare olarak bir ümit yapılıyor başarı olur olmaz belli olacak. Yakın bir arkadaşımın yumurta rezervlerinde problem vardı.bitkisel kürlerle yumurtalar büyütülüp çatlatıldı dr.tüp bebek için girişime geçti fakat ne yazıkkı yumurtaları boşmuş.böyle problemlerde var arkadaşlar ben bilmiyordum.

selam kizlar bende pcoluyum 1.5 yildir deniyoruz ama olmuyor ben zaten evlenmeden oncede bunun basima gelecegini biliyordum cunku hic duzenli adet olamzdim hep dogumkontrol haplari kullanarak adet oldum 29 yasindayim ve zaman gectikce daha da strese giriyorum 3 basarisiz yumurta takibim ve 1 basarisiz asilamam var kocaelide yasiyorum ve doktorumu degistirerek unv hastanesine gitmeye basladim suan evraklarimi hazirliyorum yakinda ilk tup bebek denemeemi yapicam bu cok zorlu bi surec ya hic olmassa fikri benim beynimi kemiren en buyuk sorun dusunmemeye calisiyorum ama hicbiryerde aklimdan cikmiyor sogan suyu kurunu 3 aydir deniyorum dogru sekilde yaptigima eminim ama hic faydasini gormedim kizlar umarim alllah isteyen herkese verirbu kadar emek bosa cikmaz

mrb arkadaslar,
tam olarak hangı baslıga yazmam gerektıgını bılemedıgım ıcın buraya yazıyorum.. bir yakınım cok ısrar ettı lutfen sorar mısın benım ıcın arkadaslara dıye..
yakınım 42 yasında bayan infertilitesi yasıyor.. su ana dek 1 kere dusuk yapmıs.. tup bebek ıcın tedavı olacak Adana'ya gıtmıs ama bır sonuc alamamıs. Bır kere de dusuk yapmıs.. Rahımde ıyı huylu kıstlerının oldugunu ve bunların alındıgını, asırı kanama yasadıgını, rahım genıslıgının 10 cm oldugunu belırttı. Su an Mersin'de yasıyor.. inanın cocuk sahıbı olmayı cok ıstıyor.. dıle kolay 42 yasına kadar cocuk hasretı cekmıs..
tup bebek calısmaları ıcın sizce ne kadar bır butce ayarlamalı?
ayrıca Adana'ya gıtmeyı dusunmuyrmus, Ankara ve Istanbul'da ona yardımcı olabılecek ıyı doktorlar varsa soyler mısınız? Yanı yası, gecırdıgı operasyonları goz onunde bulundurarak yardımcı olursanız cok sevınırz :KK59::KK59::KK59:

istanbulda maslak acı bademi.ankardada timur gürganı tavsiye ederim timur hoca kendi kiliniğinde hastalarına pek vakit ayıramıyor ama yinede iyidir işinin ehlidir istanbulda yanlış hatırlamıyorsam alman hastanesi ile ortaak çalışıyormuş oradaki hastaları ile bire bir ilgileniyormuş yinede araştırmanı tavsiye ederim istanbul diyince seçenek çok asıl tübbebkte başarılı doktorlar ve hastaneler orada tübbebeğin başketi desek yeridir

selam kizlar bende pcoluyum 1.5 yildir deniyoruz ama olmuyor ben zaten evlenmeden oncede bunun basima gelecegini biliyordum cunku hic duzenli adet olamzdim hep dogumkontrol haplari kullanarak adet oldum 29 yasindayim ve zaman gectikce daha da strese giriyorum 3 basarisiz yumurta takibim ve 1 basarisiz asilamam var kocaelide yasiyorum ve doktorumu degistirerek unv hastanesine gitmeye basladim suan evraklarimi hazirliyorum yakinda ilk tup bebek denemeemi yapicam bu cok zorlu bi surec ya hic olmassa fikri benim beynimi kemiren en buyuk sorun dusunmemeye calisiyorum ama hicbiryerde aklimdan cikmiyor sogan suyu kurunu 3 aydir deniyorum dogru sekilde yaptigima eminim ama hic faydasini gormedim kizlar umarim alllah isteyen herkese verirbu kadar emek bosa cikmaz

canım benim ya üzülme .bende pkoluyum 2senedirde biz istiyoruz.bunun 1senesini gitmedim doktor.gecen sene gitmeye karar verdim.klomen ilk ay fazla büyütmedi yumoşları.doktor glucophageye metformine baslamamı söyledi ben bu ilacı 5ay kullandım.o aralarda gitmedim doktora hamiş kaldım AMA DÜŞÜK YAPTIM.yani pkoluların basına gelecek enkötü durumlardan biri.pkoluda düşük ihtimali yüksek biliyorsunuz.4ay felan oldu anca toparladım kendi.daha hamile kalmadım doktora gitmedim çünkü
kızlar ümdinizi kaybetmeyin.haa bu arada bendede adet düzensizliği vardı hemde baya bi.2 ayda bir olduğum bile oluyordu.ama GLUCOPHAGE mucize pko da kızlar.diğer topiklerdede konuşuldu hamiş kalan çok yani.doktorunuza sorunda uygun görürse kullanın kıslar....:26:

kizlar hamileyimmm nasil mutluyum anlatamam gecen ay asilama yaptirdim kocaeli unv de hic uzerine dusmedim ben kafayi tup bebege takmistim sadece prosedur tamamlansin diye yaptirdim adetim gecikti bel ve karin agrilarim kadar coktuki hic ihtimal vermedim allah biliyor olacaginada hic inanmadim sivilcelendim cok fena dedim kesin adet olucam ama bi turlu olmadi sonra test yaptim once idrar sonra kan ve sonuc hamileyim nanamadim hala inanamiyorum saka gibi pco kabusumdu 2. asilamamdi bu benim 2 de yumurta takibim vardi eger imkaniniz varsa kocaeli unv tup bebek bolumunu siddetle tavsiye ediyorum bide her gun duzenli olarak kefir ictim kadinlik hormaonlari uzerinde olumlu etkiller yapiyor bilmiyorum etkisi oldumu ama normalde de cok yararli zaten umarim allah nasip ederde bebegimi kucagima alirim allah isteyen herkese versin kucaklarimiz bos kalmasin opuyorum hepinizi

kizlar hamileyimmm nasil mutluyum anlatamam gecen ay asilama yaptirdim kocaeli unv de hic uzerine dusmedim ben kafayi tup bebege takmistim sadece prosedur tamamlansin diye yaptirdim adetim gecikti bel ve karin agrilarim kadar coktuki hic ihtimal vermedim allah biliyor olacaginada hic inanmadim sivilcelendim cok fena dedim kesin adet olucam ama bi turlu olmadi sonra test yaptim once idrar sonra kan ve sonuc hamileyim nanamadim hala inanamiyorum saka gibi pco kabusumdu 2. asilamamdi bu benim 2 de yumurta takibim vardi eger imkaniniz varsa kocaeli unv tup bebek bolumunu siddetle tavsiye ediyorum bide her gun duzenli olarak kefir ictim kadinlik hormaonlari uzerinde olumlu etkiller yapiyor bilmiyorum etkisi oldumu ama normalde de cok yararli zaten umarim allah nasip ederde bebegimi kucagima alirim allah isteyen herkese versin kucaklarimiz bos kalmasin opuyorum hepinizi

Tebrikler canım, Allah tamamına erdirsin İnşallah, Ben de pkoluyum ve ilk aşılamam için adetimi bekliyorum 3 gün gecikti. Test yaptım çıkmadı. Aslında adetlerim düzenlidir. Yani 31-33 günde bir olurum mutlaka ama olmadım henüz. Stres oldum çok

Ben ve eşim 28 yaşındayız.
Bende prolaktin hormonu yüksekliği ve adet düzensizliği var.
Yaklaşık olarak 14 aydır bebiş istiyoruz(ilk evlendiğimiz zamandan beri)
Prolaktin sorunum için dostinex adet düzensizliğim içinde progesteron kullanıyorum.
Bu ay yumurta çatlatma iğnesi kullanmaya başlayacağım.
İnşallah gerek kalmaz...
Sigara ve alkol kullanmıyorum.

Rabbim bebiş isteyen herkese ve içinde bizlerede en kısa zamanda bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin....

merhaba ben 32 eşim 36 yaşındayız 6 yıllık evliyiz3-4 yıldır bebek istiyoruz olmadı doktorlarım hiç sorun olmadıgı söyledi bizde bekliyoruz bakalım herkes en yakın zamanda bebegini inşallah önce karnına sonrada kucagına alır :)

çok sevindim Allah kucağına almayı nasip etsin bir avazda doğar inşallah. benim eşim azospermi bende ondan bu güzel haberleri bekliyorum. :)) bir bakayım kızlar neler yaşıyor diye ve bu güzel haberle karşılaştım :))) gözün aydın...:KK9::KK49:

X