Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
benim eşiminde sperm sayısı ilk testde çok düşük çıktı dr tüp bebekden başka şansımız olmadığını söyledi ayın 1 veya 2 sinde testi yenileyecek eşim keçiboynuzu kürü kullanıyor 3 haftadır sonuç iyi olur inş kürü kullanmadan önce dr danıştım henüz bu tür bitkisel şeylerin gebelik şansını arttırıcı etkisinin kanıtlanmadığını fakat kullanmakda sakınca olmadığını söyledi allah hepimizin yardımcısı olsun

merhaba kızlar nasılsınız bugün bu şurupta neyin nesi banada sitenin adını gönderseniz merak ettim bir incelemek isterim dün gece rüyamda bende tedavi oldugumu görüyodum ama iğneleri eşim yiyodusırnaşık şey artık uyurken bile aklımda tedavi bebk uçuşuyo kafamçokkarıştı

benim eşiminde sperm sayısı ilk testte çok düşük çıktı dr tüp bebekden başka şansımız olmadığını söyledi temmuz 1 veya 2 sinde testi yenileyecek eşim 3 haftadır keçi boynuzu kürü kullanıyo sonuç iyi olur inşallah kullanmaya başlamadan önce dr danışdım henüz bu tür bitkisel şeylerin hamilelik şansını arttırıcı etkisinin kanıtlanmadığını fakat kullanmakta sakınca olmadığını söyledi allah hepimizin yardımcısı olsun

Kizlar Bende 1 Senedir Uğraşiyorum Eşimde Hareket Sorunu Var...dr Umuz Padutin Diye Bir Ilaç Verdi 150 Ytl Yurt Dişindan Kaçak Geliyomuş....2 Aydir Kullaniyo ...3 Ay Kullansin Sonra Tekrar Bakalim Dedi ürolog....bende Hala Tik Yok Malesef...kadin Doğumcum Aşilama Yapalim Diyo Bende Kararsizim...

benim eşimde toplam hareket yüzde 38 yani yüzde 62 hareketsiz.2, aşılamamı olmuştum ama bu gün adet oldum.hayırlısı.canım bu hareket ve sperm saysynı ve morfolojiyi artırmak için verilen veya yapılan tedaviler yüzde yüz sonuç vermiyor.yüzde 35 iyi oluyor yüzde 35 daha kötü oluyor yüzde 35 hiç gelişme olmuyor.nasip yani.birde canım irsi eşimin erkek kardeşide eşim gibi bu derten muzdarip onlarında 2 yıldır çoçukları olmuyordu spermden miş.nevrosky canım hamile kalayısaya kadar aşılamaya devam zaten tüp bebek evlilikte 3 yılın dolması şartı var bildiğim kadarıyla biz daha 2 yıllık evliyiz.1 yılı böyle doldurayım bariyerimsenibeninşallah tüpe gerek kalmadan hamile kalırım inşallah

Evet doktorlar bu konuya pek karamsar yaklaşıyorlar. Ya da öyle yaklaşmak istiyorlar. İnşallah bu testin iyi çıkar canım. Keçiboynuzu kürünün faydası 3 ay düzenli kullanınca çıkıyor diyorlar ama inşallah kenarından kıyısından yardımcı olur yükseltmeye. Dediğin gibi Allah hepimizin yardımısı olsun.

Seni de listemize eklememizi istermisin? Eğer istersen muhtemel adet tarihini , kullandığın özel kürler olup olmadığını belirtirmisin canım? Seni daha çok aramızda görmek istiyoruz. İnşallah tez zamanda güzel haberlerini duyarız canım..

arkadaşlar en hızlı olması gereken canvar spermin hareket azlığı konusunda bilginiz yada eşinde aynı rahatsızlık olan arkadaşlar var mı

canım bız burdayız sureklı.esınde sayı ve haraket sorunu varsa muhakakak esıne kecıboynuzu kürü uygula..
kür soyle yapılıyor canım:
Keçiboynuzu ve sperm hareketliliği :
Erkeklerdeki sperm sayısının 40 milyon/ml veya yukarısı normal değerdir. Bu sayı azaldıkça kadının hamile kalabilme olasılığı da azalır. Mühim olan sadece sperm sayısı değildir. Sperm sayısı normal düzeyde (40 milyon/ml ve yukarısı) olsa bile, eğer hareketli sperm sayısı az ise bu taktirde kadının hamile kalma riski de azalır. Spermlerin hareketliliği de önemlidir. Toplam sperm sayısı 7-8 milyon/ml civarında olupta baba olan bir çok insan tanıyorum. Bu nasıl oluyor? Uygulanan keçiboynuzu kürü, düşük seviyede olan 7-8 milyon/ml içerisindeki hem hareketli sperm sayısını yükseltiyor hem de hareketli spermleri daha hareketli duruma getiriyor. Bir taraftan az sayıdaki hareketli sperm sayısını yükseltmekte diğer taraftan da mevcut hareketli spermlere daha fazla hareketlilik kazandırmaktadır. Normal sperm sayısı oldukça düşük olmasına rağmen, spermlerin belli bir yüzdesinin hareket hızı yükseldiğinden yumurtaya ulaşma oranı yükselmektedir. Bu sayede sperm sayısı normal sayının altında olmasına rağmen hamilelik başlayabilmektediR.
KECİBOYNUZU KURU:Kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suya 6–7 adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatınız ve 20 dakika dinlendiriniz. Dinlenme süresi tamamlandıktan sonra kaşıkla keçiboynuzu parçalarını çıkartınız. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karna, diğer yarısınıda akşam yatağa giderken içiniz. Bu uygulamaya bir hafta boyunca hergün devam ediniz. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken bir su bardağı içiniz. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygulayınız.
(ALINTIDIR)

Canım eğer hormonlar dengeni bozmadıysa , tedavi psikolojini etkilemiyorsa yaptır tabi 3. aşılamanı beklemeden. Ama ben baya yıpranmıştım. Ara verdim bu yüzden. 6-7 ay tedavi olmayacağım. Dediğin gibi tüp bebeğe gerek kalmadan hamiş kalırsın inşallah. a.s.

kislar Hepinize Siddetle Kürü Tavsiye Ediyorum.benim Esim Cok Inattir.bir Kere Doktora Gitti Bir Daha Gitmek Istemedi.gittigimizde De Doktor Hic Bir Vitamin Takviyesi Vermedi.6 Ay Bekleyin Dedi Bizi Gonderdi.,
O Kadar Cok Uzuldum Ki Bu Duruma Kendiliginden Nasil Duzelicekti.:çok üzgünüm:sayimiz 22 Milyondu..senağlamasenağlamaGITTIGIM KADIN DOGUMCU ESIMIN SONUCUNU BAKIP YUZUME DOGRU DEDIKI BU DEGERLERLE NORMAL YOLDAN COCUGUN OLMAZ..senağlama O GUN BUTUN DUNYA BASIMA YIKILDI.HENUZ BEBIS ISTEMEYE YENI BASLAMISTIK CAHILLIGIMZE GELDI HEMEN SPERMIOGRAM YAPTIRDIK.INTERNETIM VARDI AMA HENUZ BEBISLE ILGILI HICBIR ARASTIRMAM YOKTU..

NEYSE IS BANA DUSTU TABIKI.INTERNETTEN UYE OLMADIGIM SITE ARASTIRMADIGIM SEY KALMADI.SONUNDA KECIBOYNUZUNU BULDUM.BULUNDUGUM YER KUCUK BIR ILCE OLDUGU ICIN KECIBOYNUZUNU ILK BASTA HEMEN BULAMADIM ESIME YALVAR YAKAR BASKA BIR YERDEN ALDIRTTIM.
ESIM SUREKLI NAZLANIYOR DURUMU KABULLENMEK ISTEMIYORDU.
NEYSE BIRKAC GUN DENEMEDEN SONRA TADINI HOS BULDU VE ICMEYE BASLADI.DAHA SONRA BIRDE KECIBOYNUZU PEKMEZI ALDIM.ONUDA YINE YALVAR YAKAR ICIYORDU..CEVIZ ,KURU UZUM ,BADEM FELAN HAZIRLIYORDUM ZAMAN ZAMAN ..ONLARIDA TV KARSISINDA OLDUGUNDA CAKTIRMADAN HADI HAYATIM BIRAZDA BUNLARDAN YIYELIM DIYIP BIRLIKTE YIYORDUK..senağlama

VE BEKLENEN SON ESIMIN EN SON YAPTIRDIGIMIZ TESTINDE SAYIMIZ 62 MILYON CIKTI..MASALLAH DUSUNSENIZE NE BIR ILAC NE BASKA BIRSEY UYGULADIK.AMA ARADAN BAYAGI BIR ZAMAN GECTI.SIMDI YINE ESIME KURU UYGULUYORUM BIRDE EK OLARAK E VITAMINI KULLANIYOR..
BUNU ANLATIYORUM CUNKU BIZ GERCEKTEN COK FAYDASINI GORDUK.SUKURLER OLSUN ALLAHIMA..senağlama
INSALLAH SIZDE GORURSUNUZ HICBIRSEYE GEREK KALMADAN HEPIMIZ HAMIS KALIRIZ.:dance:

Kızzzzz , yat dinlen diyorum , dayanamıyor kalkıyorsun. Sonra yine şiddetlenecek bak ağrıların. Fazla durma o zaman ara ara uzan :1rolleyes: Keçiboynuzu kürünü ben de şiddetle tavsiye ediyorum herkese. Yararı olur zararı olmaz. Çok kişiden faydalarını duyduk. Kullananlar çok memnun. Ancak gerçek sonucu 3 ayda alacağınızı da unutmayın lütfen kızlar.. a.s.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
cano77---30 Haziran---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
fidulya---???---???---???---???

“SARIMSAĞIN FAZLASI SPERM HAREKETLİLİĞİNİ AZALTIYOR”

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Başkanı ve Farmakognozi ve Fitoterapi Derneği başkanı Prof. Dr. Ömür Demirezer, Bitkisel ürünlerin fazla tüketilmesinin zararlı olduğuna dikkati çeken Demirezer, “Örneğin sarımsak çok faydalı diye bilinir. Gerçekten çok faydalıdır ancak fazla alındığı zaman karaciğer enzimlerini etkilediği için sperm hareketliğini azaltıyor. Bu da üremeyi olumsuz etkiliyor” dedi.

Alıntıdır-NTVMSNBC

SOYALI ÜRÜNLER SPERM SAYISINI ARTTIRIYOR

Güçlü kemiklere ve dişlere sahip olmanıza yardımcı olan D vitaminin her gün yeni faydaları ortaya çıkıyor. Harvard Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre; D vitamini ölüm riskini de azaltıyor. Erkekler üzerinde yapılan bir diğer araştırmaya göre ise her gün yarım yemek tabağı soya yiyen erkeklerin sperm sayısı artıyor. Her gün soyalı ürünler tüketen erkeklerin sperm sayıları; yemeyenlere oranla yüzde 40 daha fazla.

Alıntıdır..

Son düzenleme:
Küresel ısınma sperm sayısını azaltıyor

Ankara Üniversitesi (AÜ) Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu, erkeklerde sperm sayısının, başta küresel ısınma olmak üzere, çevre faktörleri, yemek kültürü ve yaşam biçimi gibi birçok faktör nedeniyle, ortalama 60 milyondan 20 milyona düştüğü uyarısında bulundu.

Şatıroğlu, erkeklerde sperm sayısının ve kalitesinin geçmişe göre önemli ölçüde azaldığı uyarısında bulundu.

Spermler için en büyük tehlikenin sıcak hava olduğunu belirten Şatıroğlu, "Spermler, vücut ısısında, yani 37 derecede yaşayamıyorlar. Ancak 35.5-36 derecede yaşıyorlar. Beden ısısından 1-1.5 derece soğuk olmaları gerekiyor" dedi.

Son 200 yıldır yer kürenin kirlendiğini ve dengesinin bozulduğunu savunan Şatıroğlu, "Maalesef sadece son on yılda dünyanın ısısını 1 derece artırdık. Benim 60 milyon diye bildiğim ortalama sperm sayısı, bugün yaklaşık 20 milyona düştü" diye konuştu.

Türkiye Aile Planlaması Derneğinin Genel Başkanlığı görevini de yürüten Şatıroğlu, yemek kültürü ve yaşam biçiminin de sperm sayısının kalitesini ve sayısını düşürdüğünü söyledi.

Son yıllarda yaygınlaşan hazır gıdaların, kutu meyve suları ve kola tüketiminin sağlıksız olduğuna işaret eden Şatıroğlu, "Kola, kutu meyve suları ve hamburger gibi hazır gıdalardan oluşan yeme alışkanlıklarının cinsel yaşamımıza etkisi var. Bu ürünlerin üzerinde yazan büyük harfle E 300, E 200 veya E 500 ve benzeri kimyasallar, meyve sularının ve hazır besinlerin daha uzun saklanmasına yarıyor. Ne güzel değil mi? Bu sayede uzun süre tazeliğini de koruyorlar. Aldanıyorsunuz. Bu kimyasallar, öncelikle bebeklerin beyinine, erişkinlerin de tüm diğer dokularına yerleşiyor. Böylece kanser, yapısal doku bozuklukları, sağlıksız yumurta ve sperm üretimi olasılığı artıyor."

Bu tür kimyasalların "kötü değil, ancak her yerde aşırı kullanılmalarının lüzumsuz" olduğunu belirten Şatıroğlu, yiyeceklerin mevsiminde tüketilmesini önerdi.

Üreme sağlığının tehlikede olduğunu, 30 yıl sonra erkeklerin sperm sayısının daha da düşeceğini iddia eden Şatıroğlu, "Önümüzdeki 25-30 yıl içinde doğal yolla yani cinsellikle üremeyi mumla arayacağız" dedi.

Şatıroğlu, 50 yıl sonra tüp bebek yönteminin sıklıkla kullanılacağını belirterek, "Gelecek tüp bebeklerin olacak. Çocuklarımızın, tüp bebek yada o zamanki adı ne olursa, üreme merkezlerini çok daha fazla kullandığını göreceğiz ne yazık ki. Günümüzden örnek verecek olursak, Hollanda'da doğan her 5 bebekten 1'i, başkent Amsterdam'da her 3 bebekten 1'i tüp bebek yöntemi ile dünyaya geliyor. Tıbbi yardımla üreme ihtiyacı son derece belirgin bir biçimde artıyor" dedi.

Alıntıdır..

Son düzenleme:
Vitamin ve mineral eksikliği
Gerekli vitamin ve minerallerin alınması halinde uzmanlar sorunların bir nebze çözüm bulduğunu açıklıyorlar. Özellikle A, E, B, ve C vitaminlerinin eksikliğinin yanı sıra Çinko eksikliği geçici kısırlığın başlıca sebeplerinden biri sayılmaktadır. Çünkü, çinko eksikliği spermlerin sayısı kadar, canlılığı ve hareketliliğinin azalmasına yol açar. Buna ilaveten et ve yağ, şeker ve un mamullerinin tüketiminin artması da Çinko eksikliğine neden olur. Önemli bir diğer element ise Selenyumdur. Bu vitaminlerle birlikte Selenyum, cinsel bezlerin ve cinsel hormonların düzenli çalışmasını sağlar. C vitamini spermlerin hareketliliğini sağlar. E vitamini ise testislerin küçülmesini engeller ve sperm üretimini arttırır.

bize zinko -c verdi c vitamininin Bulunduğu besinler: Yeşil ve kırmızı biber, maydanoz, kivi, yeşil yapraklı sebzeler, domates, portakal, greyfurt, kavun, brokoli, karnabahar, lahana, Brüksel lahanası, çilek, limon, bezelye, soğan.bu besinleride tüketiyoruz zaten ilaçtansa dogal şeylerden vitamin alınması daha etkilidr bence

Doktorun verdiği ölçüde ilaç kullanmak en mantıklısı. Kendi başımıza ilaç almamamız lazım. Besinlerden bu vitaminleri elde etsek çok güzel olacak ama herşey artık hormonlu sağolsun. Biz bu vitaminleri almakta zorlanıyoruz. Vitaminlere mahkum kalıyoruz bir şekilde arkadaşlar..

hayıt otuda adet düzensizliğine iyi geliyormuş canım kk okudum yararını gören kişiler var istersen sende bir dene

Depresyon sperm sayısını da azaltıyor

EGE Üniversitesi Aile Planlaması Kısırlık Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen kongrede, depresyonun erkeklerde sperm sayısını olumsuz etkilediği, çiftlerin psikolojik durumlarının kısırlık ve tedavisi üzerinde etkili olduğu bildirildi.

Çeşme Sheraton Hotel'de düzenlenen ‘2'inci Güncel Üreme Endokrinolojisi, Yardımcı Üreme Teknikleri Kongresi ve 1'inci Üreme Tıbbı Derneği Kongresi”nde konuşan Prof. Dr. Ege Tavmergen Göker, çocuksuz çiftlerin psikolojik açıdan birçok sorunla karşı karşıya olduğunu söyledi. Günümüzde infertilitenin toplumda yaygın olarak görüldüğünü ve bu oranın yüzde 15- 20 olarak belirlendiğini açıklayan Prof. Dr. Ege Tavmergen Göker, şunları söyledi:

“Çocuksuzluk bireysel bir sorun olmaktan çok, çiftlerin ortak sahip olduğu bir yaşam krizidir. Başa çıkılması ve kabul edilmesi zor bir durumdur ve sosyal boyutlarda da sorunlar yaratmaktadır. Uzun süren kısırlık tedavisi, psikolojik ve psikiyatrik bozukluklara neden olabilirken, çiftlerin psikolojik durumlarının da kısırlık ve tedavisi üzerinde etkili olduğu bilinmektedir.”

Depresyonun erkeklerde sperm sayısını olumsuz etkilediğini açıklayan Prof. Dr. Göker, “Çocuksuzluk çiftlerde psikolojik baskı ortamı yaratır. Erkeğe ya da kadına bağlı sebeplerden ötürü kısırlık sorunu ortaya çıkabiliyor. Stres o kadar etkili olabiliyor ki, normal koşullarda gebe kalabilecek bir kadın psikolojik stres yüzünden hamile kalamayabiliyor” diye konuştu.

Merkezlerinde çocuksuzluk sorunu olan çiftlere psikolojik danışma hizmeti de verildiğini kaydeden Prof. Dr. Göker, kısırlığın bir sağlık sorunu olmadığının da altını çizdi. Prof. Dr. Göker, çeşitli sosyal baskılar, bireyin iç huzursuzluğunun, bu durumu büyük sorun haline getirdiğine dikkat çekti.

Alıntıdır..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…