Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım ben hayıt otunu maalesef ıcemedım.tadı cok acıı..laelaelaelaelae

birde aslanpençesini dene istersen onun tadı iyi ben içebiliyorum
Bayanların kadınlık hormonlarını düzenleyici
4 - 5 gram (yaklaşık bir tutam) kurutulmuş arslanpençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır ve hafif ateşte 2 dakika kaynatılmaya devam edilir. İkinci dakikadan sonra sıcaklığını kaybettirmeden 10 dakika demlenir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve süzülür. Demleme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka süzme işleminin yapılması gerekir. Kesinlikle demleme süresi tamamlandıktan sonra daha fazla kabın içinde bitkiyi bekletmeyiniz ve süzerek bitkiyi ayırınız. 45 gün boyunca bir gün arayla (gün aşırı) bir su bardağı içilir. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekir.um gerçi hayıtıda :içelim:

evet rosem herşey psikolojik canım. hiç ummadığın ve beklemediğin anda hamile kalırsın gör bak düşünmemeye çalış.çünkü hamile kalanlar hep " tedavi gördüm olmadı bi sene sonra kendiliğinden oldu" diyolar.rahat olmaya çalışın

Kesinlikle katılıyorum. Çok yoğunlaşmamak lazım. Ben de eskiden çok yoğunlaşıyordum ama yoğunlaşmamayı artık öğrendim. Olmayacak olduktan sonra olmuyor. Ben üzülsem , taksam bne değişir ki? Sadece kendime ve eşime eziyet ediyor , çoğu iyi olmayan değerlerimizi de stressle daha geriye çekiyordum belki de. Şimdi daha şanslı olduğumuzu düşünüyorum.

birde aslanpençesini dene istersen onun tadı iyi ben içebiliyorum
Bayanların kadınlık hormonlarını düzenleyici
4 - 5 gram (yaklaşık bir tutam) kurutulmuş arslanpençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır ve hafif ateşte 2 dakika kaynatılmaya devam edilir. İkinci dakikadan sonra sıcaklığını kaybettirmeden 10 dakika demlenir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve süzülür. Demleme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka süzme işleminin yapılması gerekir. Kesinlikle demleme süresi tamamlandıktan sonra daha fazla kabın içinde bitkiyi bekletmeyiniz ve süzerek bitkiyi ayırınız. 45 gün boyunca bir gün arayla (gün aşırı) bir su bardağı içilir. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekir.um gerçi hayıtıda :içelim:

Canım verdiğin bilgi için teşekkürler. Ne kadar zamandır içiyorsun? Faydasını görebildin mi?

bunu nasıl başardın bende kafama takmamak istiyorum ama elimde değil :çok üzgünüm: dışarı çıkıyorum bir şeylerle meşgul etmeye çalışıyorum kendimi ama olmuyo yaa sanki beynim sabitlendi kafamçokkarıştı

Valla canım nasıl yaptığımı bilmiyorum. Ekstra birşeylerle de uğraşmıyorum düşünmemek için. Nasıl oldu anlamadım. Ama kendimi bundan sonra üzmeyeceğim. Eşimi bu sebeple kırmayacağım. Allah hayırlısı ile hayırlısından bir bebek versin dedikten sonra bıçak gibi kesildi çok şükür. Şu an herşeyden önemlisi ruh sağlığım çok iyi. Tedaviyi de bıraktım. benden rahatı yok... :içelim:

nevroşcum çıkıyorsun ben de çıkacam da sen bi ara bzim spermiyoğramıda yorumlar mısın?acelesi yok ben sabah bakarım muhtemelen.
morfolojı krugere göre
normal 1
baş anomalısı 67
boyun anomalısı 18
kuyruk anomalisi 14
hareketlilik:
hızlı ileri malesef 0
yavaş ileri 33
yerinde hareketli 17
hareketsiz 50 bide hacim 2.5 yazıyor umarım bu bilgiler yeterlidir.ha bir de sperm sayısı da 24 milyon
şimdiden teşekkürler

Canım verdiğin bilgi için teşekkürler. Ne kadar zamandır içiyorsun? Faydasını görebildin mi?

daha yeni başladım içmeye benim adetlerim düzenlidir ama tedaviden sonra 28 gün 31 e çıktı yani artık 31 günde bir oluyorum belki tekrar eski düzenime dönerim diye içiyorum adet oldugumdada çok sancım olurdu bu ay nasıl oldugumu anlamadım çok iyi geldi hayıt bunu söyleyebilirim

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

artık umutsuz---26 Haziran---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
nevrosky---29 Haziran---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
arzuhalim---2 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---3.aşılamayı 18 Haziran’da oldu(2 aşılama başarısız)---keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
Aysimaa80---4 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
heja---4 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
Rosem---10 Temmuz---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 başarısız aşılama)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 başarısız aşılama-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
fidulya---???---???---???---???

Melih ve Cano77 ; canlarım sizleri kocaman öpüyorum. Hiç üzülmek yok.

Melih ; zaten sen hastalandığına sevinmiştin. Biliyordun negatif olduğunu. Senin için güzel haber oldu.

Cano77 ; bunlar bir son değil , asıl başlangıç. Her ay yeniden başlıyoruz. Bu ayların sayısı arttıkça yıpranıyor olarak görünebiliriz ancak bu düşünceyi kafamızdan atmamız gerekiyor. Atmadığımız her ay bir adım ileri değil birkaç adım geri gidiyoruz. Yeni bir tedaviye başlayacaksın , seni pozitif görmek istiyorum canım. Üzülmen çok normal. Doğal yoldan olmasını , ekstra streslere girmemeyi istiyordun. Hakkımızda hayırlısı inşallah.

OcerenO canım aramıza hoşgeldin. Seni de listemize ekledim. Tez zamanda listemizin üst tarafından kurtulmanı diliyorum.

Hepiniz açmayı bekleyen tomurcuklarsınız. Umudunuz ve içinizdeki heyacanınız , inancınız ve fedakarlıklarınız sizlerin hayat suyu olsun. Beslenin ve açın canlarım.. a.s

Son düzenleme:
rosem çok teşekkür ederim yazılarından sonra mutlak denemeye kara verdim,eşimin spermi 23 milyon bizede faydası olur inşallah.a.s.
ne demek canım azıcıkta olsa herkese yararım oluyorsa bu benım ıcın en buyuk mutluluk.ınsalalh sızde faydasını gorursunuz canım...
sevgıler..a.s.

nevroşcum çıkıyorsun ben de çıkacam da sen bi ara bzim spermiyoğramıda yorumlar mısın?acelesi yok ben sabah bakarım muhtemelen.
morfolojı krugere göre
normal 1
baş anomalısı 67
boyun anomalısı 18
kuyruk anomalisi 14
hareketlilik:
hızlı ileri malesef 0
yavaş ileri 33
yerinde hareketli 17
hareketsiz 50 bide hacim 2.5 yazıyor umarım bu bilgiler yeterlidir.ha bir de sperm sayısı da 24 milyon
şimdiden teşekkürler

Toplam sayı : 24.000.000 * 2,5 = 60.000.000
Normal morfolojili %1 olduğu için bunlardan sadece 600.000'i normal morfolojili.
İleri hareketli hiç yok , yavaş ileri hareketli %33 ; 600.000 * %33 = 198.000 oluyor.
Yani en fazla 198.000 sperm normal morfoloji ve normal hızlı.

Eğer sadece bir defa spermiogram verildiyse 3 say arayla iki spermiogram daha yapılmasını öneririm.

Bu bekleme sürecinde E vitamini , keçiboynuzu kürü öneriyorum. Dengeli beslensin. Sigara içiyorsa bıraksın , olmadı azaltsın. Sıcak duşu bıraksın. Stressten uzak dursun. Faydasını görecektir.

Ama canım yanlış hatırlamıyorsam sen daha önce tüp bebekten bahsetmiştin direkt olarak. Bir spermiogram daha yapıp düzelmemesi durumunda İmkanınız varsa tüp bebeğe geçmeniz gerekebilir. 5.000.000'nun altında sorun oluyor doğal yoldan gebe kalmak. İmkansız demiyorum ama mucize gibi birşey. Benim de 2.800.000 canım. Ama senin 198.000 çok üzgünüm canım. Bu sonucu gören doktor da çok olumlu konuşamamıştır muhakkak canım.

Eğer bu spermiogramı verdiğinde grip veya hasta iseydi veya yakın zamanda antibiyotik kullandıysa veya spermiograma gireceği sabah sıcak su ile duş aldıysa değerleri etkiler. Hareketliliği yani. Orada vermenin stresiyle hacim de değişeceğinden o da sayıyı etkilemiş olabilir. Morfoloji doğrudur ancak diğerleri biraz daha yüksek olsa şans artacaktı , bu sebeple bir kez daha sağlıklı bir şekilde spermiogram yapılması en doğrusu olacaktır.

Ama üzülmemelisin. Sizin durumunuzda olan çok çift var. Biz de onlardan biriyiz. Yine şanslıyız ki sperm var. Yine şanslıyız ki teknoloji gelişmiş. Tüp Bebek var.

Allah yardımcımız olsun. Dua edelim. Gün doğmadan neler doğar di mi canım.. Hem de 1 spermiogramla yıkılacak , boyun eğecek , araştırmayacak , üstüne gitmeyecek kadar da güçsüz değiliz. Öpüyorum seni a.s.

arkadaşlık davetin için çok teşekkür ederim.Eşime senden bahsettin pozitif bir kişiliğn var ve insanlara yardımın süper .Zannediyorum benden küçüksün senin bu pozatif kişiliğin beni hayran bıraktı.şimdi durumuma daha olumlu bakıyorum .canım önce ama önce senin pozitif sonucunu öğrenelim işte o zaman varya bağıra bağıra ağlayacam.canım arkaaşım bebeği olacak diye .canım seni öpüyorum.

arkadaşlık davetin için çok teşekkür ederim.Eşime senden bahsettin pozitif bir kişiliğn var ve insanlara yardımın süper .Zannediyorum benden küçüksün senin bu pozatif kişiliğin beni hayran bıraktı.şimdi durumuma daha olumlu bakıyorum .canım önce ama önce senin pozitif sonucunu öğrenelim işte o zaman varya bağıra bağıra ağlayacam.canım arkaaşım bebeği olacak diye .canım seni öpüyorum.

ben de sana katılıyorum canım demi çok şeker kız bu nevrosky. iyi ki var.

Canım 1 ay sonra tahlil yapacaksınız sanırım. İnşallah o değerlerin arttığını görürsünüz. Eğer görürseniz bence doğal yoldan deneyin derim. Eğer yerinde sayma varsa mecburen tedavi gerekli olacak. Bizim de morfolojide sorun var. Allah yardımcımız olsun cidden. Ne etcez bilmiyorum. Adamlar yakında mide fesatı geçirecekler. Ne duysak yedirip içiriyoruz :roflol:

canım ben bilemiyorum ama bizimkiler bayağı hareketsiz bak sana değerlerini yazayım

1 saat total hareketli %65
+4 ileri hız hareketli %15
+3 ileri yavaş hareketli %30
+2 yerinde hareketli %20
+1 hareketsiz %35

total sperm 115 milyon

sanırım bizimkiler yerinde sayıyo...drumda hareket azlığı yüzünden kalamıyosun dedi

Canım çok teşekkür ederim hakkımdaki güzel düşüncelerin için. Çok duygulandım ama ben.. :a015: Allah senden razı olsun.

Bu kadar iyi dilek ve içimdeki umutla inanıyorum bebeğimin gelmesi yakındır. Olduğunda sizlerle mutluluğumu doyasıya paylaşacağım. Ama böyle kendi sevincin gibi benim güzel haberime içten ve ta derinden sevinecek olman beni çok mutlu etti canım. :asigim:

Ben de hepinizin güzel haberlerini duymayı çok istiyorum. Hepinizin 1-2 ay önce ne diyorduk şimdi ne oldu diyerek hayret içinde kalmanızı istiyorum. Başkalarına umut olmanızı istiyorum. O anları çok merak ediyorum. Nasıl çıldıracağınızı bir an önce görmek istiyorum. :hooray:

Allahım bu güzel kalbine göre versin.. Dualarını kabul etsin arkadaşım.

Allah hepimizin dualarını kabul etsin. Bizi de "ANNE" olma şerefine nail etsin inşallah. Amin. a.s.

Canım çok teşekkür ederim hakkımdaki güzel düşüncelerin için. Çok duygulandım ama ben.. :a015: Allah senden razı olsun.

Bu kadar iyi dilek ve içimdeki umutla inanıyorum bebeğimin gelmesi yakındır. Olduğunda sizlerle mutluluğumu doyasıya paylaşacağım. Ama böyle kendi sevincin gibi benim güzel haberime içten ve ta derinden sevinecek olman beni çok mutlu etti canım. :asigim:

Ben de hepinizin güzel haberlerini duymayı çok istiyorum. Hepinizin 1-2 ay önce ne diyorduk şimdi ne oldu diyerek hayret içinde kalmanızı istiyorum. Başkalarına umut olmanızı istiyorum. O anları çok merak ediyorum. Nasıl çıldıracağınızı bir an önce görmek istiyorum. :hooray:

Allahım bu güzel kalbine göre versin.. Dualarını kabul etsin arkadaşım.

Allah hepimizin dualarını kabul etsin. Bizi de "ANNE" olma şerefine nail etsin inşallah. Amin. a.s.
aynı üzüntüyü paylaştığımız için birbirimizi en iyi yine bizler anlarız bu duyguyu yaşamayan bilemez dışardan bizi teselliye çalışan iyiliğimizi düşünen insanlar bile bunu anlayamaz o yüzden burada kimin üzüntüsü sevince dönüşürse bizlerde o kadar mutlu olacagız :dance:ben buna inanıyorum sizleri çok seviyorum iyiki varsınız :enbuyukkk:allah hepimizin yüzlerini güldürsün inşallah

ben de sana katılıyorum canım demi çok şeker kız bu nevrosky. iyi ki var.

ihinnnnnnn.. :eek: Saol canımmm.

Kızlar hepiniz çok şekersiniz bikerem. Maşallah :nazar: Güzel kalpli arkadaşlarım benim. Sizleri çok sevdim ben. İyiki varsınız. Benim bu kadar pozitif olmamda sizlerin çoooooook büyük payı var bunu unutmayın. Etrafım bu kadar meleklerle doluyken aksi düşünülemez. (latife değil kesinlikle,samimiyetime inanın lütfen) a.s.

herkese günaydın nasılsınız kızlar?

aynı üzüntüyü paylaştığımız için birbirimizi en iyi yine bizler anlarız bu duyguyu yaşamayan bilemez dışardan bizi teselliye çalışan iyiliğimizi düşünen insanlar bile bunu anlayamaz o yüzden burada kimin üzüntüsü sevince dönüşürse bizlerde o kadar mutlu olacagız :dance:ben buna inanıyorum sizleri çok seviyorum iyiki varsınız :enbuyukkk:allah hepimizin yüzlerini güldürsün inşallah

Günaydınnnnnn canım. Ben iyiyim çok şükür. Sen nasılsın? Umarım bütün arkadaşlarımız da çok iyidir. a.s.

Çok güzel yazmışsın canım. Katılıyorum düşüncelerine. Bizi en iyi biz anlarız. Bu desteğimizi hep sürdürmeliyiz. :enbuyukkk:

Son düzenleme:
canım ben bilemiyorum ama bizimkiler bayağı hareketsiz bak sana değerlerini yazayım

1 saat total hareketli %65
+4 ileri hız hareketli %15
+3 ileri yavaş hareketli %30
+2 yerinde hareketli %20
+1 hareketsiz %35

total sperm 115 milyon

sanırım bizimkiler yerinde sayıyo...drumda hareket azlığı yüzünden kalamıyosun dedi

Canım ileri hızlı hareketli tek başına %25 veya ileri hızlı + ileri yavaş toplam %50 olsa güzel sayılıyor. toplamları 45. çok geride değil yani. Tamam ileri hareketliler çok önemli ama çok şükür güzel geldi bana. Sayıda güzel maşallah. Herhangi birşey kullanıyormusunuz peki. Eşin sigara içiyor mu? Bir de morfoloji durumunu yazarmısın canım. Ona göre bir daha bakalım. a.s.

Canım ileri hızlı hareketli tek başına %25 veya ileri hızlı + ileri yavaş toplam %50 olsa güzel sayılıyor. toplamları 45. çok geride değil yani. Tamam ileri hareketliler çok önemli ama çok şükür güzel geldi bana. Sayıda güzel maşallah. Herhangi birşey kullanıyormusunuz peki. Eşin sigara içiyor mu? Bir de morfoloji durumunu yazarmısın canım. Ona göre bir daha bakalım. a.s.

canım padutin diye bir ilaç kullanıyor eşim bide evitamini..artı olarak çerez ve keçiboynuzu pekmezi içiyo...ne duyarsam onu yediriyom zavallıya ama sonuç yok malesef....şimdi morfolojide değişik bi şey yazmış laboratuar sonuçları bak şöyle

normal yapılı olan > %30 eşimin değeri bu

testin normal değer karşılığıda şu şekilde >=30

doktor morfoloji için bişey demedi

canım padutin diye bir ilaç kullanıyor eşim bide evitamini..artı olarak çerez ve keçiboynuzu pekmezi içiyo...ne duyarsam onu yediriyom zavallıya ama sonuç yok malesef....şimdi morfolojide değişik bi şey yazmış laboratuar sonuçları bak şöyle

normal yapılı olan > %30 eşimin değeri bu

testin normal değer karşılığıda şu şekilde >=30

doktor morfoloji için bişey demedi

Canım kruger mofrolojisi lafı geçiyor mu? yoksa who falan mı yazıyor. ikinci sırada yazdığına bakarsan sanırım kruger değil. ama %30 çok güzel. Bu değerlere göre en az 5.000.000 ileri hızlı hareketli ve normal morfolojili sperm var toplamda. En fazla da 10.000.000 olabiliyor. Alt sınır daha önce de dediğim gibi 5.000.000. 5.000.000 altında doğal yoldan biraz zor gibi. Ama kür ve vitaminlerle arttırmaya çalışıyoruz. 5.000.000'nun üstünde güzel ama hemen sonuç alınması zaman alıyor biraz. 10.000.000'nun üzerine çıkıldığında şans katlanarak artıyor. Sayı ve morfoloji güzelmiş. Hareketlilik bunlara nazaran geride kalıyor tabi. Ama artabilir. Artmasa bile şu haliyle bile doğal yoldan gebelik gözüküyor. Sabretmeye devam edin derim. Tedavilik bir durum yok. :nazar: Sadece biraz zaman verin. Stressiz tarafından yalnız. Doktorların tedaviye davetkar konuşmalarına hemen kanmayın. Sigara içiyorsa da bıraksın. Keçiboynuzu pekmezinden ziyade keçiboynuzu kürünü tavsiye ederiz şiddetle. Yakın zamanda güzel haberlerini duyarız canım inşallah. a.s.

ayrıca nevrosky hakkındaki düşüncelere katılıyorum. ben nasılsa doğal yoldan olmaz diye umudu kesmiştim ama sizin yazdıklarınız bana güç verdi tekrar umutlandım.iyi ki varsınız

X