Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kıslar ben geldım..nasılsınız bugun bakalım?
kıslar yenı bırsey daha buldum kocısler ıcın kuru üzüm yedırıyorum ıkı gundur sızde deneyın cok yararlıymıs..:dance:

kıslar bırsey sorucam sıze..asılama acı veren bır ıslem mı acaba?:eek:
FOKURCUM INSALLAH GUZEL HABERLER VERIRSIN BIZE HAYATIM HADI BAKALIM AZ KALMIS HEPIMIZ SENI BEKLIYORUZ..:dance::dance:

Canım hoşgeldin. İyiyim canım sen nasılsın?

BTRKLC'ye üzüldük :çok üzgünüm: Allah bu üzüntülerden sonra güzel günleri de gösterecektir eminim arkadaşımıza.

Yeni katılan arkadaşlarımız var senin de gördüğün gibi. Ailemiz büyüyor. Bütün KK sınırları bizim ailemiz aslında ama biz de burada kendimize göre bir birliktelik kurmaya çalışıyoruz. Yeni arkadaşları aramızda görmek bizleri mutlu ediyor. Bu destek , moral ve umut ile her gelen bu listeden tez zamanda çıkacak inşallah.

Kuru üzüm demek , yeni birşey daha jeyyar mide fesatı geçirecekler bizimkiler , kıyamam ben onlara kafamçokkarıştı şifa niyetine :1rolleyes: uygulayalım hemen..

Canım bir de aşılamayı sormuşsun. Acı veren hiçbir yanı yok. Ama ilaçların yani iğnelerin yan etkileri fazla sanki. beni baya etkilemişti. Dilerim buna hiç gerek kalmayacak canım. Yani öğrendiğinle kalacaksın. O kadar bekleyemem teyze olmayı haaa :eek:klava:

nevrosky canım ml deki 10.400.000 , sadece anormali vermiş dolayısıyla normal %60 oluyo heralde.doktora gittik ama güvenemiyom burdaki doktorlara.doktor fazla ümitlenmeyin dedi vitaminlerle falan pek artmaz dedi canımı sıktı.aslında netten sorduğum doktorlar da artar diyor. umutluyum yani. bu arada çok tatlısın herkese yetişiyosun. fokurfokur seni de tebrik ediyorum iş için.

bu arada bi sitede bi doktora danıştım. bir şurup hazırlıyoruz içinde lcarnitin olan dedi. 3 ay sonra işe yarar dedi.bilginize kullanmak isteyen varsa ya da kullanan varsa öneriyor mu? ben nasıl alabiliriz diye sordum cevap bekliyom doktordan.

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

fokurfokur---25 Haziran---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
cano77---30 Haziran---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
fidulya---???---???---???---???

FOKURFOKUR ; canım seni son olarak 25 Haziran olarak değiştirdim.

Nix ; canım senin de ilettiğin tarihi listemize ekledim.

ay o kadar dalgınım ki kusura bakma canım ya 5 cc vermiş

Canım normal morfoloji ve ileri hızlı toplam 4.680.000 sperm oluyor. İlerleme hızı olanların da %15'ini ileri hızlı olarak hareket edeceğini düşünürsek bu sayı 10.000.000'a çıkıyor. Yani Minumum 4.000.000 ile 9.000.000 arasında diyelim. Bu değerler gayet iyi. 5.000.000 üzerinde normal yolla gebe kalınabildiğine göre bu eşik yeterli. Kaldıki e vitamini desteği ve keçiboynuzu kürü de baya faydalı geliyor. Yalnız spermiogramı 1 kez yaptırdıysanız 1 kez daha yaptırmanızı öneririm. Doktorlar daha sağlıklı karar verebilmek için en az 2 spermiogram istiyorlar. Geçmiş olsun canım ama kötü bir durum yok bence.. İnşallah en kısa zamanda da bize kötü bir durumun olmadığını ispatlarsın ve güzel haberler verirsin.. a.s.

yok canım başlayamıyorum çünkü kurum kabul etmez ben o şartı taşımıyorum hayret ösym nasıl iptal etmemiş bakalım hayırlısı önümüzdeki hafta ankaraya genel müdürlüğe gidip konuşacagım hayırlısı iş olur önemli olan bebek çok çalışırım kazanırım bi yer yine nasip

heja öyle ama kafamda planlamıştım kendimi hazır hissediyodum şimdi şevkim kırıldı

canım kecıboynuzu hemen etkısını gostermıyor .3 ay kadar kullanmanız gerekıyor ama emın ol sonunda guzel haberler alıyorsun..
benım esımın sayısı dusuktu 3 -4 aydır kecıboynuzu suyu ıcıyor cok sukur sayımız ve hareketımız yukseldı..yılmak ve umudunu kaybetmek yok..:dance::dance:

nevrosky içime su serptin. çok sağol ya güzel şeylere duymaya ihtiyacım vardı

canım bazı doktorlar bilerek aşılama veya tüp bebeğe yönlendirmeye çalışıyorlar. Hele ki çiftin aceleci davranması bu durumu kolaylaştırıyor. Benim öyle olmuştu mesela. Yumurta takibini bile es geçip direkt aşılamaya geçirtti doktor. Ama şu an olsa o şekilde aceleci davranmazdım canım..

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

fokurfokur---25 Haziran---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---2. aşılama(1 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
cano77---30 Haziran---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
fidulya---???---???---???---???

SPERM KALİTESİ NEDEN DÜŞÜYOR?

Sıcak spermi öldürüyor. Testisler de zaten bu yüzden vücudun içinde değil dışında yer alıyor. Vücut ısısı 37 dereceyken testislerdeki sıcaklık 34 derece. Bu 3 derece spermin yaşamasında büyük rol oynuyor. Bu yüzden sıcak hamam ve sauna gibi ortamlara sık sık gitmek spermlerin ölmesine ya da kalitesinin bozulmasına sebep olabiliyor. Uzmanlar böyle ortamlara ayda bir girilmesinin daha uygun olduğunu söylüyor.

Döner ustalarında, kebapçı ya da fırınlarda çalışanlarda ve kazan başında iş yapanlarda da 50 dereceyi bulan sıcak çalışma ortamlarından dolayı sperm sayısında düşüş meydana gelebiliyor.

Aynı şekilde kamyon şoförleri, taksi şoförleri ya da uzun yol yapan profesyonel şoförler de uzun saatler oturduklarından dolayı bölgede oluşan hararet sebebiyle kısırlık riskiyle karşı karşıya kalıyorlar. Araştırmalar iki saat hiç durmadan araba kullanıldığında testislerdeki ısının 2 derece arttığını söylüyor. Uzmanlar riski azaltmak için saat başı 10 dakika direksiyon başından kalkarak mola verilmesi gerektiğini vurguluyor.

Son yıllarda erkeklerin daha çok tercih ettiği ve sıkça kullandığı slip çamaşırlar, blucin pantolonlar ve yine bu bölgeyi terleten deri pantolonların giyilmesi de son derece zararlı. Çünkü bu giysiler bölgeyi sıkıştırıyor ve ısınmasına sebep oluyor. Uzmanlar bol pantolonlar ve boxer çamaşırları tevsiye ediyor.

Şişmanlık da bacak arasında yağ depolanmasına neden olup spermlerin ortamında hararet yarattığı için sperm sayısının düşmesinde rol oynayan bir başka önemli faktör.

Ayrıca hormonlu gıdaların, içinde katkı maddesi bulunan fast food’ların tüketimi, antibiyotik gibi ilaçların yoğun kullanımı ve benzeri yoğun ilaç tedavileri, radyasyon ve zirai ilaçlar sperm sayısı ve kalitesini düşüren etkenler olarak kabul ediliyor.

Sigara, alkol ve uyuşturucu da sperme ciddi şekilde zarar veriyor. Özellikle 30 - 40 yaşlarındaki bir erkeğin sigara kullanması sperm kalitesinin ve hareketinin yüzde 50 oranında zayıflamasına sebep oluyor.

-Alıntıdır. Akşam Gazetesi-

istanbulda bir tüp bebek merekezinin sitesini bulmuştum.ordaki doktora yazıp cevap istemiştim.hatta önceki mesajlarımda buraya yazdım.sperm sayısını artıran bir şurup yapıyolarmış içinde lcarnitin varmış 3 ay kullanmak gerekiyor.adrese de gönderiyomuş ama fiatını yazmamış. kullanmak isteyen varsa temin edebilir. ben kararsızım şu an. site ismi yazmak yasak değilse buraya yazabilirim.

nevrosky sen nasıl hesaplıyosun bu sperm sayılarını. dün hesaplamıştın hatırlayosan. sen umut verdin mesela sperm sayısı normal dedin ama doktorlara danıştığımızda pek de iyi değil diyolar. yani senin hesaplama yöntemini güvenilir bir doktor mu anlattı kendi araştırmaların mı? çünkü ben pek doktorlar da güvenemiyom kolay yolu seçip tüp bebek yapın diyolar.

valla şurup yüz ytl diyirdu artık bu şurup bir aydamı bitiyor üç aydamı onu bilmiyorum yani bu fiyat bir kutu şurubun fiyatı siz nezamandan beri keçi boynuzu kürünü uyguluyorsunuz umarım faydasını görürsünüz

biz daha yeni başladık bi kaç hafta oldu daha 2 ay sonra falan anlarız yararı oldu mu diye.bir de evicap kullanıyo

bir de kızlar ilişkiden bir iki saat önce kahve içerse sperm hareketliliği artıyormuş aklınız da olsun.artık bol bol kahve içecekler

hayır almadım canım güvenemiyorum keçi boynuzu kürüne daha çok inaniyorum iki aydın bu kürü uyguluyorum temmuz gibi eşim test yapacak inşallah olumlu sonuç alırız.

merhaba kıslar ben geldım..nasılsınız bakalım?
bu ne surubuymus boyle?aman bosverın surubu felan hersey maadıyata dokulmus sız kecıboynuzu suyunuzu ıcırın esınıze bakın nasıl degısıyor degerler artıyor..:dance:
buarada dun gece ruyamda gogsumden süt gelıyormus esıme gosterıyormusum.acaba neye ısaret..:1closedeyes:ınsallah hayırlara ısaretttır..:teytey:

Evet arkadaşlar. Şurup murup karıştırmayalım en iyisi keçiboynuzu kürü. İçirmeye devam. İnşallah faydasını göreceğiz. a.s.

Canım Rosemcim rüya yorumlamasını da hiç bilmem , bişi diyemiyorum. Hayırdır inşallah. Hayır olsun canım.. :1hug:

canım özelden attım sana inş gelmiştir sitenin acemisiyim de. heja ben de kararsızım işte keçiboynuzu kullanıyoz nasılsa diye düşündüm. bir de 100 ytl bir aylık mı 3 aylık mı acaba?

nevrosky sen nasıl hesaplıyosun bu sperm sayılarını. dün hesaplamıştın hatırlayosan. sen umut verdin mesela sperm sayısı normal dedin ama doktorlara danıştığımızda pek de iyi değil diyolar. yani senin hesaplama yöntemini güvenilir bir doktor mu anlattı kendi araştırmaların mı? çünkü ben pek doktorlar da güvenemiyom kolay yolu seçip tüp bebek yapın diyolar.

Canım mesajın gelmiş ama açıkcası para vermek istemem ben de ona şimdi. Elimizin altında dursun bakalım. Allah muhtaç etmesin inşallah. Bilgilendirdiğin için teşekkürler canım a.s.

Canım o hesaplamayı bir üroloj öğretmişti. Kesin ve güvenilirdir. Bizim değerlerimize bile umut ışığıyla bakıyor. O zaman sizinkiler hayli hayli umutlu. Bizim normal morfoloji %2 mesela. Hemen aşılama veya tüp bebeğe geçmeyin derim. Doktorlara pek güvenemiyorum , hemen tüp bebek diyorlar. Zaten ondada 2 hakkımız kaldı artık. Para avcısıymış gibi geliyor çoğu. :eek:klava: Aceleci davranmamak lazım. Biraz zamana bırakmak lazım. Beslenmemize ve tedavimize dikkat edersek , tavsiyeleri de göz önüne alırsak bizim de doğal yoldan olabilir. :1hug:

valla şurup yüz ytl diyirdu artık bu şurup bir aydamı bitiyor üç aydamı onu bilmiyorum yani bu fiyat bir kutu şurubun fiyatı siz nezamandan beri keçi boynuzu kürünü uyguluyorsunuz umarım faydasını görürsünüz

Canım biz de başlayalı daha 1 ay anca oldu. 3 ay düzenli olarak kullanacağız. İnşallah faydasını görürüz. Eylül gibi spermiogram yaptıracağız. Siz Temmuz'da yaptırıyorsunuz galiba. İnşallah güzel sonuçlar alırsınız canım a.s.

evet canım bunu bende duymustum ama sımdıye kadar bırkac defa denedık.:eek:ınsalah ıse yarar..buarada kıslar benım bugunde sag kasık agrıyor cok fena batıyor.dun sol kasık agrıyordu.doktorumu arayıp sorsammıkı?bu ay gonaphene kullandım doktor kendılıgınden catlar demıstı..:sm_confused:

Canım bence sen doktoru ara olmadı bir git belki çatlamamıştır , büyümüştür ve rahatsız ediyordur. Belki herşey yolundadır ama ağrılarım arttı diyordun. Hapla da bu kadar ağrı , bilmiyorum canım..

X