Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Canım maalesef sen de sperm mağdurlarındansın.. :teselli: Ml'de 25 Milyon sperm varmış. 3 ml vermiş. Yani 75 milyon sperm vermiş. Normali ml'de 20 milyon. Buradan barajı geçiyorsun. Bunların %60'sı yavaş haraketli.. İleri hareketli %0. İleri hareketin % 25 olması gerekli. Ya da A+b toplamı %50'nin üstünde olması gerekli. Buradan da barajı geçiyorsun toplam %60 ediyor. Ancak ileri hareketin en az %10 olması bekleniyor. İleri hareket biraz da olsa artmalı. %1 çıkan da morfoloji. Kruger morfolojisi çok sert kurallar içerir. Bu sebeple çok iyi sonuçlar çıkmaz kruger'e göre. En az %4 olması bekleniyor. Bizim de morfoloji %2.. Biz de düzeltmeye çalışıyoruz. İnşallah değerler en kısa zamanda düzelir.

Bir üroloğa giderek sonuçları gösterin. Belki varikosel olabilir. İnşallah yoktur. Ya da ilaç verebilir. Keçi boynuzu kürüne başlayabilirsin bu arada. Benim eşim çinko , selenyum , e vitamini kullanıyor ayrıyeten. Sigarayı da bıraktı 2 ay olacak. Sigara içiyorsa bıraksın ya da azaltsın canım. Morfolojiyi bozuyormuş. Sıcak duşu bıraksın. Dengeli beslensin. Antibiyotik vb çok zorda kalmadıkça kullanmasın.. vs. Benim blogda spermlerle ilgili yazılar var onlara da bir bak istersen. Onları bir oku canım. Eylül gibi spermiogram vereceğiz o zaman göreceğiz yaptıklarımız işe yaramış mı yaramamış mı.. Bir arkadaşımız ileri hareketlilik %0 , morfoloji bozukluğu varken hamiş kalmıştı doğal yoldan. Mucizelere her zaman açığız. Ümidini kaybetme. Biz burada hep ümitlerimizi yeşertmeye çalışıyoruz. İnşallah sen de yakında bebiş sahibi olursun.a.s.

canım keşke iyi sonuç alsaydınız ama maşallah sana çok güçlüsün yılmıyosun zaten pes etmek yok inşallah kullandıgınız ilaçlar kürler şifa olsun bi dahaki testte iyi sonuçlar alın

Canım sana sünger53'ün de dediği bravo. Böyle bir durumda bile çoğumuzdan daha ümitli ve pozitifsin. Helal olsun sana. Çok güçlüsün. İnşallah bir dahaki spermiogramda emeklerinizin karşılığını alırsınız. Kürlere devam yine. Allah gönlünüze göre versin inşallah. Hep dua ediyorum sizler için. :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq: İnşallah dualarımız kabul olur. Ne olur yarabbimmmmmm. Bizlere de meleklerimizi gönder.. Amin.. :Saruboceq:

hepinize merhaba arkadaşlar,
bu cumartesi günü için ürolojiden randevu aldık,eşimin kontrolü var,ilk medicana b.evler zafer oyman'a gitmiştik,varikosel vardı ancak hemen ameliyata gerek yok,6 ay sonra kontrole gelin o zaman karar veririz demişti,sperm sayısı ve hareketliliği de normale yakın,bu hafta sonu testlerde bakalım ne olacak bu arada 1 hafta önce sigarayı bıraktı ,onunda etkisi ileride olur sanırım,bu sefer medikal park b.evlerden ürolog murad çeltik ten randevu aldık,bu doktora eşlerinizden giden var mı ya da şöyle söyleyeyim bize işinde uzman iyi bir ürolog tavsiye edebilir misiniz?
en azından bu hafta gidelim,sonuçlara göre belki bu doktorda karar kılarız ya da sizin tavsiyelerinize göre başka bir ürologa gideriz,bu arada sonuçlarıda sizlerle paylaşmak isterim,yorumlarsanız sevinirim,hepinize şimdiden çok teşekkürler ve Allah şifamızı versin inşallah en kısa sürede a.s.

Günaydın canlarım. Nasılsınız bakalım? kaydirigubbakcemile5

:1hug: bende iyiyim canım iş güç uğraşmaktayım canım ben senin tarihe göre hesaplıyorum ama ben hep 1 hafta önce olurum bi belirti yok bende çok umut bağlamasammı gelirmi nedir yorumun gerçi ben geçen ey 14 olmuştum a.s.

Canım hiç belli olmuyor. Listeye 28 gün sonraya yazıyorum ben ama istikrarlı gidebilen yok. Bazen 26 günde oluyorum bazen 28. Seninkini sen daha iyi bilirsin. Gelecek gibi birşeyler hissediyormusun canım?

Merhaba arkadaşlar,benim adetim henüz başlamadı..ped de tek damla yok daha..Ama gün yeni başladı sayılır..Her an gelebilir tabi..Hazırlıklıyım açıkçası....:1rolleyes:

Merhaba arkadaşlar,benim adetim henüz başlamadı..ped de tek damla yok daha..Ama gün yeni başladı sayılır..Her an gelebilir tabi..Hazırlıklıyım açıkçası....:1rolleyes:

Canım inşallah başlamıycak ben çok umutluyum bütün dualarım seninle allahın izniyle senide hamiş listesinde görücez inlaşşah.:dance:

yiğit-yağmur canım sendede göğüs şişmeleri başlamadığına göre yoksa sende hamişmisin söylemesi bile güzel hepinize dua ediyorum arkadaşlar Allah yüzümüzü güldürücek inşallah sırayla hepimizin adı hamiş listesinde yazıcak inşallah hadi başı siz çekin kıslar bende arkanızdan geliyim

iyi dilekleriniz için sağolun arkadaşlar ama eşimin sperm sonucundan sonra pek umudum yok..mikroenjeksiyona umut bağladık biz eşimle...dün çok afedersiniz parmağımla kontrol ettiğimde pembe kahverngi gibi bir akınttımsı bişey geldi parmağıma..bu gün de aynı şey oldu..ama pede damlayan hiç bir şey yok

Her an bekliyorum yani..Bu gün gecikse bile yarın gelebilir diye...fisfisfis

a.s. allahım duyması bile çok güzel olduğunda ne yaparım çok merak ediyoru inşallah canım olmayan herkes tadsın o duyguyu :1hug:

a.s. allahım duyması bile çok güzel olduğunda ne yaparım çok merak ediyoru inşallah canım olmayan herkes tadsın o duyguyu :1hug:

Onu bende çok merak ediyorum canım eşime o müjdeyi verirken hayal ediyorum kendimi onun için planlar yapıyorum bazen inan hayal ederken bile gözlerim yaşarıyor bide gerçek olsa başka ne isterimki

kıslar hepinizin ismi inşallah en kısa zamanda hamiş listesine yazılır inşallah.
Uslub canım seni üzmek istemem ama geçen ay benimde öyle olmuştu.adetimin başlaması gerektiği gün tık yok. . denize gtimiştik. belki olurum diye tampon koydum. ve kahverengi lekeyi gördüm. belki olmam diye ümit ettim. ikinci gün yine pette hiç bişey yok.test yaptım negatif( 3. gün başladı..
doktorum adetin beyindeki bi salgıyla ilgili olduğunu ve bebek istediğim için psikolojik olarak o salgının salgılanmasını engellediğimi söyledi.testten sonrada ümidi kestiğim için adetin başladığını söyledi((

herşey beyinde başlayıp beyinde bitiyor kızlar...

kızlar bahçeçi klinigini duyanınız ve bilgi sahibi olanınız var mı .mustafa bahçeçi kurmuş.inşallah oraya kadar gelmeden aşılamalardan hamile kalırımda tüp bebek merkezlerini inceliyorum da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…